Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: ami » 08 sty 2018, 17:20

Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określłł go jako:diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa. Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: saracen » 08 sty 2018, 18:07

Hmm czyżby Jezus znał ST w tych nakazach, o które zażarta dyskusja idzie w innej części forum, tzn. nakazy zabijania Kaananejczyków, Filistynów?

Ciekawe jest też zdanie Żydów do Jezusa "myśmy się nie urodzili z nierządu".
Czyżby o czymś wiedzieli i zrobili zarzucili mu to?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Oliwka » 08 sty 2018, 18:15

ami a moze przypomnisz do kogo powiedział te słowa ?
.
sacran powiedz kim byli kananejczycy bo cos mi sie zdaje ze albo nie wiesz albo udajesz
acha i powiedz dlaczego uwazali ze nie urodzili sie z nierządu ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: saracen » 08 sty 2018, 18:25

oliwk. Kananejczycy byli ludźmi.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Sebek » 08 sty 2018, 19:14

Wyrwane z kontekstu,przestudiuj całość ze zrozumieniem

Ewangelia Jana 8
8,27 Nie zrozumieli jednak, że mówił im o Ojcu.
8,33 Odpowiedzieli mu: My jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie służyliśmy nikomu. Jakże możesz mówić: Będziecie wolni?
8,37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz usiłujecie mnie zabić, bo moje słowo nie znajduje w was miejsca.
8,39 Odpowiedzieli mu: Naszym ojcem jest Abraham. Jezus im powiedział: Gdybyście byli synami Abrahama, spełnialibyście uczynki Abrahama.
8,53 Czy ty jesteś większy od naszego ojca Abrahama, który umarł? I prorocy poumierali. Kim ty się czynisz?
8,56 Abraham, wasz ojciec, z radością pragnął ujrzeć mój dzień. I ujrzał, i radował się.


Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Ewangelia Jana 8
8,15 Wy sądzicie według ciała, ale ja nie sądzę nikogo.
8,32 I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
8,33 Odpowiedzieli mu: My jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie służyliśmy nikomu. Jakże możesz mówić: Będziecie wolni?
8,34 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, że każdy, kto popełnia grzech, jest sługą grzechu.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 19:28

8:30 to gdy on mówił, wiele ich weń uwierzyło.

Dalej wyrywasz z kontekstu. :)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Sebek » 08 sty 2018, 19:31

pietrobus pisze:8:30 to gdy on mówił, wiele ich weń uwierzyło.

Dalej wyrywasz z kontekstu. :)


Nie wiem do czego zmierzasz

uwierzyli ci którzy zrozumieli słowa Pana jezusa.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 19:35

8:54
Odpowiedział Jezus; Jeźli ja się sam chwale, chwała moja nic nie jest. Jestci Ojciec mój, który mię chwali, o którym wy powiadacie, że jest Bogiem waszym.

Przekład z Brytyjki 1958


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Sebek » 08 sty 2018, 19:37

pietrobus pisze:8:54
Odpowiedział Jezus; Jeźli ja się sam chwale, chwała moja nic nie jest. Jestci Ojciec mój, który mię chwali, o którym wy powiadacie, że jest Bogiem waszym.

Przekład z Brytyjki 1958


I co w zwiazku z tym?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: wybrana » 08 sty 2018, 19:53

ami pisze:Jezus powiedział do Żydów:

Jan 8...

41 Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Mat. 12,34-35: „Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście?


Z wypowiedzi Jezusa wynika,że nie uważał za Boga,boga Żydów.Określłł go jako:
diabła,zabójcę (lub mordercę w zależności od tłumaczenia),kłamcę,ojca kłamstwa. Jezus nie mówił tych oskarżeń pod adresem swojego Ojca,ale pod adresem,ojca Żydów.


Bo to byli odstępcy od wiary.
Z Domu Bożego uczynili synagogę szatana.
Woleli wielbić szatana niż prawdziwego Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: pietrobus » 08 sty 2018, 19:55

Sebek pisze:
pietrobus pisze:8:54
Odpowiedział Jezus; Jeźli ja się sam chwale, chwała moja nic nie jest. Jestci Ojciec mój, który mię chwali, o którym wy powiadacie, że jest Bogiem waszym.

Przekład z Brytyjki 1958


I co w zwiazku z tym?

Że Bóg Izraelitów, jest Bogiem Jezusa, jego ojcem.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Sebek » 08 sty 2018, 21:03

pietrobus pisze:
Sebek pisze:
pietrobus pisze:8:54
Odpowiedział Jezus; Jeźli ja się sam chwale, chwała moja nic nie jest. Jestci Ojciec mój, który mię chwali, o którym wy powiadacie, że jest Bogiem waszym.

Przekład z Brytyjki 1958


I co w zwiazku z tym?

Że Bóg Izraelitów, jest Bogiem Jezusa, jego ojcem.


Sorry nie zrozumiałem Cię wczesniej :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: ami » 09 sty 2018, 00:19

wybrana

Bo to byli odstępcy od wiary.
Z Domu Bożego uczynili synagogę szatana.
Woleli wielbić szatana niż prawdziwego Boga.

Walka w Niebie Michała i Jego aniołów ze smokiem,wężem starodawnym,zwanym diabłem i szatanem

Obj.12...(7) I wybuchła walka w Niebie: Michał i aniołowie Jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, (8) lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie. (9) I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (10) I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.

Istnieje plemię gadzie,żmijowe,jaszczurze,wąż starodawny,zwany diabłem i szatanem
,z którym stoczy walkę w Niebie Michał i aniołowie Jego.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: saracen » 09 sty 2018, 10:47

wybrana pisze:Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».

Ten fragment jest interesujący.
Dlaczego Żydzi powiedzieli do Jezusa, że oni nie urodzili się z nierządu?
Rozwinie ktoś?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus nie uważał boga Żydów za Boga

Postautor: Sebek » 09 sty 2018, 11:11

saracen pisze:
wybrana pisze:Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».

Ten fragment jest interesujący.
Dlaczego Żydzi powiedzieli do Jezusa, że oni nie urodzili się z nierządu?
Rozwinie ktoś?


Może to byc odniesienie do tego że Maria urodziła Jezusa przed zwiazkiem małżeńskim. Nie wierzyli ża Pan Jezus został zrodzony z Ducha Świetego.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości