Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Mycho » 05 gru 2017, 21:18

Edit: kontousunięte1 już mnie uprzedziła ;D


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 21:24

Maria-Magdalena pisze:
Motyl pisze:
M-M...ja podzielam takie przekonanie na podstawie tresci Objawienia Bozego, ktore mowi o Kosciele jako spolecznosci ludzi zbawionych....czyli wolnych dzieci Bozych, wyzwolonych PRAWDA uosobiona w Chrystusie, Synu Boga Zywego.... :)

Ktoś kto wierzy Jezusowi, wie że Jezus jest Zbawicielem. I doskonale wie, że zmartwychwstanie tak jak On.
Widzisz różnicę między zbawieniem a zmartwychwstaniem?



W odpowiedzi cytuje:

NOWY TESTAMENT
Ewangelia wg św. Jana


MODLITWA ARCYKAPŁAŃSKA CHRYSTUSA


W obliczu dokonanego dzieła

17
1 To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył 2 i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem1 dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. 3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2. 4 Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. 5 A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.

Prośba za uczniów

6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7.

Prośba za przyszły Kościół

20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24 Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. 26 Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».



M-M.... wyszukiwanie roznic miedzy zbawieniem a zmartwychwstaniem nie wydaje mi sie istotne w kontekscie zbawienia....np. w Biblii czytamy o " zmartwychwstaniu do zycia" i o " zmartwychwstaniu na sad"...a wiec jest to temat zlozony i trudny dla ludzi na poczatku drogi....ale dla "czlowieka duchowego "jasny i oczywisty.... :)

Zachecam cie do pojscia dalej droga Prawdy...



STARY TESTAMENT
Księga Przysłów


Trzymaj się Boga!


Wezwanie

3
1 Synu mój, nie zapomnij mych nauk,
twoje serce niech strzeże nakazów,
2 bo wiele dni i lat życia
i pełnię ci szczęścia przyniosą:
3 Niech miłość i wierność cię strzeże;
przymocuj je sobie do szyi,
na tablicy serca je zapisz,
4 a znajdziesz życzliwość i łaskę
w oczach Boga i ludzi.

Ufność w Bogu

5 Z całego serca Bogu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku,
6 myśl o Nim na każdej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 gru 2017, 21:25

Mycho pisze:Edit: kontousunięte1 już mnie uprzedziła ;D



Mnie rowniez..... :)


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: liberator » 06 gru 2017, 10:43

Suzuja pisze:
Już dawno wymiękleś, jeżeli chodzi o film przedstawiający WW

A na cholerę mam Ci szukać jakieś filmy o Wielkim Wybuchu?
Nie masz googla? To wiedza powszechnie dostępna...
Ja nie wiem nic na ten temat więcej poza tą powszechnie dostępną wiedzę.
Podobnie z Teorią ewolucji.

Suzuja pisze:Masz mi po koleii i w punktach wyjaśnić czym jest moralność? Według kogo, i dlaczego jest lepsza od moralnosci innych osób

Gdybyś włożył choć minimalny wysiłek w przeczytanie o co chodzi w wyzwaniu moralnym (jest bardzo krótkie) to nie pisał byś w kółko nie na temat.
Podpowiadam - może być moralność chrześcijańska.

Suzuja pisze:Rozumiesz że rozróżniasz etymologię słowa mit w religi a mit tłumaczone dosłownie?

Jedno z wyjaśnień terminu 'mit':

Mit – opowieść o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, przekazywana przez daną społeczność, zawierająca w sobie wyjaśnienie sensu świata i ludzi w ich doświadczeniach zbiorowych oraz indywidualnych (według definicji etnoreligijnej) lub wywodzące się z tradycji ustnej ponadczasowe, anonimowe opowiadanie o postaciach nadprzyrodzonych, które trwa w kulturze dzięki ciągłym transformacjom i reinterpretacjom dokonywanym przez pisarzy, przy zachowaniu jednocześnie swojego pierwotnego sensu (według definicji literackiej).

W biblii znajdują się własnie takie mity.
Można je też nazwać baśniami.

Suzuja pisze:Nie no. Naoczni świadkowie to żaden dowód. Za to WW którego nikt nie widział(i nie zobaczy) to fakt. Ośmieszasz się człowieku

Nowy testament to teksty spisane minimum kilkadziesiąt lat po rzekomo zaistniałych wydarzeniach, które opisują.
Spisane przez ludzi, którzy nie byli naocznymi świadkami rzekomo zaistniałych wydarzeń. Wiarygodność takiego dowodu jest więc BARDZO malutka...
A wiesz ilu jest naocznych świadków porwań przez kosmitów? Mnóstwo! I żyją w dzisiejszych czasach! Możesz ich przesłuchiwać :)

Jednak dla każdego rozsądnie myślącego człowieka nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów.

Ośmieszasz się człowieku... Masz bardzo wąskie spektrum znajomości rzeczy o których piszesz...

Suzuja pisze:Rozumiem że wiesz o tym że wiara opiera się a pirori.

Wiara to jeden z najgorszych sposobów dochodzenia do prawdy. W zasadzie nie jest sposobem.

Suzuja pisze:Agnostycyzm nie jest ateizmem

Jest. Czy agnostyk powie, że wierzy w istnienie osobowego boga? Nie powie. Więc nie wierzy. Więc jest ateistą.


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 09 gru 2017, 19:02

kontousunięte1 pisze:Ew.Jana 17,1-26:"To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: «Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wy­konania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, po­chodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyję­li i prawdziwie poznali, że od Ciebie wysze­dłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwa­łą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrze­głem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo. Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jesz­cze na świecie, aby moją radość mieli w so­bie w całej pełni. Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. Oni nie są ze świata, jaki Ja nie jestem ze świata. Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświę­ceni w prawdzie.
Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stano­wili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi da­łeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiło­wał tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedli­wy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę ob­jawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowa­łeś, w nich była i Ja w nich». (J 17,1-26)


Zapytam tylko, czy wierzycie w to, że Maria Magdalena, która stała pod krzyżem Jezusa jest zbawiona, i cieszy się razem ze zmartwychwstałym Jezusem?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 09 gru 2017, 19:15

Motyl pisze:M-M.... wyszukiwanie roznic miedzy zbawieniem a zmartwychwstaniem nie wydaje mi sie istotne w kontekscie zbawienia....np. w Biblii czytamy o " zmartwychwstaniu do zycia" i o " zmartwychwstaniu na sad"...a wiec jest to temat zlozony i trudny dla ludzi na poczatku drogi....ale dla "czlowieka duchowego "jasny i oczywisty.... :)


Zgodzę się z Tobą w kwestii zmartwychwstania. Jednak nalegam, do rozważenia kwestii zbawienia. Człowiek nie może sam siebie zbawić. Jest tylko jeden zbawiciel - Jezus Chrystus.

Dla kogoś, kto wierzy Zbawicielowi i Jemu zaufał ,wszystko jest jasne :)

9 Przejęci są trwogą mieszkańcy krańców ziemi
z powodu Twych znaków.
Ty zaś napełniasz radością podwoje Zachodu i Wschodu5.

PS 65

źródło:http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=898


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 09 gru 2017, 19:52

Szkoda, że temat "Kubeł na śmiecie" jest zablokowany. Wielka szkoda.
A ponieważ piszę w "izolatce" jak nazywa to miejsce moderacja, dlatego warto przenieść choć maleńką część.
Czytając wnikliwie wątek Pana Piernika (nie tylko w Hyde parku), natknęłam się na taki oto zapis:

Prawo Boże. Czyli to co nazywamy Torą (pięcioksiąg – 5 pierwszych ksiąg mojżeszowych). Przykazania i Tora pochodzą bezpośrednio od Boga, nie są wymysłem ludzkim, nie są wynikiem refleksji, namysłu, ale bezpośrednio wskazują na wolę Boga względem ludzi. Wolą Boga jest, aby ludzie przestrzegali takich to a takich praw. Zatem dobre jest czynienie tego, co Bóg nakazuje i jest właśnie dlatego dobre.

Zatem, skoro Przykazania pochodzą bezpośrednio od Boga, dlaczego protestanci ich nie uznają?
Pytanie to formułuję ze względu na dyskusję, jaka miała miejsce tu, w tym temacie, i dotyczyła przestrzegania Przykazań.

Zasady moralne są zatem podyktowane człowiekowi przez Boga i z Jego woli. To wola Boga wyrażona w prawie jest miarą dobra. Sfera rozumu i zdrowego rozsądku, o której była mowa poprzednio jest ważna, ale niejako największą objętościowo część dotyczącą moralności jest część prawna, czyli ujęta w formie zakazów i nakazów. Dobre zachowanie to takie, które polega na wstrzymywaniu się od złego ale przede wszystkim na czynieniu dobra. Pojawia się zatem etyka norm
i praw, a posłuszeństwo jest podstawowym obowiązkiem moralnym człowieka. Co ciekawe Bóg sędzia nie jest skory do gniewu, wybacza wielokrotnie nawołując do odstąpienia od złego postępowania.

Ciekawi mnie Wasza opinia w tej najważniejszych z kwestii jaką jest posłuszeństwo Bogu.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 20 sty 2018, 19:50

Chcę zapytać protestantów o dość drażliwy temat. Jak zareagowały wasze rodziny na konwersję? Kiedy im o tym powiedzieliście? Sama doświadczam podobnych rozterek. I zwykłego ludzkiego lęku przed tym jak moi bliscy zareagują.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 20 sty 2018, 21:42

Moja rodzina zareagowała wielkim zdziwieniem, ale nie było większych aktów prześladowania czy czegoś podobnego, bardziej niezrozumienie. Gorzej było z rodziną mojej żony, staliśmy się powodem wszelkich nieszczęść na ziemi z wyjątkiem gradobicia na Tajwanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Noemi » 20 sty 2018, 23:46

moje dwie starsze córki przyjęły to do wiadomości bez komentowania ,natomiat siostra trochę marudziła, jako ostatni argument przeciw ,straszyła że mnie nie pochowają na cmentarzu katolickim :)


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 21 sty 2018, 20:25

KAAN pisze:Gorzej było z rodziną mojej żony, staliśmy się powodem wszelkich nieszczęść na ziemi z wyjątkiem gradobicia na Tajwanie.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że u mnie może być tak samo. I stosunki ulegną atomowemu pogorszeniu.

Noemi pisze:jako ostatni argument przeciw ,straszyła że mnie nie pochowają na cmentarzu katolickim :)

Ja nie mam tego problemu. Pudełko czeka wymurowane. W zasadzie to mogłabym pokusić się o tezę, że nie mam wyjścia. :lol:


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 27 sty 2018, 21:56

Hasło biblijne Roku Świadectwa Kościoła: „Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody życia” (Obj 21,6).

Czy może mi ktoś wytłumaczyć skąd wzięła się piąta zasada?

Pięć zasad protestantyzmu:
Sola scriptura ("Tylko Pismo"), - Tylko Biblia jest jedynym obiektywnym źródłem doktryny chrześcijańskiej, wszystkie inne źródła są jej poddane.
Sola fide ("Tylko wiara"), - Tylko wiara, a nie dobre uczynki, są podstawą do usprawiedliwienia człowieka przed Bogiem - święte dobre życie jest wynikiem łaskawego usprawiedliwienia przez Boga.
Sola gratia ("Tylko łaska"), - Zbawienie jest z łaski, która jest niezasłużonym darem bożym. Bez wnikania w ograniczenie lub nie tej łaski (arminianizm / kalwinizm).
Solus Christus ("Tylko Chrystus"), - Tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem miedzy ludźmi a Bogiem
Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała"). - Tylko Bogu należy się chwała.


U luteran są tylko cztery:
Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
Augsburskiego streszczają 4 zasady.

sola Scriptura - jedynie Pismo
sola Gratia - jedynie Łaska
sola Fide - jedynie Wiara
solus Christus - jedynie Chrystus.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Janek » 06 mar 2018, 02:05

Efendi pisze:Dlaczego? Nie wiem

http://old.luteranie.pl/pl/
Tak mi się wydaje,że jest to(sDg) "upchnęte" w SCh:
Jedynie On powinien być przedmiotem wszelkiego uwielbienia i czci


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: MrSponge » 15 mar 2018, 21:17

Temat przeniesiony do polemik z innymi religiami i filozofiami na prośbę Autorki.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 15 mar 2018, 23:24

Szczezuja A priori !!!!!!, jak już musisz uzywać takich słow.
MM zobacz sobie jakie są warunki zeby pójsć za Jezusem https://www.youtube.com/watch?v=j8eML757d1A&t=886s , a nie są dla każdego , sprawdź czy się załapiesz skoro już pierwszy cię przeraża

Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

A mnie wydziedziczono bo nie dosyć ze sama poszłam na psy kociej wiary to jeszcze i siostrę w to wpakowalam. Nie jest łatwo ale ty przeciez chcesz z deszczu pod rynnę i nie szukasz jakiegoś czystego świętego kościoła tylko upadły luterański to chyba nie musisz się martwić strasznie nie będzie bo to też kosciół pod panownaiem antychrtsta. Za Jezusem to wąska droga i trudno ję znaleść trudni nią iść.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości