Unitariańskie wątpliwości

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Sebek » 02 sie 2018, 12:31

To przed kim będzie się zginało każde kolano? Przed Bogiem czy jak powiedziałeś przed wybitną osobą reprezentującą Boga?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 12:38

Nie wiesz? Nie wiesz jak interpretować prosty werset?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Sebek » 02 sie 2018, 12:42

Ix12 pisze:Nie wiesz? Nie wiesz jak interpretować prosty werset?


Ja wiem ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Sebek » 02 sie 2018, 12:54

A i jeszcze , Jezus wskazuje na Boga OJCA a nie na siebie aby nie równać człowieka z Bogiem, pokazuje że człowiek jest mniejszy od Boga. I znowu zaznaczam na Boga OJCA.

Także Bóg jest jeden w trzech osobach Bóg Ojciec,Bóg Syn,Duch Święty. I koniec kropka :)

Nie będę cytował Słowa Bożego bo masz swoje utarte niereformowalne interpretacje i nie masz nawet ochoty spojrzeć obiektywnie i przeanalizować każdy werset jaki podawałem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 sie 2018, 13:00 przez Sebek, łącznie zmieniany 1 raz.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: KAAN » 02 sie 2018, 12:58

Ix12 pisze:Co do zginania kolana, to Jezus jest przedstawicielem Boga na ziemi..
Ix12 robisz za radio Erewań; Jezus nie jest przedstawicielem Boga tylko Bogiem i nie na ziemi ale Pan Jezus jest tym jedynym Bogiem co Ojciec - wiecznym, wszechobecnym i wszechmogącym.

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Każdy człowiek został stworzony na obraz (w postaci) Boga, nie tylko Jezus.
Pan Jezus nie jest stworzeniem, jest Bogiem. Nigdzie w Biblii nie napisano że jest stworzeniem. Przeciwnie, napisano że jest Bogiem stworzycielem.

List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
...
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Fil 2:6-11
Cytujesz sfałszowany tekst. To pochodzi od szatana, on jest ojcem kłamstwa. Używaj normalnych przekładów a nie fałszerstw stworzonych przez Freda Franza, Nathana Knorra, Alberta Schroedera i George Gangasa. Spośród tych czterech oszustów tylko Franz miał wykształcenie pozwalające zaledwie na koślawe odczytanie tekstu oryginalnego bo miał za sobą tylko dwa lata nauki greki a w hebrajskim był samoukiem, bez formalnego wykształcenia w tym kierunku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 13:25

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Co do zginania kolana, to Jezus jest przedstawicielem Boga na ziemi..
Ix12 robisz za radio Erewań; Jezus nie jest przedstawicielem Boga tylko Bogiem i nie na ziemi ale Pan Jezus jest tym jedynym Bogiem co Ojciec - wiecznym, wszechobecnym i wszechmogącym.

Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Każdy człowiek został stworzony na obraz (w postaci) Boga, nie tylko Jezus.
Pan Jezus nie jest stworzeniem, jest Bogiem. Nigdzie w Biblii nie napisano że jest stworzeniem. Przeciwnie, napisano że jest Bogiem stworzycielem.

List do Hebrajczyków 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
...
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Fil 2:6-11
Cytujesz sfałszowany tekst. To pochodzi od szatana, on jest ojcem kłamstwa. Używaj normalnych przekładów a nie fałszerstw stworzonych przez Freda Franza, Nathana Knorra, Alberta Schroedera i George Gangasa. Spośród tych czterech oszustów tylko Franz miał wykształcenie pozwalające zaledwie na koślawe odczytanie tekstu oryginalnego bo miał za sobą tylko dwa lata nauki greki a w hebrajskim był samoukiem, bez formalnego wykształcenia w tym kierunku.


Nie pisz głupot, nie ośmieszaj się. Tomasz powiedział o Jezusie i o Bogu, o dwóch różnych osobach. Podobnie pisze w Ap.1:1, 1 Tym 2:5..I w wielu innych miejscach. Przez Ciebie przemawia diabeł.

Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze Bóg twoim tronem. Ty zawsze wybierasz przekłady zmanipulowane, kłamliwe.

Kto stwarzał pisze w Rodzaju, tam nie ma wzmianki o Jezusie, tu też o nim nie pisze. Masz klapy na oczach..Diabeł cię zaślepił i do prawdziwego poznania nie dojdziesz. Od lat kłamiesz na tym forum, jesteś narzędziem diabła.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 13:26

Sebek pisze:
Ix12 pisze:Nie wiesz? Nie wiesz jak interpretować prosty werset?


Ja wiem ;)


To czemu zawsze tego nie robisz?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 02 sie 2018, 14:29

FAKT że Jezus jest pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, wyklucza możliwość bycia przez Jezusa Bogiem. Trzeba być ignorantem aby twierdzić co innego. Chyba że oponent nie ma pojęcia co znaczy termin POŚREDNIK!


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: KAAN » 02 sie 2018, 15:02

Ix12 pisze:
Fil 2:6-11
Cytujesz sfałszowany tekst. To pochodzi od szatana, on jest ojcem kłamstwa. Używaj normalnych przekładów a nie fałszerstw stworzonych przez Freda Franza, Nathana Knorra, Alberta Schroedera i George Gangasa. Spośród tych czterech oszustów tylko Franz miał wykształcenie pozwalające zaledwie na koślawe odczytanie tekstu oryginalnego bo miał za sobą tylko dwa lata nauki greki a w hebrajskim był samoukiem, bez formalnego wykształcenia w tym kierunku.
Nie pisz głupot, nie ośmieszaj się. Tomasz powiedział o Jezusie i o Bogu, o dwóch różnych osobach..[/quote]Nie pisz głupot i nie ośmieszaj się, przed Tomaszem był tylko Pan Jezus, od jest Panem i Bogiem.
Przez Ciebie przemawia diabeł.
Za to otrzymujesz ostrzeżenie.

Ty zawsze wybierasz przekłady zmanipulowane, kłamliwe.
To ty posługujesz się fałszerstwami stworzonymi przez Freda Franza, Nathana Knorra, Alberta Schroedera i George Gangasa.
Masz klapy na oczach..Diabeł cię zaślepił i do prawdziwego poznania nie dojdziesz.
Diabeł ciebie zaślepił przez swoich pomocników z Brooklynu.

Od lat kłamiesz na tym forum, jesteś narzędziem diabła.
Za to dostajesz następny karniak.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Dragonar » 02 sie 2018, 21:03

Ix12 pisze:Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze Bóg twoim tronem. Ty zawsze wybierasz przekłady zmanipulowane, kłamliwe

Ix12, obudź się, nie wszędzie trzeba się doszukiwać działalności diabła albo ludzkiej manipulacji. Kiedy przekłady się różnią, zastanów się spokojnie i zadaj sobie pytanie: Skąd wynika taka różnica i czym kierowali się przekładający? Pisałem kiedyś niewielką pracę o zastosowaniu Psalmu 45:7-8 w Hbr 1:8-9, stąd zamieszczę tutaj jej niewielki fragment:

Zanim wysnujemy wnioski wynikające z użycia Ps 45:7-8 w Hbr 1:8-9, powinniśmy rozwikłać problemy translatorskie, który sprawiają, że tłumaczenia Biblii Tysiąclecia oraz Przekładu Nowego Świata różnią się – zwłaszcza w przypadku omawianego przez nas fragmentu z Nowego Testamentu . Podczas gdy przekład katolicki podaje jako słowa Ojca do Syna: Tron Twój, Boże, przekład Strażnicy głosi o Jezusie: Bóg jest twoim tronem. Inną różnicą jest to, że w następującej frazie tłumacze Biblii Tysiąclecia używają wołacza: Boże, Bóg Twój, a twórcy Przekładu Nowego Świata mianownika: Bóg, twój Bóg. Świadkowie Jehowy dystansują się od ortodoksyjnej doktryny o Trójcy Świętej, w tym od nauki o bóstwie Chrystusa, stąd starają się uniknąć w translacji tych wersetów bezpośredniego tytułowania Go Bogiem, zwłaszcza że przemawiającym w kontekście Listu do Hebrajczyków jest sam Bóg Ojciec. Tłumaczenie Strażnicy nie jest w tym wypadku przekładem błędnym – jak wskazuje Ron Rhodes, takie przełożenie tekstu jest gramatycznie możliwe.

W przypadku pierwszego kontrowersyjnego wyrażenia, kontekst czyni jednak przekład katolicki – oraz wszystkie przekłady tutaj podobne – wiarygodniejszymi. Autor stara się przecież dowieść wyższości Chrystusa nad prorokami (Hbr 1:1-3), aniołami (Hbr 1:4-2:18) oraz Mojżeszem (Hbr 3:1-6). Jezus zostaje zaprezentowany jako ostateczne Objawienie (Hbr 1:1), Stwórca świata (Hbr 1:2-3) oraz – co najważniejsze – odbicie Bożej istoty (Hbr 1:3). Jest czczony przez anioły (Hbr 1:6). W przypadku pisarza z tak zaawansowaną chrystologią nie jest nieoczekiwane, że Osobę tak wywyższoną i tak blisko związaną z Bożą istotą nazwie samym Bogiem, zwłaszcza że zastosowanie takiej tytulatury w sposób jeszcze bardziej dobitny wspierałoby jego argument dotyczący supremacji Mesjasza nad aniołami. Ponadto, jeżeli sformułowanie Bóg jest twoim tronem miałoby demonstrować wyłącznie to, że autorytet Chrystusa pochodzi od Boga, w żaden sposób nie dowodziłoby to Jego wyższości od aniołów, gdyż także one czerpią swoją władzę i moc nie od kogo innego, jak od Boga. Co więcej, klasyczne, a zarazem katolickie tłumaczenie jest też lepsze z gramatycznego punktu widzenia, ponieważ jak sądzi teolog Millard Erickson, translacja Tron Twój, Boże jest bardziej prawdopodobna z uwagi na strukturę Psalmu 45 w LXX, która zawiera hebrajski paralelizm pomiędzy 6 a 7 wersetem. W końcu, takie tłumaczenie wspiera nie tylko gramatyka Septuaginty, ale także wokalizacja w hebrajskim tekście masoreckim.

Drugie wyrażenie jest oddane poprawnie w obu przekładach i nie istnieje potrzeba dowodzenia, że użycie wołacza jest tutaj odpowiedniejszym rozwiązaniem, niż użycie mianownika. Wręcz przeciwnie, kombinacja wyrażeń Tron Twój, Boże oraz Bóg, Twój Bóg nadaje ustępowi jeszcze głębsze, trynitarne znaczenie. O ile pierwsze wyrażenie potwierdza, że Mesjasz jest Bogiem, drugie zaświadcza, iż Mesjasz ma Boga i jest przez Niego namaszczony, co implikuje istnienie co najmniej dwóch Osób, dzielących ze sobą jedną, Bożą naturę.

Wybacz brak przypisów, posługiwałem się tutaj:
1) Peter C. Craige, Word Biblical Commentary, t. 19, Word Books, Dallas 1983.
2) Commentary on the New Testament Use of the Old Testament, red. G. K. Beale, D. A. Carson, Baker Academic, Grand Rapids 2007
3) Ron Rhodes, Reasoning from the Scriptures with the Jehovah's Witnesses, Harvest House Publishers, Eugene 2009.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2018, 22:48

Ix12 pisze:
Sebek pisze:
Ix12 pisze:Był zbawicielem, bo po grzechu pierwszych ludzi został na to przewidziany w planie Boga - 1 Piotra 1:20. Bóg zbawił świat przez swego Syna, nie sam. Bóg nie może umrzeć.n Jest nieśmiertelny. 1 Tym 1:17 A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków! Amen.

Jezus umarł. Nie jest Bogiem. Dz.Ap. 3:15 i zabiliście Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia. Ale Bóg wskrzesił go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.


Oczywiście że Bóg jest niewidzialny dlatego objawił nam sie w ciele.

Ewangelia Jana 1
1,1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
1,3 Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
1,14 A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy.


Cytujesz trynitarną , nieudolną przeróbkę. Porównaj swój cytat ze sprawozdaniem ze stwarzania opisanym w Rodzaju 1. Gdzie tam masz Jezusa?

Gdzie jest Jezus w czasie stwarzania? Do Ciebie nie dociera słowo Boże. Jezus został przez Boga Ojca ukryty: Izajasz 51,16: "...włożyłem moje słowa w twoje usta i ukryłem cię w cieniu mojej ręki, aby rozciągnąć niebiosa i założyć ziemię..."
Ew.Jana 1,10: "Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał." Jezus cały czas był na ziemi, zanim jeszcze na nią przyszedł w ciele, był na niej Duchem swym, albo cała ziemia i kosmos była i jest w Nim, w jego Duchu i jak widzisz, przez niego świat powstał.
Masz Jezusa w 1 Mojżesza 1,2: "A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód."
Ten Duch Boży, to Jezus w którym wszystko co istnieje zostało stworzone. O tym mówi Kolosan 1,16 i Dz.Ap.17,28 i Jeremiasza 23,24: " Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? - mówi Pan. Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? - mówi Pan. " albowiem Bóg jest Duchem w którym wszystko co istnieje zostało stworzone. Ew.Jana 4,24: " Bóg jest duchem"

Ix12 pisze::mrgreen: Przy pomocy czego Jahwe stwarza? Przy pomocy literalnego słowa. :mrgreen:
Psalm 33:6 Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, A tchnieniem ust jego całe wojsko ich.
Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.
Wyj.20:11 Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

Myślenie nie boli..Jana 1:14 Słowo Boga, to literalne, ucieleśniło się w osobie Jezusa którego przyjście zapowiadało dużo wcześniej (słowo stało się ciałem). Por. z 1 Piotra 1:20.
Ech..

1 Piotra 1,20 nie mówi o tym, że Jezusa przed objawieniem w ciele nie było, nie istniał - "Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,"
Dlaczego?
Paweł mówi, że Chrystus prowadził Izraela z niewoli w Egipcie do ziemi obiecanej.
1 Kor. 10,1-4:
"(1) A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli.
(2) I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu,
(3) i wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,
(4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus."


To wystarczy, aby uznać twoje opowieści "Ix12" za zwiedzione. Gdyby Jezusa nie było przed objawieniem w Izraelu to nic by nie było, albowiem wszystko, jak to już przedstawiłem, w Nim się znajduje.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2018, 22:57

Tak więc słowo z Ew.Jana 1,1 nie jest werbalnym słowem, ale osobą Boga, który był w Bogu.

O tym mówi Ew.Jana 1,18: Jednorodzony Bóg, który jest w Bogu, objawił go.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Jeremiasz » 02 sie 2018, 23:29

Ix12 pisze:Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze Bóg twoim tronem. Ty zawsze wybierasz przekłady zmanipulowane, kłamliwe.

Zobacz do interlinii: http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

W innym przekładzie, to znaczy w przekładzie Nowego Świata świadków Jehowy pisze: "Bóg twoim tronem". Oryginał jak widzisz, jest inny: "Do zaś Syna tron Twój Boże na wiek wieku..."

Ew.Jana 1,14 według świadków Jehowy: " A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas, i widzieliśmy chwałę jego, Chwałę, jaka się od ojca należy jednorodzonemu synowi; i był pełen życzliwości niezasłużonej i prawdy."
Jezus, ten który nie znał grzechu, był według świadków Jehowy, pełen niezasłużonej życzliwości? Też coś! Co to za tłumaczenie?

Prawidłowy przekład tekstu Ew.Jana 1,14 według B.W.: "A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. "

"Ix12" Coś na przebudzenie: Ew.Jana 1,15: "Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja."
O kim to Jan chrzciciel świadczył? Czy wiesz? Świadczył o Jezusie i mówił, że Jezus był przed nim, chociaż Jezus był pół roku młodszy od Jana.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 03 sie 2018, 07:48

Jeremiasz pisze:
Ix12 pisze:Hebr 1:8 w innym przekładzie pisze Bóg twoim tronem. Ty zawsze wybierasz przekłady zmanipulowane, kłamliwe.

Zobacz do interlinii: http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

W innym przekładzie, to znaczy w przekładzie Nowego Świata świadków Jehowy pisze: "Bóg twoim tronem". Oryginał jak widzisz, jest inny: "Do zaś Syna tron Twój Boże na wiek wieku..."

Ew.Jana 1,14 według świadków Jehowy: " A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas, i widzieliśmy chwałę jego, Chwałę, jaka się od ojca należy jednorodzonemu synowi; i był pełen życzliwości niezasłużonej i prawdy."
Jezus, ten który nie znał grzechu, był według świadków Jehowy, pełen niezasłużonej życzliwości? Też coś! Co to za tłumaczenie?

Prawidłowy przekład tekstu Ew.Jana 1,14 według B.W.: "A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. "

"Ix12" Coś na przebudzenie: Ew.Jana 1,15: "Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja."
O kim to Jan chrzciciel świadczył? Czy wiesz? Świadczył o Jezusie i mówił, że Jezus był przed nim, chociaż Jezus był pół roku młodszy od Jana.


Uważasz że interlinia to oryginał?

Kto będzie wg. Ciebie zasiadał na tym tronie? Werset Jana 1:14 już Ci wyjaśniłem.

W biblii pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga - kiedy się urodził. Łuk. 1:35, Mat. 1:20. Takie są fakty, dla wielu niewygodne, ale to nie mój problem.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Unitariańskie wątpliwości

Postautor: Ix12 » 03 sie 2018, 07:54

Jeremiasz pisze:Tak więc słowo z Ew.Jana 1,1 nie jest werbalnym słowem, ale osobą Boga, który był w Bogu.

O tym mówi Ew.Jana 1,18: Jednorodzony Bóg, który jest w Bogu, objawił go.


Bzdura. W Rodzaju pisze przy okazji stwarzania Stwórca wypowiada literalne słowa, formułę"niech się stanie.." Tam nie ma żadnej wzmianki o Jezusie które Synem Boga, nie Bogiem , stał się duzo później. Podobnie pisze w Psalm 33:6, Hebr.11:3 i innym miejscach.

Wcale o tym nie mówi, mówi o synu.

Jana 1:18 Biblia gdańska
(18) Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.

Biblia brzeska
(18) Żadenci nigdy Boga nie widział, lecz on jedynorodny syn, który jest w łonie Ojcowym, ten nam opowiedział.

King James Vesion\

(18) No man hath seen God at any time; the only begotten Son, which is in the bosom of the Father, he hath declared [him].

Webster Bible

(18) No man hath seen God at any time; the only begotten Son, who is in the bosom of the Father, he hath declared [him]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości