Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: magda » 19 sty 2018, 18:14

Bardzo trudno się rozmawia z człowiekiem który chce zrozumieć Boga za pomoca ludzkiej bardzo ograniczonej wiedzy i logiki . Ludzka logika nie pasuje zupełnie do spraw Absolutu o którym wiemy na prawdę niewiele a zadajesz smieszne pytania jak te :

Ix12 pisze:Jak rozumiesz Ap 1:1 - Jezus otrzymał objawienie od Boga. Ty twierdzisz że to Jezus jest Bogiem..Myślisz że to co twierdzisz jest logiczne?

Czy Syn może być jednocześnie swoim Ojcem? Gdzie była trójca przed pojawieniem się Jezusa?


I ja ci zadam pytanie jest taka wypowiedź Jezusa:

Mt 18:20 bw "Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich."

Czy to jest logiczne ze np my zebralismy się w imię Jezusa i Jezus jest z nami i w USA sa tacy trzej zebrani i w rosji i w Hiszpanii jednocześnie i Jezus jest też z nimi czyli co jest tych kilkudziesieciu czy kilkuset Jezusów czy Jezusa nie ma a to kłamstwo , No na logikę ludzka powiedz jak to jest i spróbuj to ludzka logika wytłumaczyć, Nie da sie po prostu Bóg nie jest taki jak my i nie podlega pod ludzka logikę. Człowiek chciał ytłumaczyc sobie jaki jest Bóg i najbardziej zbliżony do prawdy sposób , nie mogąc zrozumieć jakie są relacje między osobami w Bogu jak bardzo stanowia kednosć ale stanowiac odrębne byty osoby uznał ze jest to trójca , trzy osoby ale jeden Bóg i też to ne jest do pojącia dlaczego troje jest jednością tak jak nie jest do pojęcia w jaki sposób Jezus jest w tak wielu miejscach na raz , Bóg jest na prawde dla nas nie do zrozumienia , nie jest nam wiecej objawione więc powinniśmy wierzyc w to nawet jeśli nasza logika do tego nie pasuje. Poza tym Nie było czegos takiego przed pojawieniem się Jezusa on istniał zanim nam się objawił yu na ziemi , nie miał ziemskiego ojca bo duchowo był Bogiem a z Marii wziął tylko ciało, Jezus wiele razy działa i mówi jako człowiek a wiele razy jako Bóg bo ma dwie natury i Boska i ludzką i nie próbuj tego zrozumieć bo cokolwiek wymyślisz na ludzki cielesny sposób nie bedzie to odpowiadało prawdzie , lepiej jest przyjać że są trzy osoby ktre są tak ogromna jednością duchowo ze są jednym Bogiem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunieteMtl » 19 sty 2018, 19:31

nesto pisze:
magda pisze:Bardzo trudno się rozmawia z człowiekiem który chce zrozumieć Boga za pomoca ludzkiej bardzo ograniczonej wiedzy i logiki .

Oczywiście. Właściwsza jest nieograniczona ludzka głupota.



Nesto....jestem twoją fanką...z tendencją wzrostową... :)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 25 sty 2018, 10:07

magda pisze:Bardzo trudno się rozmawia z człowiekiem który chce zrozumieć Boga za pomoca ludzkiej bardzo ograniczonej wiedzy i logiki . Ludzka logika nie pasuje zupełnie do spraw Absolutu o którym wiemy na prawdę niewiele a zadajesz smieszne pytania jak te :

Ix12 pisze:Jak rozumiesz Ap 1:1 - Jezus otrzymał objawienie od Boga. Ty twierdzisz że to Jezus jest Bogiem..Myślisz że to co twierdzisz jest logiczne?

Czy Syn może być jednocześnie swoim Ojcem? Gdzie była trójca przed pojawieniem się Jezusa?


I ja ci zadam pytanie jest taka wypowiedź Jezusa:

Mt 18:20 bw "Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich."

Czy to jest logiczne ze np my zebralismy się w imię Jezusa i Jezus jest z nami i w USA sa tacy trzej zebrani i w rosji i w Hiszpanii jednocześnie i Jezus jest też z nimi czyli co jest tych kilkudziesieciu czy kilkuset Jezusów czy Jezusa nie ma a to kłamstwo , No na logikę ludzka powiedz jak to jest i spróbuj to ludzka logika wytłumaczyć, Nie da sie po prostu Bóg nie jest taki jak my i nie podlega pod ludzka logikę. Człowiek chciał ytłumaczyc sobie jaki jest Bóg i najbardziej zbliżony do prawdy sposób , nie mogąc zrozumieć jakie są relacje między osobami w Bogu jak bardzo stanowia kednosć ale stanowiac odrębne byty osoby uznał ze jest to trójca , trzy osoby ale jeden Bóg i też to ne jest do pojącia dlaczego troje jest jednością tak jak nie jest do pojęcia w jaki sposób Jezus jest w tak wielu miejscach na raz , Bóg jest na prawde dla nas nie do zrozumienia , nie jest nam wiecej objawione więc powinniśmy wierzyc w to nawet jeśli nasza logika do tego nie pasuje. Poza tym Nie było czegos takiego przed pojawieniem się Jezusa on istniał zanim nam się objawił yu na ziemi , nie miał ziemskiego ojca bo duchowo był Bogiem a z Marii wziął tylko ciało, Jezus wiele razy działa i mówi jako człowiek a wiele razy jako Bóg bo ma dwie natury i Boska i ludzką i nie próbuj tego zrozumieć bo cokolwiek wymyślisz na ludzki cielesny sposób nie bedzie to odpowiadało prawdzie , lepiej jest przyjać że są trzy osoby ktre są tak ogromna jednością duchowo ze są jednym Bogiem.


Biblia nie potwierdza tego co piszesz..Mojżesza też nazwano bogiem, czy on też miał dwie natury?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 25 sty 2018, 10:23

Ix12 pisze:Biblia nie potwierdza tego co piszesz..Mojżesza też nazwano bogiem, czy on też miał dwie natury?
Popełniasz błąd ekwiwokacji, Mojżesz był bogiem i to tylko w stosunku do Aarona w sensie źródła objawienia, bo to Bóg mówił przez Mojżesza, który wykręcił się z bezpośredniego przekazania objawienia. Taka funkcja "boga" nie czyni z Mojżesza Boga, natomiast Pan Jezus jest stwórcą co jest świadectwem że jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch Święty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 25 sty 2018, 11:58

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Biblia nie potwierdza tego co piszesz..Mojżesza też nazwano bogiem, czy on też miał dwie natury?
Popełniasz błąd ekwiwokacji, Mojżesz był bogiem i to tylko w stosunku do Aarona w sensie źródła objawienia, bo to Bóg mówił przez Mojżesza, który wykręcił się z bezpośredniego przekazania objawienia. Taka funkcja "boga" nie czyni z Mojżesza Boga, natomiast Pan Jezus jest stwórcą co jest świadectwem że jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch Święty.


Jezus jest stwórcą Królestwa Niebieskiego, tzw. nowe stworzenie w Jezusie..Nie myl starego i nowego stworzenia..

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 25 sty 2018, 12:07

Ix12 pisze:Jezus jest stwórcą Królestwa Niebieskiego, tzw. nowe stworzenie w Jezusie..Nie myl starego i nowego stworzenia..
Piszesz nieprawdę bo:

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4 I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6 I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..
Pan Jezus w tym wersecie nie zaprzeczył że jest Bogiem, ale mówił że jest Bogiem, jest jemu równy:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Pan Jezus jest Bogiem, było to zapowiedziane w ST :

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 25 sty 2018, 13:00

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Jezus jest stwórcą Królestwa Niebieskiego, tzw. nowe stworzenie w Jezusie..Nie myl starego i nowego stworzenia..
Piszesz nieprawdę bo:

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4 I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6 I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..
Pan Jezus w tym wersecie nie zaprzeczył że jest Bogiem, ale mówił że jest Bogiem, jest jemu równy:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Pan Jezus jest Bogiem, było to zapowiedziane w ST :

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Naprawdę nie zaprzecza?

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Jana 10:33 nie pisze tutaj że Jezus jest Bogiem..

Po czyjej prawicy Jezus zasiada w Niebie, po swojej?
Kto Jezusa wskrzesił z martwych? Sam się wskrzesił?
W biblii pisze że Bóg nie może umrzeć, a Jezus umarł..
Kto Jezusowi dał objawienie? Kto Jezusa posłał?

Kiedy Jezus stał się Bogiem skoro Synem Boga stał się dopiero po narodzinach (Łukasza 1:35, Mat 1:20)

Bóg to tytuł, Mojżesza też tak nazwano..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2018, 13:28

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Jezus jest stwórcą Królestwa Niebieskiego, tzw. nowe stworzenie w Jezusie..Nie myl starego i nowego stworzenia..
Piszesz nieprawdę bo:

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4 I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6 I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..
Pan Jezus w tym wersecie nie zaprzeczył że jest Bogiem, ale mówił że jest Bogiem, jest jemu równy:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Pan Jezus jest Bogiem, było to zapowiedziane w ST :

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Naprawdę nie zaprzecza?

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Jana 10:33 nie pisze tutaj że Jezus jest Bogiem..

Po czyjej prawicy Jezus zasiada w Niebie, po swojej?
Kto Jezusa wskrzesił z martwych? Sam się wskrzesił?
W biblii pisze że Bóg nie może umrzeć, a Jezus umarł..
Kto Jezusowi dał objawienie? Kto Jezusa posłał?

Kiedy Jezus stał się Bogiem skoro Synem Boga stał się dopiero po narodzinach (Łukasza 1:35, Mat 1:20)

Bóg to tytuł, Mojżesza też tak nazwano..

Nie zaprzecza. Tu mówi jako Człowiek - Jezus.
Dlaczego nie rozważysz postu KAANa i tego fragmentu jego wypowiedzi: "Pan Jezus w tym wersecie nie zaprzeczył że jest Bogiem, ale mówił że jest Bogiem, jest jemu równy:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Pan Jezus jest Bogiem, było to zapowiedziane w ST :

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju."
Ja nie rozumiem, jak można tego nie rozumieć i uparcie dołować Bożego Syna i pozbawiać Go należnej Mu godności - Boga.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 25 sty 2018, 13:41

Jezus zawsze jest człowiekiem, nawet w niebie - Dz.Ap. 17:31..Inaczej nie mógłby złożyć RÓWNOWAŻNEGO OKUPU za innego człowieka Adama..

Ja widzę co pisze w Marka 10:18..Nie ma tam słowa o równości..To Twój koncert życzeń..

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Mojżesza też nazwano Bogiem, bo to tytuł który dawano namiestnikom Boga na Ziemi, czy uważasz że jest równy Jahwe, a może uważasz go za Jahwe?
Dlaczego nie odpowiesz na resztę moich pytań, jakieś problemy?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2018, 13:53

Ix12 pisze:
Mojżesza też nazwano Bogiem, bo to tytuł który dawano namiestnikom Boga na Ziemi, czy uważasz że jest równy Jahwe, a może uważasz go za Jahwe?
Dlaczego nie odpowiesz na resztę moich pytań, jakieś problemy?

:eek: Do mnie to piszesz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 25 sty 2018, 14:09

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Jezus jest stwórcą Królestwa Niebieskiego, tzw. nowe stworzenie w Jezusie..Nie myl starego i nowego stworzenia..
Piszesz nieprawdę bo:

Hbr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
4 I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
6 I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
7 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..
Pan Jezus w tym wersecie nie zaprzeczył że jest Bogiem, ale mówił że jest Bogiem, jest jemu równy:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Pan Jezus jest Bogiem, było to zapowiedziane w ST :

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Naprawdę nie zaprzecza?

Marka 10:18

Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
Gdzie widzisz tu zaprzeczenie? Pan Jezus pobudził swoją wypowiedzią do myślenia człowieka, który pytał Pana Jezusa co ma zrobić by był zbawiony, a nie widział w Panu Jezusie Mesjasza i Boga. Ocenił jednak Pana Jezusa jako dobrego bo takim Pan Jezus jest, Pan Jezus jest dobry, taki dobry jak Bóg określony w psalmie:

Księga Psalmów 34:9 Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan: Błogosławiony człowiek, który u niego szuka schronienia!

Pan Jezus chciał zwrócić uwagę bogatego człowieka, ze tylko w nim - Bogu - jest zbawienie a nie w człowieku.

Jana 10:33 nie pisze tutaj że Jezus jest Bogiem..
Znowu nie dostrzegasz że Żydzi zrozumieli przekaz Pana Jezusa, który nauczał że jest Bogiem.

Po czyjej prawicy Jezus zasiada w Niebie, po swojej?
Bóg jest trój osobowy, Pan Jezus siedzi obok Ojca, to ten sam Bóg.
Kto Jezusa wskrzesił z martwych? Sam się wskrzesił?
Tak, sam sobie zwrócił życie :

Ewangelia św. Jana 10:18 Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.

Pan Jezus jest panem życia i śmierci.

W biblii pisze że Bóg nie może umrzeć, a Jezus umarł..
Jezus człowiek umarł, bóg nigdy nie umiera, Pan Jezus istnieje zawsze.
Kto Jezusowi dał objawienie? Kto Jezusa posłał?
Kiedy Jezus stał się Bogiem skoro Synem Boga stał się dopiero po narodzinach (Łukasza 1:35, Mat 1:20)
Nigdy się nie stał, był zawsze, to ciało Pana Jezusa się urodziło, był zanim się urodził.
Bóg to tytuł, Mojżesza też tak nazwano..
Nie Bóg to istota a nie tytuł.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 25 sty 2018, 14:46

Piszesz że Jezus sam sobie wskrzesił zycie..Z biblii wynika co innego..

„Tego męża,który z woli ,postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany,przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście.Lecz BÓG WSKRZESIŁ GO,zerwawszy więzy śmierci,gdyż niemożliwe było,aby ona panowała nad Nim,bo Dawid mówi o Nim”Dz.Ap.2:23-24

„Tego własnie Jezusa WSKRZESIŁ BÓG,a my wszyscy jesteśmy tego świadkami” Dz.2:32

„Zabiliście dawcę zycia,ale BÓG WSKRZESIŁ GO Z MARTWYCH,czego my jesteśmy świadkami” Dz.3:15

„BÓG WSKRZESIŁ Go trzeciego dnia i pozwolił Mu się ukazać się”Dz.10:40

„Wykazał On je(potęgę i siłę) gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,ponad wszelką Zwierzchnością i władzą i Mocą i ponad wszelkim imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku,ale i w przyszłym”Ef.1:20-21

Jest tego dużo więcej..Masz jeszcze jakieś rewelacje?

Bóg to tytuł, jak generał..W biblii pisze o wielu bogach..

Generalnie nie mam czasu, swoje rewelacje podeprzyj wersetami..

Bóg Stwórca jest ECHAD czyli pojedyńczy..Jezus zaprzecza że jest Bogiem, to co piszesz stawia Cie w opozycji do Jezusa.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 25 sty 2018, 14:58

Ix12 pisze:Piszesz że Jezus sam sobie wskrzesił zycie..Z biblii wynika co innego..

„Tego męża,który z woli ,postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany,przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście.Lecz BÓG WSKRZESIŁ GO,zerwawszy więzy śmierci,gdyż niemożliwe było,aby ona panowała nad Nim,bo Dawid mówi o Nim”Dz.Ap.2:23-24
Jezus jest Bogiem, o co ci chodzi?

Jest tego dużo więcej..Masz jeszcze jakieś rewelacje?
Mam wiele rewelacji o których ty nie wiesz, ale nadal nie uznajesz Pana Jezusa za Boga wbrew świadectwu Słowa.

Bóg to tytuł, jak generał..W biblii pisze o wielu bogach..
Nieprawda, Bóg to istota.

Bóg Stwórca jest ECHAD czyli pojedyńczy..
Nieprawda, ECHAD oznacza jedność w wielości, tak jak winne grono, albo jedność np. małżeńską :

1M 2:24 Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym(ECHAD) ciałem.

Jezus zaprzecza że jest Bogiem,
Pan Jezus przedstawia się jako Bóg, stworzyciel wszystkiego, który ma władzę nad życiem i śmiercią, ma wszelką władzę sądzenia, który podtrzymuje istnienie mocą swojego Słowa.
to co piszesz stawia Cie w opozycji do Jezusa.
Przeciwnie, ty masz problem i nie mozesz nazywać się chrześcijaninem, bo chrześcijanie widzą w Panu Jezusie Boga wszechmogącego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunięte1 » 25 sty 2018, 15:03

Tylko generał? Dlaczego nie admirał, marszałek?...
Jestem oburzona. Sierżantem Go zrób, albo kapralem.
Co to ludziska nie wymyślą.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 26 sty 2018, 07:49

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Piszesz że Jezus sam sobie wskrzesił zycie..Z biblii wynika co innego..

„Tego męża,który z woli ,postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany,przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście.Lecz BÓG WSKRZESIŁ GO,zerwawszy więzy śmierci,gdyż niemożliwe było,aby ona panowała nad Nim,bo Dawid mówi o Nim”Dz.Ap.2:23-24
Jezus jest Bogiem, o co ci chodzi?

Jest tego dużo więcej..Masz jeszcze jakieś rewelacje?
Mam wiele rewelacji o których ty nie wiesz, ale nadal nie uznajesz Pana Jezusa za Boga wbrew świadectwu Słowa.

Bóg to tytuł, jak generał..W biblii pisze o wielu bogach..
Nieprawda, Bóg to istota.

Bóg Stwórca jest ECHAD czyli pojedyńczy..
Nieprawda, ECHAD oznacza jedność w wielości, tak jak winne grono, albo jedność np. małżeńską :

1M 2:24 Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym(ECHAD) ciałem.

Jezus zaprzecza że jest Bogiem,
Pan Jezus przedstawia się jako Bóg, stworzyciel wszystkiego, który ma władzę nad życiem i śmiercią, ma wszelką władzę sądzenia, który podtrzymuje istnienie mocą swojego Słowa.
to co piszesz stawia Cie w opozycji do Jezusa.
Przeciwnie, ty masz problem i nie mozesz nazywać się chrześcijaninem, bo chrześcijanie widzą w Panu Jezusie Boga wszechmogącego.


Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, każdy kto zaprzecza słowom Jezusa stoi po stronie diabła.

Gdzie była trójca zanim na świat przyszedł Jezus Chrystus ? Dopiero wtedy stał się Synem boga , a nie Bogiem?

1Koryntian 8:6

„Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy”

Tu pisze o Bogu i o Jezusie..To dwie różne osoby..
Jezus otrzymał objawienie od Boga więc zrozumiałe że Bogiem nie jest. :mrgreen:

Na wersety w których pisze że Jezusa wskrzesił Bóg a nie on sam się wskrzesił nie odpowiedziałeś..Wersety udowodniły że zwyczajnie kłamiesz. Nie pisze w nich że Jezus sam siebie z martwych wzbudził.. :mrgreen:

Jezus umarł a Bóg nie może umrzeć..Gdzie była trójca kiedy Jezus nie żył? Była niekompletna, co za problem.. :mrgreen:

Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby być posrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi..1Tym 2:5 :mrgreen:


Powtórzonego Prawa 32:39 (BT): „Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga …” :mrgreen:
Powtórzonego Prawa 6:4 (Biblia Poznańska): „Słuchaj Izraelu! Jahwe jest naszym Bogiem, Jahwe jedyny!” :mrgreen:

Jana 17:3 (BT):„A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” :mrgreen:

1 list do Koryntian 11:3 (BT):„Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg ” :mrgreen:
1 do Koryntian 15:24-28 (BT): „Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, :mrgreen: Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.”
2 Tymoteusza 2:5,6 (BT):„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.” :mrgreen:


W Powtórzonego Prawa 32:39 (BT) czytamy:

„Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga …”

Jak to możliwe, że według definicji Trójcy Świętej mówiącej, że „Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch Święty jest Bogiem. Mimo to nie ma trzech Bogów, tylko jeden jest Bóg„ w wersecie z Powtórzonego Prawa 32:39 czytamy, że obok Jahwe nie ma żadnego Boga? Zakładając troistość powinien być jeszcze Syn i Duch Święty. A tutaj czytamy, że Jahwe mówi Ja Jeden! Nie ma ze Mną żadnego Boga!

Zwróćmy teraz uwagę na kluczowy cytat, który pochodzi z księgi Powtórzonego Prawa 6:4 (Biblia Poznańska):

„Słuchaj Izraelu! Jahwe jest naszym Bogiem, Jahwe jedyny!”

Zakładając, że Bóg w naturze jest troisty, to zacytowana wypowiedź o jednej z osób Boga, mówiąca że tylko on jest JEDYNIE Bogiem jak czytamy w Biblii Warszawskiej byłaby bluźniercza!

W przypisie do tego fragmentu w Biblii Poznańskiej możemy przeczytać:
Przypid do Powtórzonego Prawa 6:4

Przypis BP do Powtórzonego Prawa 6:4

Jedyność Boga Jahwe jak czytamy w tym przypisie, oraz to że Jahwe jest jedynym Bogiem Izraela wyklucza twierdzenie o troistej naturze Boga. Bóg – jak głosi Słowo Boże – się nie zmienia!

W Pismach Hebrajskich Jahwe nazwany jest pojedynczym Bogiem (Elo’ah) aż 47 razy, co niezbicie dowodzi, że nie jest On mnogi czy te z wieloosobowy ( zob. przykładowo 5 Mojż. 32:15,17; Psalm 18:32; Izajasza 44:8; Habakuka 3:3; Hiob 3:4; Przypowieści 30:5; Nehemiasz 9:17). Natomiast Elohim z czasownikiem w liczbie pojedynczej i z przymiotnikiem w liczbie pojedynczej jest liczbą mnogą majestatu określającą pojedynczą osobę i wskazującą na jej wielkości.

Jahwe nie jest kłamcą by mówić Izraelitom, że jest jedynym ich Bogiem będąc tak naprawdę tylko jedną z osób Boga. W założeniu trynitaryzmu Jahwe jest jedną z trzech osób Boga więc czczenie tylko jednej części Boga (w przypadku gdy składa się tenże Bóg z trzech osób byłoby niedopuszczalne!
------------------------


Co ważne na ten fragment powołał się sam Pan Jezus. W ewangelii Marka 12:29 (BT) gdy zapytano Go „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań? ” Jezus odpowiedział:

„… Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.”

Jezus nic nie zmienił ani nic nie dodał do wypowiedzi z Powtórzonego Prawa 6:4. Dalej uważał, że Pan Bóg jest jednoosobowy, i że jest nim Jahwe, jego Ojciec!

Ta judaistyczna „Szema” wypowiedziana przez Mesjasza jest najcięższym z argumentów przeciwko Trójcy. Jezus, przez fakt zacytowania jej, przedstawił się jako prawowierny Żyd, który uznaje, że Jahwe jest jedynym Bogiem. Przy założeniu, że wypowiadający te słowa jest drugą osobą Boga takie oświadczenie nie byłoby prawdziwe.

Zwrot Pan Bóg (znów zakładając Trójcę) odnosił się w tym wersecie nie do całego Boga ale do jego pierwszej z Osób (Jahwe Bóg). Jako, że druga z osób (Pan Jezus) udzielał odpowiedzi, użycie przez Jezusa zwrotu NASZ nie mogłaby wchodzić w grę. Dlaczego rzekomo druga osoba Trójcy nie powiedziała WASZ ale NASZ? Otóż Bóg Jahwe tak samo był Bogiem dla Izraela jak i dla Jezusa. Potwierdza to werset z Jana 20:17 gdzie Jezus o swoim powrocie do nieba powiedział, że: „…Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. ” Takie porównanie „Boga mego i Boga waszego” (zakładając, że Jezus jest drugą osobą Boga) nie miało by sensu!

Jednoosobowość Boga potwierdza bardzo wyraźnie również list 1 do Koryntian 8:6 (BT):

„dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. ”

Tym JEDNYM Bogiem nie jest jak czytamy w tym wersecie troisty Bóg ale TYLKO sam Ojciec (Jahwe), który jest przyczyną powstania wszystkiego co nas otacza. Jezus Chrystus – ten PRZEZ którego Bóg działa (wykonawca woli Ojca) nie został zaliczony do części Boga, a Duch Święty (rzekoma trzecia osoba Boga) jest w tym wersecie całkowicie pominięty! Co innego gdybyśmy przeczytali w tym wersecie: dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty” ale takiego wersety w Biblii nie ma.

Kontekst tego wersetu (werset 4) mówi wyraźnie, że ” nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego„.

W kolejnym wersecie 5 Paweł mówi o wielu bogach i panach czczonych przez ludzi aby w 6 wyjaśnić że dla nas istnieje tylko JEDEN Bóg (Ojciec) oraz JEDEN Pan (Jezus). Takie stwierdzenie (pomijając nawet fakt nie uwzględnienia Ducha Świętego) burzy koncepcję Trójcy. Bóg jest bowiem oddzielony od Jezusa naszego Pana.

W książce Stuarta Olyotta zatytułowanej „W Trójcy Jedyny” autor o Bogu składającym się z części tak się wypowiada:

http://blog.antytrynitarianie.pl/troista-natura-boga/

:mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości