Okultyzm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: magda » 07 wrz 2017, 11:47

nesto pisze:osobiście uważam, że materia nie jest jedynym elementem istnienia, bo wówczas wykluczałbym istnienie myśli, miłości, nienawiści, smutki i wesołości, dobra i zła.

a dlaczego ten świat miałby być aż tak ograniczony do jakiś drobnych rzeczy równie dobrze moze być on o wiele bardziej rozbudowany niz ten materialny i w takim niematerialnym wszechświecie moga istnieć rózne byty tak jak zło i dobro ale osobowe mądrość też osobowa miłość osobowa itp ogrom potęga wszechmoc też osobowa acz niematerialna , nie wiemy wiele na ten temat ale to co mówi nam Biblia jest to ten ważniejszy, wiekszy ,stabilny i niezniszczalny ,wieczny swiat , ja nie ograniczam duchowych przejawów do np takich rzeczy jak telepatia czy jak to nazwac mojego psa ,który jak mój syn ma przyjść juz wcześniej szaleje i waruje przed drzwiami a syn moze być na drugim końcu Warszawy a ona juz wie ze on przyjdzie czasem nawet nie zadzwonił i ja nie wiem że on do mnie jedzie a pies wie, czasem patrze jak ona przy drzwiach sie nerwowo kręci weszy pod drzwiami i ja sie od niej dowiaduje ze syn będzie i nigdy się nie pomyliła. To drobne rzeczy które pokazuja ze jednak taka istota jak pies moze wyczuwać zjawiska kwantowe i korzystać ze stanów splaątanych cząstek elementarnych swojego muzgu i muzgu mojego syna i wiedzieć ze sie tu wybrał , :lol: ;P XP No w ogóle świat jest dziwniejszy niz nam sie zdaje i jak najbardziej jest w nim miejsce na osobowego Boga z superinteligencją władającego tym światem na poziomie kwantowym którego jeszcze nie znam u nie odkrtliśmy. Jestesmy niestety maleńkimi pikusiami,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: nesto » 07 wrz 2017, 21:22

Osobowy Bóg z superinteligencją?
A może brak odpowiedzi na pytania wypełnia właśnie taki wymyślony Bóg?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: magda » 07 wrz 2017, 23:28

Nie Nesto on nie jest wymyślony , cały wszechświat nawet tem materialny jest tworem tak bardzo przemyślanym , skomplikowanym , inteligętnym , podlegającym prawom, pełen tak ogromnej liczbie informacji że sie w bani nie mieści zapytaj informatyka jak wieka jest informacja we wszechświecie w istotach zywych , To nie jest zaden orzypadek tylko dobrze zaplanowane niweyobrażalnie wielkie dzieło istoty na ewno osobowej inteligętnej planującej i mającej niewyobrażalną dla człowieka moc , nawet w jednym atomie jest tej mocy wielki ogrom. Ślepy los który nie mógły nadać nawet podstawowych praw nie stworzyłby niczego bo co byś stworzył gdyby 2plus2 było raz 4 a raz 57 innym razem 19 bo nie byłoby sztywnych nadanych przez jakiś umysł praw wedłog których wszysto miałoby powstać. Bóg jest wielkim matematykiem wszystko we wszechświecie to matematyka , informatyka i wiele innych dziedzin my dopiero raczkujemy w odkrywaniu mądrości Boga więc mamy takie rózne pomysły jak ten twój ze Bóg to nasz wymysł jest odwrotnie to my i nasz świat jest wymysłem Boga,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: nesto » 08 wrz 2017, 16:48

@Magda
Ja o jednym - Ty o drugim.
Cóż z tego, że świat jest inteligentnie zbudowany?
Ty na tej podstawie twierdzisz, że Bóg jest odrębnością od tego świata.
Osoba, to odrębność.
Ja twierdzę, że Bóg nie jest odrębnością, a jednością ze światem.
Dlatego nie może być osobowy (odrębny).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: magda » 08 wrz 2017, 21:48

A ja uwazam ze Bóg jest osobowy i wszystko może może być z tym światem Jednością a moze byc i odrębny bo my przecież nie wiemy jakie są isiby duchowe , siedzimy w 3 wymiarach i to w materii i pojęcia nie mamy czy to możliwe dla kogos istniejącego poza czasem i np w 50-ciu wymiarach być osobowym a jednak jednościa ze swiatem , nie wiemy jak to może być bo jestesnmy uwięzienie w tych 3-4 wymiarach i w materii, tak że i to co ja twierdzę może byc prawdą i to co ty kombinujesz też a może prawda jest jeszcze dziwniejsza i nawet nam do głowy przyjść nie moze bo tak mało wiemy o reszcie wszechświata tej duchowej, wiec lepiej skoro nie mamy wglądu w świat duchowy, w inne wymiary to bazujmy na tym co mamy dane a mamy tylko tą Biblię .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: nesto » 08 wrz 2017, 22:10

@Magda
Ty po prostu uważasz Boga za osobę i dlatego dopasowujesz do tego wszystko inne.
Ale, gdy założyć, że nie jest to osoba rozumiana jako odrębność, ale jako świadomość istnienia - to oczywiście tak.
Teraz powróćmy do okultyzmu.
Nadal w takowy nie wierzę.
Są różne rzeczy, których nie widziałem, a w nie wierzę.. Więc nie jest to tak, że "nie uwierzę, aż nie zobaczę".
Jest ufundowana duża suma pieniędzy dla tego, kto zademonstruje z powodzeniem swoje zdolności paranormalne:
http://www.psr.org.pl/item/399-milion-e ... normalnych
Jak dotąd nikt niczego paranormalnego nie zademonstrował.
Nie wiesz czasem dlaczego?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości