Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: biblijny » 20 lis 2017, 21:03

Maria-Magdalena pisze:Czy widzisz by było tu wymienione nieprzestrzeganie dekalogu?
Czy nie widzisz że nadal pozostał nakaz czytania w szabat Mojżesza?


Tak. Sobór w Jerozolimie zwolnił chrześcijan z przestrzegania całego Prawa Mojżeszowego. Tzw. dekalog jest częścią tego prawa.
W wyróżnionym przez Ciebie fragmencie nie ma nakazu czytania Prawa Mojżeszowego. Jest tam stwierdzenie, że od dawien dawna istnieją synagogi, w których czyta się Prawo Mojżeszowe. Ponieważ jednak Prawo Mojżeszowe w całości wskazuje na i prowadzi do Chrystusa, również i chrześcijanie czytają te księgi, aby docenić, jak wielki i wspaniały jest Boży plan zbawienia.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 20 lis 2017, 21:25

Maria-Magdalena pisze:
Sebek pisze:Czy więc prawo jest przeciwko obietnicom Boga? Nie daj Boże! Gdyby bowiem zostało dane prawo, które mogłoby ożywiać, sprawiedliwość rzeczywiście byłaby z prawa.
Lecz Pismo zamknęło wszystko pod grzech, aby obietnica z wiary Jezusa Chrystusa została dana wierzącym.
Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy poddani pod straż prawa i trzymani w zamknięciu aż do tej wiary, która potem miała być objawiona.
Tak więc prawo było naszym pedagogiem do Chrystusa, abyśmy z wiary byli usprawiedliwieni.
Lecz gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod pedagogiem.
Gal 3:21-25

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany: żyję, ale już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus. A to, że teraz żyję w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie.
Nie odrzucam łaski Boga. Jeśli bowiem przez prawo jest sprawiedliwość, to Chrystus umarł na próżno.
Gal 2:20-21

Końcem bowiem prawa jest Chrystus ku sprawiedliwości każdego, kto wierzy.
do Rz10:4

Widzisz ten kontrast? Jeśli żyjesz Chrystusie nie potrzebujesz prawa. Wybierasz zbawienie z własnej "pracy" i ufasz sobie że jesteś w stanie podołać prawu albo całkowicie polegasz na Chrystusie i żyjesz w Nim.


Przeoczyłeś odpowiedź, która jest w pierwszym zdaniu z cytatu PŚ.

21 A czy może Prawo to sprzeciwia się obietnicom Bożym? Żadną miarą!
L.Ga 3, 21


A reszta gdzie sie podziała?

Czy więc prawo jest przeciwko obietnicom Boga? Nie daj Boże! Gdyby bowiem zostało dane prawo, które mogłoby ożywiać, sprawiedliwość rzeczywiście byłaby z prawa.
UBG - List do Galacjan 3:21


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 22 lis 2017, 21:19

biblijny pisze: Ponieważ jednak Prawo Mojżeszowe w całości wskazuje na i prowadzi do Chrystusa, również i chrześcijanie czytają te księgi, aby docenić, jak wielki i wspaniały jest Boży plan zbawienia.

Zatem dlaczego protestanci odrzucili Psalmy, czy Mądrość Syracha?


Sebek pisze:
Czy więc prawo jest przeciwko obietnicom Boga? Nie daj Boże! Gdyby bowiem zostało dane prawo, które mogłoby ożywiać, sprawiedliwość rzeczywiście byłaby z prawa.
UBG - List do Galacjan 3:21


św. Piotr wyjaśnia sprawę Korneliusza.

Apostołowie i bracia przebywający w Judei, dowiedzieli się, że również poganie przyjęli Słowo Boże. Kiedy Piotr przybył do Jerozolimy, ci którzy byli pochodzenia żydowskiego, robili mu wymówki: <<Wszedłeś w ludzi nieobrzezanych - mówili - i jadłeś z nimi>>. Piotr więc zaczął wyjaśniać im po kolei: <<Modliłem się - mówił - w mieście Jafie i w zachwyceniu ujrzałem jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego z nieba . I dotarł do mnie. Przyglądając mu się uważnie zobaczyłem czworonożne zwierzęta domowe, dzikie, płazy i ptaki powietrzne. Usłyszałem też głos, który mówił do mnie: "Zabijaj Piotrze i jedz!" Odpowiedziałem: "O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego:. Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi: " Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił".

Dzieje Apostolskie 11, 1-10.

Pogrubienie cytatu: M-M


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: biblijny » 22 lis 2017, 22:06

Maria-Magdalena pisze:
biblijny pisze: Ponieważ jednak Prawo Mojżeszowe w całości wskazuje na i prowadzi do Chrystusa, również i chrześcijanie czytają te księgi, aby docenić, jak wielki i wspaniały jest Boży plan zbawienia.

Zatem dlaczego protestanci odrzucili Psalmy, czy Mądrość Syracha?


Psalmy nie zostały odrzucone.

Protestanci odrzucają tzw. księgi deuterokanoniczne Starego Testamentu, do których zalicza się między innymi wspomniana księga Syracha. Wynika to głównie z przekonania, że Stary Testament jest dziedzictwem narodu żydowskiego i to przede wszystkim Żydom przynależy prawo określenia, co jest natchnionym Pismem Świętym, a co nie jest. Nie wiemy, czy w czasach Pana Jezusa Żydzi posiadali ściśle określony kanon Starego Testamentu, ale już w czasach poapostolskich taki kanon został określony i księgi historyczne oraz mądrościowe spisane zasadniczo w języku greckim nie znalazły się w nim. W związku z tym niektórzy katolicy (św. Hieronim) oraz większość protestantów również nie uważa tych Pism za natchnione i bezbłędne Słowo Boże.

W niektórych z odrzuconych ksiąg znajdują się też wzmianki, traktowane przez niektórych za sprzeczne z pozostałą częścią Pisma Świętego (np. modlitwa za zmarłych, o ile się nie mylę, w Księgach Machabejskich). Moim zdaniem jednak nie jest to najlepszy argument, a uwagi, że najpierw trzeba określić kanon Biblii, a potem dopiero formułować doktrynę, a nie sformułować doktrynę, a potem dopiero dobierać księgi kanonu. Poza tym księgi historyczne nie mogą być uznane za normatywne, to znaczy wydarzenia tam opisane nie są jednoznacznie wzorem do naśladowania. Na przykład szemranie Ludu Bożego na pustyni nie jest przecież opowiedziane, aby iść za tym przykładem.

Osobiście jednak "nie obrzucam kamieniami" ludzi, którzy czytają katolicki przekład i kanon Biblii. Na podstawie edycji katolickiej również można dojść do prawidłowych wniosków.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 22 lis 2017, 23:13

Nie jesteśmy pod przykazaniami ale pod łaską Bożą w doskonałej krwi Pana Jezusa Chrystusa.

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga.
Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił.
UBG List do Efezjan 2:8-9

Przykazania Cię nie zbawią ale Boża łaska przez wiarę Pana Jezusa Chrystusa.

Temu zaś, kto nie pracuje, lecz wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, jego wiara zostaje poczytana za sprawiedliwość.
List do Rzymian 4:5


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 24 lis 2017, 17:11

biblijny pisze: Nie wiemy, czy w czasach Pana Jezusa Żydzi posiadali ściśle określony kanon Starego Testamentu,

Żydzi z pewnością tak. Nie wiemy tylko, czy obecny ST jest takim jakim znali go Żydzi.
Nie zapominaj, że Jezus był Żydem. Tak jak Jego Matka.

Rodzi się pytanie: dlaczego chrześcijanom, tak trudno pojąć Boga, jakiego opisuje ST?

Sebek pisze:Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga.

Zatem jak rozumiesz czym jest łaska? Co oznacza słowo wiara? Czy jedno i drugie jest ze sobą powiązane?

Sebek pisze:Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił.

Jak to jest, gdy ktoś jest podłym, wręcz okrutnym dla bliźniego , lecz ma wiarę że Jezus go zbawi? Jak się wówczas ma ten, co czyni bliźniemu wszelkie dobro, lecz tylko słyszał o Jezusie? Który z tych dwóch jest milszy Bogu?

Sebek pisze:UBG List do Efezjan 2:8-9

Jak do tego cytatu, ma się następny wers :[quote] 10 Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. [/quote]
źródło:http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1029

Sebek pisze:Przykazania Cię nie zbawią

Wiem o tym.
Jednak weryfikują co Bogu jest miłe i podoba, a co nie.
Czy to nie ułatwia sprawy?

Sebek pisze:Temu zaś, kto nie pracuje, lecz wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, jego wiara zostaje poczytana za sprawiedliwość.
List do Rzymian 4:5

8 Błogosławiony mąż, któremu Pan nie poczyta grzechu.
L.Rz 4,8


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 24 lis 2017, 17:29

Maria-Magdalena pisze:Jak to jest, gdy ktoś jest podłym, wręcz okrutnym dla bliźniego , lecz ma wiarę że Jezus go zbawi? Jak się wówczas ma ten, co czyni bliźniemu wszelkie dobro, lecz tylko słyszał o Jezusie? Który z tych dwóch jest milszy Bogu?


Taka osoba nie jest zbawiona, szatan też wierzy... Dobre uczynki sa owocem wiary.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 24 lis 2017, 18:03

Sebek pisze:Taka osoba nie jest zbawiona, szatan też wierzy... Dobre uczynki sa owocem wiary.

Przez cały czas mówimy o tym samym, choć inaczej to nazywamy.
Zatem jak określisz osobę Nowo narodzoną?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 24 lis 2017, 18:21

Maria-Magdalena pisze:
Sebek pisze:Taka osoba nie jest zbawiona, szatan też wierzy... Dobre uczynki sa owocem wiary.

Przez cały czas mówimy o tym samym, choć inaczej to nazywamy.
Zatem jak określisz osobę Nowo narodzoną?


Odnowiona duchowo.

"Z Chrystusem jestem ukrzyżowany: żyję, ale już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus. A to, że teraz żyję w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie."
Gal 2:20


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 24 lis 2017, 20:10

Sebek pisze:Odnowiona duchowo.

Czy możesz opisać taką osobę? Nadać jej właściwe cechy?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 24 lis 2017, 20:18

Maria-Magdalena pisze:
Sebek pisze:Odnowiona duchowo.

Czy możesz opisać taką osobę? Nadać jej właściwe cechy?


A to jest jakiś test? Bo widzę że masz dużo pytań.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 24 lis 2017, 20:58

Sebek pisze:A to jest jakiś test? Bo widzę że masz dużo pytań.

Skąd ten pomysł?
Oczywiście, że nie jest to żaden test.
W moim przekonaniu, są to zwyczajne pytania dotyczące ludzi wierzących w tego samego Boga, którzy jednocześnie są wyznawcami różnych denominacji/rytuałów.

Istna Wieża Babel.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 24 lis 2017, 21:05

Ok, wracając do tematu to proszę przestudiuj wszystkie wersety które wcześniej cytowałem. Nie przeczytaj a przestudiuj.
Z Wieżą Babel totalnie nie trafione. Wieża Babel to była rebelia przeciwko Bogu.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 24 lis 2017, 21:11

Sebek pisze:Ok, wracając do tematu to proszę przestudiuj wszystkie wersety które wcześniej cytowałem. Nie przeczytaj a przestudiuj.
Z Wieżą Babel totalnie nie trafione. Wieża Babel to była rebelia przeciwko Bogu.

Przykład Wieży Babel dotyczy pomieszania języków. Pamiętasz, co mówili budowniczowie?

Co do słowa przestudiuj - nie bardzo wiem jakie ma ono znaczenie dla protestantów. Pod jakim kątem - mówiąc kolokwialnie.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 24 lis 2017, 21:18

Ty tak serio? Odnośnie Wieży Babel miałem na myśli nie trafiony przykład co do osób rozmawiających o Bogu jak to powiedziałaś.
Nie ważne czy prostestant,katolik,czy jakakolwiek inna denominacja. Pan Jezus to nie religia. Przestudiuj pod kątem poznania Prawdy.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości