Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 18 lis 2017, 13:27

i jako Słowo Boże jest jedynym źródłem do którego mozna przyrównywać wszystko inne zeby sprawdzic czy dana rzecz jest prawda czy kłamstwem, jest to podstawa wszystkiego bo bez Słowa Bożego nie istniałaby jedyna niepodważalna prawda i wtedy róbta co chceta , chceta postawic gipsową bryłę i lkękaac przed ta bryłą to mozna chcesz gadać do zmarłego i prosić go o łaski dalej mozna o łaski spłyna mozna wtedy wszystko . Nie majac Słowa Bozego nie ma prawdy apsolutnej nie ma ograniczeń i zostaje djabelski chaos jak w KRK.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 18 lis 2017, 20:41

diedmaroz pisze:Biblia jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego.


Takie samo Słowo Boże czytają, rozważają i naśladują katolicy.

Dla osób mniej świadomych, wyjaśniam że pierwszym tłumaczem Biblii był św. Hieronim:
Jak podkreślają biografowie św. Hieronima, lata spędzone na wschodzie były okazją do zapoznania się z myślą biblijną, pismami Ojców Kościoła i nauką greki oraz hebrajskiego. W 382 r. wraz z biskupem Paulinem przybywa do Rzymu na synod. Papież Damazy zafascynowany jego znajomością Pisma Świętego i języków biblijnych zatrzymuje go w Rzymie oraz mianuje swoim sekretarzem. Właśnie wtedy papież zachęca Hieronima do przygotowania nowego wydania Biblii w języku łacińskim, którym porozumiewano się w Imperium Romanum. Publikacja tego nowego przekładu Pisma Świętego stała się głównym celem działalności naukowej bohatera niniejszego artykułu. Należy pamiętać, że w świecie chrześcijaństwa zachodniego do IV wieku istniało wiele różnej jakości tłumaczeń Starego i Nowego Testamentu na język łaciński. Jeśli chodzi o Stary Testament, najczęściej były to przekłady z tzw. Septuaginty, czyli Biblii przetłumaczonej na język grecki w III-II wieku przed Chr., którą posługiwał się Kościół pierwotny.

źródło: http://niedziela.pl/artykul/99371/nd/Sw ... milosnikow

Wypływa na światło dzienne pewien zgrzyt. Skoro Biblia jest Słowem Bożym to dlaczego protestanci nie świętują w sobotni wieczór, lecz w niedzielny poranek?
Przecież w Dekalogu jest napisane:
Przestrzegaj dnia Szabatu, aby go uświęcać, tak jak Bóg, twój Bóg, nakazał ci [przy Mara, zanim dał wam Torę]. Sześć dni [powszednich] możesz pracować i wykonywać wszelkie czynności, ale sobota to Szabat dla Boga, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnych zakazanych czynności ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój byk, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani konwertyta, który przebywa w twoich bramach - po to, żeby odpoczął twój sługa i twoja służąca jak ty. I pamiętaj, że niewolnikiem byłeś w Micrajim, gdy Bóg, twój Bóg, wywiódł Cię stamtąd silną ręką i wyciągniętym ramieniem, [abyście Mu służyli]. Dlatego Bóg, twój Bóg nakazał ci, żebyś zachowywał Szabat.

źródło: http://www.dekalog.pl/
pogrubienie: M-M


I niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ta osoba zionie nienawiścią wobec chrześcijan innej denominacji niż protestantyzm? Czy w Waszej Biblii Bóg uosobiony w Słowie Bożym czyni podobnie?
magda pisze:i jako Słowo Boże jest jedynym źródłem do którego mozna przyrównywać wszystko inne zeby sprawdzic czy dana rzecz jest prawda czy kłamstwem, jest to podstawa wszystkiego bo bez Słowa Bożego nie istniałaby jedyna niepodważalna prawda i wtedy róbta co chceta , chceta postawic gipsową bryłę i lkękaac przed ta bryłą to mozna chcesz gadać do zmarłego i prosić go o łaski dalej mozna o łaski spłyna mozna wtedy wszystko . Nie majac Słowa Bozego nie ma prawdy apsolutnej nie ma ograniczeń i zostaje djabelski chaos jak w KRK.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 18 lis 2017, 21:08

Maria-Magdalena pisze:
diedmaroz pisze:Biblia jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego.


Takie samo Słowo Boże czytają, rozważają i naśladują katolicy.


Pewnie zauważyłaś, że nie dokładnie takie samo. Właśnie toczy się debata na temat kanonu katolickiego i protestanckiego na forum. Katolicy dołożyli więcej ksiąg do Pisma Świętego.
Faryzeusze też czytali i rozważali Mojżesza, ale serca ich daleko były od Boga. Dlaczego? Czemu Jezus kazał czynić uczniom to, co faryzeusze mówią, ale nie naśladować ich? Bo mówili dobrze (Prawo, Prorocy, Psalmy), a jednak nie poznali Boga. Ich uczynki przesłoniły miłosierdzie.
Magda ma swój sposób argumentacji, nie będę za nią się wypowiadać, jednak nawiązując do gipsowych bożków nie pomyliła się - skoro mówisz, że rozważacie to samo Słowo i nie widzicie, że latria i dulia to są sztuczne twory, zawoalowane bałwochwalstwo, Bóg nigdy w Biblii nie nakazał modlitwy do stworzenia - to samo przez się tłumaczy argument powyżej - można czytać i nie widzieć ważnych prawd.
Nie szufladkuję katolików jako ludzi, Bóg ich zna, jednak religia ta jest fałszywa. Mojego zdania nic nie zmieni, do ekumenii mnie nie przekonasz.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 18 lis 2017, 21:35

diedmaroz pisze:Pewnie zauważyłaś, że nie dokładnie takie samo. Właśnie toczy się debata na temat kanonu katolickiego i protestanckiego na forum. Katolicy dołożyli więcej ksiąg do Pisma Świętego.

Myślę, że to nie katolicy dołożyli więcej ksiąg do Pisma Św. , lecz Marcin Luter wybrał to co chciał i przetłumaczył to co chciał.

diedmaroz pisze:skoro mówisz, że rozważacie to samo Słowo

I skup się na Słowie.
Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie i zauważ co tam napisałam w kwestii dogmatów KRK.

diedmaroz pisze:Nie szufladkuję katolików jako ludzi, Bóg ich zna

To dobrze. I ja uważam, że warto mieć otwarty umysł.
Prawdą jest też że Bóg zna wszystkich ludzi - wierzących czy ateistów, deistów wszelkiej maści itp :)

diedmaroz pisze:jednak religia ta jest fałszywa.

Z mojej obserwacji wszystkie religie zafałszowują obraz Boga.

diedmaroz pisze:Mojego zdania nic nie zmieni, do ekumenii mnie nie przekonasz.

Nigdy moim zamiarem nie było wpływać na zmianę zdania jakiegokolwiek człowieka. Ani przekonywać.
Dlaczego?
Ponieważ Bóg dał wolność każdemu z nas.

Zawsze, prawie z naiwnością, słucham tego, czym inni się chcą dzielić.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2017, 21:39 przez Maria-Magdalena, łącznie zmieniany 1 raz.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 18 lis 2017, 21:37

Jedyny Kościół który jest prawdziwy to taki który trwa od samego początku


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 18 lis 2017, 21:40

Suzuja pisze:Jedyny Kościół który jest prawdziwy to taki który trwa od samego początku

Czyli jaki Twoim zdaniem?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 18 lis 2017, 21:47

Maria-Magdalena pisze:
diedmaroz pisze:Biblia jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego.

Takie samo Słowo Boże czytają, rozważają i naśladują katolicy.
Ale prócz "tego samego" katolicy mają swoje dodatki w postaci apokryfów i tzw tradycji. To powoduje wykrzywienie prawdy Bożej zawartej w Biblii i powstanie fałszywej doktryny katolickiej.
Dla osób mniej świadomych, wyjaśniam że pierwszym tłumaczem Biblii był św. Hieronim
Zrobił to dość nieudolnie i na jego pracy wzorowali się inni katolicy (i nie tylko).
Wypływa na światło dzienne pewien zgrzyt. Skoro Biblia jest Słowem Bożym to dlaczego protestanci nie świętują w sobotni wieczór, lecz w niedzielny poranek?
Bo Biblia nie uczy że chrześcijanie mają święcić sabat.
Przecież w Dekalogu jest napisane:
Chrześcijan nie obowiązuje zakon mojżeszowy, Biblia o tym uczy.
I niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ta osoba zionie nienawiścią wobec chrześcijan innej denominacji niż protestantyzm?
Magda nie zionie nienawiścią do ludzi, ale do diabelskiej nauki, nie widzę żeby Magda napisała że nienawidzi ciebie. Pisze ostrym językiem, często za ostrym i dlatego ją temperuje na tym forum, ale nie pisze słów nienawiści do ludzi. Jeśli się tak zdarzy to z pewnością dam jej punkt , albo więcej niż jeden. Naucz się patrzeć na czyjeś wypowiedzi, bo osobistymi ocenami ty możesz jawić się jako nienawistnik do konkretnych ludzi. Miarkuj z sądami i ocenami innych.
Czy w Waszej Biblii Bóg uosobiony w Słowie Bożym czyni podobnie?
Czasami się zdarza, zwłaszcza w stosunku do niepoprawnych grzeszników i przeciwników Boga, a współpracowników diabła. Takich Bóg nienawidzi i zniszczy ich w piekle, wyleje na nich kadź zapalczywego gniewu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 18 lis 2017, 22:05

KAAN pisze:Ale prócz "tego samego" katolicy mają swoje dodatki w postaci apokryfów i tzw tradycji. To powoduje wykrzywienie prawdy Bożej zawartej w Biblii i powstanie fałszywej doktryny katolickiej.


Co widzisz złego w apokryfach? Są dodatkiem rzekłabym historycznym :)
Co do tradycji. Sięga ona dalej niż historia pierwszego papieża.
Co do wykrzywiania prawdy zawartej w Biblii,to miej pretensje do Marcina Lutra, że nie przetłumaczył całości, lecz ulubione fragmenty;)

KAAN pisze:Zrobił to dość nieudolnie i na jego pracy wzorowali się inni katolicy (i nie tylko).

Nie mnie oceniać czy "dość nieudolnie" Nie jestem biblistą/ką.
Co do wzorowania się na jego tłumaczeniu - nie mam najmniejszej wątpliwości, że wzorowali się nie tylko katolicy.

KAAN pisze:Bo Biblia nie uczy że chrześcijanie mają święcić sabat.

Zatem, czy protestantów nie obwiązuje dekalog?
Katolicy w sobotni wieczór odprawiają pierwszą Eucharystię Niedzieli.

KAAN pisze: Przecież w Dekalogu jest napisane:

Chrześcijan nie obowiązuje zakon mojżeszowy, Biblia o tym uczy.

Powiem kolokwialnie, choć szczerze: zbaraniałam.
I rozumiem że protestantów, może i prawosławnych nie obwiązuje dekalog :eek:

KAAN pisze:Magda nie zionie nienawiścią do ludzi, ale do diabelskiej nauki, nie widzę żeby Magda napisała że nienawidzi ciebie.

Jasne.

KAAN pisze: Czy w Waszej Biblii Bóg uosobiony w Słowie Bożym czyni podobnie?

Czasami się zdarza, zwłaszcza w stosunku do niepoprawnych grzeszników i przeciwników Boga, a współpracowników diabła. Takich Bóg nienawidzi i zniszczy ich w piekle, wyleje na nich kadź zapalczywego gniewu.

I tu jest wyraźny dysonans w pojmowaniu Słowa Bożego. Dla mnie Bóg jest miłością i miłosierdziem.
I nigdy nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: biblijny » 18 lis 2017, 23:53

Maria-Magdalena pisze:Zatem, czy protestantów nie obwiązuje dekalog?
Katolicy w sobotni wieczór odprawiają pierwszą Eucharystię Niedzieli.


Chrześcijan nie obowiązuje Prawo Mojżeszowe, którego dekalog jest częścią. Wynika to bezpośrednio z postanowień Soboru w Jerozolimie, o którym możesz poczytać w Dziejach Apostolskich.

Chrześcijan jednak obowiązuje prawo miłości, a z tego prawa można wywodzić takie zasady jak "nie morduj" lub "nie kradnij". Prawo miłości nakazujące miłować siebie oraz bliźniego może również sugerować, aby jeden dzień tygodnia uczynić dla siebie dniem odpoczynku. Stanowczo jednak nie mamy obowiązku świętowania szabatu na sposób żydowski.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Jeśli jednak masz jeszcze jakieś wątpliwości, chętnie uzupełnię swoją wypowiedź.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 19 lis 2017, 08:52

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Ale prócz "tego samego" katolicy mają swoje dodatki w postaci apokryfów i tzw tradycji. To powoduje wykrzywienie prawdy Bożej zawartej w Biblii i powstanie fałszywej doktryny katolickiej.
Co widzisz złego w apokryfach? Są dodatkiem rzekłabym historycznym :)
Ale nie jest to Słowo Boże, wystarczy wydawać takie rzeczy osobno od Biblii i nie nazywać tego świętością.
Co do tradycji. Sięga ona dalej niż historia pierwszego papieża.
To nic nie znaczy wobec Słowa Bożego.
Co do wykrzywiania prawdy zawartej w Biblii,to miej pretensje do Marcina Lutra, że nie przetłumaczył całości, lecz ulubione fragmenty;)
Mam pretensje do katolicyzmu, który powykrzywiał prawdę Bożą, a Luter próbował ponaprawiać to co Rzym zepsuł, różnie mu wychodziło, sam był księdzem katolickim.
KAAN pisze:Zrobił to dość nieudolnie i na jego pracy wzorowali się inni katolicy (i nie tylko).
Nie mnie oceniać czy "dość nieudolnie" Nie jestem biblistą/ką.
Dlatego nie używaj argumentów których nie rozumiesz.
KAAN pisze:Bo Biblia nie uczy że chrześcijanie mają święcić sabat.

Zatem, czy protestantów nie obwiązuje dekalog?
Nie. Chrystus wyzwolił nas od przekleństwa zakonu:

List do Galacjan 3:13 Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

Katolicy w sobotni wieczór odprawiają pierwszą Eucharystię Niedzieli.
Katolicy próbując wypełniać zakon w części, są pod pręgierzem zakonu
List do Galacjan 3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.

KAAN pisze: Przecież w Dekalogu jest napisane:

Chrześcijan nie obowiązuje zakon mojżeszowy, Biblia o tym uczy.
Powiem kolokwialnie, choć szczerze: zbaraniałam.
Dlatego że nie znasz Ewangelii objawionej w Słowie Bożym.

KAAN pisze: Czy w Waszej Biblii Bóg uosobiony w Słowie Bożym czyni podobnie?

Czasami się zdarza, zwłaszcza w stosunku do niepoprawnych grzeszników i przeciwników Boga, a współpracowników diabła. Takich Bóg nienawidzi i zniszczy ich w piekle, wyleje na nich kadź zapalczywego gniewu.

I tu jest wyraźny dysonans w pojmowaniu Słowa Bożego. Dla mnie Bóg jest miłością i miłosierdziem.
I nigdy nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
Nie ważne czym jest Słowo i Bóg dla ciebie, ważne jest kim i jakim Bóg naprawdę jest, jak objawił się w swoim Słowie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 19 lis 2017, 09:51

Od kiedy apokryfy zaliczają się do kanonu? Kaan, przestań kłamać


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 19 lis 2017, 11:33

KAAN pisze: I tu jest wyraźny dysonans w pojmowaniu Słowa Bożego. Dla mnie Bóg jest miłością i miłosierdziem.
I nigdy nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

Nie ważne czym jest Słowo i Bóg dla ciebie

Bez komentarza.

biblijny pisze:Chrześcijan nie obowiązuje Prawo Mojżeszowe, którego dekalog jest częścią. Wynika to bezpośrednio z postanowień Soboru w Jerozolimie, o którym możesz poczytać w Dziejach Apostolskich.

Nie będę pytała dlaczego uważasz, że Prawo Mojżeszowe dalej zwane Dekalogiem nie obowiązuje chrześcijan denominacji protestanckich.
W moim przekonaniu ST i NT są spójne i ważne.

Mając w pamięci Twoją sugestię, dotycząca Dziejów Apostolskich rozważałam ją w sercu.
Zobacz sam.
A caso.

Modlitwa Kościoła wśród prześladowań.

Uwolnieni przybyli do swoich i opowiedzieli, co do niech mówili arcykapłani i starsi. Wysłuchawszy tego podnieśli jednomyślnie głos do Boga i mówili: <<Wszechwładny Stwórco nieba i ziemi i morza i wszystkiego co w nich istnieje. Tyś przez Ducha Świętego powiedział ustami sługi Twego Ddawida:
Dlaczego burzą się narody
i ludy knują rzeczy próżne?
Powstali królowie ziemi
i książęta zeszli się razem
przeciw Panu i przeciw Jego Pomazańcowi.
Zeszli się
bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśli zamierzały. A teraz spójrz, Panie na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa>>. Po tej modlitwie zadrżało miejsce na którym byli zebrani, i wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie Słowo Boże.
Dzieje Apostolskie 4, 23-32.
Pismo Święte Nowego Testamentu w przekładzie z języka greckiego. Opracował zespół biblistów polskich z inicjatywy Benedyktynów tynieckich.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: biblijny » 19 lis 2017, 13:56

Maria-Magdalena pisze:Nie będę pytała dlaczego uważasz, że Prawo Mojżeszowe dalej zwane Dekalogiem nie obowiązuje chrześcijan denominacji protestanckich.
W moim przekonaniu ST i NT są spójne i ważne.


Masz rację. Stary i Nowy Testament są spójne i ważne. Dlatego apostołowie i starsi nie popełnili grzechu zwalniając chrześcijan z przestrzegania nakazów Prawa Mojżeszowego. Przeczytaj Dzieje Apostolskie, rozdział 15.

Tematowi temu poświęcony jest również w całości List do Galacjan. Ograniczę się tu tylko do zacytowania kilku wersów z 2 rozdziału:

(14) Kiedy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangeliczną, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, będąc Żydem, postępujesz według zwyczaju pogańskiego, a nie żydowskiego, to dlaczego zmuszasz pogan, aby żyli na sposób żydowski? (15) My z urodzenia jesteśmy Żydami, a nie grzesznymi poganami. (16) Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie przez spełnianie uczynków nakazanych przez Prawo, lecz dzięki wierze w Chrystusa Jezusa. Dlatego myśmy właśnie uwierzyli w Chrystusa Jezusa, aby doznać usprawiedliwienia dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki spełnianiu uczynków nakazanych przez Prawo. "Żaden człowiek bowiem nie osiągnie usprawiedliwienia" przez spełnianie uczynków nakazanych przez Prawo.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 19 lis 2017, 16:39

Czy więc prawo jest przeciwko obietnicom Boga? Nie daj Boże! Gdyby bowiem zostało dane prawo, które mogłoby ożywiać, sprawiedliwość rzeczywiście byłaby z prawa.
Lecz Pismo zamknęło wszystko pod grzech, aby obietnica z wiary Jezusa Chrystusa została dana wierzącym.
Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy poddani pod straż prawa i trzymani w zamknięciu aż do tej wiary, która potem miała być objawiona.
Tak więc prawo było naszym pedagogiem do Chrystusa, abyśmy z wiary byli usprawiedliwieni.
Lecz gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod pedagogiem.
Gal 3:21-25

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany: żyję, ale już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus. A to, że teraz żyję w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie.
Nie odrzucam łaski Boga. Jeśli bowiem przez prawo jest sprawiedliwość, to Chrystus umarł na próżno.
Gal 2:20-21

Końcem bowiem prawa jest Chrystus ku sprawiedliwości każdego, kto wierzy.
do Rz10:4

Widzisz ten kontrast? Jeśli żyjesz Chrystusie nie potrzebujesz prawa. Wybierasz zbawienie z własnej "pracy" i ufasz sobie że jesteś w stanie podołać prawu albo całkowicie polegasz na Chrystusie i żyjesz w Nim.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 20 lis 2017, 20:46

Sebek pisze:Czy więc prawo jest przeciwko obietnicom Boga? Nie daj Boże! Gdyby bowiem zostało dane prawo, które mogłoby ożywiać, sprawiedliwość rzeczywiście byłaby z prawa.
Lecz Pismo zamknęło wszystko pod grzech, aby obietnica z wiary Jezusa Chrystusa została dana wierzącym.
Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy poddani pod straż prawa i trzymani w zamknięciu aż do tej wiary, która potem miała być objawiona.
Tak więc prawo było naszym pedagogiem do Chrystusa, abyśmy z wiary byli usprawiedliwieni.
Lecz gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod pedagogiem.
Gal 3:21-25

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany: żyję, ale już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus. A to, że teraz żyję w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie.
Nie odrzucam łaski Boga. Jeśli bowiem przez prawo jest sprawiedliwość, to Chrystus umarł na próżno.
Gal 2:20-21

Końcem bowiem prawa jest Chrystus ku sprawiedliwości każdego, kto wierzy.
do Rz10:4

Widzisz ten kontrast? Jeśli żyjesz Chrystusie nie potrzebujesz prawa. Wybierasz zbawienie z własnej "pracy" i ufasz sobie że jesteś w stanie podołać prawu albo całkowicie polegasz na Chrystusie i żyjesz w Nim.


Przeoczyłeś odpowiedź, która jest w pierwszym zdaniu z cytatu PŚ.

21 A czy może Prawo to sprzeciwia się obietnicom Bożym? Żadną miarą!
L.Ga 3, 21

biblijny pisze:
Maria-Magdalena pisze:Nie będę pytała dlaczego uważasz, że Prawo Mojżeszowe dalej zwane Dekalogiem nie obowiązuje chrześcijan denominacji protestanckich.
W moim przekonaniu ST i NT są spójne i ważne.



Masz rację. Stary i Nowy Testament są spójne i ważne. Dlatego apostołowie i starsi nie popełnili grzechu zwalniając chrześcijan z przestrzegania nakazów Prawa Mojżeszowego. Przeczytaj Dzieje Apostolskie, rozdział 15.


Mowa św. Jakuba

13 A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: «Posłuchajcie mnie, bracia! 14 Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. 15 Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:
16 Potem powrócę
i odbuduję przybytek Dawida,
który znajduje się w upadku.
Odbuduję jego ruiny i wzniosę go,
17 aby pozostali ludzie szukali Pana
i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje -
mówi Pan, który to sprawia.
18 To są [Jego] odwieczne wyroki4.
19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».

Dekret Apostołów

22 Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. 24 Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie6 wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»
30 Wysłannicy przybyli więc do Antiochii i zwoławszy lud, oddali list. 31 Gdy go przeczytano, ucieszyli się z jego pocieszającej treści. 32 Juda i Sylas, którzy byli również prorokami7, w częstych przemówieniach zachęcali i umacniali braci. 33 Po upływie pewnego czasu wyprawili ich bracia z pozdrowieniami pokoju od braci do tych, którzy ich wysłali. <34 >8 35 A Paweł i Barnaba przebywali w Antiochii, nauczali i razem z wielu innymi głosili słowo Pańskie.
źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=392
pogrubienie: M-M

Czy widzisz by było tu wymienione nieprzestrzeganie dekalogu?
Czy nie widzisz że nadal pozostał nakaz czytania w szabat Mojżesza?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości