Unitariańskie wątpliwości

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 09:06

Imperator pisze:Kim jest Jezus Chrystus? Prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym.

Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

1 List Jana 5:20


W innym przekładzie:

My zaś wiemy, Że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać Prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne

Jezus zaprzecza że jest Bogiem , Marka 10:18


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 09:10

jj pisze:
Kinia pisze:witam..mialam zadac pytanie, ale skoro watek jest, to pozwole sobie tutaj napisac:)otoz zaczelam wczytac dzisiaj Ewangelie wedlug sw.Jana..zatrzymalam sie na Apologii Jezusa i probuje ja zrozumiec...zaintrygowal mnie zwlaszcza werset od 19 do 20..moze to i glupie, ale naszla mnie mysl ile jest Boga w Jezusie?


Odpowiedz jest zawarta juz w pierwszych wersetach Ewangelii Jana:

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2) Ono było na początku u Boga.
(3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
.....
(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(Ew. Jana 1:1-14, Biblia Warszawska)


Apostol Pawel odpowiada tez na pytanie: Ile Boga jest w Bogu Chrystusie?


(6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie,
(7) wkorzenieni weń i zbudowani na nim, i utwierdzeni w wierze, jak was nauczono, składając nieustannie dziękczynienie.
(8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
(9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
(10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,
(List do Kolosan 2:6-10, Biblia Warszawska)


(18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,
(19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
(List do Kolosan 1:18-19, Biblia Warszawska)


czy On sam jest Bogiem czy tylko Narzedziem w rekach Ojca i Droga do Niego..nie chce dorabiac tu sztucznej ideologii..po prostu nie daja mi spokoju te wersety..z reszta sam Jezus nazywa siebie Droga czy Posrednikiem..jak Posrednik do Boga moze byc Bogiem?wezcie mi rozjasnijcie troche sprawe, bo sie pogubilam nieco :-(


W Jezusie mieszka cala pelnia boskosci, a wiec jest calym pelnym Bogiem. Takze Imie Boze odziedziczyl - Jeshua = JHWH_zbawiciel.


Porównaj prolog Jana z Rodzaju, zobaczysz przeinaczenie. Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18
Jezus nie jest pełnym Bogiem, ma cechy Boga jak każdy z nas bo my też zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo..
Jezus jest człowiekiem nawet po powrocie do nieba i ma tam swego Boga - Dz. Ap. 17:31, Ap. 1:1..Ma tam miejsce po Jego prawicy a nie po prawicy samego siebie. Radze myśleć logicznie.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Re:

Postautor: jj » 15 gru 2016, 10:52

Ix12 pisze:
Porównaj prolog Jana z Rodzaju, zobaczysz przeinaczenie.

Co mam porownac? Jan stwierdza, ze Jezus jest Bogiem.
Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18

Nie. Czytaj uwaznie i bierz kontekst pod uwage. Pan Jezus zadaja pytanie "Dlaczego uzywasz Bozego przymiotu w stosunku do mnie"? Nie zaprzecza i nie gani pytajacego. Nastepnie wskazuje mu droge do zycia wiecznego przez krzyz, a przeciez grzechy odpuszczac moze wylacznie Bog!
Jezus nie jest pełnym Bogiem,

Pan Jezus jest pelnym Bogiem. W Jego ciele mieszka cala pelnia boskosci. Nic z boskosci nie brakuje Synowi Czlowieczemu. Popatrz tutaj jest nawet ostrzezenie przed podobna do twojej filozofia:

(8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,
(List do Kolosan 2:8-10, Biblia Warszawska)


ma cechy Boga jak każdy z nas bo my też zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo..


"On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności"

Ty tez jestes glowa wszelkiej nadziemskiej wladzy i zwierzchnosci?

Jezus jest człowiekiem nawet po powrocie do nieba i ma tam swego Boga - Dz. Ap. 17:31, Ap. 1:1.


Tak. Pan Jezus jest takze w pelni czlowiekiem. W Liscie do Hebrajczykow Bog Ojciec nazywa Chrystusa Bogiem. To jest wzajemne uwielbienie Bozych Osob. Duch Swiety uwielbia Pana Jezusa (Ew. Jana). Ojciec uwielbia Syna. Syn uwielbia Ojca.

.Ma tam miejsce po Jego prawicy a nie po prawicy samego siebie.


W takim razie zagadka :)

1. Kto jest Panem Dawida?
- Mam nadzieje, ze czytajac Stary Testament wiesz dobrze o kim mowa. Kiedy juz odpowiesz sobie na to pytanie, zadam ci kolejne:
2. O kim mowi Dawid w nastepujacym fragmencie?:

(1) Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!
(Ks. Psalmów 110:2, Biblia Warszawska)


Radze myśleć logicznie.


... i wzajemnie :)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kim jest Jezus?

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 11:00

Masz oryginał Jana, czy tylko przekłamany tekst sprzeczny z wieloma innymi tekstami np. z Rodz., Izaj 44:24, Hebr 11:3.

W którym miejscu Bóg nazywa Jezusa Bogiem?

Bóg zaprzecza słowom Jezusa że nie jest Bogiem? Marka 10:18

Powołujesz się na logikę, to jakim cudem Jezus mógł brać udział w stwarzanie opisanym w Rodzaju skoro go nie było na świecie - Łuk 1:35, skoro nawet w planie był później bo dopiero kiedy pierwsi ludzie zgrzeszyli - 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Samolub » 15 gru 2016, 11:55

We wskazanym fragmencie Marka, Jezus nie zaprzecza że jest Bogiem Ix12 manipulujesz Pismem, więc trzeba Cię nazwać zwodzicielem

Pytanie
1. Czy Jezus jest Chrystusem?
2. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży?
3. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży i jest Bogiem?

Tak Nie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Samolub » 15 gru 2016, 11:57

We wskazanym fragmencie Marka, Jezus nie zaprzecza że jest Bogiem Ix12 manipulujesz Pismem, więc trzeba Cię nazwać zwodzicielem

Pytanie
1. Czy Jezus jest Chrystusem?
2. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży?
3. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży i jest Bogiem?

Tak Nie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 11:59

Samolub pisze:We wskazanym fragmencie Marka, Jezus nie zaprzecza że jest Bogiem Ix12 manipulujesz Pismem, więc trzeba Cię nazwać zwodzicielem

Pytanie
1. Czy Jezus jest Chrystusem?
2. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży?
3. Czy Jezus przyszedł w ciele jako Syn Boży i jest Bogiem?

Tak Nie


Nie rozumiesz prostego wersetu więc nie pisz o manipulacji bo widać że jesteś totalnie zmanipulowany przez dogmaty.
Zadając retoryczne pytania ośmieszasz się w moich oczach.

:mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kim jest Jezus?

Postautor: jj » 15 gru 2016, 12:04

Ix12 pisze:

Powołujesz się na logikę, to jakim cudem Jezus mógł brać udział w stwarzanie opisanym w Rodzaju skoro go nie było na świecie - Łuk 1:35, skoro nawet w planie był później bo dopiero kiedy pierwsi ludzie zgrzeszyli - 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: :mrgreen:


Jeszcze wiecej...wlasnymi rekami stworzyl Pan Jezus niebo i ziemie...tylko czytaj:

(8) prov de ton uion o yronov sou o yeov eiv ton aiwna tou aiwnov rabdov euyuthtov h rabdov thv basileiav sou (9) hgaphsav dikaiosunhn kai emishsav anomian dia touto ecrisen se o yeov o yeov sou elaion agalliasewv para touv metocouv sou (10) kai su kat arcav kurie thn ghn eyemeliwsav kai erga twn ceirwn sou eisin oi ouranoi (List do Hebrajczyków 1:1-10, Septuaginta)


(8) King James Version + Strong: But <1161> unto <4314> the Son <5207> [he saith], Thy <4675> throne <2362>, O God <2316>, [is] for <1519> ever <165> and ever <165>: a sceptre <4464> of righteousness <2118> [is] the sceptre <4464> of thy <4675> kingdom <932>.


(9) Thou hast loved <25> (5656) righteousness <1343>, and <2532> hated <3404> (5656) iniquity <458>; therefore <1223> <5124> God <2316>, [even] thy <4675> God <2316>, hath anointed <5548> (5656) thee <4571> with the oil <1637> of gladness <20> above <3844> thy <4675> fellows <3353>.

(10) And <2532>, Thou <4771>, Lord <2962>, in <2596> the beginning <746> hast laid the foundation <2311> (5656) of the earth <1093>; and <2532> the heavens <3772> are <1526> (5748) the works <2041> of thine <4675> hands <5495>:


http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 10/param/1


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 12:14

Żartujesz.. :mrgreen: :mrgreen:

Hebr. 1:1-10
(1) Bóg, który dawno temu przy wielu okazjach i wieloma sposobami przemawiał do naszych praojców za pośrednictwem proroków, (2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy. (3) On jest odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty, on też podtrzymuje wszystko słowem jego mocy, a dokonawszy oczyszczenia za nasze grzechy, zasiadł po prawicy Majestatu w miejscach wyniosłych. (4) O tyle zatem stał się lepszy od aniołów, o ile odziedziczył imię wspanialsze od ich imienia. (5) Na przykład do któregoż z aniołów kiedykolwiek rzekł: "Ty jesteś moim synem; Ja dzisiaj zostałem twoim ojcem"? I znowu: "Ja stanę się dla niego ojcem, a on stanie się dla mnie synem"? (6) Lecz gdy znowu wprowadza swego Pierworodnego na zamieszkaną ziemię, mówi: "I niech mu złożą hołd wszyscy aniołowie Boży". (7) Ponadto w odniesieniu do aniołów mówi: "I aniołów swoich czyni duchami, a swoich sług publicznych płomieniem ognia". (8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności. (9) Umiłowałeś prawość, a znienawidziłeś bezprawie. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy".

Hebr 11:3

Dzięki wierze uświadamiamy sobie, że systemy rzeczy zostały uporządkowane słowem Boga, tak iż to, co widać, powstało z tego, co się nie ukazuje.

W innym przekładzie:
Wiarą rozumiemy, iż świat jest sprawiony słowem Bożem, tak iż rzeczy, które widzimy, nie stały się z rzeczy widzialnych, ale z niczego.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: jj » 15 gru 2016, 12:20

Cytowalem ci z oryginalu. Dlaczego nie czytasz, a cytujesz sfalszowany Przeklad Nowego Swiata??? Czytaj oryginal i sprawdzaj w Strongu. Inaczej dojedziesz tylko do Brooklynu :)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 15 gru 2016, 12:22

Widzę że nie wiesz co to oryginał, poczytaj w wikipedii...KONIECZNIE !

Jeszcze coś o septuagincie..

https://radtrap.wordpress.com/2012/06/2 ... -lgarstwo/


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Samolub » 15 gru 2016, 15:51

Proszę udzielić odpowiedzi na te "retoryczne" pytania =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 16 gru 2016, 07:18

Samolub pisze:Proszę udzielić odpowiedzi na te "retoryczne" pytania =D


Wiesz już co to oryginał czy jeszcze nie?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: nesto » 20 lut 2017, 23:06

@Ix12
jak wiesz lub nie wiesz - jestem ateistą.
Jako ateista wydam niniejszym prosty werdykt o tym, co o sobie mówi Jezus i co mówią o nim inni.
Jezus mówi o sobie, że jest bożym synem, podobnie jak inni praworządni żydzi, a swoich uczniów nazywa braćmi.
Jezus modli się do swojego i jednocześnie ich Boga. Twierdzi, że sam nic nie robi, ale wykonuje jego wolę.
Zdziwił się, że ktoś nazywa go "dobrym". Obrusza się na to twierdząc, że dobrym jest tylko Bóg.
itp.
Inni również nie widzą w nim Boga, wyraźnie twierdząc, że przez człowieka Jezusa mają z Bogiem wspólnotę.
Nazywają Jezusa sługą Boga. Nazywają nadal człowiekiem, gdy już nie żyje. Mówią, że mają jedynego Boga - Ojca itp.

wnioski:
Jezus nie uważał siebie za Boga, ani inni go za Boga nie uważali.
Byłoby to wielkim bluźnierstwem, gdyby było inaczej.

Tutaj nie jest możliwe, aby te moje wyjaśnienia dotarły do umysłów zahipnotyzowanych "wierzących".
Nie da się. Mają zablokowane możliwości pojmowania prostych słów, doszukują się "tajemnic" lub wycinają bez kontekstu zdania typu "pan mój i Bóg mój" lub bez zrozumienia cytują:
20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
zapominając o przestawnym znaczeniu zapisów, choć wiadomym, że zdanie:
(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
Wskazuje na antychrysta zwodzicieli, a nie Jezusa.
Podobnie wcześniejszy cytat wskazuje tzw "Prawdziwego" jako owego Prawdziwego Boga i Życie wieczne.

Pierwszy z brzegu cytat:
(13) Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. (14) Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. (15) Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

Kto po przeczytaniu tego fragmentu twierdzi, że Jezus był uznawany przez uczniów za Boga musi natychmiast udać się do szkoły podstawowej i oddać swoje świadectwo ukończenia owej szkoły.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Rembov » 21 lut 2017, 06:56

I znowu przypomniał mi się fragment Biblii, który doskonale ilustrujesz swoim przykładem:

2 Ptr 3:14-16
14. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby /On/ was zastał bez plamy i skazy - w pokoju,
15. a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was,
16. jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.
(BT)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości