Moje świadectwo uzdrowienia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 gru 2017, 17:03

KAAN pisze:
wybrana pisze:Jeszcze tylko dodam, że Apostoł Paweł, gdy pisał te listy miał na celu by pouczyć określone Zbory w określonej sprawie. One były przeznaczone tylko dla określonego adresata..
To nie prawda, wiele nauk które zapisał Paweł mają odniesienie do współczesności.
wybrana pisze:Zawartość pism w Biblii ustalali ludzie .
Zawartość Pism pochodzi od Boga, to Duch Święty jest autorem Biblii.


Herezja, herezja, herezja.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 gru 2017, 17:06

nesto pisze:
magda pisze:Choinka to jest bajer dla dzieci mysle ze jestes już na to za duży Nesto

W mężczyźnie zawsze jest trochę dziecka :-D
Pozdrawiam.


Trochę? ;-)


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunieteMtl » 21 gru 2017, 17:55

wybrana pisze:
nesto pisze:W mężczyźnie zawsze jest trochę dziecka :-D
Pozdrawiam.


Trochę? ;-)



Im wiecej, tym lepiej..... :)

Dzieciom (i takim jak one) najblizej i najprosciej do Krolestwa Bozego....Tak uczyl sam Mistrz... :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: KAAN » 22 gru 2017, 10:54

wybrana pisze:Herezja, herezja, herezja.
Tak, wypisujesz herezje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 23 gru 2017, 16:38

Ja choinki stawiałam jak miałam dzieci a teraz dzieci z żonami są na wigilii i rodzin żon a ja z siostrą u siostry wiec nie będe sobie zasmiecac mieszkania choinkami , mam za to światełka dookoła okna balkonowegp\o błyskające kolorowe s włączę bo jutro jadę do siostry


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: ami » 26 gru 2017, 08:10

KAAN

KAAN napisał:"Zawartość Pism pochodzi od Boga, to Duch Święty jest autorem Biblii".

Podaj cytaty z NT ,że Jezus głosił taką naukę,która potwierdza to co napisałeś:"Zawartość Pism pochodzi od Boga, to Duch Święty jest autorem Biblii"

magda

Podaj krótką definicję ewangelii chrystusowej.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie:w ile sola wierzył Paweł?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: KAAN » 26 gru 2017, 09:46

ami pisze:KAAN
KAAN napisał:"Zawartość Pism pochodzi od Boga, to Duch Święty jest autorem Biblii".

Podaj cytaty z NT ,że Jezus głosił taką naukę,która potwierdza to co napisałeś....


II List do Tymoteusza 3:16 Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: nadrozd » 26 gru 2017, 11:02

No pismo jest spojne.
Tam jest nauczanie proroKów i apostołów.
Na tym nauczaniu budujemy

...
nauczanie ludzi zas na temat pisma, wspólczesni prorocy wizjonerzy , nauczyciele mowia to co im wygodne, to co ludzie chca słuchać. Inaczej by ich wywalili z roboty ;]
Kiedys zastanawiałem sie dlaczego Jezus jak czyni cuda i uzdrawiał to prosił by o tym nie mowić.
Wydaje mi sie że nie chciał by ludzie tylko za cudami podazali i plotkami o nich.
Czym innym jest doświadczenie uzdrowienia osobiste,
A czym innym budowanie i bieganie za znakami i cudami.....czy udawanie uzdrowienia celem lansu własnej osoby jako namaszczonej.ci drudzy być moze usłysza "nigdy was nie znałem" :(


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 26 gru 2017, 16:31

@nadrozd, oczywiście, ze Pismo jest spójne. Tam jest nauczanie proroków i apostołów. Najważniejsze jednak dla chrześcijanina i podstawą wiary są zawarte tam Ewangelie.Zawarte są tam dla nas nauki i pouczenia samego Boga. Na tym ewangelicznych naukach budujemy naszą wiarę.
Człowiek może się pomylić, Bóg się nigdy nie myli i to co nauczał Jezus Chrystus jest święte i nieomylne.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 29 gru 2017, 00:10

ami jesteś wyznawczynia Kubika tak wynika z twoich wypowiedzi i jako taka zostajesz przeze mnie ignorowana dlatego nie bedę co na nic odpowiadać , bo ten demon Kubikowy który nakazuje wątpic w natchnienie Biblii całej i wybierać sobie to co się wam podoba a odrzucac to co sie wam nie pasi nie pozwale też na nawrócenie i uznanie całego pisma za natchnione tak ze zawsze juz bedziecie uważac ze Mateusz czy Jan byli nieomylni i nie umieścili zadnych swoich własnych przemyśleń a juz Paweł i Łukasz byli omylni i wkręcili do Biblii jakieś swoje wypociny to tylko wasze zdanie a nie obiektywna prawda obiektywna prawda byłaby gdyby Ewangelie napisał sam Jezus ale tak sie nie stało wszystko co Bóg chciał człowiekowi przekazać przekazał przez Ducha Świętego który był w ludziach , tak zdecydował Bóg i tak zadbał zeby każdy z tych ludzi posał pod wpływem Ducha ,a wy sobie wybieracie co wam wygpdne co Kubik wybrał i uznał wiec juz z wami nie gadam bo szkoda klawiatury , juz mam niektóre litery pościerane a na gadanie z takimi jak wy to szkoda nawet tej farby na klawiatrze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: ami » 29 gru 2017, 11:15

EWANGELIA CHRYSTUSOWA O OBECNYM W NAS WSZYSTKICH CHRYSTUSIE,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE

Paweł głosicielem Ewangelii Chrystusowej

1 Kol.1.24-29


(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za cialo Jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła slugą zostalem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozglosił Slowo Boże,
(26) Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym Jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus wewnątrz nich, nadzieja chwaly.
(28) Jego to zwiastujemy, napominajac i nauczajac każdego czlowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy Jego, która skutecznie we mnie dziala.


Fragment wersetu 27 w BW jest przetłumaczyłem jako "Chrystus wewnątrz nich".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- w was,(BiZTB, BW)
- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNS)

Ewangelia Chrystusowa,którą glosił Paweł dotyczyła Chrystusa,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Chrystusowego.Musiała zawierać tez wyjaśnienie,na czym polega droga do zbawienia,którą podąża się za obecnym w nas Chrystusem,po przyjęciu go jako Pana i Osobistego Zbawiciela,którego wszyscy otrzymaliśmy w wyniku Nowego Przymierza.
-------
Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę (List do Filipian 1:18, Biblia Warszawska)
„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy –     niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił  Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Gal 1: 8-9)


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Damianos
Posty: 74
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: Damianos » 21 kwie 2018, 15:02

ami pisze:Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować będę (List do Filipian 1:18, Biblia Warszawska)
„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy –     niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił  Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Gal 1: 8-9)


Ja jednak nie mogę zrozumieć jak te słowa użyte w tym wersecie - "niech będzie przeklęty" mają się do Ewangelii jaką nauczał sam Jezus?
Biblia Warszawska, Ewangelia Mateusza:
7:1Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
7:2Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.

5:22A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

5:39A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
5:40A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
5:41A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
5:42Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.

5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: dziunio » 21 kwie 2018, 15:23

7:1Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

Może tak raczysz doczytać kontekst,Jezus nie potępia,zabrania sądzenia,ale krytykuje obłudne sądzenie.
5:22A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

Bez powodu.Gniew nie jest grzechem,a tym bardziej słuszny,boski:)
5:39A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Chodzi o pomstę,a zło dobrem zwyciężaj,policzek,a nie bicie z bejsbola.
5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,

Gdy jest to możliwe i chodzi o miłość Biblijną,tak więc wyrywasz z kontekstu i nadinterpretujesz pod swoją modłę.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Damianos
Posty: 74
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: Damianos » 21 kwie 2018, 16:33

dziunio pisze:
7:1Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

Może tak raczysz doczytać kontekst,Jezus nie potępia,zabrania sądzenia,ale krytykuje obłudne sądzenie.
5:22A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

Bez powodu.Gniew nie jest grzechem,a tym bardziej słuszny,boski:)
5:39A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Chodzi o pomstę,a zło dobrem zwyciężaj,policzek,a nie bicie z bejsbola.
5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,

Gdy jest to możliwe i chodzi o miłość Biblijną,tak więc wyrywasz z kontekstu i nadinterpretujesz pod swoją modłę.


Jezus ostrzegał, ale czy kiedykolwiek kogoś przeklął, lub czy nauczał, by takich ludzi przeklinać?
Jezus nauczał, że żniwa jeszcze nie nadeszły.
Twoja interpretacja niczego nie wyjaśniła, a wręcz przeciwnie - czysty kogel mogel.
Akurat ten werset Pawła najbardziej pasuje heretykom - 600 lat inkwizycji - okrutnych i grzesznych mordów.
Ciągłych walk i sporów na tle religijnym.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: dziunio » 21 kwie 2018, 16:42

Moja interpretacja jest spójna w porównaniu do Twojej i Biblijna,a Ty nabrałeś wody w klawiaturę na moje argumenty i utyskujesz od rzeczy.
Oczywiście,że Jezus też przeklinał.Nikt tutaj nie osądza sądem ostatecznym więc żniwa pasują jak piernika do wiatraka O.o Jezus nauczał tego co już napisano,a o przekleństwie sporo napisano.Poza tym Paweł nie przeklinał sam z siebie,a w zasadzie tylko uświadamiał o czymś co na kimś ciążyło..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości