Polemika z Chrześcijaństwem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
agnostyczny
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2017, 20:59
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Polemika z Chrześcijaństwem

Postautor: agnostyczny » 11 wrz 2017, 08:52

Przyczyną powstania tego tematu (jak i mojej rejestracji na tym forum) jest zapoznanie się z tematem (przyznaję - z racji długości nieco pobieżne): "Chrześcijanie, bardzo Wam współczuję...". Skłonił mnie on do kilku przemyśleń jak i do postawienia jednego prostego pytania.

Dlaczego uznajecie, że to Biblia jest faktyczną "świętą księgą"? W historii ludzkości powstała masa różnych religii. Wiele z nich istnieje do dzisiaj. Część z nich jest nawet starsza aniżeli judaizm (nie mówiąc już o chrześcijaństwie). Skąd ta pewność, że to właśnie Biblia, a nie Koran, Śruti (czy Smryti), Adi Granth (mógłbym wymieniać i wymieniać) jest słowem Boga?

Tomasz Campanella – "Każda religia uważa tylko siebie za prawdziwą. Religie niechrześcijańskie mają również swoje cuda, swoich męczenników i dłuższą tradycję. Chrześcijanie sądzą, że inne religie są oszustwem, lecz Żydzi, Turcy i poganie to samo utrzymują o chrześcijaństwie".

Dodałbym, że oni również są pewni swojego nawrócenia, doświadczają swojego kontaktu z Bogiem. Wierzą w życie po śmierci (czy też w reinkarnację). Czy nie myślicie, że jedyną przyczyną dla której wierzycie, że Biblia jest Słowem Bożym jest geografia i historia? Konkretnie to, że chrześcijaństwo zostało wprowadzone w naszej części świata przymusem? Tradycją naszych przodków była wiara w zupełnie inne bóstwa. Równie dobrze przyszłe pokolenia mogą wierzyć w innego boga. Przyszłe pokolenia jak i nasi przodkowie też byli pewni, że wierzą w prawdziwego Boga (to z kolei było przyczyną niechęci do "nawrócenia się" Słowian na chrześcijaństwo).

Proszę także o nie podawanie cytatów z Biblii. Każdy z nas może cytować sobie własną księgę twierdząc, że tylko ona jest prawdziwa a inne są "szatańskie", "fałszywe" itd.


agnostyczny
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2017, 20:59
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polemika z Chrześcijaństwem

Postautor: agnostyczny » 11 wrz 2017, 18:28

Ponawiam pytanie ;)Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości