Rz 14, 23

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 01 paź 2017, 13:51

Rembov jest też taki tekst że masz stronic od wszystkiego co ma chociaż pozory zła wiec uznaj ze mieso ofiarowane bałwanom ma nie tylko pozory ale jest splugawione , mozesz to zjeśc bo za to cie nikt nie ukarze nie wisi nad tobą przkleństwo prawa ale lepiej nie żreć takich rzeczy. masz wolnośc od kary za cokolwiek ale zawsze trzeba wybierać to co lepsze a nie gorszy wariant

1Kor 10:23 bw "Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje."

No a co ci zbuduje jeśli sie takiego miesa nawtrajasz? co ci to da tyle ze bedziesz miał wiekszą kupę z tym mięsem niz bez niego. Tak ze lepiej dązyc do lepszego, z resztą tobie jako katolikowi to czy bedziesz to jadł nawet gorsząc kogos to juz niewiele zaszkodzi tylu juz gorszysz twoimi postami ze jedna rzecz zła dodatkowo nic ci juz nie zaszkodzi , jadaj sobie mieso dla bałwanów i tak padasz na kolana przed bałwanami co za rzónica.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 03 paź 2017, 09:56

Przykro mi nie bardzo, ale to również niczego nie zmieniło w fakcie, że W PIŚMIE ŚWIĘTYM jest zapisane, że można spożywać pokarmy ofiarowane bożkom.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 04 paź 2017, 15:54

To spożywaj sobie i tak nic ci to nie zaszkodzi bo jesteś uwikłamy po uszy w bałwochwalstwo ty już mozesz iśc na całosc bo nie ma zanaczenia czy łamiesz jedno czy wszystkie przykazania wiec co sie cykasz idź zrób napad na kantor zamorduj właściiela i zabaw sie za jego pieniądze bo dla bałwochwalców jest tylko to jedno nędzne zycie , zapomnij o zyciu wiecznym i idź sobie za tym kto cie nauczył żeby padać na kolana przed bałwanami. Po co udajesz że ci zależy na Bogu , i na którym bo twój to bóg tego świata .Ci co cie nauczyli tego zła bawili sie całkiem nieźle w historii i własnie szli na całosć. Teraz też sie bawią np podrózują po całym świecie śpią w luksusie , lataja swoimi samolotami, a nie wiadomo co sie dzieje w Watykanie za zamknietymi drzwiami , skoro takie sa machlojki w Banku Watykańskim to wszystkiego sie mozna spodziewać idź za nimi i nie zawracaj sobie głowy przykazaniami i Biblią bo jeśli nie porzucisz fałszu to co za róznica co robisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 04 paź 2017, 17:19

Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że w Piśmie Świętym, które podobno jest dla ciebie jedynym autorytetem, mamy zezwolenie na spożywanie pokarmów ofiarowanych bożkom.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 04 paź 2017, 18:11

Pewnie jak jest głód to mozana sobie zjeśc Dawid nawet zakazane chleby jadł z głodu ale jeśli nie ma koniecznosci to ja uważam ze nie jemy takich rzeczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 04 paź 2017, 19:21

magda pisze:Pewnie jak jest głód to mozana sobie zjeśc

ZAWSZE, a nie "jak jest głód". JEDYNYM warunkiem, który święty Paweł wymienił jako przeszkodę, jest to, że ktoś OBOK poczuje się zgorszony, a i to tylko wtedy, kiedy zwróci na to uwagę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 04 paź 2017, 21:57

Bardzo trudno jest trafić na takie ofiarowane zarcie dla bałwanów jak było za czasów apostołow trzebaby jakas swietynię pełna bałwanów znalesć. Nie wiesz przypadkiem gdzie są swietynie z bałwanami no pytam bo jak bys chciał sobie przekasić cos ofiarowanego bałwanom w takiej świątyni????? No to ja ci powiem są takie swiątynie w każdym mieście nawet w wiekszych to nie jedna i zdaje mi się ze ty do takiej chodzisz oddawać cześc i uprawiać kult bałwanów a żarcie ofiarowane w tej światyni to np święconka , załozę sie ze konsumujesz świecone jaja, kiełbasy i co tam jeszcze sie niesie do swiątyń w których królują bałwany. Jadasz take rzeczy regularnie ja np nie jadam nie dziele się jajeczkiem nawet jak jestem u katolickiej rodziny w świeta chociaż staram sie nie bywać teraz już ale do matki chodziłam tylko że :hungry: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: nawet z matką sie jajeczkiem nie dzieliłam .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 04 paź 2017, 22:20

Przykro mi, ale tym tekstem pokazujesz jedynie to, że nie potrafisz przyznać się do tego, że twoje poglądy na temat spożywania pokarmów ofiarowanych bożkom są zwyczajnie sprzeczne z Biblią. Ale był czas do tego przywyknąć, że wyznajesz "sola magda", a nie "sola scriptura".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: diedmaroz » 04 paź 2017, 23:30

Ale w Biblii jest mowa o niejedzeniu ofiarowanego bałwanom: Z nakazu Ducha Świętego.
Przekład dosłowny:
Uznaliśmy bowiem za słuszne, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz tych rzeczy koniecznych: Wstrzymywać się od tego, co ofiarowane bóstwom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu — od tego się wstrzymując dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.
Biblia Gdańska:
Albowiem zdało się Duchowi Świętemu i nam, abyśmy więcej nie kładli na was żadnego ciężaru, oprócz tych rzeczy potrzebnych; Abyście się wstrzymywali od rzeczy bałwanom ofiarowanych, i od krwi, i od rzeczy dławionych, i od wszeteczeństwa, których rzeczy jeźli się strzec będziecie, dobrze uczynicie. Miejcie się dobrze.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:
Uznał bowiem Duch Święty za słuszne, i my też, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Wstrzymujcie się od [ofiar] składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeśli będziecie się tego wystrzegać. Bywajcie zdrowi.
Biblia Warszawska:
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.
Biblia Tysiąclecia:
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

To będzie dobry uczynek.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 04 paź 2017, 23:35

Po pierwsze: Dekret, który przywołałaś, to jest WSPÓLNA decyzja Ducha Świętego i Apostołów.
Po drugie: Sądzisz, że święty Paweł jej nie znał? W końcu przecież SAM uczestniczył w tych obradach, a list, który przytoczyłem, napisał co najmniej 17 lat później. A może według ciebie 1 List do Koryntian nie jest częścią Pisma Świętego i nie został spisany z natchnienia Ducha Świętego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: diedmaroz » 04 paź 2017, 23:59

Czy ja się spieram z Pawłem? Nie zwróciłam wcześniej uwagi na to, co u Pawła stąd nie rozumiem dlaczego najpierw Duch Święty zabronił, a potem jednak dopuścił?
Nie uważam, że Biblia się myli, mówię, że JA NIE WIEM.

Teraz doczytałam
Przekład dosłowny:
Jeśli jednak ktoś powiedziałby wam: To jest ofiara złożona bóstwom, nie jedzcie ze względu na tego, który to oznajmił, a także na sumienie; o sumieniu zaś mówię nie twoim, lecz tej drugiej osoby; bo dlaczego moja wolność ma być sądzona przez sumienie innej?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Noemi » 05 paź 2017, 09:17

zacytuje calosc ktora napisal ap Pawel moze tak rozjasni kto ma a kto nie ma racji w sprawie spozywania miesa ofiarowanego balwanom
B.T. 1Kor.8:1-13
8.1 Jeżeli chodzi o pokarmy składane bożkom w ofierze, to oczywiście wszyscy posiadamy "wiedzę"2. Lecz "wiedza" wbija w pychę, miłość zaś buduje. 2 Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. 3 Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga. 4 Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. 5 A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów3 - 6 dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy4. 7 Lecz nie wszyscy mają "wiedzę". Niektórzy jeszcze do tej pory spożywają pokarmy bożkom złożone, w przekonaniu, że chodzi o bożka, i w ten sposób kala się ich słabe sumienie. 8 A przecież pokarm nie przybliży nas do Boga. Ani nie będziemy ubożsi, gdy przestaniemy jeść, ani też jedząc nie wzrośniemy w znaczenie. 9 Baczcie jednak, aby to wasze prawo [do takiego postępowania] nie stało się dla słabych powodem do zgorszenia. 10 Gdyby bowiem ujrzał ktoś ciebie, oświeconego "wiedzą", jak zasiadasz do uczty bałwochwalczej, czyżby to nie skłoniło również kogoś słabego w sumieniu do spożywania ofiar składanych bożkom? 11 I tak to właśnie "wiedza" twoja sprowadziłaby zgubę5 na słabego brata, za którego umarł Chrystus. 12 W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi. 13 Jeśli więc pokarm gorszy brata mego, przenigdy nie będę jadł mięsa6, by nie gorszyć brata.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 05 paź 2017, 19:47

[quote="Noemi"]Baczcie jednak, aby to wasze prawo [do takiego postępowania] nie stało się dla słabych powodem do zgorszenia. 10 Gdyby bowiem ujrzał ktoś ciebie, oświeconego "wiedzą", jak zasiadasz do uczty bałwochwalczej, czyżby to nie skłoniło również kogoś słabego w sumieniu do spożywania ofiar składanych bożkom? 11 I tak to właśnie "wiedza" twoja sprowadziłaby zgubę5 na słabego brata, za którego umarł Chrystus. 12 W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi. 13 Jeśli więc pokarm gorszy brata mego, przenigdy nie będę jadł mięsa6, by nie gorszyć brata.
Cytuję z postu Noemi ale odpowiadam do Rembova

Jak wiec widzisz Rembov jak Noemi zacytowała całt dłużsy kawałek to widać ze dla chrzesścijan lepiej jest nier korzystać z tego prawa wolnosci calłkowitej i jak apostołowie z Duchem Świetym zdecydowali żeby się jednak wstrzymać od tych mies dla bałwanów . Bo tyrzeba mieć jako chrześcijanin taka postawe ze jeśli cokolwiek co robię może komus przynieśc jakas szkodę to nigdy przenigdy tego nie robić. Poza tym ten kawałek tutaj

Dz 15:29 bw
(29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie.
Bywajcie zdrowi.

Jak widzisz jest to nie apsolutnt nakaz a pokazanie co jest dobre i własnie wstrzymanie sie od jedzenia takiego mięsa np kiełbasy ze świeconki dobrze czynisz .
Owszem zawsze bedą tacy co jeśli można zrobic cos złego i nie ma za to np kamienowania to zrobie tak jak ty np . Tacy ludzie nic wiecej ponad to co kategorycznie zabronione nie robią , robia tylko minimum i jak wiesz to tacy co monetę wzieli zakopali i jak pan wrócił to oddali tyle dałes tyle masz. Tyle mi kazałeś tyle zrobiłem. NO zawsze bedą tacy co nie zrobia czegoś z powodu braci. tak ze Rembov jak chcesz to konsumuj te święconk i inne bałwochwalcze rzeczy bo nie musisz z tego rezygnować przymusu nie ma jest tylko

jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie

Ni nie chcesz dibrze czynic twoja sprawa to ty budujesz ze słomy a nie ze złota.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 05 paź 2017, 19:55

Wiesz, w kwestii oceny tego, czy dobrze czynię, będę się jednak opierał na nauczaniu Kościoła Chrystusa, a nie twoim.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 06 paź 2017, 22:17

A ja bym się opierała na Jezusie . Ty głosisz naukę Balaama djabelską taką jaka potępia Jezus

Ap 2:14 bw "Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd."

Rembov pisze:będę się jednak opierał na nauczaniu Kościoła Chrystusa,


Nie plugaw papiestwem koscioła Chrystusa , nie nazywaj tego djabelskiego kościoła do którego należysz tą nazwą bo nie jest to kościół Chrystusa a djabła


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości