delegalizacja Świadków J. w Rosji

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: MieczDucha » 21 kwie 2017, 17:43

jak wiecie ta organizacja została zdelegalizowana w Rosji - moim zdaniem delegalizowanie to niepotrzebna rzecz ... ta organizacja sama siebie delegalizuje swoimi błędnymi, pokrętnymi naukami jak np odrzucanie Boskości Jezusa. Inna błędną nauka przez którą wielu umarło to nauka jakoby transfuzja była jedzeniem krwi, a więc była zła. Transfuzja nie ma nic wspólnego z jedzeniem, gdy ktoś jest głodny to idzie do restauracji a nie do szpitala. PAN JEZUS powiedział że największa miłość to gdy ktoś swoje życie oddaje za innych, więc gdy ktoś oddaje cząstkę siebie - 450 mililitrów krwi dla ratowania drugiego człowieka - robi dobro, okazuje miłość, ratuje życie .... zgadzam się że krwi np kaszanki nie powinno się jeść, ale transfuzja nie ma z tym nic wspólnego ....... " A gdybyście wiedzieli, co to znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych. " - Mateusz 12:7 ...... błędne daty, zmieniane nauki, niespełnione proroctwa i różne inne rzeczy jasno świadczą o tej organizacji że ma tylko pozory biblijności, pozory pobożności -- uciekajcie od niej i uważajcie na wszelkie inne. Do Zbawienia nie potrzeba żadnych ludzi, żadnych kościołów - tylko ukrzyżowany i zmartwychwstały Jezus Zbawiciel, którego Świadkowie nie znają bo nie mają z Nim relacji, społeczności - nie mogą np mówić do Niego

,
Świadkowie nie znają osobiście SYNA, są odcięci od krzewu winnego !!! , czytanie autobiografii Baracka Obamy nie sprawi że będę go znał a on mnie. Po przeczytaniu jego autobiografii miałbym tylko jaką wiedzę o nim, ale nie znałbym go osobiście - nie miałbym z nim relacji, społeczności, przyjaźni. Tak samo czytanie Biblii daje wiedzę ale nie sprawia że mam relacje, społeczność z Jezusem Chrystusem. Żeby to mieć muszę rozmawiać z NIM, zwierzać MU się, spędzać z NIM czas, powierzać MU problemy, troski. Dziękować MU, gdy czegoś nie wiem prosić NAUCZYCIELA. Ufać MU i prosić aby napełniał mnie swoim Duchem --- Świadkowie tego nie mają, odcięci są od Zmartwychwstałego - szatan ich zastraszył że gdy będą np wołać do Chrystusa to zgrzeszą i tak odcięci są od krzewu winnego - nic więc dziwnego że tak często usychają w strachu, depresji, różnych grzechach


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: Zbyszekg4 » 21 kwie 2017, 18:17

Mieczu, a czemuś Ty na zielony kolorek ubrany?... Wiem, że wiosennie to wygląda, ale...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: fryderyk » 21 kwie 2017, 19:17

MieczDucha pisze:zgadzam się że krwi np kaszanki nie powinno się jeść,

A to dlaczego nie można pojeść kaszanki :eek: ?
Przecież pożywna i smaczna jest ;)


MieczDucha pisze: Do Zbawienia nie potrzeba żadnych ludzi, żadnych kościołów - tylko ukrzyżowany i zmartwychwstały Jezus Zbawiciel,


A skąd to wiesz? Z książki, tak? Ale książkę napisali i złożyli do kupy zwykli ludzie (spierając się przy tym co w niej finalnie zamieścić a co nie).
No i skąd w Tobie ta pewność, że książka którą czytasz jest w całości wiarygodna?


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: MieczDucha » 20 cze 2017, 21:59

http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... ac-ze.html : " Świadkowie Jehowy nie znają JEZUSA CHRYSTUSA, tak jak ja bym nie znał np Baracka Obamy czy prezydenta Andrzeja Dudę przez czytanie ich autobiografii. Żeby prawdziwie znać ŻYWEGO JEZUSA CHRYSTUSA trzeba mieć z NIM żywą relację, osobistą więź z NIM, być z NIM w społeczności... przez czytanie autobiografii Baracka Obamy miałbym tylko pewne informacje o nim, miałbym wiedzę o nim, ale nie znałbym go - a on nie znałby mnie przez czytanie jego autobiografii. Tak samo jest między nami a JEZUSEM CHRYSTUSEM - gdy tylko czytamy o NIM w BIBLII ale nie mamy z NIM stałej łączności, relacji, więzi, społeczności przez rozmowy z NIM, spędzanie z NIM dnia, myślenie o NIM, dziękowanie MU, proszenie GO, wychwalanie GO, przychodzenie do NIEGO ze wszystkim, poleganie na NIM, szukaniem u NIEGO pomocy i siły, prowadzenia i gdy z tej relacji miłości nie wypływa posłuszeństwo - to nie znamy GO a ON nie zna nas. Mamy jakąś wiedzę o NIM ale nie znamy GO osobiście a ON nas nie zna.

Żeby znać np Baracka Obamę czy prezydenta A. Dudę - musiałbym między innymi : przyjść do nich, spędzać z nimi czas, rozmawiać z nimi, razem wykonywać jakieś czynności, być otwartym przed nimi i szczerym.

Czytanie ich autobiografii nie zbudowałoby relacji. Tak samo Świadkowie J. czytając Biblię bez przyjścia do Chrystusa, bez relacji z NIM, więzi z NIM - żywą osobą - nie znają GO i nie ma w nich JEGO życia ........ " Badajcie Pisma; sądzicie bowiem, że w nich macie życie wieczne, a one dają świadectwo o mnie. 40 A jednak nie chcecie przyjść do mnie, aby mieć życie. " - Ewangelia Jana 5:39 - przyjść do NIEGO aby mieć życie. Ale szatan oszukał Świadków J. wmawiając im kłamstwo że PAN JEZUS to stworzenie, anioł. Przez to nie przychodzą do NIEGO bo uważają że będą bałwochwalcami - sługami, czcicielami anioła. PAN JEZUS jest BOGIEM równym swemu OJCU a nie stworzeniem. "


ul
Posty: 134
Rejestracja: 22 lut 2013, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: opłotki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: ul » 30 cze 2017, 08:34

każda delegalizacja to objaw słabości państwowych religii - prawosławia ,katolicyzmu ,luteranizmu ,islamu - zależy od państwa jakie i gdzie są


bzzz wśród opłotków
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: MieczDucha » 30 lis 2017, 17:43

ul pisze:każda delegalizacja to objaw słabości państwowych religii - prawosławia ,katolicyzmu ,luteranizmu ,islamu - zależy od państwa jakie i gdzie są


delegalizacja czegoś nie oznacza koniecznie że to zdelegalizowane pochodzi od CHRYSTUSA i służy mu :arrow: - "Błędy w naukach Świadków Jehowy część 3 ludzie zwierzętami " : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... esc-3.html

,


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: Ix12 » 18 sty 2018, 13:03

MieczDucha pisze:http://mieczducha888.blogspot.com/2017/06/kilka-porad-jak-zwyciesko-rozmawiac-ze.html : " Świadkowie Jehowy nie znają JEZUSA CHRYSTUSA, tak jak ja bym nie znał np Baracka Obamy czy prezydenta Andrzeja Dudę przez czytanie ich autobiografii. Żeby prawdziwie znać ŻYWEGO JEZUSA CHRYSTUSA trzeba mieć z NIM żywą relację, osobistą więź z NIM, być z NIM w społeczności... przez czytanie autobiografii Baracka Obamy miałbym tylko pewne informacje o nim, miałbym wiedzę o nim, ale nie znałbym go - a on nie znałby mnie przez czytanie jego autobiografii. Tak samo jest między nami a JEZUSEM CHRYSTUSEM - gdy tylko czytamy o NIM w BIBLII ale nie mamy z NIM stałej łączności, relacji, więzi, społeczności przez rozmowy z NIM, spędzanie z NIM dnia, myślenie o NIM, dziękowanie MU, proszenie GO, wychwalanie GO, przychodzenie do NIEGO ze wszystkim, poleganie na NIM, szukaniem u NIEGO pomocy i siły, prowadzenia i gdy z tej relacji miłości nie wypływa posłuszeństwo - to nie znamy GO a ON nie zna nas. Mamy jakąś wiedzę o NIM ale nie znamy GO osobiście a ON nas nie zna.

Żeby znać np Baracka Obamę czy prezydenta A. Dudę - musiałbym między innymi : przyjść do nich, spędzać z nimi czas, rozmawiać z nimi, razem wykonywać jakieś czynności, być otwartym przed nimi i szczerym.

Czytanie ich autobiografii nie zbudowałoby relacji. Tak samo Świadkowie J. czytając Biblię bez przyjścia do Chrystusa, bez relacji z NIM, więzi z NIM - żywą osobą - nie znają GO i nie ma w nich JEGO życia ........ " Badajcie Pisma; sądzicie bowiem, że w nich macie życie wieczne, a one dają świadectwo o mnie. 40 A jednak nie chcecie przyjść do mnie, aby mieć życie. " - Ewangelia Jana 5:39 - przyjść do NIEGO aby mieć życie. Ale szatan oszukał Świadków J. wmawiając im kłamstwo że PAN JEZUS to stworzenie, anioł. Przez to nie przychodzą do NIEGO bo uważają że będą bałwochwalcami - sługami, czcicielami anioła. PAN JEZUS jest BOGIEM równym swemu OJCU a nie stworzeniem. "


Bzdury straszne wypisujesz..Jezus zaprzecza że jest Bogiem

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg

W biblii pisze wyraźnie kiedy stał się SYNEM BOGA - Łukasza 1:35, Mat 1:20..Pisze kiedy otrzymał Świętego - Przy chrzcie..Czyżby wcześniej go nie miał?

Bóg nie może umrzeć a jak było z Jezusem? Nie umarł..!? Czy w biblii nie pisze że Jezus jest człowiekiem i pośrednikiem między Bogiem i ludźmi?

Poczytaj biblie a potem nie pisz głupot w miejscu publicznym. Kłamcy, oszczercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: christianinroman » 18 sty 2018, 21:51

1x12. Stajesz po stronie oskarżyciela, a nim jest diabeł. Nie wyczytałem w twoich wpisach żebyś stawał w obronie PRAWDY, czyli Jezusa z Nazaretu, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Kto nie czci Syna, ten nie czci i Ojca.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: wybrana » 18 sty 2018, 22:28

christianinroman pisze:1x12. Stajesz po stronie oskarżyciela, a nim jest diabeł. Nie wyczytałem w twoich wpisach żebyś stawał w obronie PRAWDY, czyli Jezusa z Nazaretu, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Kto nie czci Syna, ten nie czci i Ojca.


@magda, teraz już się tak nazywasz ?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 09:32

christianinroman pisze:1x12. Stajesz po stronie oskarżyciela, a nim jest diabeł. Nie wyczytałem w twoich wpisach żebyś stawał w obronie PRAWDY, czyli Jezusa z Nazaretu, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Kto nie czci Syna, ten nie czci i Ojca.


Marka 10:18 to werset jasny w przekazie chyba że kogoś zaślepiają fałszywe dogmaty, albo diabeł..Zresztą nie odniosłeś się do żadnego z moich postów, zapewne z braku argumentów. To ja ci udowodniłem kłamstwo. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: delegalizacja Świadków J. w Rosji

Postautor: MieczDucha » 29 kwie 2018, 07:28

http://mieczducha888.blogspot.com/2018/ ... -jest.html , " Ale widzimy Jezusa, który stał się niewiele mniejszy od aniołów, ukoronowanego chwałą i czcią za cierpienia śmierci, aby z łaski Boga zakosztował śmierci za wszystkich. " - list apostoła Pawła do Hebrajczyków 2:9 UBG



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości