Unitariańskie wątpliwości

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: fryderyk » 23 kwie 2017, 17:53

Rembov pisze:Obawiam się, że jednak BEZ przedstawienia dowodu, że Jahwe to wyłącznie "fikcyjna postać literacka" się nie obejdzie. Problem w tym, że tak ja nie da się udowodnić istnienia Boga, tak samo nie ma dowodu na jego nieistnienie. :D


Wybacz, ale śmieszne jest to rozumowanie.
Jahwe to jedna z tysięcy postaci o nadprzyrodzonych właściwościach o jakiej możemy poczytać w literaturze światowej.
Mamy tam tysiące bogów, potężnych magów, supermenów, kosmitów, czarownic, i innych dziwów ile jeszcze dusza zapragnie ;)

Znalazłeś już dowody na nieistnienie bogów słowiańskich ;) ? Nie? Czyli przyjmujesz, że istnieją?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: fryderyk » 24 kwie 2017, 14:00

Realista pisze: Nie jest ;-) podobnie jak mogę wnioskować o pewnych przyszłych wydarzeniach na podstawie dostepnych przeslanek tym bardziej Bóg. Hipotetycznie jeżeli zbierają się chmury to mogę wnioskować na tej podstawie, że spadnie deszcz, jeżeli zdemoralizowany przestępca recydywista opuszcza zakład karny mogę wnioskować, że może znowu wkroczyć na droge przestepstwa. To nie znaczy, że znam przyszłe postanowienia wolnej woli innych ludzi.


Aha. Czyli wg Ciebie np "3 razy się mnie wyprzesz zanim kogut zapieje " było tylko przypuszczeniem, a nie wiedzą o postanowieniach wolnej woli człowieka? Wszelkie proroctwa na temat poczynań różnych ludzi, np Judasza czy Piłata również były tylko przypuszczeniami wg Ciebie, a nie wiedzą :) ?

Coś nowego muszę powiedzieć!

No i oczywiście najpierw przydałby się jakiś przekonujący dowód (choćby jeden) na rzecz tezy, że Jahwe istnieje w rzeczywistości.

Realista pisze:Ja nie postawiłem takiej tezy. Poza tym jak zauważył Karl Jaspers Bóg jest przedmiotem wiary, nie wiedzy. Dowód na jego istnienie niweczy wiarę w Boga.


Zmartwychwstanie jest bardzo mocnym dowodem (gdyby wydarzyło się naprawdę). Jak podaje biblia, Jezus nawet przyszedł do Tomasza, żeby mu udowodnić że zmartwychwstał.
Zatem wg Ciebie działania Jezusa niweczyły wiarę w Boga :) ?

Oryginalne podejście ;D !

Czyli Ty nie stawiasz tezy, że Jahwe istnieje? To jaką stawiasz? Że nie istnieje?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 17 lut 2018, 13:02

Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem , Marka 10:18


Ew.Marka 10,18:
" A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

Tym słowem Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem? A może pyta się w ten sposób tego człowieka: Jeżeli poznałeś że jestem dobry, to czy nie wiesz o tym, że ja jestem Bogiem?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 17 lut 2018, 20:56

Jeremiasz pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem , Marka 10:18


Ew.Marka 10,18:
" A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

Tym słowem Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem? A może pyta się w ten sposób tego człowieka: Jeżeli poznałeś że jestem dobry, to czy nie wiesz o tym, że ja jestem Bogiem?


Nikt nie jest dobry (Ew.Marka 10,18). Czy Jezus był dobry czy był zły i grzeszny?
Co o Jezusie mówi Piotr apostoł ? 1 Piotra 2,22: " On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego."
Co o sobie mówi Jezus? Ew.Jana 8,46: " Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? "

Skoro Jezus nie zgrzeszył ani raz, to znaczy że był dobrym człowiekiem. Ale co on mówi dalej o tym który jest dobry? On mówi, że tylko Bóg jest dobry.
Co w takim razie w Ew.Marka 10,18 Jezus mówi sam o sobie?
Czy mówi nam że on, Jezus, był grzesznikiem? Nie, skoro Jezus nigdy nie zgrzeszył, to znaczy że mówi o sobie: Ja jest Bogiem.

Ten człowiek który upadł na kolana przed Panem w Ew.Marka 10,17 nie rozpoznał Pana i nie uznał za Boga - zwrócił się do niego: Nauczycielu dobry.

Paweł w liście do Rzymian 10,9 powiedział że; jeżeli ustami swoimi wyznasz ze Jezus jest Jehową ( pierwsza bardzo ważna część wersetu 9)... itd

Człowiek z Ew.Marka 10,17-18 wierzył jedynie że Pan jest nauczycielem, ale nie Bogiem. Czy on będzie zbawiony? Według Pawła apostoła musiałby ten człowiek wyznać i uwierzyć w to, że Jezus jest Bogiem JHWH aby zostać zbawionym.

Gdy więc Pan powiedział do tego człowieka z Ew.Marka 10,17-18: "Czemu mnie nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."
Ten człowiek powinien odpowiedzieć Panu to samo co ap.Tomasz w Ew.Jana 20,28: "Pan mój, Bóg mój." albo: Ty jesteś bez grzechu, Ty jesteś dobry (czy Pan nie mówił o sobie że jest dobrym pasterzem?), Ty jesteś Bogiem naszym, Bogiem Izraela.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 10 lip 2018, 13:53

Jeremiasz pisze:
Jeremiasz pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem , Marka 10:18


Ew.Marka 10,18:
" A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."

Tym słowem Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem? A może pyta się w ten sposób tego człowieka: Jeżeli poznałeś że jestem dobry, to czy nie wiesz o tym, że ja jestem Bogiem?


Nikt nie jest dobry (Ew.Marka 10,18). Czy Jezus był dobry czy był zły i grzeszny?
Co o Jezusie mówi Piotr apostoł ? 1 Piotra 2,22: " On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego."
Co o sobie mówi Jezus? Ew.Jana 8,46: " Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? "

Skoro Jezus nie zgrzeszył ani raz, to znaczy że był dobrym człowiekiem. Ale co on mówi dalej o tym który jest dobry? On mówi, że tylko Bóg jest dobry.
Co w takim razie w Ew.Marka 10,18 Jezus mówi sam o sobie?
Czy mówi nam że on, Jezus, był grzesznikiem? Nie, skoro Jezus nigdy nie zgrzeszył, to znaczy że mówi o sobie: Ja jest Bogiem.

Ten człowiek który upadł na kolana przed Panem w Ew.Marka 10,17 nie rozpoznał Pana i nie uznał za Boga - zwrócił się do niego: Nauczycielu dobry.

Paweł w liście do Rzymian 10,9 powiedział że; jeżeli ustami swoimi wyznasz ze Jezus jest Jehową ( pierwsza bardzo ważna część wersetu 9)... itd

Człowiek z Ew.Marka 10,17-18 wierzył jedynie że Pan jest nauczycielem, ale nie Bogiem. Czy on będzie zbawiony? Według Pawła apostoła musiałby ten człowiek wyznać i uwierzyć w to, że Jezus jest Bogiem JHWH aby zostać zbawionym.

Gdy więc Pan powiedział do tego człowieka z Ew.Marka 10,17-18: "Czemu mnie nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg."
Ten człowiek powinien odpowiedzieć Panu to samo co ap.Tomasz w Ew.Jana 20,28: "Pan mój, Bóg mój." albo: Ty jesteś bez grzechu, Ty jesteś dobry (czy Pan nie mówił o sobie że jest dobrym pasterzem?), Ty jesteś Bogiem naszym, Bogiem Izraela.


Jezus nigdzie nie powiedział o sobie że jest Bogiem, w Marka 10:18 wyraźnie zaprzecza że jest Bogiem. To od Boga Jezus otrzymał objawienie (Ap. 1:1)Nie od siebie. To od Boga otrzymał Ducha Świętego, nie od siebie.

Boga nie można zabić, Jezusa zabito.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: magda » 10 lip 2018, 14:21

Chyba to za stary temat żeby pisać w nim.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 10 lip 2018, 14:23

Dla mnie nie ma za starych tematów. Poza tym możesz się czegoś dowiedzieć..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: christianinroman » 10 lip 2018, 21:45

1x12. Pan Jezus nie zaprzecza że jest Bogiem. W rozmowie z faryzeuszami na oskarżycielski ich zarzut : ,, Dlaczego On mówi takie bluźnierstwa?Kto może odpuszczać grzechy jeśli nie jeden, BÓG? "A Jezus im odpowiedział : ,, Co jest łatwiejsze, powiedzieć sparaliżowanemu : dopuszczone są cu grzechy czy powiedzieć :wstań weź swoje posłanie i chodź? Ale abyście WIEDZIELI ŻE SYN CZŁOWIECZY MA WŁADZĘ ( gr.eksousia - autorytet, moc) na ziemi ODPUSZCZAĆ GRZECHY, powiedział sparaliżowanemu :tobie mówię wstań weź swoje posłanie i idź do swojego domu." Ewangelia według Marka 2:7,9-11. I jeszcze jedno - TYLKO BÓG ZNA MYŚLI i SERCA LUDZKIE - werset 8


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 11 lip 2018, 07:24

Prosty werset a masz problem ze zrozumieniem. Powinieneś się o nie modlić.

W biblii napisano od kogo Jezus otrzymał władzę, moc - nie miał jej zawsze.

2Tym 2:5 napisano o JEDNYM BOGU i o człowieku Jezusie. Czyli o dwóch różnych osobach. To też prosty w przekazie werset który powinieneś bez problemu zrozumieć. Podobnie jak Ap. 1:1..Tam Jezus otrzymał Objawienie od Boga, to znaczy że nie jest Bogiem bo werset nie miałby sensu.
Nie podejrzewam ze werset jest przeinaczony przez antytrynitarian.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Przeemek » 11 lip 2018, 13:27

Ix12 pisze:
Jezus nigdzie nie powiedział o sobie że jest Bogiem, w Marka 10:18 wyraźnie zaprzecza że jest Bogiem. To od Boga Jezus otrzymał objawienie (Ap. 1:1)Nie od siebie. To od Boga otrzymał Ducha Świętego, nie od siebie.

Boga nie można zabić, Jezusa zabito.

Mam pytanie, czy przeczytałeś całe Pismo Święte?
Rozumiem potrzebę rozmawiania i wyjaśniania trudnych kwestii. Ale w poruszanych tematach wybierasz sobie fragmenty i chcesz dopasować do doktryn o które już były obalone.
W innym poście do ciebie napisałem o Trójcy.

Tutaj masz wresety wyjaśniające Unitariańskie wątpliwości:

1. Syn Jezus Chrystus jest Bogiem - posiada naturę Boską (Iz 9:5; Mt 1:23; J 1:1,18; 20:28; Rz 9:5; Kol 2:9; Tyt 2:13; 2 P 1:1; 1 J 5:20)
2. Ojciec jest głową Syna (J 14:28; 1 Kor 11:3)
3. Syn pochodzi od Ojca (J 6:57; 17:5)
4. Ojciec i Syn są jedno (J 10:30; 12:45; 14:7-10; 1 Kor 12:11; Ef 4:4)
5. Obydwie osoby powinny być czczone (J 5:23; Obj 5:13)

Ix12 pisze:Prosty werset a masz problem ze zrozumieniem. Powinieneś się o nie modlić.

W biblii napisano od kogo Jezus otrzymał władzę, moc - nie miał jej zawsze.

2Tym 2:5 napisano o JEDNYM BOGU i o człowieku Jezusie. Czyli o dwóch różnych osobach. To też prosty w przekazie werset który powinieneś bez problemu zrozumieć. Podobnie jak Ap. 1:1..Tam Jezus otrzymał Objawienie od Boga, to znaczy że nie jest Bogiem bo werset nie miałby sensu.
Nie podejrzewam ze werset jest przeinaczony przez antytrynitarian.

W Biblii również napisano dlaczego Bóg stał się człowiekiem:
"(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, (7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią" (Flp2: 6 - 10)

Tysiąclecia:
"(6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych."


Przede wszystkim udowodnił nam, że jako ludzie wcale nie musimy grzeszyć.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: kontousunieteMtl » 11 lip 2018, 13:49

Przeemek pisze:W Biblii również napisano dlaczego Bóg stał się człowiekiem:
"(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, (7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią" (Flp2: 6 - 10)

Tysiąclecia:
"(6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych."


Przede wszystkim udowodnił nam, że jako ludzie wcale nie musimy grzeszyć.



Dogmat o Trojcy i boskosci Jezusa jest podstawowym dogmatem w chrzescijanstwie, ktore jest oparte na ...Pawle ;-)

Tyko Pawel ma slowa chrzescijanskiej "prawdy"....czyli argumenty na jej obrone...

dDla mnie jest to niesamowite zjawisko, ktorego kiedys w ogole nie dostrzegalam...

Chrzescijanska prawda, pawlowego autorstwa, przycmila zupelnie PRAWDE, ktora objawil nam CZLOWIEK Jezus... :-(



Przemek, z calym szacunkiem dla twojej wiedzy biblijnej i historii chrzescijanstwa, chce ci powiedziec, ze od pewnego czasu zaczelam pojmowac, jak wielkie rozmiary przybrala ta dopracowana wrecz do perfekcji rzymsko-katolicka manipulacja, ktorej , niestety, podlegaja wciaz -niby odlaczeni od kk -protestanci.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 11 lip 2018, 14:42

Przeemek pisze:
Ix12 pisze:
Jezus nigdzie nie powiedział o sobie że jest Bogiem, w Marka 10:18 wyraźnie zaprzecza że jest Bogiem. To od Boga Jezus otrzymał objawienie (Ap. 1:1)Nie od siebie. To od Boga otrzymał Ducha Świętego, nie od siebie.

Boga nie można zabić, Jezusa zabito.

Mam pytanie, czy przeczytałeś całe Pismo Święte?
Rozumiem potrzebę rozmawiania i wyjaśniania trudnych kwestii. Ale w poruszanych tematach wybierasz sobie fragmenty i chcesz dopasować do doktryn o które już były obalone.
W innym poście do ciebie napisałem o Trójcy.

Tutaj masz wresety wyjaśniające Unitariańskie wątpliwości:

1. Syn Jezus Chrystus jest Bogiem - posiada naturę Boską (Iz 9:5; Mt 1:23; J 1:1,18; 20:28; Rz 9:5; Kol 2:9; Tyt 2:13; 2 P 1:1; 1 J 5:20)
2. Ojciec jest głową Syna (J 14:28; 1 Kor 11:3)
3. Syn pochodzi od Ojca (J 6:57; 17:5)
4. Ojciec i Syn są jedno (J 10:30; 12:45; 14:7-10; 1 Kor 12:11; Ef 4:4)
5. Obydwie osoby powinny być czczone (J 5:23; Obj 5:13)

Ix12 pisze:Prosty werset a masz problem ze zrozumieniem. Powinieneś się o nie modlić.

W biblii napisano od kogo Jezus otrzymał władzę, moc - nie miał jej zawsze.

2Tym 2:5 napisano o JEDNYM BOGU i o człowieku Jezusie. Czyli o dwóch różnych osobach. To też prosty w przekazie werset który powinieneś bez problemu zrozumieć. Podobnie jak Ap. 1:1..Tam Jezus otrzymał Objawienie od Boga, to znaczy że nie jest Bogiem bo werset nie miałby sensu.
Nie podejrzewam ze werset jest przeinaczony przez antytrynitarian.

W Biblii również napisano dlaczego Bóg stał się człowiekiem:
"(6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, (7) lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (8) uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią" (Flp2: 6 - 10)

Tysiąclecia:
"(6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych."


Przede wszystkim udowodnił nam, że jako ludzie wcale nie musimy grzeszyć.


Tam nie pisze że Bóg stał się człowiekiem, masz halucynacje...
Postać boża bo każdy człowiek, nie tylko Jezus, jest stworzony na podobieństwo Boga. Oczywiście nie fizyczne. Boga nikt nigdy nie widział, o Jezusie tego powiedzieć nie można. :mrgreen:

Boga nie można zabić, a Jezusa zabili. Jezus zawsze jest człowiekiem i tylko człowiekiem, nawet w niebie gdzie będzie sadzić jako człowiek.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: artur403 » 11 lip 2018, 18:18

Jezus jest Człowiekiem, który jest istotowo zjednoczony z Logosem Bożym.
Osoba Logosu i osoba Jezusa to jest to samo.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 12 lip 2018, 07:30

artur403 pisze:Jezus jest Człowiekiem, który jest istotowo zjednoczony z Logosem Bożym.
Osoba Logosu i osoba Jezusa to jest to samo.


To tylko Twoja teoria nie mająca oparcia w biblii, zresztą nie podpierasz się żadnym cytatem. Tu pisze o początku Jezusa, czyli kiedy stał się Synem Boga - Łukasza 1:35, Mateusza 1:20.
Wcześniej Jezus po prostu nie istniał.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Przeemek » 12 lip 2018, 19:21

Motyl pisze:

Dogmat o Trojcy i boskosci Jezusa jest podstawowym dogmatem w chrzescijanstwie, ktore jest oparte na ...Pawle ;-)

Tyko Pawel ma slowa chrzescijanskiej "prawdy"....czyli argumenty na jej obrone...

dDla mnie jest to niesamowite zjawisko, ktorego kiedys w ogole nie dostrzegalam...

Chrzescijanska prawda, pawlowego autorstwa, przycmila zupelnie PRAWDE, ktora objawil nam CZLOWIEK Jezus... :-(



Przemek, z calym szacunkiem dla twojej wiedzy biblijnej i historii chrzescijanstwa, chce ci powiedziec, ze od pewnego czasu zaczelam pojmowac, jak wielkie rozmiary przybrala ta dopracowana wrecz do perfekcji rzymsko-katolicka manipulacja, ktorej , niestety, podlegaja wciaz -niby odlaczeni od kk -protestanci.

Nie wiem co masz do Pawła, jak coś sugerujesz i chcesz wyjaśnić to podaj konkretne argumenty, czy zadaj konkretne pytania. Ja wierzę, że całe Pismo Święte zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego, a nie tylko jego część.

Każdy z nas jest na różnym stopniu poznania Pana, nie dane nam będzie posiąść całej wiedzy przed śmiercią doczesną, co najwyżej cząstkową. A od manipulacji jest ojciec kłamstwa, jak to apostoł Paweł nauczał sprawy duchowe duchowo trzeba rozsądzać:

"(12) A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. (14) Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. (15) Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi. (1Kor2: 12 - 15)"

Bez Bożej pomocy nie odróżnisz prawdy od fałszu czy manipulacji.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości