Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: diedmaroz » 27 sty 2018, 00:00

Wyraźnie widać, że mądrość tego świata jest głupstwem u Boga.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 27 sty 2018, 10:53

Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, każdy kto zaprzecza słowom Jezusa stoi po stronie diabła.
To nie jest prawda, Pan Jezus nauczał, że jest tym samym Bogiem co Ojciec. Stoisz po stronie diabła?
Gdzie była trójca zanim na świat przyszedł Jezus Chrystus ? Dopiero wtedy stał się Synem boga , a nie Bogiem?
Piszesz znowu nierawdę, Ojciec Syn i Duch Święty był zawsze, to jest jeden Bóg. Cytowałem ci że Pan Jezus zanim narodził się Abraham już był i że jest stworzycielem, oraz podtrzymuje istnienie swoją mocą.
1Koryntian 8:6
„Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy”
Jak widzisz w twoim własnym cytacie Pan Jezus istnieje od zawsze i jest stworzycielem.
Tu pisze o Bogu i o Jezusie..To dwie różne osoby..
Dwie różne osoby ale jedna istota.
Jezus otrzymał objawienie od Boga więc zrozumiałe że Bogiem nie jest.
Otrzymał jako człowiek, bo na krótki czas zrezygnował z boskich atrybutów, aby być w pełni człowiekiem.

List do Filipian 2:6 Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.
7 Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8 Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej.


Na wersety w których pisze że Jezusa wskrzesił Bóg a nie on sam się wskrzesił nie odpowiedziałeś.
Odpowiedziałem, napisałem ze Jezus jest Bogiem i że ma władzę życie swoje dać i je z powrotem wziąć.

.Wersety udowodniły że zwyczajnie kłamiesz.
Za to stwierdzenie dostajesz punkt karny, wielokrotnie ostrzegałem ze zarzut kłamstwa będzie ostro zwalczany z wiadomych względów.

Nie pisze w nich że Jezus sam siebie z martwych wzbudził..
Jest napisane, że Pan Jezus miał moc swoje życie odzyskać, ponadto jest Bogiem, który ożywił ciało, bo w jego mocy jest podtrzymywanie w istnieniu wszystkiego:

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

Jezus umarł a Bóg nie może umrzeć..
Umarł człowiek Jezus, Bóg nie umiera, a w czasie zanim zmartwychwstał :

I List św. Piotra 3:18 Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19 W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,


Gdzie była trójca kiedy Jezus nie żył? Była niekompletna, co za problem..
Jak widzisz w powyższym wersecie umarł w ciele ale nie w duchu i kiedy był w stanie duchowym wykonał jeszcze swoją pracę. Nie ma problemu, ty masz problem.
Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby być posrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi..1Tym 2:5
Nieprawda, Pan Jezus był takze prawdziwym człowiekiem, dlatego wykonał wszystko według Bożego planu.
„Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga …”

Jak to możliwe, że według definicji Trójcy Świętej mówiącej, że „Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem. Mimo to nie ma trzech Bogów, tylko jeden jest Bóg„
Nie wiem jak to możliwe, ale jest faktem, tak Boga przedstawia Biblia.

Zakładając, że Bóg w naturze jest troisty, to zacytowana wypowiedź o jednej z osób Boga, mówiąca że tylko on jest JEDYNIE Bogiem jak czytamy w Biblii Warszawskiej byłaby bluźniercza!
Nieprawda, bo jedyny Bóg jest troisty.

Natomiast Elohim z czasownikiem w liczbie pojedynczej i z przymiotnikiem w liczbie pojedynczej jest liczbą mnogą majestatu określającą pojedynczą osobę i wskazującą na jej wielkości.
Słusznie, bo Bóg jest jeden, ale osoby są trzy, dlatego napisano:

Gen 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Jednoosobowość Boga potwierdza bardzo wyraźnie również list 1 do Koryntian 8:6 (BT):

„dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. ”
Nieprawda, tu nie ma mowy o jednoosobowym Bogu, ale o co najmniej dwóch osobach z których jedna i druga jest tym samym Bogiem. porównaj to z tym wersetem i zobacz dla kogi o przez kogo istnieje wszystko:

List do Kolosan 1:13 Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,
14 W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.


Co innego gdybyśmy przeczytali ...
Na szczęście Biblia została sporządzona przez Ducha Świętego dla wszystkich wierzących, a nie dla twoich prywatnych potrzeb Biblia określa że jest jeden Bóg Stworzyciel, Wszechmogący i takie atrybuty ma Ojciec, Syn i Duch Święty. Utknąłeś w ST i zostałeś zindoktrynowany przez ludzi spaczonych na umyśle, których końcem jest piekło. Lepiej nawróć się do prawdziwego Zbawiciela.
W książce Stuarta Olyotta zatytułowanej „W Trójcy Jedyny” autor o Bogu składającym się z części tak się wypowiada:
Mnóstwo jest ludzi niewierzących i niedouczonych, którzy swoją ideologię chcą wcisnąć do Biblii, on jest jedną z takich osób.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 31 sty 2018, 07:59

Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..

Kolosan 1 pisze o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie o starym..

(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy..


Wspomniane trony to królestwo boże..

Porównaj sobie ten werset ze stwarzaniem z Rodzaju..Tam nie ma Jezusa..W kilkudziesięciu miejscach w biblii pisze że Stwórca stwarzał wszystko sam..Wyj 20:11 (11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

Jezus zawsze był człowiekiem, nawet po powrocie do nieba - Dz.Ap. 17:31

Twoja interpretacja prostych wersetów jest bez sensu..

Troisty to nie jeden..Spróbuj pomyśleć..

Cytat: "Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem. Mimo to nie ma trzech Bogów, tylko jeden jest Bóg" pokaż gdzie tak pisze w biblii..

O Jezusie pisze ze umarł, nie pisze ze umarło ciało..W biblii pisze czym jest śmierć, musisz poczytać..

Piszesz" Umarł człowiek Jezus, Bóg nie umiera, a w czasie zanim zmartwychwstał :" - Skoro twierdzisz że Jezus jest Bogiem a Bóg nie może umrzeć to masz problem bo Jezus jednak umarł....Brak Ci konsekwencji , albo nauki na których się opierasz są zwodnicze, pochodzą od demonów..

Punkt karny bo udowodniłem ci po raz kolejny kłamstwo..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 31 sty 2018, 09:50

Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18...
W tym wersecie niema zaprzeczenia boskości Pana Jezusa

Kolosan 1 pisze o nowym stworzeniu w Chrystusie a nie o starym..
Nieprawda,jest tam napisane o wszelkimstworzeniu

(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko,

Wspomniane trony to królestwo boże..
Nieprawda, nie ma takiego odniesienia w Biblii.
Jezus zawsze był człowiekiem, nawet po powrocie do nieba - Dz.Ap. 17:31
Nie zawsze, zaczął być człowiekiem gdy się urodził w Betlejem.

Twoja interpretacja prostych wersetów jest bez sensu..
Twoja interpretacja jest bez sensu, janie interpretuję Biblii, ja ją czytam i rozumię.
Troisty to nie jeden..Spróbuj pomyśleć..
Troisty to jeden, spróbuj zrozumieć kim jest Bóg, choćnie masz szans; człowiek nie jest w stanie zrozumieć istoty Boga

I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.


O Jezusie pisze ze umarł, nie pisze ze umarło ciało..W biblii pisze czym jest śmierć, musisz poczytać..
Musisz przeczytać co robił Pan Jezus kiedy był w grobie i przeczytaj toco cytowałem o mocy dawania i brania z powrotem.
Piszesz" Umarł człowiek Jezus, Bóg nie umiera, a w czasie zanim zmartwychwstał :" - Skoro twierdzisz że Jezus jest Bogiem a Bóg nie może umrzeć to masz problem bo Jezus jednak umarł..
Ty masz problem, bonie umieszzobaczyć w objawieniu biblijnym że umarł człowiek, a Bóg nie umiera i że Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem. To Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę pokoju.

..Brak Ci konsekwencji , albo nauki na których się opierasz są zwodnicze, pochodzą od demonów..
Twoje nauki pochodzą od szatana, który od początku walczy z Synem Bożym i kwestionuje Słowo samego Boga.

Punkt karny bo udowodniłem ci po raz kolejny kłamstwo..
Według twojego życzenia udzielę ci punkt karny za kolejne zło którego się dopuściłeś.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 31 sty 2018, 12:56

NIEPRAWDA !Nigdzie w biblii nie pisze że Bóg jest troisty, pisze że jest JEDEN. Jeden nie jest troiste. Kłania się LOGIKA!

Dawanie kolejnych ostrzeżeń bez powodu to nadużywanie stanowiska. Jest tu na forum jakiś admin?

Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg

Osoby demonicznie zwiedzone mogą ten jak i inne wersety zrozumieć opatrznie..

Udowodniłem ci że Jezusa z martwych wskrzesił Bóg, a nie jak twierdziłeś że sam się wskrzesił. To jasno pokazuje kto jest zwiedzony. :mrgreen: :mrgreen:

Piszesz że Bóg jest troisty a na podparcie dajesz ten werset:" I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."

Mam pytanie: Z kogo robisz idiotę ze mnie czy z siebie?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 31 sty 2018, 17:24

Ix12 pisze:NIEPRAWDA !Nigdzie w biblii nie pisze że Bóg jest troisty, pisze że jest JEDEN. Jeden nie jest troiste. Kłania się LOGIKA!
Biblia uczy o troistym Bogu, wiele wersetów cytowano na tym forum nauczających Ojcu, Synu i Duchu Świętym jako jedynym Bogu.
Dawanie kolejnych ostrzeżeń bez powodu to nadużywanie stanowiska. Jest tu na forum jakiś admin?
Dostałeś punkt za zarzut kłamstwa, jak będziesz dyskutowało punktach to otrzymasz następny punkt za trolowanie.
Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18 ...
To nie jest prawda, ten werset tego nie uczy.
Osoby demonicznie zwiedzone mogą ten jak i inne wersety zrozumieć opatrznie..
Czyżbyś był demonicznie zwiedziony?
Udowodniłem ci że Jezusa z martwych wskrzesił Bóg, a nie jak twierdziłeś że sam się wskrzesił. To jasno pokazuje kto jest zwiedzony.
Jezus jest Bogiem,więc niczego nie musiałeś udowadniać, Jezusa wzbudził z martwych Bóg. Czyżbyś był zwiedziony?
Piszesz że Bóg jest troisty a na podparcie dajesz ten werset:" I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."
Wykręcasz kontekst wypowiedzi, werset jest o zrozumieniu istoty Boga.
Mam pytanie: Z kogo robisz idiotę ze mnie czy z siebie?
Sam z siebie robisz idiotę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 01 lut 2018, 07:34

KAAN pisze:
Ix12 pisze:NIEPRAWDA !Nigdzie w biblii nie pisze że Bóg jest troisty, pisze że jest JEDEN. Jeden nie jest troiste. Kłania się LOGIKA!
Biblia uczy o troistym Bogu, wiele wersetów cytowano na tym forum nauczających Ojcu, Synu i Duchu Świętym jako jedynym Bogu.
Dawanie kolejnych ostrzeżeń bez powodu to nadużywanie stanowiska. Jest tu na forum jakiś admin?
Dostałeś punkt za zarzut kłamstwa, jak będziesz dyskutowało punktach to otrzymasz następny punkt za trolowanie.
Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18 ...
To nie jest prawda, ten werset tego nie uczy.
Osoby demonicznie zwiedzone mogą ten jak i inne wersety zrozumieć opatrznie..
Czyżbyś był demonicznie zwiedziony?
Udowodniłem ci że Jezusa z martwych wskrzesił Bóg, a nie jak twierdziłeś że sam się wskrzesił. To jasno pokazuje kto jest zwiedzony.
Jezus jest Bogiem,więc niczego nie musiałeś udowadniać, Jezusa wzbudził z martwych Bóg. Czyżbyś był zwiedziony?
Piszesz że Bóg jest troisty a na podparcie dajesz ten werset:" I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."
Wykręcasz kontekst wypowiedzi, werset jest o zrozumieniu istoty Boga.
Mam pytanie: Z kogo robisz idiotę ze mnie czy z siebie?
Sam z siebie robisz idiotę.


Nie podałeś ani jednego..Z pustego nie nalejesz... :mrgreen:

Ten werset (Marka 10:18) jest prosty nawet dla przedszkolaka..Widać twój poziom nie pozwala ci go poprawnie zrozumieć i pleciesz bzdury..

Jezus nie jest Bogiem, sam temu zaprzecza. Jest pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi. Fakt ten (pośrednictwo) wyklucza możliwość bycia Bogiem.
Bóg nie może umrzeć a Jezus umarł, ty bredzisz że Jezus jest Bogiem.. :mrgreen: Ośmieszasz się kolejny raz..

Skoro jest o zrozumieniu istoty Boga to po co go podajesz jako potwierdzenie troistości Boga skoro nic takiego tam nie pisze? Brak argumentów, piszesz nie na temat, TROLUJESZ !

Jezus stał się Synem Boga dopiero po urodzeniu (Łukasza 1:35, Mateusza 1:20) Jak więc może być Bogiem? Jak można pisać takie głupoty? :rotfl:

Człowiek Jezus Chrystus złożył RÓWNOWAŻNY okup za życie innego człowieka Adama, gdyby był Bogiem okup nie byłby równoważny.. :mrgreen:

Przed urodzeniem Jezus był tylko w PLANIE BOGA, pisze o tym 1 Piotra 1:20..

Jezus nawet w niebie ma swojego Boga..Ap.1:1, Dz.Ap. 17:31..Itd..

Nie rozumiesz poprawnie najprostszych wersetów..Fakt że ktoś taki jest tu moderatorem kiepsko świadczy o administracji. Skwituję to tylko uśmiechem..Dla mnie nie jesteś żadnym partnerem w dialogu.. :mrgreen: Nie po drodze mi z osobami zwiedzonymi przez demony.

To o takich jak ty pisze 2 Tymoteusza 4:4

Biblia Warszawska:
I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;

Biblia Tysiąclecia:
Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

Biblia Gdańska:
A odwrócą uszy od prawdy, a ku baśniom je obrócą.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 01 lut 2018, 09:22

Ix12 pisze:Ten werset (Marka 10:18) jest prosty nawet dla przedszkolaka.
Więc spróbuj go zrozumieć.
Jezus nie jest Bogiem, sam temu zaprzecza.
Nie jest to prawda, Pan Jezus swoimi cudami i świadectwem Słowa pokazuje że jest Bogiem.
Jest pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi. Fakt ten (pośrednictwo) wyklucza możliwość bycia Bogiem.
Nie wyklucza ponieważ Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem.
Bóg nie może umrzeć a Jezus umarł, ty bredzisz że Jezus jest Bogiem.. :mrgreen: Ośmieszasz się kolejny raz..
Ale człwiek może umrzeć, Pan Jezus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem, ośmieszasz się kolejny raz.

Skoro jest o zrozumieniu istoty Boga to po co go podajesz jako potwierdzenie troistości Boga skoro nic takiego tam nie pisze?
Staraj się zrozumieć dyskusję; Ty sądzisz że potrafisz swoim ludzkim rozumem zrozumieć istotę Boga,a ja ci pokazałem że to Duch Święty bada głębokości Boże a nie człowiek,dlatego twoje kombinacje co Bóg Pan Jezus może a czego nie może są pozbawione sensu i mocy argumentu.
Jezus stał się Synem Boga dopiero po urodzeniu (Łukasza 1:35, Mateusza 1:20) Jak więc może być Bogiem? Jak można pisać takie głupoty?
Nie wiem jak możesz pisać takie głupoty, to wielka zagadka.
Człowiek Jezus Chrystus złożył RÓWNOWAŻNY okup za życie innego człowieka Adama, gdyby był Bogiem okup nie byłby równoważny..
Jak możesz pisać takie głupoty, to wielka zagadka. Przeczytaj list do Hebrajczyków, tam jest wiele o ofierze Pana Jezusa.

Przed urodzeniem Jezus był tylko w PLANIE BOGA, pisze o tym 1 Piotra 1:20..
Pan Jezus jest tym który cały wszechświat stworzył

List do Hebrajczyków 1:2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.

Jezus nawet w niebie ma swojego Boga..Ap.1:1, Dz.Ap. 17:31..Itd..
Miał jako człowiek, bo w swej całejistocie jest Bogiem Stworzycielem.

Nie rozumiesz poprawnie najprostszych wersetów..
Niemożesz o tym wiedzieć, bo ty nie znasz znaczenia prostych wersetów w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Noemi » 01 lut 2018, 09:46

Ix12 pisze: ...........


NETYKIETA FORUM PROTESTANCI
& 11
Nie strzelaj sobie w stopkę.
Nie używaj w stopkach nicków innych użytkowników bez ich zgody
jesli nie zaprzestaniesz tego procederu bedzie punkt karny


Awatar użytkownika
ZeZnakami
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2018, 08:59
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
O mnie: Snejkhendler
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZeZnakami » 01 lut 2018, 09:50

Ekumenia, to przyjęcie na siebie „znamienia bestii” (Obj. 13:16).


Zgromadzenie Świętych Chrystusa Jezusa ze Znakami
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Yoko » 01 lut 2018, 20:11

W Marka 10:18 Jezus nie przeczy, że On sam jest dobry, Jezus przekazuje młodzieńcowi tradycyjną żydowską koncepcję mądrości Bożej (inni mogli być dobrzy, lecz nikt nie był dobry w porównaniu z Bogiem). Następnie wylicza wybrane przykazania ze Starego Testamentu odnoszące się raczej do stosunków międzyludzkich, niż do związku z Bogiem. Jeżeli tylko Bóg jest dobry, młodzieniec będzie musiał przyznać, że jednak przekroczył jakieś przykazania. Ale o tym już jest w kolejnym wersecie czyli znów trzeba wrócić do czytania Pisma biorąc pod uwagę więcej niż jeden wyrwany z kontekstu werset. Jezus nie zaprzeczył swej boskości, wręcz przeciwnie, potwierdził ją.

Poza tym, czym innymi jak nie potwierdzeniem Boskości Jezusa jest fragment z Mateusza 22:41-46, w którym Jezus pytając czyim jest potomkiem, sam dopowiada, że jak może być potomkiem Dawida, kiedy sam Dawid nazywa Go (Jezusa) Panem (czyli Bogiem). Trochę to rozszerza postać Jezusa do jedynie pośrednika...


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunieteMtl » 01 lut 2018, 20:31

Yoko pisze: Trochę to rozszerza postać Jezusa do jedynie pośrednika...



Ale jak posrednik do Boga moze byc Bogiem....?


Jezus mowil, ze jest posrednikiem....a ludzie mowia, ze jest Bogiem..... :->

Dlaczego ludzie zmyslaja i klamia...?


Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Yoko » 01 lut 2018, 21:29

Motyl pisze:
Yoko pisze: Trochę to rozszerza postać Jezusa do jedynie pośrednika...



Ale jak posrednik do Boga moze byc Bogiem....?


Jezus mowil, ze jest posrednikiem....a ludzie mowia, ze jest Bogiem..... :->

Dlaczego ludzie zmyslaja i klamia...?


Motyl, zadam ci pytanie :) tak po prostu, bez żadnego wahania wytniecie wszystkie wersety z Biblii, które nie poddają w wątpliwość Trójjedyność Boga, i skupicie się na rozkładanie na czynniki jednego stwierdzenia? Na to chcecie poświęcić życie? :) pytam poważnie. Bo wiesz, poddawanie w wątpliwość tak oczywistej sprawy to nie są przepychanki, czy powinno się głosić Słowo Boże pod krawatem czy bez. Tutaj waży się wasze życie wieczne i to już nie jest zabawa, więc bądź gotowa oddać za to życie, że jest tak jak twierdzisz. Jeżeli okaże się, że Biblia jednak sobie nie przeczy to konsekwencje będą bardzo poważne.

Czy wiesz, że w judaizmie mądrość lub prawo, w mniejszym zakresie także Mojżesz, były uważane za pośredników Bożego objawienia, ostatecznie jednak jego skuteczność odnosiła się tylko do Izraela, nie zaś do pogan. Większość pogan wierzyła w istnienie wielu pośredników objawienia, podobno jak w istnienie wielu bogów.
Jezus objawiając czym jest królestwo niebieskie mógł stać się ofiarą przebłagalną za grzechy, i w żaden sposób stając się pośrednikiem do Boga nie zaprzeczył swojej Boskiej naturze. O Jezusie czytamy, że zostało coś przekazane np. za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, który jest "panem wszystkich" . Ciekawe jest to, że Żydzi nazywali Boga "Panem wszystkich".

Przyjrzyjmy się znanemu cytatowi "Ja jestem, drogą, prawdą i życiem i nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" (Jana 14:6) bo tutaj chyba odnosimy się, że Jezus jest tym pośrednikiem tak?
Słowo "droga w wielu tekstach żydowskich oznacza sprawiedliwy sposób postępowania, W okresie późniejszym prawda stała się żydowskim tytułem Boga. Główny sens wersetu stanowi, ze Jezus stał się ucieleśnieniem prawdy, Bożej wierności przymierzu (Jana 1:17), która w Starym Testamencie wyrażała się Jego "słowem" (Jana 17:17) Podobnie jak judaizm podkreślał, że jest tylko jeden Bóg i jedna właściwa droga, tak Jezus (kiedy określa się go jako pośrednika) podkreśla tylko, że jest tylko jedna droga prowadząca do Jedynego Boga (przyjęcie go jako Zbawiciela). Gdzie tu jakakolwiek sprzeczność?


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 02 lut 2018, 14:35

Yoko pisze:
Motyl pisze:
Yoko pisze: Trochę to rozszerza postać Jezusa do jedynie pośrednika...



Ale jak posrednik do Boga moze byc Bogiem....?


Jezus mowil, ze jest posrednikiem....a ludzie mowia, ze jest Bogiem..... :->

Dlaczego ludzie zmyslaja i klamia...?


Motyl, zadam ci pytanie :) tak po prostu, bez żadnego wahania wytniecie wszystkie wersety z Biblii, które nie poddają w wątpliwość Trójjedyność Boga, i skupicie się na rozkładanie na czynniki jednego stwierdzenia? Na to chcecie poświęcić życie? :) pytam poważnie. Bo wiesz, poddawanie w wątpliwość tak oczywistej sprawy to nie są przepychanki, czy powinno się głosić Słowo Boże pod krawatem czy bez. Tutaj waży się wasze życie wieczne i to już nie jest zabawa, więc bądź gotowa oddać za to życie, że jest tak jak twierdzisz. Jeżeli okaże się, że Biblia jednak sobie nie przeczy to konsekwencje będą bardzo poważne.

Czy wiesz, że w judaizmie mądrość lub prawo, w mniejszym zakresie także Mojżesz, były uważane za pośredników Bożego objawienia, ostatecznie jednak jego skuteczność odnosiła się tylko do Izraela, nie zaś do pogan. Większość pogan wierzyła w istnienie wielu pośredników objawienia, podobno jak w istnienie wielu bogów.
Jezus objawiając czym jest królestwo niebieskie mógł stać się ofiarą przebłagalną za grzechy, i w żaden sposób stając się pośrednikiem do Boga nie zaprzeczył swojej Boskiej naturze. O Jezusie czytamy, że zostało coś przekazane np. za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, który jest "panem wszystkich" . Ciekawe jest to, że Żydzi nazywali Boga "Panem wszystkich".

Przyjrzyjmy się znanemu cytatowi "Ja jestem, drogą, prawdą i życiem i nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie" (Jana 14:6) bo tutaj chyba odnosimy się, że Jezus jest tym pośrednikiem tak?
Słowo "droga w wielu tekstach żydowskich oznacza sprawiedliwy sposób postępowania, W okresie późniejszym prawda stała się żydowskim tytułem Boga. Główny sens wersetu stanowi, ze Jezus stał się ucieleśnieniem prawdy, Bożej wierności przymierzu (Jana 1:17), która w Starym Testamencie wyrażała się Jego "słowem" (Jana 17:17) Podobnie jak judaizm podkreślał, że jest tylko jeden Bóg i jedna właściwa droga, tak Jezus (kiedy określa się go jako pośrednika) podkreśla tylko, że jest tylko jedna droga prowadząca do Jedynego Boga (przyjęcie go jako Zbawiciela). Gdzie tu jakakolwiek sprzeczność?


Trójjedyny to określenie wewnętrznie sprzeczne i nielogiczne. W biblii takiego wyrazu nie użyto ani razu, wiesz dlaczego? Bo tę bajeczkę wymyślono później a tłumacze bali się ten wyraz wstawić.

Czy droga jest Bogiem? Czy Syn jest swoim Ojcem? Jak Jezus może być bogiem skoro Synem Boga stał się dopiero po urodzeniu - Łukasza 1:35, Mateusza 1:20..Wcześniej Jezus był tylko w Zamierzeniu Boga - 1 Piotra 1:20.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 02 lut 2018, 14:37

Yoko pisze:W Marka 10:18 Jezus nie przeczy, że On sam jest dobry, Jezus przekazuje młodzieńcowi tradycyjną żydowską koncepcję mądrości Bożej (inni mogli być dobrzy, lecz nikt nie był dobry w porównaniu z Bogiem). Następnie wylicza wybrane przykazania ze Starego Testamentu odnoszące się raczej do stosunków międzyludzkich, niż do związku z Bogiem. Jeżeli tylko Bóg jest dobry, młodzieniec będzie musiał przyznać, że jednak przekroczył jakieś przykazania. Ale o tym już jest w kolejnym wersecie czyli znów trzeba wrócić do czytania Pisma biorąc pod uwagę więcej niż jeden wyrwany z kontekstu werset. Jezus nie zaprzeczył swej boskości, wręcz przeciwnie, potwierdził ją.

Poza tym, czym innymi jak nie potwierdzeniem Boskości Jezusa jest fragment z Mateusza 22:41-46, w którym Jezus pytając czyim jest potomkiem, sam dopowiada, że jak może być potomkiem Dawida, kiedy sam Dawid nazywa Go (Jezusa) Panem (czyli Bogiem). Trochę to rozszerza postać Jezusa do jedynie pośrednika...


Bóg jest dobry w sensie absolutnym, Jezus absolutem nie jest.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości