Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 10 lis 2017, 01:19

I powiedzieli mu inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. Lecz on powiedział do nich: Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladów gwoździ i nie włożę mego palca w ślady gwoździ, i nie włożę mojej ręki w jego bok, nie uwierzę.
UBG - Ewangelia Jana 20 20:25

Potem powiedział do Tomasza: Włóż tu swój palec i obejrzyj moje ręce, wyciągnij swoją rękę i włóż ją w mój bok, a nie bądź bez wiary, ale wierz.
UBG - Ewangelia Jana 20 20:27

Wtedy Tomasz mu odpowiedział: Mój Pan i mój Bóg!
UBG - Ewangelia Jana 20 20:28

Jezus mu powiedział: Tomaszu, uwierzyłeś, ponieważ mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
UBG - Ewangelia Jana 20 20:29


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 10 lis 2017, 07:51

Z tym ze apostołwie widzieli wczesniej wskrzeszenie Lazarza, Jakub widział Niebo, widzieli Jezusa chodzącego po wodzie itd. Po czymś takim co to za problem uwierzyć?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 10 lis 2017, 08:45

Nawet teraz jeśliby sie działy takie cuda ludzie by nie wierzyli. Zaraz byłaby gadka że to jakies oszustwo, że to niemożliwe itd.

"Był pewien bogaty człowiek, który ubierał się w purpurę i bisior i wystawnie ucztował każdego dnia.
Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały;
Pragnął on nasycić się okruchami, które spadały ze stołu bogacza. Nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody.
umarł żebrak, i został zaniesiony przez aniołów na łono Abrahama. Umarł też bogacz i został pogrzebany.
A będąc w piekle i cierpiąc męki, podniósł oczy i ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie.
Wtedy zawołał: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec swego palca w wodzie i ochłodził mi język, bo cierpię męki w tym płomieniu.
I powiedział Abraham: Synu, wspomnij, że za życia odebrałeś swoje dobro, podobnie jak Łazarz zło. A teraz on doznaje pociechy, a ty cierpisz męki.
I oprócz tego wszystkiego między nami a wami jest utwierdzona wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd przejść do was, nie mogli, ani stamtąd przejść do nas.
A on powiedział: Proszę cię więc, ojcze, abyś posłał go do domu mego ojca.
Mam bowiem pięciu braci – niech im da świadectwo, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki.
Lecz Abraham mu powiedział: Mają Mojżesza i Proroków, niech ich słuchają.
A on odpowiedział: Nie, ojcze Abrahamie, lecz jeśli ktoś z umarłych przyjdzie do nich, będą pokutować.
I powiedział do niego: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś zmartwychwstał, nie uwierzą."
Łk 16:19-31


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Noemi » 10 lis 2017, 08:55

suzuja powtorze zeby ci sie utrwaliło ,zwrociles uwage na to co Jezus powiedzial do Tomasza , B.W Ew.Jana 20:29 Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 10 lis 2017, 09:19

Ja wiem, ale to jednak co innego. Widzieć to wszystko a później wątpić. Nie widzieć i wierzyć... Tamci ludzie musieli jakoś sobie tłumaczyć pewne zjawiska. Powstanie wszechświata itd. Musieli w coś wierzyć dla spokoju myśli. Religia/wiara daje ludziom nadzieję i cel. Czy nie jest on złudny?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 11 lis 2017, 22:28

Suzuja pisze:Magda, prędzej zostanę Wyznawcą Kościoła Wiecznej Wilgoci niż przejdę na Protestantyzm. Czy tzw. "Prawdziwego Chrześcijaństwa". Poza tym rzucasz mi truizmy


No i bardzo dobrze po co protestantom uczeń djabła, idź gdzie chcesz , nie lubię takich ktrzy Boga obrażają tak jak ty wiec wierz mi nie zapłaczę sie jak zginiesz razem ze swoim wielkim wybuchem i ateizmem.

Suzuja pisze: nicość po śmierci nie musi być wcale taka straszna. Wiara to wciąż jedynie wiara. W wiele rzeczy można wierzyć a czy okażą się one prawdą? Przykładowo ja będę wierzył że jutro spadnie deszcz kamieni z nieba, Czy tak sie stanie? Na 99.9% nie. Mówią że pewność będziemy mieć po śmierci. Może tak może nie, jeżeli nic tam nie ma to nie będzie nikogo kto mógłby o tym opowiedzieć


Jak widac jesteś osobą niewierząca i wrogo nastwioną do prawdziwej wiary w Boga wiec co ty robisz u tych znienawidzonych protestantów, liczysz na co , na to ze zasiejesz wątpliwosci tu komuś swoimi wypowiedziami o co ci chodzi po co tu mącisz jak tak dla ciebie wiara jest niemozliwa a protestanci to ostatni z ostatnich to co tu sie tak produkujesz ze swoimi "mądrosciami ateistycznymi" goń do katolików tam pełno niewierzących tam cię przyjmą z otwartymi rękami , czego sie uczepiłeś akurat protestantów?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:09

Jestem osobą wierząca. Może pisze tak żeby ktoś rozwiał
Moje wątpliwości? W porownaniu do Ciebie nie przyjmuje wszystkiego na wiarę. Naukowcy wyjaśnili jak powstał człowiek, wyjaśnili jak powstał wszechświat(a teraz udowadniają jak mógł powstać z nicości). Czy w takim świecie jest jeszcze miejsce na Boga? Ateizm to przykra ideologia więc nie do mnie te podjazdy. Nie uczepilem się protestantów, warto rozmawiać z ludźmi o odmiennych poglądach. Dopóki nie wyzywają Cię od antychrystów. Zdajesz sobie sprawę też z tego że jeżeli Bóg nie istnieje to nikt się o tym nie dowie? Swoją drogą, po co mam gadać z Katolikami jak robię to prawie codziennie. Tylko weź przeczytaj mój post że zrozumieniem i przestań wyciągać fałszywe wnioski

Ps: jak słaba trzeba mieć wiarę żeby taki wpis jak Mój mógł zasiać wątpliwości?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:27

Suzuja pisze:Jestem osobą wierząca.
Jesteś poganinem, nie masz wiary chrześcijańskiej, dałeś tego wyraz na forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:40

Udowodnij


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 10:48

Suzuja pisze:Udowodnij
Dowód masz w sobie, popatrz na siebie w co wierzysz i już masz dowód.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:50

No ja wierze w Boga Jahwe i Jezusa. Więc o co ci chodzi? Czemu rzucasz oskarżenia bez pokrycia? Nie ładnie


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 10:51

KAAN pisze:
Suzuja pisze:Jestem osobą wierząca.
Jesteś poganinem, nie masz wiary chrześcijańskiej, dałeś tego wyraz na forum.



KAAN....moje obserwacje roznia sie bardzo od twoich.... :->

Czasami widze, ze tracisz poczucie rzeczywistosci w jakiej zyjemy....

Suzuja jest mloda osoba...poszukujaca swojej drogi w zyciu....W swoich poszukiwaniach przywedrowal na to forum....ze mna rowniez tak jest, choc jestem od niego o wiele starsza.....

Skoro Suzuja mowi, ze wierzy w Boga ...Chrystusa....dlaczego podwazasz jego wypowiedz...?

Jego wiara nie ma oparcia w Slowie Bozym tak jak twoja...ala to kwestia czasu....niemniej ja nigdy nie wpadlabym na pomysl nazywania szczerej,mlodej osoby- ktora z zaufaniem zaczyna mowic o sobie- poganinem.... :-(


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 10:57

Bez przesady z tą młodą osobą. W życiu zdążyłem przeprowadzić ponad tysiąc dyskusji na temat wiary(a przeczytałem jeszcze więcej) ;)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 11:16

Suzuja pisze:Bez przesady z tą młodą osobą. W życiu zdążyłem przeprowadzić ponad tysiąc dyskusji na temat wiary(a przeczytałem jeszcze więcej) ;)



Sorry, sorry.... :-> ....nie obrazaj sie Suzuja....po prostu twoj styl rozmowy z nami przypomina mi bardzo mlodziencze zachowanie moich synow....oni podobnie jak ty probuja sie przebic w tym swiecie.... :)

Nie zmieniaj sie...idz swoja droga.....wzrastaj duchowo..... :)


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 12 lis 2017, 11:23

No ale ja jestem młody :D. Magda daje mi 12lat



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości