Piernikowe różności

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Noemi » 12 sty 2018, 09:15

magda po co te wycieczki personalne w stosunku do wuki nic nie wnoszą dobrego ,ani pożytecznego na forum zakończ ten temat


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: magda » 12 sty 2018, 11:18

Ja po prostu wyjaśniłam bo mnie bardzo dziwi taka wybuchowa reakcja na skrytykowanie jednej odpowiedzi taki wybuch nienawiści wyzwanie mnie od obrzydliwych itp dziwna sprawa bo sie to powtórzyło już kiedyś z kimś innym na tym forum , chciałam wyjaśnić ale nie mam chyba co wyjaśniać , nie z tą osobą . w ogóle przemyślałam tą sprawe i zeby nie komplikować zycia odejdę ja bo jej to forum jest potrzebne bardziej niz mnie , nie proponuję jej psychologa jak ona komuś tu na forum bo zawrze gniewem i pęknie , ja mam gdzie pisać na takie tematy , nazbierałam na facebooku znajomych tylko chrześcijan i nie mam problemu , wiec niech ona zostanie a ja sobie pójdę. Z resztą to forum jest pełne ateistów i jakiś tam wyznawców Kubika czy innych sekciarzy a skoro napominanie takich jest bardzo źle widziane to nie mam co tu robić bo nie umiem milczeć jak ktoś obraża i wyśmiewa Jezusa czy Pismo święte albo apostołów . Bawcie się dobrze


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Noemi » 12 sty 2018, 11:37

nie ma powodu zebyś uciekała


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: magda » 12 sty 2018, 11:47

Tak będzie po prostu lepiej dla wielu którzy nie lubią moich wypowiedzi chociaż staram się z Biblia w ręku. Nie ma o co kruszyć kopii nie będę ja bedzie ktoś inny , ja już wcześniej odeszłam to Zbyszek mnie ściągnął z powrotem do tematu płaskoziemnego żebym grała płaskoziemca bo nie było takowego w dyskusji na ten temat a ze lubie sobie jaja eobić to byłam płaskoziemcem ale tez zostałam tu znów bo jednak takie forum wciąga .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Yoko » 12 sty 2018, 16:25

Magdo, ja sie z tobą wiele razy nie zgadzam ale zawsze z zaciekawieniem czytam to, co piszesz, zastanawiam się nie raz nad odpowiedziami. Nie żyję z przekonaniem, że jestem nieomylna, lubie jak ludzie mają inne zdanie bo to poszerza horyzonty wiec brakowałoby mi jakbyś przestała pisać.


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: magda » 15 sty 2018, 00:10

Efendi jeszcze nigdy nie byłam obrażona i chyba mi się w ogóle taka rzecz nie zdarza , mnie nikt nie napomina oprócz KAANA czasem a częsc z was po prostu mnie obraża a nie napomina. Na razie dlaej pisze bo widzę że za bardzo się tu ci Kubikowi rozpanoszyli ze swoimi poglądami za duzo też działaja ateiści i po prostu mysle ze trzeba pisać a wolałabym już odejść . Po prostu szkoda mi że to forum tak kiedyś fajne juz jest opanowywane przez sekciarzy. A tobie powiem ze to ty jako protestant powinieneś napominac tych co wypisują głupoty ateistyczne i Kubikowe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 15 sty 2018, 00:22

Magda


wyjaśnij mi proszę co to są poglądy "Kubikowe" - co to/kto to jest?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: magda » 15 sty 2018, 14:42

To są tacy którzy nie wierzą w cała Biblię i wybierają sobie co im odpowiada np ze ST tylko kawałki gdzie Bóg nie karze, nie grozi nie wpada w gniew itp a z nowego ubzdurali sobie ze Paweł nie jest apostołem i jest samozwańczy wiec odrzucają jego wszystkie listy a też Łukasza bo napisał dzieje i tam o powołaniu Pawła a przy okazji i Ewangelie Łukasza bo skoro Dzieje są fałszem to i cały Łukasz tez no tacy nawiedzeni , maja też poglad ze człowiek kazdy czy dobery czy zły np Hitler kazdy ma Boga w sercu i nie potrzebny Jezus pokuta ofiara a wystarczy wejrzec w siebie i tego Boga tam znaleźć i sie juz jest dzieckiem Bożym , To w skrócie poglądy i nauki Kubika ,które w ostatnich czasach rozkwitaja np na facebooku w filmach youtube i jak widać u nas na forum jest najazd Kubiczny.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 15 sty 2018, 14:49

Dziękuję za informacje.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 15 sty 2018, 16:52

Magda, a skąd nazwa "Kubikowe", "Kubiczny"?


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: breath » 15 sty 2018, 18:54

Kitka pisze:Magda, a skąd nazwa "Kubikowe", "Kubiczny"?

To może ja odpowiem, skoro Magdy chwilowo nie ma na forum.Kubik to nazwisko. Henry lub Henryk Kubik, to mieszkający gdzieś zagranicą, nie pamiętam, może w Australii, zresztą to mało ważne, człowiek, który od wielu lat ma swoje forum, pseudo biblijne, na którym głosi właśnie te herezje, które opisała Magda.Publikował na nim swoją wersje Biblii, co i rusz usuwając z niej listy Pawła, potem ewangelię Łukasza oraz Dzieje Apostolskie.Dawno na to forum nie zaglądałam i nie zamierzam więcej, bo to trujące miejsce. Najsmutniejsze jest to, że ten człowiek miał, może nadal ma, liczne grono fanów, głównie młodych wiekiem, oraz tych poszukujących, już niezależnie od wieku, którzy mu przyklaskują i wręcz z ręki jedzą.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: magda » 15 sty 2018, 20:11

Dzięki breath ,jest właśnie tak , gościu jest z Austrakii , dodam ze ma duzo filmów na youtube i ogromną oglądalnosć a wyznawców wiecej chyba niż KRK , Wystarczy na facebooku np pogadać o Bogu co często robię bo mam grono wierzących znajomych a wcinaja się właśnie Kubiczni, zdziwicie sie ze niektórzy z nich sa w ogóle ateistami bo "wierząc " niby w Ewangelie i Jezusa jednocześnie wierzą w WW i ewolucję a też w zbawienie bez zadnej łaski wszystkich co odkryją w sobie Boga, no pomylenie z pplątaniem, najgorsze ze jest to ruch co się bardzo rozwija i jest ich na prawdę duzo. Bywają wyznawcy Kubizmu nie mylić z kubizmem w sztuce w każdym kosciele są Kubikowi Katolicy , protestanci a nawet słyszałam na facebooku ze i świadkowie J. wiec dziwna sprawa wyraźnie djabelska bo podwaza Biblię i obraża Ducha Bozego który jest autorem Słowa Bożego , no szkoda gadać .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: breath » 15 sty 2018, 20:40

magda pisze:Dzięki breath ,jest właśnie tak , gościu jest z Austrakii , dodam ze ma duzo filmów na youtube i ogromną oglądalnosć a wyznawców wiecej chyba niż KRK , Wystarczy na facebooku np pogadać o Bogu co często robię bo mam grono wierzących znajomych a wcinaja się właśnie Kubiczni, zdziwicie sie ze niektórzy z nich sa w ogóle ateistami bo "wierząc " niby w Ewangelie i Jezusa jednocześnie wierzą w WW i ewolucję a też w zbawienie bez zadnej łaski wszystkich co odkryją w sobie Boga, no pomylenie z pplątaniem, najgorsze ze jest to ruch co się bardzo rozwija i jest ich na prawdę duzo. Bywają wyznawcy Kubizmu nie mylić z kubizmem w sztuce w każdym kosciele są Kubikowi Katolicy , protestanci a nawet słyszałam na facebooku ze i świadkowie J. wiec dziwna sprawa wyraźnie djabelska bo podwaza Biblię i obraża Ducha Bozego który jest autorem Słowa Bożego , no szkoda gadać .

Mnie tylko ciekawi, czemu ten desant Kubikowy na naszym forum jest tak bardzo tolerowany.No ale kiedyś było tu już parcie na niejakiego Torbena.Dzięki Magdo, że tu jesteś, robisz dobrą pracę. Pozdrawiam serdecznie.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: christianinroman » 16 sty 2018, 02:10

Zgadzam się całkowicie z Magdą. Na forum dano przyzwolenie na heretyckie nauki Kubika i jego naśladowców. W ogóle to dla mnie dziwne są tu dyskusje między członkami różnych DENOMINACJI wspólnie nazywających się protestantami. Powiem wam, że według nauki Pańskiej i apostołów, żaden protestant nie wejdzie do Królestwa Bożego, TYLKO TEN KTO PIERZE SWOJE SZATY WE KRWI BARANKA. Nowy Testament tylko 3 razy wspomina termin CHRZEŚCIJANIN ( protestant 0 ), ale UCZEŃ kilkadziesiąt razy. Nie jestem uczniem Jezusa - nie wejdę do Nowego Jeruzalem. Ja nie jestem protestantami, lecz staram się być uczniem Jezusa, mojego PANA i ZBAWICIELA.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: diedmaroz » 16 sty 2018, 21:10

Kubik jest byłym ŚJ, był u nich chyba ponad 20 lat. Nie uznaje Pana Jezusa za Boga. Nie uznaje Łukasza, Marka, Pawła i Listów Piotra oraz Ks. Estery. Dodaje Ks. Henocha do Biblii. Jego "uczniowie" uważają te księgi za szatańskie wersety i kąkol nasiany przez diabła.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości