Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 04 kwie 2018, 21:44

Pan Piernik pisze:Wolność jest "odkryciem" protestantyzmu, takim odkryciem jest także "uwolnione sumienie", takim odkryciem jest także "łaska" i tego z pewnością można nam zazdrościć.

To Twoje przekonanie i masz do niego prawo.

Wolność nie jest odkryciem protestantyzmu. Jest darem Boga.
"Uwolnione sumienie" - cokolwiek się pod tym kryje w Twoim rozumieniu, ja uważam że jest darem Boga. Tylko Bóg jest miłosierny, i tylko On odpuszcza grzechy.
"Łaska" - jak sama nazwa wskazuje jest łaską Boga.

Chyba że jeszcze coś innego masz na myśli pod tymi pojęciami.


Pan Piernik pisze:Dowodem na to jest współczesne nauczanie KrK, które nijak ma się do pierwszej reakcji na reformację czyli nauczania Soboru Trydenckiego - polecam szczególnej uwadze np. teksty katechizmów katolickich czy dokumentów wiary Krk ze stron sedewakantystów i porównanie ich z tym co dziś (po ostatnim soborze) głosi Krk. Czy to zazdrość, czy dojrzałość - pozostawiam twojej ocenie.

Nie interesują mnie religie.
Jest ich całe mnóstwo, i każda kłamie, że tylko w niej znajdę zbawienie.

Wiem jaki jest cel mojego życia.
A Ty wiesz, drogi Panie Pierniku?

Pan Piernik pisze:Nie ma nic złego w ustnym przekazywaniu wiary pod warunkiem że jest to przekazywanie wiary - czystej nauki, czystej ewangelii, a nie przekazywaniu konieczności uczestnictwa w obrzędach, czy wykupowaniu listów odpustowych, czy uzależnieniu zbawienia od określonych rytualnych czynności.


Z tego co pamiętam, pisałam już na ten temat. Dla Ciebie prawdę o Ewangelii przekazują Baptyści, dla KAANA KZ, dla mnie Jezuici.
Jeszcze raz powtórzę - do niczego nie byłam tam zmuszana.
W moim przekonaniu, to S P O Ł E C Z N O Ś Ć w jakiej żyjemy zmusza nas, bądź wymusza na nas wszelkie konieczności o których piszesz i które pominąłeś.

Pan Piernik pisze:A teraz paradoks: Krk potępił nauki Świętego Augustyna, którego spadkobiercami są protestanci,
Krk wyznaje dziś naukę semipelegiańską, którą potępiał Augustyn i Kościół już w 5 wieku.
Widzisz, jak się zmieniło?
Protestanci wyznają naukę Kościoła, który wówczas potępił naukę, którą dziś głosi Krk. Czy to nie złośliwość losu?

Zatem, należy podziękować Bogu żeście się nawrócili.

Pan Piernik pisze:Tak, masz racje, że protestanci są rozproszeni. Widzimy po prostu i definiujemy jedność w sposób odmienny od katolików.
Nasza jedność nie jest jednością organizacyjną, ale jednością wiary. Nasze spory - choćby tutaj nie dotyczą rzeczy, które mają charakter zbawczy, to spory o rzeczy drugo- i trzeciorzędne, tak jak między różnymi rodzajami duchowości w Krk.

Wy pewnie tak.
Ja Was uważam za moich braci i siostry w wierze.
Wierzymy w tego samego Boga. Mamy tego samego Zbawiciela - i to jest dla mnie priorytet by uznać Was za braci i siostry w wierze.
Cóż z tego że Wy mnie nie uznajecie.
To nie ma już dla mnie znaczenia.
Widać nie jest Wam ta łaska dana.

Pan Piernik pisze:Obie choroby nie są śmiertelne, ale bardzo ciężkie.

Hm...
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2018, 21:52 przez Maria-Magdalena, łącznie zmieniany 1 raz.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 04 kwie 2018, 21:46

Maria-Magdalena pisze:Z tego co pamiętam, pisałam już na ten temat. Dla Ciebie prawdę o Ewangelii przekazują Baptyści, dla KAANA KZ...
Skąd ty to wzięłaś? :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 04 kwie 2018, 21:50

KAAN,
no jak to skąd. :)

Trzeba przyznać, działacie dziś błyskawicznie.
Przez to czuję się lekko otumaniona.

Dobranoc KAAN


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 01:45

Maria-Magdalena pisze:KRK nie jest idealny, ale w porównaniu z wami tylko niedowidzi.


Mylisz sie kościół rzymu to szczwane list i świetnie widzą są tak wyrachowani ze nie doruwnują im zadne instyticje polityczne na świecie , tam nie ma zadnego niedowidzenia jestescie jak to nieorzytomne bydło pędzone na rzeź przez bardzo dobre widzących i rozumiejących drani w sutannach .

Maria-Magdalena pisze:Jest jeden Mistrz, jeden Nauczyciel - i wiele, wiele religii.


Wy macie innego jezusa i nauczyciela innego pośrednika czy posredników do Boga i wszystko fałszywe wiec powinnaś zazdroscić tym którzy mają tego prawdziwego Jezusa i jedynego pośrednika do Ojca . Nasz ajezus jest Bogiem i Mesjaszem a też największym jedynym kapłanem w Światyni niebiańskiej a wasz jest podległy każdemu klesze co go ściaga na rozkaz na ołtarz i daje mu sie tam ofiarować to jest inny jezus katolicki, bylejaki marny wymyślony nie ten prawdziwy. Prawdziwego to masz nam zazdroscić bo jesteś zniewolona zeby wierzyc w to co wymoślił Watykan , masz psi obowiązek uznawać tego jezusa co klecha go przywołuje na ołtarz jako prawdziwego a spróbowałabyć w to nie wierzyć , jesteś niewolnikiem watykanu. Chyba i wolnoąści powinnaś zazdrościć.

Maria-Magdalena pisze:Powiedz mi, czy byliby protestanci, gdyby nie wynalezienie czcionki?


Pewnie by ręcznie przepisywali za to katolicy by byli bo nie jest im potrzebne Słowo Boże a tylko ludzkie wiec macie swoich natworzonych dogmatów i bez czcionki.

Maria-Magdalena pisze:Powiedz mi, co jest złego w ustnym przekazie wiary czyli w tradycji?


Nie istniał zaden ustny przekaz wiec nie ma w nim nic złego bo taki przekaz nie istnieje, tak wam wmawiają ze cis takieo jest ale to bajki dla niewolników religii.

Maria-Magdalena pisze:Katolicy mają swoje korzenie, a protestanci nie.


Tak zdecydowanie Kosciół Rzymski ma sukcesję po cesarzach starożytnego Rzymu w postaci tytułu papieży Pontifex maximus, tytuł njwyższego kapłana pogańskiego przejęliscie po Rzymie pogańskim który św Piotr nazwał Babilonem i w którym mordowano chrześcijan dzieci Boze i to też wasz kosciół przęjął po Rzymie tez zaraz jak powstał zapłonęły stosy i mordowano uczniów Jezusa to rzeczywiscie macie porządne korzenie.

Maria-Magdalena pisze:tak widzę protestantyzm


ty tak wiidzisz nie znaczy ze tak jest , jestś ślepa i z wypranym mózgiem, zniewolona przez Rzym , nie myślisz już sama a myśli za ciebie Watykan wiec tak to widzisz , piszesz to w temacie 5 zasad i nie widzisz że te 5 zasad to jest to to co jest jednością protestantów a ze nie jestesmy zniewoleni i kazdy ma swój rozumnie wyprany przez lata w KRK i nikt nie każe nam wierzyć ślepo w wyssane z palca dogmaty to dlatego dyskutujemy mamy prawo do własnego zdania do wątpliwości i mamy różne zdania ale spaja nas Jezus ten prawdziwy nowonarodzenie zbawienie z łaski i Slowo Boze , i te 5 zasad którymi się kierujemy a nie ludzkie wypociny jak u was.

Maria-Magdalena pisze:Jesteście rozproszeni. I takimi zostaniecie.


No kosciół antychrysta czyli Rzymski jest za to prężny rośnie w siłę i ma miliardy wiernych co sami nie myślą i lecą szeroką drogą na zatracenie, nie zazdroszczę ;P

Maria-Magdalena pisze: Tej opinii nie podlegają Metodyści, Luteranie oraz denominacje żyjące w ekumenii z KRK.



Czyli kościoły upadłe gdzie lesbijki są biskupami , transwastyci starszymi zborów no nie martw sie jeszcze kilka kościołów upadnie jak te co wymieniłaś zostaw listę otwartą Wielka nierządnica Watykańska dopiero zgromadza swoje wszeteczne córki .

Maria-Magdalena pisze:Nie macie niczego, czego można by wam zazdrościć


Mozesz wiele zazdroscić ale najważniejsze to zazdrosc nam bycia na wąskiej drodze która prowadzi do zbawienie , nikt z waszej szerokiej zbawienia nie dostapi a zatracenie wiec masz zazdrościc tego najważniejszego ZBAWIENIA

Maria-Magdalena pisze:Wolność nie jest odkryciem protestantyzmu. Jest darem Boga.
"Uwolnione sumienie" - cokolwiek się pod tym kryje w Twoim rozumieniu, ja uważam że jest darem Boga. Tylko Bóg jest miłosierny, i tylko On odpuszcza grzechy.
"Łaska" - jak sama nazwa wskazuje jest łaską Boga.


Wy czcicie demony , ludzi i bałwany więc Boga nie macie ani łaski , bo Nie uznajecie Ofiary Jezusa na Golgocie macie swoja ofiarę eucharystii tamta prawdzwa wam nie wystarczyła wiec zrobiliscie fałszywą,wiec i grzechów nie macie poofpiszczenych bo tylko Ofiara Jezusa na Golgocie z grzechów oczyszcza . A łaska my ja mamy za darmo od Boga a wy chcecie na to zasłużyć i sami sie oczyszczac z grzechów w nieistniejącym czyśćcu i też klecha np pedofil też ma moc odpuszczacc wasze grzechy , ale bagno aż obrzydliwe co można zrobic z chrześcijaństwa jaką odrazającą parodię.

Maria-Magdalena pisze:Nie interesują mnie religie.
Jest ich całe mnóstwo, i każda kłamie, że tylko w niej znajdę zbawienie.


No krk tak kłamie i świadkowie i jeszcze kilka sekt my protestanci mamy zbawienie w Jezusie darmo z łaski przez jego ofiarę. jedynie nasze koscioły nie zbawiają a zbawił nas Jezus,

Maria-Magdalena pisze:Wiem jaki jest cel mojego życia


Celem każdego kto leci z tą całą miliardową chałstra szeroka drogą jest jedem zZATRACENE i dobrze że o tym wiesz czyli swiadomie jesteś na szerokiej drodze. Proszę jaka swiadoma osóbka :rotfl:

Maria-Magdalena pisze:W moim przekonaniu, to S P O Ł E C Z N O Ś Ć w jakiej żyjemy zmusza nas,


Że niby jaka społecznosć paliła na stosach za wyłamywanie się ze zniewolenia dogmatami bo nie rozumiem masz na myśli papiestwo jako społeczność zniewlającą czy jakąs inną?

Maria-Magdalena pisze:Ja Was uważam za moich braci i siostry w wierze.
Wierzymy w tego samego Boga. Mamy tego samego Zbawiciela - i to jest dla mnie priorytet by uznać Was za braci i siostry w wierze.
Cóż z tego że Wy mnie nie uznajecie.
To nie ma już dla mnie znaczenia.
Widać nie jest Wam ta łaska dana.


Oj chyba się conieco zapędziłaś MM , jacy bracia i siostry w wierze nie obrażaj nas , ty jestej wyznawczynią kościoła antychrysta i fałszywego Jezusa jak więc możesz byc siostrą zbawionego dziecka Bożego , nie wirzysz w tego samego Boga wierzysz w tego do którego jest wielu pośredników a też bałwany pośredniczące to nie teb sam Bóg co nasz , Zbawiciela wcale nie macie sami sie chcecie zbawić bo nie uznajecie ofiary Jezusa za to wasz kosciół twierdzi ze poza nim nie ma zbawiemie czyli tak jak by wasz kosciół was zbawia to całkiem co innego niż u nas. Ale co do Łaski to jest nam dana łaska prawdziwa zbawiająca a ty korzystasz ż Marii rozdajacej "wszelkie łaski" jak to deklarujecie , Jestescie tak daleko od nas ze nawet nie ma jednego punktu stycznego daruj sobie wypisywanie takich bredni o braciach w wierze no i nie wpędzaj nas w poczucie winy "Cóż z tego że Wy mnie nie uznajecie.
To nie ma już dla mnie znaczenia."
Bo nie czujemy się winni tego ze jesteś w kościele abtychrysta mimo ze juz ci tu milion razy to pokazano to tylko twoja decyzja ze tam jesteś i ze idziesz na zatracenie ze swoim kościołem , nikt z nas nie jest winny tego, a swoja drogą jesteś zchwała i bezczelna, taka wspaniała świeta w najwiekszym kosciele antychrysta wspaniałym a my takie barachło, nędzne uczepione Jezusa i Biblii, bezczelność!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Pan Piernik » 05 kwie 2018, 08:07

To Twoje przekonanie i masz do niego prawo.

Akurat to sfera faktów, a nie przekonań.

Wolność nie jest odkryciem protestantyzmu. Jest darem Boga.

Zapominasz o ważnym katolickim niezbędnym czynniku, czyli szafarzach tej wolności. O katolickiej wolności nie decyduje Bóg, a wyznaczeni ludzie :)

"Uwolnione sumienie" - cokolwiek się pod tym kryje w Twoim rozumieniu, ja uważam że jest darem Boga. Tylko Bóg jest miłosierny, i tylko On odpuszcza grzechy.

Jak wyżej, Bóg nie ma mocy odpuścić grzechu katolikowi, taka moc posiadają wyznaczeni do tego ludzie, to oni decydują czy kogoś uczynić wolnym.

"Łaska" - jak sama nazwa wskazuje jest łaską Boga.

Ale są ludzie, którzy nią dysponują - jw.

Nie interesują mnie religie.
Jest ich całe mnóstwo, i każda kłamie, że tylko w niej znajdę zbawienie.

Religia to wspólnota, tylko jedna głosi, że jest jedynozbawcza i jest to krk.

Wiem jaki jest cel mojego życia.
A Ty wiesz, drogi Panie Pierniku?

Ja nie mam celu w życiu, ja jestem ucelowiony, czyli jestem przedmiotem, cel wyznaczył ktoś inny, plan wyznaczył ktoś inny.


Z tego co pamiętam, pisałam już na ten temat. Dla Ciebie prawdę o Ewangelii przekazują Baptyści, dla KAANA KZ, dla mnie Jezuici.
Jeszcze raz powtórzę - do niczego nie byłam tam zmuszana.

Nie - prawdę przekazuje ewangelia, a nie denominacja. W świetle prawdy ewangelii różnice pomiędzy kaana a moją denominacja są nic nieznaczącymi szczegółami - czego nie da się powiedzieć o jezuitach.


W moim przekonaniu, to S P O Ł E C Z N O Ś Ć w jakiej żyjemy zmusza nas, bądź wymusza na nas wszelkie konieczności o których piszesz i które pominąłeś.

masz rozum i wolność - sama decydujesz

Zatem, należy podziękować Bogu żeście się nawrócili.

Nie zrozumiałem tego komentarza, byc może to ironia, dlatego spróbuję jeszcze raz:

Kościół pod wpływem Augustyna potępił semipelegianizm w 5 wieku.
Dziś to protestanci są spadkobiercami Augustyna.
Dziś to katolicy są spadkobiercami semipelegianizmu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 05 kwie 2018, 14:50

Maria-Magdalena pisze:KAAN,
no jak to skąd. :)
Nie wiem skąd, bo to nieprawda.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: christianinroman » 06 kwie 2018, 08:46

Maria Magdalena. Nie jesteśmy i ja nie jestem twoim Bratem. ,,Wyjdźcie z niego ludu mój." Z czego? Z Babilonu, z Rzymu. Jezuici zostali wyznaczeni do zwalczania tzw. heretyków, do których zaliczono czytających samodzielnie Biblię.
To w Polsce jezuici doprowadzili do upadku moralnego społeczeństwo, które wcześniej, pod wpływem SŁOWA Bożego było moralnie czyste i podporządkowane Głowie Kościoła Panu Jezusowi


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 11:14

christianinroman pisze: do których zaliczono czytających samodzielnie Biblię.
To w Polsce jezuici doprowadzili do upadku moralnego społeczeństwo, które wcześniej, pod wpływem SŁOWA Bożego było moralnie czyste i podporządkowane Głowie Kościoła Panu Jezusowi


Piękne bajeczki opowiadasz. Odpowiesz za nie przed Bogiem. Nikt nigdy nie nakazywał czytać Biblię. Zakazano tłumaczenia(tworzenia heretyckich przekładów) nic Ponadto


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Pan Piernik » 06 kwie 2018, 12:46

Zawsze ze zdziwieniem przyjmuję tak kategoryczne stwierdzenia katolików w dobie powszechnego dostępu do informacji.

Biblia na Indeksie Ksiąg zakazanych przez Grzegorza IX — synod w Tuluzie przeciw herezji waldensów zalecających czytanie Biblii. Kanon 14 synodu: Ludzie świeccy nie mogą posiadać Ksiąg Starego i Nowego Testamentu; wolno im mieć tylko psałterz i brewiarz albo godzinki maryjne, ale i te księgi nie w tłumaczeniach na języki narodowe.

1545 — Sobór Trydencki: potępiono plagę Biblii drukowanych w językach narodowych

Juliusza III (1550-1555): I wreszcie: spośród wszystkich rad, jakich możemy obecnie udzielić, najważniejszą jest ta, by dołożono wszelkich starań, iżby nikt nie miał sposobności przeczytać choćby niewielkiego fragmentu ewangelii w swoim języku narodowym i żeby z takiej sposobności nie skorzystał...

No i oczywiście bulla UNIGENITUS:
Potępiono w niej następujące tezy.

79. Pożyteczne i konieczne zawsze i wszędzie i dla wszystkich jest to, by studiować i poznać ducha, pobożność i tajemnice Pisma Świętego.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 79, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

80. Czytanie Pisma Świętego jest dla wszystkich.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 80, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

81. Święta niejasność Słowa Bożego nie jest dla laików powodem do zwolnienia ich od czytania Słowa.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 81, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

82. Dzień Pański powinien być święcony przez chrześcijan czytaniem pobożnych dzieł, a przede wszystkim Pisma Świętego. Dla chrześcijanina jest rzeczą szkodliwą chęć wymówienia się od czytania Pisma.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 82, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

83. Ułudą jest przekonywanie siebie, iż poznanie tajemnic religii nie powinno być przekazywane kobietom poprzez czytanie Pisma Świętego. Nadużywanie Pisma Świętego oraz herezje zrodziły się z pełnego pychy poznania mężczyzn, a nie z prostoty kobiet.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 83, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

84. Zabranie z rąk chrześcijan Nowego Testamentu, bądź trzymanie go zamkniętego dla nich poprzez odebranie im środków umożliwiających jego zrozumienie, to zamykanie przed nimi ust Chrystusa.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 84, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

85. Zakazywanie chrześcijanom czytania Pisma Świętego, a szczególnie Ewangelii, jest zakazywaniem synom światłości korzystania ze światła oraz powodowanie, iż cierpią oni pewnego rodzaju ekskomunikę.
Jeżeli heretyckie jest to, co zostało zapisane w tezie 85, to co jest Suzujo zgodne z nauką krk i z punktu widzenia tego kościoła jest nieheretyckie?

A, że nie wprost napisano, że heretyckie jest czytanie Biblii, nie napisano wprost co z tej bulli wynika, a wynika to:
stało się herezją — zelżywą dla pobożnych uszu, szkodliwą dla Kościoła, bezecną itd. — mówić, że Biblię może czytać każdy, nawet kobieta, i że zakazywanie tej lektury jest sprzeczne z zamysłem Bożym oraz z praktyką apostolską

Krk po prostu korzystał ze swego narzędzia, czyli jedynozbawczości.
Krk szantażował wiernych, zarządzał ich strachem, zniewoleniem w prosty sposób: my krk mamy władzę wpuszczać do nieba, i tylko na naszych warunkach, po prostu macie nas słuchać a jak nie to wykluczymy was z Kościoła, czyli pójdziecie do piekła.
Niczym innym są te zakazy, jak narzędziem zniewolenia i opresji.
My mamy Biblię i się z nikim nią nie podzielimy, a jak ktoś chce ją tłumaczyć na języki narodowe, albo nie daj boże czytać poza naszą wiedzą, ten jest heretyk i ma pójść do piekła.
Na szczęście przyszła wolność.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 14:08

He he. Już tłumaczyłem czym był indeks ksiąg zakazanych. Był to zbiór książek których żeby nauczać trzeba było mieć odpowiednią wiedzę i wyksztalcenie. Nic ponadto. Nie oznaczało to tego że nie można było posiadać ksiąg znajdujących sie na ikz. A zakaz tłumaczenia ksiąg na języki państwowe odnosi się do tłumaczenia tych ksiąg przez osoby niekompetentne

Oczywiście wiem że nie przyjmiesz tego do wiadomości ale musialem sprostować te bzdury


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunięte1 » 06 kwie 2018, 14:38

I jak z tobą rozmawiać, skoro TY WIESZ WSZYSTKO LEPIEJ. Argumenty są przedstawione. W punktach. I to są cytaty z dokuentu katolickiego! Chyba umiesz czytać ze zrozumieniem?
Odpowiedz po kolei na zadane pytania i wtedy można będzie cię traktować, jak rozmówcę.
Takie tam, że ty wiesz, a inni nie to...wiesz, o kant drzewa rozbić.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Pan Piernik » 06 kwie 2018, 14:38

Co masz na myśli pisząc "bzdury"?
Mógłbyś zinterpretować cytat z synodu w Tuluzie?
Jak rozumiesz potępienie wymienionych tez w bulli Unigenitus?
Co według tej bulli jest herezją?
Co według tej bulli jest zgodne z objawieniem?
Potrafisz odpowiedzieć na te pytania?
Dlaczego, twoimi zdaniem, krk uznawał te tezy za herezje, znasz jakiś powód ?
Czy wiesz, że Unigenitus jest dokumentem wiary dla katolików?
Czy wiesz, że jest to dokument dogmatyczny?
Oznacza to, że dzisiaj każdy kto zaprzecza temu dokumentowi jest heretykiem, czyli jest wykluczony z krk, czyli jest skazany na piekło, wiesz o tym?
Dlatego proszę powiedz, jak rozumiesz potępienie wymienionych tez.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 06 kwie 2018, 14:58

Pan Piernik pisze:Co masz na myśli pisząc "bzdury"?
Mógłbyś zinterpretować cytat z synodu w Tuluzie?
Jak rozumiesz potępienie wymienionych tez w bulli Unigenitus?
Co według tej bulli jest herezją?
Co według tej bulli jest zgodne z objawieniem?
Potrafisz odpowiedzieć na te pytania?
Dlaczego, twoimi zdaniem, krk uznawał te tezy za herezje, znasz jakiś powód ?
Czy wiesz, że Unigenitus jest dokumentem wiary dla katolików?
Czy wiesz, że jest to dokument dogmatyczny?
Oznacza to, że dzisiaj każdy kto zaprzecza temu dokumentowi jest heretykiem, czyli jest wykluczony z krk, czyli jest skazany na piekło, wiesz o tym?
Dlatego proszę powiedz, jak rozumiesz potępienie wymienionych tez.


Może i mógłbym tracić czas i ci odpowiadać. Jednak nie zrobię tego. Z prostej przyczyny. To NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ZAKAZEM CZYTANIA BIBLII. A to tym była mowa. Dopóki nie zmieniłeś tematu

Ps: nadmienię tylko że bulla ta powstał a w XVIII wieku i zabraniała tłumaczenia biblii po swojemu na własną zgubę...


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Pan Piernik » 06 kwie 2018, 15:28

Zakaz czytania w języku ojczystym, nie to nie zakaz.
Po co tłumaczyć, znajomość greki i łaciny była powszechna, zanikła w Polsce zdaje się po pierwszym wydaniu tysiąclatki.
Świeccy nie mogą posiadać, a...., to nie zakaz czytania tylko posiadania.
Po co świeckim Pismo w domu, skoro jest powszechnie dostępne w kościelnych bibliotekach w dodatku po grecku i łacinie.
Potępione i uznane za heretyckie (czyli wykluczające z krk) jest zdanie: czytanie Pisma jest dla wszystkich.
Zatem Duch Święty, który jest przecież tym, który objawia kościołowi katolickiemu prawdy wiary, w które katolik zobowiązany jest bezwzględnie wierzyć, aby nie zostać wykluczonym z krk objawił, ze nieheretyckie, prawdziwe zdanie brzmi: czytanie Pisma nie jest dla wszystkich.
Analogicznie, "duch święty" objawił krk takie prawowierne i konieczne do zbawienia przez wiarę takie zdania:
Święta niejasność Pisma jest powodem zwolnienia świeckich od czytania.
Zabranie świeckiemu Nowego testamentu, nie jest zamykaniem mu drogi do Chrystusa.
Kobietom nie powinno się pozwalać na czytanie Pisma.
Trzeba zakazywać chrześcijanom czytania Pisma bez szkody dla nich.
Masz rację.
Nie ma żadnego zakazu.


Wiesz, że staniesz się heretykiem gdy powiesz, że Pismo Święte jest dla wszystkich, nawet dla kobiet?

Zadałeś sobie kiedyś pytanie, dlaczego te wszystkie zakazy?
Z troski, czy z chęci trzymania władzy?


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Pan Piernik » 06 kwie 2018, 15:58

A tak z innej beczki, jeśli kiedyś złe było tłumaczenie na języki narodowe, dlaczego dzisiaj jest dobre?
Przecież krk jest nieomylny, to kiedy się mylił, wtedy czy teraz?

Co twoim zdaniem krk chciał zrobić i dlaczego, wprowadzając takie zasady wiary.
Bo zgodzę się, że nie ma zakazu wyrażonego wprost, ale czy twoim zdaniem nie ma zakazu niewprost?
Czy w tych dokumentach dostrzegasz zachętę do rozpowszechniania Pisma, czy przeciwnie?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości