Okultyzm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 02 wrz 2017, 15:57

konia_z_rzedem pisze: O czym Ty mówisz?


O tym, czego ty jeszcze nie rozumiesz... :->


konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 02 wrz 2017, 16:33

Motyl pisze:
konia_z_rzedem pisze: O czym Ty mówisz?


O tym, czego ty jeszcze nie rozumiesz... :->


Skoro mnie nie znasz na tyle i nie masz tylu informacji (no nie dziwię się, Gingers napisała 10 razy więcej postów ode mnie) to w takim razie przytocz dowody.

Czemu jak się tutaj pytają ludzie o dowody czy o wyjaśnienie zarzutów to nie dostają odpowiedzi? O czym to w ogóle świadczy? Może po prostu nie macie tych dowodów tylko czarujecie ludzi? Tylko zrozum i zrozum. Domyśl się. Już odechciewa mi się jakiejkolwiek dyskusji.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 02 wrz 2017, 16:45

konia_z_rzedem pisze: Może po prostu nie macie tych dowodów tylko czarujecie ludzi? .



My tutaj nikogo nie czarujemy ...

Wszyscy natomiast wskazujemy na Slowo Boze, ktore jest dla nas jedynym autorytetem w kazdej sprawie...

Jesli dla kogos nie jest, wtedy dochodzi do zgrzytow, poniewaz brak plaszczyzny sluzacej porozumieniu i wspolpracy...

A szukajacy Boga ludzie sami maja mozliwosc wybierac i odrzucac to, co uwazaja za stosowne na swojej drodze. :->


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: Rembov » 02 wrz 2017, 17:13

Motyl pisze:
konia_z_rzedem pisze: Może po prostu nie macie tych dowodów tylko czarujecie ludzi? .

My tutaj nikogo nie czarujemy ...

To przedstaw dowody, które potwierdzą twoją tezę z innego tematu, że KKK jest sprzeczny z Pismem Świętym.

Wszyscy natomiast wskazujemy na Slowo Boze, ktore jest dla nas jedynym autorytetem w kazdej sprawie...

Pismo Święte z samej natury NIE MOŻE być autorytetem, bo nie jest osobą. A to, że w rzeczywistości idziecie za swoimi przekonaniami i interpretacjami Biblii, dobitnie pokazuje fakt, że protestantyzm coraz bardziej się dzieli, a nie jednoczy.

A szukajacy Boga ludzie sami maja mozliwosc wybierac i odrzucac to, co uwazaja za stosowne na swojej drodze.

Ciekawe, że jakoś ani Chrystus, ani Apostołowie tak NIE nauczali.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 02 wrz 2017, 17:58

Rembov pisze:Ciekawe, że jakoś ani Chrystus, ani Apostołowie tak NIE nauczali.


Oni nauczali tak, jak to zostalo zapisane w Biblii...

Jedynymi ludzmi gloszacymi tak samo, jest spolecznosc Kosciola, w ktorym Duch Sw. , Pocieszyciel, jest jedynym nadzorca w dziele nauczania.

Oczywiscie nie znaczy to, ze ktorys ze zborow ma wylacznosc na Prawde...Zbor to jeszcze nie Kosciol....

Najwazniejsze w tym wszystkim jest to, ze ludzie powolani przez Boga nie maja zadnego problemu uslyszec i zrozumiec Jego slowa...Nawet jesli wypowiada je ksiadz , bedac nieswiadomym ich wlasciwego znaczenia...

Nawet w krk sa tacy ludzie...Oni sa wszedzie...Dlatego tez nie potepiamy ludzi, lecz systemy religijne i ich przywodcow...oraz klakierow, walczacych z Prawda dla wlasnych korzysci...jak Judasz, calujacy Jezusa...

"Kto ma uszy niech slucha"


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: Rembov » 02 wrz 2017, 18:06

Odpowiedz na CAŁY post, Motylu, a nie wyrwane z kontekstu jedno zdanie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 02 wrz 2017, 18:47

Rembov pisze:Odpowiedz na CAŁY post, Motylu, a nie wyrwane z kontekstu jedno zdanie.


To bylo kluczowe zdanie w twoim poscie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: Rembov » 02 wrz 2017, 18:52

Kluczowy jest CAŁY mój post i dlatego odpowiedz na WSZYSTKO, co tam napisałem, a jedynie to, co sobie wybrałeś, bo jesteś w stanie przekręcić moje słowa pomijając swoją wypowiedź, do której się one odnosiły.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 02 wrz 2017, 19:05

Motyl pisze:
konia_z_rzedem pisze: Może po prostu nie macie tych dowodów tylko czarujecie ludzi? .



My tutaj nikogo nie czarujemy ...

Wszyscy natomiast wskazujemy na Slowo Boze, ktore jest dla nas jedynym autorytetem w kazdej sprawie...

Jesli dla kogos nie jest, wtedy dochodzi do zgrzytow, poniewaz brak plaszczyzny sluzacej porozumieniu i wspolpracy...

A szukajacy Boga ludzie sami maja mozliwosc wybierac i odrzucac to, co uwazaja za stosowne na swojej drodze. :->


Ja tylko chcę wiedzieć, o jaką perwersję Ci chodziło, nie chodzi mi o Słowo Boże. Chyba że odpowiedź jest w Słowie Bożym to podaj fragment. Ja po prostu nie rozumiem o jaką perwersję Ci chodzi. Mówisz ogólnikowo i tajemniczo. Jeżeli nie powiesz o co Ci chodzi to po prostu potraktuję to jako potwarz w stronę innego użytkownika.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 02 wrz 2017, 19:15

konia_z_rzedem pisze:


Jeżeli nie powiesz o co Ci chodzi to po prostu potraktuję to jako potwarz w stronę innego użytkownika.



Kazdy ma swobode interpretacjii awataru Gingers. Ja tez. Jesli ty nie widzisz tam tego co ja, to zaden problem. Kazdy widzi, co widzi.

Wrocmy do tematu...nie robmy offtopa.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunięte1 » 02 wrz 2017, 19:23

Rembov pisze:Kluczowy jest CAŁY mój post i dlatego odpowiedz na WSZYSTKO, co tam napisałem, a jedynie to, co sobie wybrałeś, bo jesteś w stanie przekręcić moje słowa pomijając swoją wypowiedź, do której się one odnosiły.

Rozumiem, że ty zawsze i każdemu odpowiadasz na calutki post.... Na kropki i przecinki też prosze odpowiedzieć :mrgreen:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: nesto » 02 wrz 2017, 23:40

A ja nie wierzą w żaden okultyzm, wróżby, czary itp.
Nie spotkałem się z niczym takim, tj. z czymś takim, co byłoby dla mnie dowodem na rzeczywiste istnienie owych.
Zauważyłem, że ludzie słabi psychicznie i podatni na sugestię dają się łatwo wciągnąć w takie manipulacje.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: MMW » 05 wrz 2017, 08:15

nesto pisze:A ja nie wierzą w żaden okultyzm, wróżby, czary itp.
Nie spotkałem się z niczym takim, tj. z czymś takim, co byłoby dla mnie dowodem na rzeczywiste istnienie owych.
Zauważyłem, że ludzie słabi psychicznie i podatni na sugestię dają się łatwo wciągnąć w takie manipulacje.


To jest oczywiste. Gdyby okultyzm realnie działał, większość ludzi nie chodziłaby do pracy tylko siedziała nad tarotem, wahadełkami i szklanymi kulami, prawie nikt by nie chorował itd. Jestem pewny, że bardzo wielu ludzi, zarówno desperatów, jak i chciwców, sprzedałoby dosłownie dusze diabłu, gdyby widzieli, że to naprawdę przynosi efekty.

Szkodliwość okultyzmu polega przede wszystkim na tym, że tworzy kolejną, silną warstwę iluzji, które przyczyniają się do psychicznego rozbicia a często także moralnego upadku osoby, która to praktykuje. Jest to iluzja o tyle groźna, bo wyjątkowo irracjonalna, obiecująca łamanie związków przyczynowo-skutkowych obecnych w przyrodzie a przy tym często skłaniająca do zachowań egoistycznych, niemoralnych itp. Pod tym względem jest gorszy nawet od religii, bo te przynajmniej na swojej fasadzie zawierają hasła o miłości czy współczuciu. Okultyzm bardzo wzmacnia pożądania, co tylko mocniej wiąże z iluzorycznym światem zjawisk, jakiego doświadcza świadomość.

Drugi szkodliwy element to gigantyczny biznes ezoteryczny, który ludzi słabych psychicznie, w trudnych sytuacjach życiowych, chorych itp. bezwzględnie wykorzystuje, obiecując niedorzeczności i eksploatując finansowo.


konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 05 wrz 2017, 09:32

Uważam, że jeszcze wielu rzeczy w życiu nie widzieliście, stąd takie opinie.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: KAAN » 05 wrz 2017, 10:05

konia_z_rzedem pisze:Uważam, że jeszcze wielu rzeczy w życiu nie widzieliście, stąd takie opinie.
Uznajesz okultyzm za coś dobrego?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości