Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 19 sty 2018, 11:19

Dzieki, przeczytam. A to jak rozumiesz ?

Jana 1
1,1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
1,11 Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1,14a A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 11:29

Sebek pisze:Dzieki, przeczytam. A to jak rozumiesz ?

Jana 1
1,1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
1,11 Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1,14a A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas


Czy robiłeś porównanie prologu Jana z relacją ze stwarzania opisaną w Rodzaju gdzie Stwórca stwarza wszystko swoim literalnie wypowiedzianym słowem?

Podobnie pisze w Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Podobnie np. Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa
i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.

Jana 1:14 mówi u Jezusie jako ucieleśnieniu słów Boga i proroków zapowiadających jego przyjście..Wcześniej Jezus był tylko w Planie Boga - 1 Piotra 1:20, Synem Boga stał się dużo później - Łukasza 1:35, Mateusza 1:20.
Pierwszy cud Jezus uczynił dopiero po otrzymaniu Ducha Świętego przy chrzcie..
Nawet w niebie Jezus nazywany jest człowiekiem Dz. Ap. 17:31 - dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych"

Boga nie można zabić, a Jezus umarł..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 19 sty 2018, 11:31

Jakieś naciagane te Twoje tłumaczenia... Jezus był zarówno Bogiem jak i człowiekiem.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 11:36

Sebek pisze:Jakieś naciagane te Twoje tłumaczenia... Jezus był zarówno Bogiem jak i człowiekiem.


Jezus mówi co innego - Marka 10:18..Wiesz kto jest w opozycji do słów Jezusa ten kiepsko wyjdzie w dniu sądu..

1 Tym 2:5, Ap. 1:1 - tam też pisze co innego.. :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 19 sty 2018, 11:41

Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus;
Tym2:5

I co w tym wersecie jest takiego co zaprzeczałoby "Trójcy" ? Pan Jezus jest Bogiem i człowiekiem jak napisałem.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: nesto » 19 sty 2018, 11:44

Sebek pisze:Czyje to jest wyjaśnienie ?

Na blogu antytrynitarnym jest takie. Różne inne są również.
Ale w katechizmie rakowskim już 400 lat temu o tym pisano :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: nesto » 19 sty 2018, 11:45

Sebek pisze:Pan Jezus jest Bogiem i człowiekiem jak napisałem.

To jak go można wywyższyć?
Ponad Boga? :roll:
A Jezus został podobno "wywyższony" wg Biblii.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 11:47

Sebek pisze:Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus;
Tym2:5

I co w tym wersecie jest takiego co zaprzeczałoby "Trójcy" ? Pan Jezus jest Bogiem i człowiekiem jak napisałem.


Wszystko zaprzecza..Spróbuj pomyśleć..Jeśli Jezus byłby częścią Boga, nie pisało by o Bogu i Jezusie..

Tu pisze i Bogu i o człowieku Jezusie..To ojciec i Syn , dwie różne osoby..Podobnie pisze w Ap. 1:1 że Jezus otrzymał objawienie od Boga. Gdyby Jezus był Bogiem taki wpis nie byłby potrzebny.

Kim był Jezus zanim dostał Ducha Świętego przy chrzcie? Bogiem? Bez Ducha Świętego?

Boga nie można zabić, dlaczego zatem Jezus umarł?

Po czyjej prawicy zasiada Jezus w niebie, po swojej czy Boga?

:mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 19 sty 2018, 12:06

ok a co z tym jesli patrzymy na Objawienie Jana.

Księga Objawienia 1
1,7 Oto przychodzi z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, także ci, którzy go przebili. I będą lamentować przed nim wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen.
1,8 Ja jestem Alfa i Omega, początek i koniec, mówi Pan, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 12:16

Sebek pisze:ok a co z tym jesli patrzymy na Objawienie Jana.

Księga Objawienia 1
1,7 Oto przychodzi z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, także ci, którzy go przebili. I będą lamentować przed nim wszystkie plemiona ziemi. Tak, amen.
1,8 Ja jestem Alfa i Omega, początek i koniec, mówi Pan, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.



Czego tu nie rozumiesz?

Zobacz to samo w przekładzie Warszawsko-Praskim

(7) Oto nadchodzi wśród obłoków. Zobaczą Go wszyscy, także ci, którzy Go przebili włócznią. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Zaiste tak będzie. Amen. (8) Ja jestem Alfa i Omega – mówi Pan Bóg – Ja jestem Tym, Który jest, Który był i Który przyjdzie. Ja jestem wszechmocnym.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 19 sty 2018, 12:26

Nie chodzi o to że nie rozumiem. Ciekawi mnie jak Ty to rozumiesz ponieważ zaprzeczasz "Trójcy".


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: nesto » 19 sty 2018, 12:43

Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.” (cytat z BW)

„Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, „

Już sam ten werset powinien w zwolennikach Trójcy wzbudzić zaniepokojenie. Czy jest to możliwe, że będący w niebie Jezus, część rzekomej Trójcy musi mieć coś objawione przez Boga!


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: nesto » 19 sty 2018, 12:45

Obj 21:5 I rzekł Siedzący na tronie: „Oto czynię wszystko nowe”. I mówi: „Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe”.
Obj 21:6 I rzekł mi: „Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia.
Obj 21:7 Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 19 sty 2018, 12:49

Sebek pisze:Nie chodzi o to że nie rozumiem. Ciekawi mnie jak Ty to rozumiesz ponieważ zaprzeczasz "Trójcy".


Jak rozumiesz Ap 1:1 - Jezus otrzymał objawienie od Boga. Ty twierdzisz że to Jezus jest Bogiem..Myślisz że to co twierdzisz jest logiczne?

Czy Syn może być jednocześnie swoim Ojcem? Gdzie była trójca przed pojawieniem się Jezusa? :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 19 sty 2018, 18:05

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Czy wiara w trójcę to monoteizm czy tryteizm?
To monoteizm.
Tak? Wg. Was Syn jest Bogiem, Ojciec jest bogiem, Duch jest Bogiem..Wg Was to trzy osoby. Chyba znasz definicje osoby? Trzech Bogów to tryteizm..
To jeden Bóg, to monoteism.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości