Rz 14, 23

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 06 paź 2017, 22:23

magda pisze:A ja bym się opierała na Jezusie . Ty głosisz naukę Balaama djabelską taką jaka potępia Jezus

Dowód poproszę, że tak jest. Twoje słowo to ZA MAŁO.

Ap 2:14 bw "Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd."

No i?

Rembov pisze:będę się jednak opierał na nauczaniu Kościoła Chrystusa,

Nie plugaw papiestwem koscioła Chrystusa

Jak mogę plugawić Kościół Chrystusa urzędem, który Zbawiciel OSOBIŚCIE w nim ustanowił? Zastanów się trochę nad tym, co piszesz.

nie nazywaj tego djabelskiego kościoła do którego należysz tą nazwą bo nie jest to kościół Chrystusa a djabła

Ale masz na to jakiś dowód?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 07 paź 2017, 01:10

Rembov pisze:Ale masz na to jakiś dowód?
[

Tak ciebie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 07 paź 2017, 09:54

Masz swoją nienawiść do mnie, a to nie jest dowód na to, że Kościół Chrystusa, do którego należę, jest Kościołem diabła.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Noemi » 07 paź 2017, 18:54

Rembov od kiedy nalezysz do Kosciola Chrystusa ,bo mi umknela ta informacja ,koniecznie powinienes zmienic wyznanie , kosciol katolicko rzymski to nie Kosciół Chrystusowy nie bedę powtarzala bo juz kilkakrotnie bylo pisane kto tworzy Koscioł Chrystusowy ,powinno juz sie dobrze w glowie utrwalic i nie popelniac tych samych bledow


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 07 paź 2017, 19:04

Noemi pisze:Rembov od kiedy nalezysz do Kosciola Chrystusa ,bo mi umknela ta informacja

Od chwili, kiedy ochrzczono mnie w moim kościele parafialnym.

koniecznie powinienes zmienic wyznanie , kosciol katolicko rzymski to nie Kosciół Chrystusowy

Takie jest wasze przekonanie, ale to nie mój problem.

nie bedę powtarzala bo juz kilkakrotnie bylo pisane kto tworzy Koscioł Chrystusowy ,

To również jest wasze przekonanie, bo Apostołowie niczego takiego nie przekazali, co pisza piewcy rozproszonego Kościoła Chrystusa złożonego ze zbawionych na ziemi.

powinno juz sie dobrze w glowie utrwalic i nie popelniac tych samych bledows

Mam utrwaloną prawidłową naukę i dlatego nie kupuję tego, co sobie protestanci wymyślili aby "uzasadnić" przed sobą porzucenie Kościoła katolickiego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 07 paź 2017, 20:31

ręce opadają na prawdę. Czegos takiego nigdy nie widziałam u zadnego człowieka jak długo zyję.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 07 paź 2017, 20:49

Szczerości w wierze i nie ukrywania przed wami tego, w co się wierzy?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: diedmaroz » 08 paź 2017, 00:49

Nie rozumiem tylko czemu tak dużo czasu nam poświęcasz? Ponad 20tys postów.. A dyskusja jest z kilkunastoma osobami przez te lata.. Pewnie tysiące razy już powtarzałeś to samo.. Jaki jest cel Twojej obecności na forum protestanckim składającym się z "heretyków", którzy świadomie opuścili KK?

U Świadków widziałam katolików, na innych forach protestanckich, blblijnych. Niektórzy to nawet na Ciebie lub Floriana wyglądają ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: kontousunieteMtl » 08 paź 2017, 01:21

diedmaroz pisze:Nie rozumiem tylko czemu tak dużo czasu nam poświęcasz? Ponad 20tys postów.. A dyskusja jest z kilkunastoma osobami przez te lata.. Pewnie tysiące razy już powtarzałeś to samo.. Jaki jest cel Twojej obecności na forum protestanckim składającym się z "heretyków", którzy świadomie opuścili KK?

U Świadków widziałam katolików, na innych forach protestanckich, blblijnych. Niektórzy to nawet na Ciebie lub Floriana wyglądają ;)


Oni sa wszedzie.....Jest tylko jedno miejsce, gdzie ich nie spotkasz...

To Kosciol Chrystusa, do ktorego nie maja wstepu, dopoki sie nie nawroca....

Te wszystkie ich podchody i krążenie w poblizu Kosciola swiadcza jedynie o probach i zamiarach wtargniecia do Niego bez bialej szaty sprawiedliwosci...

Sa w tej misji niezmordowani...



„Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”. (1P 5,8)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: nesto » 08 paź 2017, 05:53

To żenujące.
Kłócą się pyłki na wietrze.
Choćby Was były miliardy, to i tak nie znaczycie nic w świetle gwiazd.
Trochę refleksji nad własną marnością - Panie i Panowie..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: kontousunieteMtl » 08 paź 2017, 10:38

nesto pisze:.
Trochę refleksji nad własną marnością - Panie i Panowie..



Taka refleksja kazdemu powinna towarzyszyc....

Rzeczywiscie sami od siebie nic nie mozemy zrobic w obliczu smierci....

Nasze zycie zalezy w 100% od Boga...

To On sprawil, ze nasze serca zaczely pulsowac....ze zaczelismy oddychac.....ze kwiaty maja zapach...ze jedzenie sprawia przyjemnosc.....ze milosc mieszka w naszych sercach , ktora sprawia, ze twoj puls skacze w gore, kiedy tylko ona zaczyna sie spelniac....

Marnosc to cecha zycia bez milosci...czyli bez Boga.... :roll:


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: wybrana » 08 paź 2017, 11:17

Rembov pisze:Mam utrwaloną prawidłową naukę i dlatego nie kupuję tego, co sobie protestanci wymyślili aby "uzasadnić" przed sobą porzucenie Kościoła katolickiego.


A co jest twoim wyznacznikiem wiary? co jest dla ciebie prawdą? skąd czerpiesz tą prawdę?
Czy zastanowiłeś się nad tym. Religia, jest przyjętą formą ustaloną przez ludzi. Główną prawdę na której opieramy naszą wiarę dla nas chrześcijan jest Pismo Święte Nowego Testamentu. Jest to prawda objawiona, której nauczał nas sam Bóg w osobie Jezusa Chrystusa. Naszą wiarę mamy wyznawać tylko na tej prawdzie. Gdyby Kościół Jezusa Chrystusa wyznawał tą prawdę, to świecił by przykładem i tak jak Jezus nauczał - "Darmo otrzymaliście - darmo dawajcie" Skromność i pokora, to główne cechy tego Kościoła. Nie można wyznawać prawd ustalonych przez ludzi w celu osiągnięcia pozycji, władzy i mamony. Te atrybuty są przeciwstawne temu, o czym nauczał Jezus Chrystus. Nauka Apostolska jest podstawą wiary i jej zachowanie.
Kościół Jezusa Chrystusa łączy wszystkich Jego wyznawców-wszystkich chrześcijan i on nie zależy od nazwy wspólnoty. Ten kościół nie ma ograniczeń ani granic. Możemy wielbić Imię Pana wspólnie w naszych wspólnotach wyznaniowych, ale tylko zgodnie ze słowem Bożym.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: Rembov » 08 paź 2017, 11:25

wybrana pisze:
Rembov pisze:Mam utrwaloną prawidłową naukę i dlatego nie kupuję tego, co sobie protestanci wymyślili aby "uzasadnić" przed sobą porzucenie Kościoła katolickiego.

A co jest twoim wyznacznikiem wiary? co jest dla ciebie prawdą? skąd czerpiesz tą prawdę?

Z Kościoła Chrystusa, który jest "filarem i podporą prawdy" (por. 1 Tym 3,15).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: KAAN » 08 paź 2017, 11:32

Rembov pisze:Z Kościoła Chrystusa, który jest "filarem i podporą prawdy" (por. 1 Tym 3,15).
Ten werset nie mówi o źródle wiary i doktryny, ale o miejscu gdzie zostało złożone Słowo Boże - prawda objawiona. Kościół Chrystusa to nie jest KR; jak Chrystusowy to nie rzymski.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Rz 14, 23

Postautor: magda » 08 paź 2017, 21:23

Jak ktoś sie dziwi co ten Rembov tu robi katolik co wypisuje ciagle to samo on po prostu ma bardzo prostą misję ma za zadanie odciągac protestantów od rozmów powaznych do takich przepychanek , to dywersja i to prosta , on zabiera nasz czas bo innych rzeczy zabrać nie moze , Jest tez bardziej wyrafinowana dywersantka co próbuje wrzucać katolickie teksty i o nich rozmawiać były też teksty New Age ale zobaczyłaze tego nikt nie łyknął , No ale sie przeliczy nie rozwinie tu u protestantów studium katolickich ksiązek[b] po moim trupie!!!!!!![/b]


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości