Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Noemi » 06 lis 2017, 08:19

Suzuja dla spokoju innych zmien avatar ,nie wszyscy koniecznie znaja bajki


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 10:25

To nie bajki to anime. Poza tym, To co jest złego w takim avatarze? Myślałem że avatar ma się podobać autorowi konta?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Noemi » 06 lis 2017, 10:49

Suzuja pisze:To nie bajki to anime. Poza tym, To co jest złego w takim avatarze? Myślałem że avatar ma się podobać autorowi konta?

Jak zwał tak zwał,, na pierwszy rzut. oka wygląda na dziewczynkę,łatwo o pomyłkę nie każdy odpowiadający sprawdza kto jest kto w opisie a avatar jest trochę jak wizytówka


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 07 lis 2017, 00:10

Taki pedalski chłopczyk że jak dziewczyna wygląda, tylko w habicik odziać .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 07 lis 2017, 09:42

Magda, proszę o porzucenie rynsztokowego języka, twój sposób pisania nie przystoi komuś kto przyznaje się do protestantyzmu!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 07 lis 2017, 19:53

Czy słowo pedaski jest rynsztokowe ,pierwsze słyszę jest to okreslenie powszechnie uzywane , pochodzi od całkiem oficjalnego słowa pederasta które jest w słowniku. Wy za to często używacie słowa gej a to już jest obrzydliwe bo oni sami tak się nazywają, Jak nie chcesz nie będę używała tego slowa ale nie jest ono rynsztokowe , są rynsztokowe określenia takich ludzi ale nie zacytuję bo są obrzydliwe. A mężołożnik można???nkiedys to było obraźliwe słowo???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 07 lis 2017, 21:34

magda pisze:Czy słowo pedaski jest rynsztokowe ,pierwsze słyszę jest to okreslenie powszechnie uzywane , pochodzi od całkiem oficjalnego słowa pederasta które jest w słowniku. Wy za to często używacie słowa gej a to już jest obrzydliwe bo oni sami tak się nazywają, Jak nie chcesz nie będę używała tego slowa ale nie jest ono rynsztokowe , są rynsztokowe określenia takich ludzi ale nie zacytuję bo są obrzydliwe. A mężołożnik można???nkiedys to było obraźliwe słowo???

Ku przestrodze.

Pedał - szczeciński sąd zdecydował, że Anna S. za nazwanie sąsiada "pedałem" zapłaci 15 tys. zł.
http://agb.waw.pl/cms/index.php/ciekawo ... y-palantem


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 08 lis 2017, 11:41

Bo ten sąd jest ze swiata Bóg potepia takich ludzi. Chrześcijanie są oddzieleni od świata , jeśli ktoś nie jest oddzieoony to nie jest od Jezusa. Nie jest to argument że jakis tam sąd....bo na świecie dzieja sie rózne bardzo złe rzeczy za aprobatą sądu i sądy są też niesprawiedliwe niedawno popełnił samobójstwo student który odziedziczył dług w ogromnej kwocie po jakimś kuzynie o którym nawet nie wiedział ze istnieje , sąd jednak zasądził ten dług bo student nie odrzucił spadku o którym nie wiedział i ma teraz luchwiarza do końca życia wiec uciekł od lichwy w jedyne mejsce gdzie mozna uciec skutecznie, lichwa i jej sądy zabrały jedno ,\młode zycie które sie nawet na dobre ie zaczęło a wiele jest takich strasznych spraw sądowych ze złymi konsekwencjami . Sądy są skorumpowane bo jest tylko świat i wybrani Bozy, nie ma trzeciej grupy. dla mnie to że swiat coś tam zrobił nie jest żadnym argumentem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: kontousunieteMtl » 08 lis 2017, 15:58

magda pisze:Bo ten sąd jest ze swiata Bóg potepia takich ludzi. Chrześcijanie są oddzieleni od świata , jeśli ktoś nie jest oddzieoony to nie jest od Jezusa. Nie jest to argument że jakis tam sąd....bo na świecie dzieja sie rózne bardzo złe rzeczy za aprobatą sądu (...)



Magdo...zgadzam sie z tym....Taka jest prawda....

Mysle, ze kazdy, znajacy tresc Slowa Bozego nie bedzie temu zaprzeczal.....

Jednak wierny uczen Jezusa nie walczy ze zlem swiata metodami swiatowymi.....Zeby wygrac te walke, nie trzeba znizac sie do poziomu przeciwnika....

Chrzescijanin przebywa w rzeczywistosci duchowej....niedostepnej dla swiata.....i stamtad prowadzi swoja walke, bedac uzbrojonym w "zbroje duchowa" i "miecz Slowa Bozego"....


17 To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, 18 umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy, na skutek zatwardziałości serca. 19 Oni to doprowadziwszy siebie do nieczułości [sumienia], oddali się rozpuście, popełniając zachłannie wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste. 20 Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. 21 Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim - zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, 22 że - co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, 23 odnawiać się duchem w waszym myśleniu 24 i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.
25 Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego5, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. 26 Gniewajcie się, a nie grzeszcie6: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! 27 Ani nie dawajcie miejsca diabłu! 28 Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu. 29 Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. 30 I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego7, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. 31 Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. 32 Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
Ef. 4. 32



Pozdrawiam Cie, Magdo, w Duchu i Prawdzie..... :->


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 09 lis 2017, 12:55

Jezus w ogóle nie walczył ze złem na świecie...


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 09 lis 2017, 14:28

Oczywiście, że walczył i nawet wygrał. Na krzyżu szatan został osądzony i pokonany. Jezus zapoczątkował Nowe Przymierze i czas łaski, masz całe swoje życie żeby się nawrócić i paść na kolana przed Bogiem, dziękować mu za wygraną nad szatanem na krzyżu. Chrześcijanin ma moc walczyć z grzechem dzięki Duchowi Świętemu, bo sami nic nie możemy uczynić.
Mogę swoją osobą zaświadczyć uwolnienie od grzechów, strachu, a w zamian dostałam pokój i radość.

PS. Żydzi-judaizm dlatego nadal odrzucają Mesjasza, bo oczekiwali króla, który będzie walczył mieczem literalnym, a Pan Jezus przyszedł z inną misją. Dopiero kiedy powróci na końcu czasów będzie walczył tak, jak wtedy oczekiwano.

33 Wtedy Piłat powtórnie wszedł do pretorium, a przywoławszy Jezusa, rzekł do Niego: «Czy ty jesteś Królem żydowskim?» 34 Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?» 35 Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród twój i arcykapłani wydali mi ciebie. Co uczyniłeś?» 36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». 37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» [Odpowiedział Jezus:] «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». 38 Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?» To powiedziawszy, wyszedł ponownie do Żydów i rzekł do nich: «Ja nie znajduję w nim żadnej winy. 39 Jest zaś u was zwyczaj, że na Paschę uwalniam wam jednego [więźnia]. Czy zatem chcecie, abym wam uwolnił Króla żydowskiego?» 40 Oni zaś powtórnie zawołali: «Nie tego, lecz Barabasza!» a Barabasz był rozbójnikiem.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 09 lis 2017, 19:16

Mam takie pytanie do Ciebie. Masz 100% pewność że Bóg istnieje? Bo ja mam takie wrażenie że ta piękna historia o odkupieniu za grzechy i drodze krzyżowej. Obietnica raju to coś co jest za piękne aby było prawdziwe


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 09 lis 2017, 21:51

Nie tylko on ma pewność ale wszyscy chrześcijanie , stań się chrześcijaninem to zobaczysz jak Bóg jest z człowiekiem i jak to czujesz i masz pewność jego istnienia i jak odkryjesz ze on do ciebie przemawia w Biblii i ze ciagle coś innego do ciebie powie tymi samymi wersetami aż cie to zdziwi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 09 lis 2017, 21:58

Tak mam pewność, wiara to pewność.
Hebrajczyków 11:1
Biblia Warszawska:
A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
Biblia Tysiąclecia:
Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.
Biblia Gdańska:
A wiara jest gruntem tych rzeczy, których się spodziewamy i dowodem rzeczy niewidzialnych.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 09 lis 2017, 23:31

Ja już sam nie wiem w co wierzyć. Z drugiej strony jakby na to nie patrzeć, nicość po śmierci nie musi być wcale taka straszna. Wiara to wciąż jedynie wiara. W wiele rzeczy można wierzyć a czy okażą się one prawdą? Przykładowo ja będę wierzył że jutro spadnie deszcz kamieni z nieba, Czy tak sie stanie? Na 99.9% nie. Mówią że pewność będziemy mieć po śmierci. Może tak może nie, jeżeli nic tam nie ma to nie będzie nikogo kto mógłby o tym opowiedzieć

Magda, prędzej zostanę Wyznawcą Kościoła Wiecznej Wilgoci niż przejdę na Protestantyzm. Czy tzw. "Prawdziwego Chrześcijaństwa". Poza tym rzucasz mi truizmy



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości