Dlaczego wierzycie w boga?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Polonista01
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2017, 11:39
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: Polonista01 » 24 paź 2017, 12:51

Cześć wszystkim!
Jak wyżej - dlaczego wierzycie w boga mimo braku dowodów na poparcie tezy o jego istnieniu?
Zachęcam do kulturalnej dyskusji. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: KAAN » 24 paź 2017, 14:33

Polonista01 pisze:Cześć wszystkim!
Jak wyżej - dlaczego wierzycie w boga mimo braku dowodów na poparcie tezy o jego istnieniu?
Zachęcam do kulturalnej dyskusji. :)
Sofistyczne pytanie, my wierzymy w Boga, który objawił się w stworzeniu, historii i Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Polonista01
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2017, 11:39
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: Polonista01 » 24 paź 2017, 15:33

KAAN pisze:Sofistyczne pytanie, my wierzymy w Boga, który objawił się w stworzeniu, historii i Biblii.

Nie lej wody, podaj konkrety. Jakie zewnętrzne źródła potwierdzają WSZYSTKIE tezy zawarte w biblii?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: KAAN » 24 paź 2017, 15:38

Polonista01 pisze:
KAAN pisze:Sofistyczne pytanie, my wierzymy w Boga, który objawił się w stworzeniu, historii i Biblii.
Nie lej wody, podaj konkrety. Jakie zewnętrzne źródła potwierdzają WSZYSTKIE tezy zawarte w biblii?
Sofizmat za sofizmatem, a kto ustalił taka zasadę że wszystkie tezy zawarte w Biblii mają być potwierdzone przez zewnętrzne źródła żeby były prawdziwe? Gdzie jest taka logiczna zasada?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Polonista01
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2017, 11:39
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: Polonista01 » 24 paź 2017, 15:49

KAAN pisze:
Polonista01 pisze:
KAAN pisze:Sofistyczne pytanie, my wierzymy w Boga, który objawił się w stworzeniu, historii i Biblii.
Nie lej wody, podaj konkrety. Jakie zewnętrzne źródła potwierdzają WSZYSTKIE tezy zawarte w biblii?
Sofizmat za sofizmatem, a kto ustalił taka zasadę że wszystkie tezy zawarte w Biblii mają być potwierdzone przez zewnętrzne źródła żeby były prawdziwe? Gdzie jest taka logiczna zasada?

Dam Ci przykład:

Jesteśmy w antyku, brakuje ludzi wykształconych, wszędzie bieda, a oto zjawiam się ja - przyjezdny z cywilizowanej Grecji. Ponieważ mam nad ogółem przewagę intelektualną - studiowałem u najlepszych greckich filozofów - jestem doskonałym oratorem. Nauczyłem się kilku prostych, lecz nie oczywistych sztuczek, a teraz manipuluję ludźmi. Wmówiłem im, że jestem synem boga, wielu mi uwierzyło.

Czy gdybym teraz Ci powiedział, że wróciłem z księżyca NOLem to uwierzyłbyś mi? Jestem przekonany, że nie. A jeśli znalazłbyś „coś” co potwierdza moją teorię? Zawahałbyś się.

Tak to właśnie działa. Sceptyczny, zdrowy umysł zanim uwierzy w jakąś historię musi ujrzeć dowody zewnętrzne? KPW? :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: KAAN » 24 paź 2017, 16:17

Polonista01 pisze:Dam Ci przykład:
Jesteśmy w antyku, brakuje ludzi wykształconych, wszędzie bieda, a oto zjawiam się ja - przyjezdny z cywilizowanej Grecji. Ponieważ mam nad ogółem przewagę intelektualną - studiowałem u najlepszych greckich filozofów - jestem doskonałym oratorem. Nauczyłem się kilku prostych, lecz nie oczywistych sztuczek, a teraz manipuluję ludźmi. Wmówiłem im, że jestem synem boga, wielu mi uwierzyło.
Musiałbyś jeszcze umieć przynajmniej zamieniać wodę w wino, może przy lampce mógłbyś mi wykazać że jesteś Mesjaszem przepowiedzianym przed czterema tysiącami lat.
Czy gdybym teraz Ci powiedział, że wróciłem z księżyca NOLem to uwierzyłbyś mi? Jestem przekonany, że nie. A jeśli znalazłbyś „coś” co potwierdza moją teorię? Zawahałbyś się.
Gdyby na dachu rosły grzyby; fantazjowanie jest domeną ateistów, tworzenie niesprawdzalnych teoryjek ma zastąpić twarde argumentowanie. Napisz może jaki argument ma pokazać, ze świat powstał sam, bez udziału Stworzyciela.Skąd wzięła się twoja osobowość, kto ustalił prawa obowiązujące w przyrodzie, kto wszystko dostroił z niebywałą precyzją?
Polonista01 pisze:Tak to właśnie działa.
To jedynie twoje fantazje :)
Polonista01 pisze: Sceptyczny, zdrowy umysł zanim uwierzy w jakąś historię musi ujrzeć dowody zewnętrzne? KPW? :)
Mądry umysł widząc stworzenie widzi, że nie mogło powstać samo z siebie, jest zbyt pięknie zaprojektowane, zbyt doskonałe. Kiedy usłyszy o wszechmogącym Bogu który tworzył świat to szuka tego Boga i pragnie być w jego bliskości.

Rz 1:18 Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
19 Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
20 Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i boskość, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem
, tak iż nic nie mają na swoją obronę,

Biblia jednoznacznie wypowiada się o ateistach, ale o tym może kiedy indziej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Polonista01
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2017, 11:39
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: Polonista01 » 24 paź 2017, 18:28

Bracie KAANie, niestety znów nie będę mógł Cię cytować więc wypiszę się w punktach, może tym razem z kropkami zamiast nawiasów.

1. Jak wiemy ewangelie zostały spisane długo po śmierci Jezusa, ponadto wiele z nich nie zostało przyjętych do kanonu biblijnego. Nikt tak naprawdę nie wie jak to było, a ewangelie to tylko mity jakich wiele.

2. Podam Ci lepszy przykład: dlaczego teiści, gdy nie rozumieją jakichś praw działających w przyrodzie uznają, że to sprawka boga? Niestety nie wiem, ale gdyby wszyscy ludzie w historii byliby wierzący, to żylibyśmy w średniowieczu.

3. Czyli uważasz, że jesteś mądry, a ja nie. Przykro.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: KAAN » 25 paź 2017, 12:15

Polonista01 pisze:Bracie KAANie, niestety znów nie będę mógł Cię cytować więc wypiszę się w punktach, może tym razem z kropkami zamiast nawiasów. .
Wybacz, ale nie jesteś moim bratem :( , szkoda, chciałbym byś się nim stał poprzez wiarę i zbawienie.

1. Jak wiemy ewangelie zostały spisane długo po śmierci Jezusa, ponadto wiele z nich nie zostało przyjętych do kanonu biblijnego. Nikt tak naprawdę nie wie jak to było, a ewangelie to tylko mity jakich wiele.
Skąd wiesz że tak było, piszesz "wiemy", gdzie to napisano, kto to ogłosił? To co piszesz to tylko twoje hipotezy, nie masz dowodu na swoje twierdzenia. To co piszesz to mit jakich wiele.

2. Podam Ci lepszy przykład: dlaczego teiści, gdy nie rozumieją jakichś praw działających w przyrodzie uznają, że to sprawka boga? Niestety nie wiem, ale gdyby wszyscy ludzie w historii byliby wierzący, to żylibyśmy w średniowieczu.
Nie rozumiesz czym jest nauka i poznawanie praw przyrody. Wszystkie prawa naturalne zostały ustalone przez Boga Stworzyciela. Nie ma takiej rzeczy która byłaby sama sobie, sama z siebie. Czy zdajesz sobie sprawę z tego że największe umysły nauki, którzy stworzyli podwaliny pod wszystkie dziedziny naukowe to chrześcijanie, wierzący w Bożą moc stworzenia? Kepler, Pascal, Newton, Ampere, Faraday, Kelvin, Maxwell, Fleming... To tylko mała część spisu chrześcijan, których umysły wytyczyły kierunki w nauce. Mam wrażenie że nigdy o tym nie czytałeś, a polonistą jesteś :)

3. Czyli uważasz, że jesteś mądry, a ja nie. Przykro.
Nie, ja po prostu wierzę Bogu, a nie ludziom. Do ludzi mam dystans i ograniczone zaufanie niezależnie jakie mają tytuły i katedry. Trochę bardziej mogę zaufać wierzącym ludziom, bo wiem że mnie nie oszukają. Nie przyjmuję niczego na ślepą wiarę, muszę się dobrze przyjrzeć sprawie żeby coś uznać. Mam wykształcenie techniczne i studia nauczyły mnie myśleć logicznie, dlatego odrzuciłem całą ewolucję jako teorię bezsensowną, nienaukową. Mając wiedzę z nauk ścisłych widzę niezwykle przemyślany projekt tego świata który możemy badać. Stworzenie jest dziełem niezwykłego umysłu dlatego kiedyś zrozumiałem słowa psalmu:

Księga Psalmów 19:2 Niebiosa opowiadają chwałę Boga, A firmament głosi dzieło rąk jego.
3 Dzień dniowi przekazuje wieść, A noc nocy podaje wiadomość.
4 Nie jest to mowa, nie są to słowa, Nie słychać ich głosu...
5 A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: nesto » 27 paź 2017, 22:15

Polonisto.
Musisz zrozumieć, że Kaan jest zbawiony poprzez wiarę, a nie poprzez rozum.
Gdyby rozum zbawiał to pewnie Skłodowska byłaby świętą.

Zbawieni będą królować i żyć wiecznie jako osoby aż się zanudzą na śmierć.
Po miliardzie lat szczęścia palną sobie w nieśmiertelną potylicę z dubeltówki.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: diedmaroz » 27 paź 2017, 22:19

@nesto nie żartuj, że wieczność Cię przeraża? Masz apeirofobię?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: kontousunieteMtl » 27 paź 2017, 22:43

Ja wierze w Boga ,Stworce wszystkiego, bo nie potrafie inaczej zrozumiec Zycia.....Zadziwia mnie piekno Natury...i jej Doskonalosc.....no i ta nieodlaczna potrzeba Zycia bez konca....i ta przykra swiadomosc nieuchronnej smierci....ale tez Nadzieja, ktora wciaz sie pojawia na nowo.....a juz najwiekszym argumentem "za" jest MILOSC, ktora potrafie odczuwac....i nie potrafie inaczej okreslic Jej Zrodla....a wiec nazywam to Zrodlo Bogiem.....no bo jak inaczej to wytlumaczyc....?


Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego wierzycie w boga?

Postautor: Maria-Magdalena » 28 paź 2017, 08:18

Motyl pisze:i ta przykra swiadomosc nieuchronnej smierci....

Czyli nie uważasz, że śmierć jest nieodłączną towarzyszką na drodze wzrostu do tego co lepsze, piękniejsze, pełniejsze?
Dlaczego zatem w czasie tej ziemskiej wędrówki umierasz duchowo wielokrotnie?
Czy nie widzisz, że żyjąc w taki sposób uczysz się, że umieranie prowadzi do rozwoju?

Wiem że brzmi to dość dziwnie, ale gdy się głębiej zastanowisz, to zobaczysz, że na przestrzeni własnego życia właśnie tak jest.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości