Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 19 lis 2018, 06:34

Nasz niebianski Ojciec, uosobienie MILOSCI, stwarza wylącznie dobre dziela.

W zadnym wypadku nie stworzyl szatana
.

Czlowiek ignorujacy Tore Boga Ojca staje sie upadlym stworzeniem, ktore ze wzgledu na zaistnienie klamstwa (zwodnicza mysl o mozliwosci dorownania Stworcy) musi opuscic Dom (Eden),oparty na PRAWDZIE , w ktorym ( i tylko tam) znajduje sie Drzewo Zycia.

Upadajac, czlowiek nie utracil jednak zdolnosci tworczych.

Pierwsza kreacja tworcza upadlego czlowieka staje sie... SZATAN :evil:, na ktorego mozna zwalic cala wine, za wlasna nieodpowiedzialnosc i glupote..


Bóg nie mógł rzekomo stworzyć szatana który mógł stać się upadłym stworzeniem "bo stwarza wyłącznie dobre dzieła" ale mógł stworzyć człowieka który stał się upadłym stworzeniem ( i tutaj już uzasadnienie że nie mógł tego zrobić"bo stwarza wyłącznie dobre dzieła" jak widać nie ma już zastosowania) które na dodatek stworzyło szatana..

Długo zmyślałaś te durnoty? Nie wyszło ci...


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 09:08

Albertus pisze:
Bóg nie mógł rzekomo stworzyć szatana który mógł stać się upadłym stworzeniem "bo stwarza wyłącznie dobre dzieła"


Nie tyle nie mogl, co nie chcial, kierujac sie miloscia :)

Bog Ojciec posiada odpowiedni potencjal do panowania nad dobrem i zlem, o czym czlowiek Adam doskonale wiedzial. Swiadczy o tym "wypowiedz" weza-kusiciela : " bedziecie jak Bog znali dobro i zlo".

Oczywiscie "zly" pojawil sie w momencie, kiedy czlowiek, ignorujac pouczenie Ojca, zaczyna koncentrowac swoje zainteresowania na drzewie poznania dobra i zla, bedac pouczonym o niebezpieczenstwie smierci wynikajacym z takich zainteresowan, z powodu braku wspomnianego potencjalu.

Brak takiego potencjalu u czlowieka jest dobrem stworzenia, ktore umozliwia (i wystarczy zupelnie :)) pelne korzystanie ze wszystkich wspanialosci Dziela Stworczego, nad ktorym doskonaly CZLOWIEK (nieograniczony czasem )ma panowac, odzwierciedlajac podobienstwo do swojego Stworcy.


ale mógł stworzyć człowieka który stał się upadłym stworzeniem


Czlowiek, ktory moze upasc ale nie musi upadac, to istota wolna.

I taką wolną istotą, podobną do Stworcy byl CZLOWIEK ADAM (jako mezczyzna i kobieta w jednosci)



( i tutaj już uzasadnienie że nie mógł tego zrobić"bo stwarza wyłącznie dobre dzieła" jak widać nie ma już zastosowania)


Albertus, czy ty nie potrafisz zrozumiec, ze Bog Ojciec (podobnie zrerszta jak stworzony na Jego obraz czlowiek) kiedy kieruje sie MILOSCIA , nie jest w stanie tworzyc zlych dziel ..?

Swiadome "stosowanie" MILOSCI i mocy (s)tworczej skutkuje wylacznie dobrymi dzielami :)

O Bogu nie mozemy myslec, ze czegos nie mogl, bo oczywiscie mogl, majac potencjal rowniez do ogarniecia zla.

Czlowiek rowniez moze zapedzac sie w niebezbieczne obszary ego (pozbawione swiadomosci i -dlatego- ograniczone prawem ) ale nie posiadajac odpowiedniego potencjalu do ich ogarniecia zwyczajnie umiera, jako, ze brakuje tam...Drzewa Zycia :)


które na dodatek stworzyło szatana..


Tak, Albertus...Czlowiek wolny to czlowiek swiadomy zagrozen, wynikajacych z kierowania sie tylko mozgiem (ego), ktory w zamysle Stworcy ma byc podporzadkowany swiadomosci istnienia Boga Ojca i czlowieka oraz roznic wynikajacych z tego faktu.

CZLOWIIEK jest podobienstwem Boga Ojca ale przeciez nie jest Bogiem Ojcem.

Nie majac potencjalu do ogarniecia zla, ktore tworzy, kierujac sie egoistycznie tylko mozgiem (czyli bez udzialu wspomnianej wyzej swiadomej MILOSCI), doprowadza do stanu, w ktorym tworzone przez niego zlo zaczyna panowac nad nim :evil:

Długo zmyślałaś te durnoty? Nie wyszło ci...



Albertus, to jest Tora Boga, Jego pouczenia i wskazowki :)

Nazywanie tego "durnotami" swiadczy tylko o martwym stanie twojego ducha, baaaaardzo zagubionego w swiecie, nalezacym do stworzonego przez upadlego czlowieka "niegodziwca", ktory zbiera wlasnie swoje najwieksze zniwo :-(

Zbiorowe ego ludzkosci doprowadzilo Ziemie wraz z calym isniejacym na niej zyciem na skraj przepasci.

Droga Prawdy, objawiona przez Syna Bozego, jest jedynym wyjsciem z tej matni.


Zycze ci z calego serca, abys wkroczyl na te Droge, nie liczac kosztow :)

Podazanie Droga Prawdy warte jest najwazszej ceny.

Wystarczy tylko uswiadomic sobie, co jest celem tej DROGI :)


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 10:35

Albertus pisze:
Zło nie jest jakimś niezależnym bytem.


Tak.

Zlo jest odzwierciedleniem natury swojego stworcy.

Podobnie jest z dobrem, ktore rowniez jest odzwierciedleniem natury swojego stworcy.


Jedno i drugie mmoze istniec tylko w scislej zaleznosci od tego , kto tworzy :)


Zło jest brakiem dobra


No tak...chodzi o to, ze tworzacy zlo nie moze tworzyc dobra...i odwrotnie :)

brakiem miłości


Tak, tak, tak !



błędem w myśleniu i działaniu czegoś co było wcześniej dobre



Tak, Albertus :)

Prosze, przeczytaj jeszcze raz to, co napisales i pozwol aby zaistnialo to w twojej swiadomosci.

Zlo jest rzeczywiscie bledem w mysleniu ( a co za tym idzie , dzialaniu) kogos (nie czegos ;) ), kto zaistnial jako nie tyle "dobry", co doskonaly ( wolny od bledu w mysleniu czyli swiadomy) :)

Idac dalej tym tropem jestesmy w stanie pojac, ze wystarczy zmienic bledny sposob myslenia, aby moc przeciwstawic sie zlu ( szatanowi), ktory jest wlasnie produktem bledu (klamstwa) w mysleniu, ktory to blad czlowiek dopuscil do siebie w chwili utraty swiadomej trzezwosci, powodujac w efekcie calkowite jej uspienie :)

A wiec metanoja, Albertusie....i krok nastepny na Drodze Prawdy - narodzenie z Ducha Sw., co jest jednoznaczne z odzyskaniem utraconej wolnosci , ktora cieszyl sie czlowiek przed upadkiem... :)


Nie sakramenty, ani "laska pzez wiare", lecz zmiana sposobu myslenia....metanoja :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 19 lis 2018, 11:18

Luba pisze:Oczywiscie "zly" pojawil sie w momencie...
Sam się stworzył :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 19 lis 2018, 11:39

Luba pisze:Ograniczony czasem czlowiek nie posiada jednak potencjalu, umozliwiajacego mu "uprawdopodobnianie hipotez" o isnieniu Stworcy.
Ten potencjal posiada jednak cala Natura, ktora o Nim, inteligentnym Stworcy, z ogromną mocą swiadczy.
Niedostrzeganie tego swiadectwa to po prostu zla wola upadlego czlowieka.


Żadna to zła wola tylko trzeźwe spojrzenie na fakty.
Zarówno w naturze, jak i w ludzkich dziełach widzimy wyraźnie taką kolej rzeczy, że z elementów prostszych powstają bardziej skomplikowane struktury. Teoria ewolucji w piękny sposób to pokazuje, jak organizmy mniej złożone, powoli ewoluują do bardziej złożonych. Genetyka, biologia, chemia, archeologia - w naukach tych widzimy potwierdzenie takiego stanu rzeczy.

Hipoteza stwórcy to coś kompletnie odmiennego od tego co obserwujemy w naturze:
Niezwykle skomplikowana struktura/byt/istota tworząca mniej skomplikowane struktury: ludzi, zwierzęta, rośliny, itd.
Nic z obserwacji natury nie wskazuje by taka hipoteza była prawdziwa.
A koncepcja, że taka super skomplikowana istota istnieje sobie od zawsze, bez żadnego powodu i jeszcze poza czasem i przestrzenią to już totalny odlot fantasy, bajanie w chmurach...


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 lis 2018, 11:54

Luba, bardzo dobrze i rzeczowo ujęłaś całą istotę istnienia dobra i zła.
Ci, co myślą błędnie, to uważają, że mimo,że szatan zbuntował się jako anioł przeciwko swojemu stwórcy, to jeszcze ograniczają moc Bożą, bo uważają, że szatan zasiał kąkol w dzieło stwórcze Boże, a Bóg nic przez siebie wcześniej stworzonemu aniołowi nie może zrobić tylko sam rodzi się na ziemi i jeszcze pozwala, by ten upadły Jego anioł próbował nawet Jego kusić próbując mu obiecać wszystkie królestwa świata, gdy odda mu pokłon.
Świat jest w mocy niegodziwca, bo mimo, że Jezus narodził się na ziemi, by dać świadectwo prawdzie - tej prawdy świat nie przyjął.
Nie poznał Boga - Jego miłości, ale karmi się nauką Starego Testamentu - uczonych w piśmie, którzy tak jak potwierdził Jezus służyli swojemu ojcu, którym był szatan. Jezus narodził się w ciemności, by światłość wstąpiła na ziemię, ale ziemia woli pogrążać się w ciemności i służyć niegodziwcowi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 13:56

fryderyk pisze:
Hipoteza stwórcy to coś kompletnie odmiennego od tego co obserwujemy w naturze:


Fryderyku, ja i ty obserwujemy nature z roznych perspektyw.

Ty obserwujesz mozgiem, ktory teoretycznie bylby w stanie ogarnac materie, gdyby byl doskonaly i mial jeszcze doskonalego, nie popelniajacego bledow "operatora" , czyli swiadomosc.....no i nieograniczona wiecznosc na takie dzialania poznawcze.

Ja natomiast, bedac swiadoma swoich ograniczen, zmienilam perspektywe obserwacjii na duchowa.

Z perspektywy duchowej widac nie tylko marnosc inteligentnych ludzkich poczynan, lecz widac takze takze inna rzeczywistosc, oparta nie na hipotezach, lecz na PRAWDZIE, ktora jest jedyna konstruktywna podstawa ludzkich dzialan .

Z perspektywy duchowej widac rowniez droge do tej rzeczywistosci.

Dlatego, Fryderyku, to nie czlowiek ograniczony cialem, prawem i czasem dochodzi do Prawdy, lecz czlowiek duchowy, ktorego wolnosc dzialania nie jest niczym ograniczona.

Problem polega jednak na tym, ze w tak inteligentnych glowach jak twoja, duchowosc zwyczajnie sie nie miesci :)


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 19 lis 2018, 14:06

Ponosi cię Luba. Jeszcze potrafię zrozumieć Fryderyka, ale twoich wywodów już nie. A wybrana pisze raz tak raz siak.
Luba, to co wykładasz w ogóle się kupy nie trzyma i z Bogiem czy to biblii czy jakimś innym nie ma nic wspólnego. Nie rozumiem, dlaczego próbujesz w te twoje wymysły mieszać Biblie i Jezusa. Nie tak On nauczał. Jak odrzucasz ST to odrzucasz też Jezusa, bo to On powiedział i o proroctwach, i o nienaruszalności ST, i dawał przykłady z ST wlaśnie itd.itd. Wymyśliłaś sobie jakąś torę bożą ni z gruchy ni z pietruchy. Tworzysz zupełnie odlotowy obraz zarówno Boga jak i Jego stworzenia. Co to w ogóle ma oznaczać, że człowiek stwarza...itd. Różne dziwne rzeczy już słyszałam, ale to się w ogóle kupy nie trzyma.
Wybrana, włącz myślenie samodzielne.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 14:26

Torcik pisze:Luba, to co wykładasz w ogóle się kupy nie trzyma i z Bogiem czy to biblii czy jakimś innym nie ma nic wspólnego.



Bingo, Torciku :)

Rzeczywiscie... to, co pisze, niewiele ma wspolnego ze znanymi ci b(B)ogami...i nie wazne skad ich znasz.

Ja pisze o swoim niebianskim Ojcu, ktorego czesciowo objawil mi Syn Bozy, a reszte prawdy o Nim objawia mi Duch Prawdy.

To co pisze jest spojne.

Nie wiem o jakiej "kupie" myslisz, ktorej mialabym sie trzymac ,piszac z obfitosci serca.

Czy masz moze na mysli "kupe" denominacji chrzescijanskich ?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 lis 2018, 14:41

Torcik pisze:Ponosi cię Luba. Jeszcze potrafię zrozumieć Fryderyka, ale twoich wywodów już nie. A wybrana pisze raz tak raz siak.
Luba, to co wykładasz w ogóle się kupy nie trzyma i z Bogiem czy to biblii czy jakimś innym nie ma nic wspólnego. Nie rozumiem, dlaczego próbujesz w te twoje wymysły mieszać Biblie i Jezusa. Nie tak On nauczał. Jak odrzucasz ST to odrzucasz też Jezusa, bo to On powiedział i o proroctwach, i o nienaruszalności ST, i dawał przykłady z ST wlaśnie itd.itd. Wymyśliłaś sobie jakąś torę bożą ni z gruchy ni z pietruchy. Tworzysz zupełnie odlotowy obraz zarówno Boga jak i Jego stworzenia. Co to w ogóle ma oznaczać, że człowiek stwarza...itd. Różne dziwne rzeczy już słyszałam, ale to się w ogóle kupy nie trzyma.
Wybrana, włącz myślenie samodzielne.

W Starym Testamencie jest zawarta prawda Boża i prawda grzesznego człowieka.
Prawdą Bożą są przede wszystkim piękne przykazania - Dekalog, które to właśnie zwierają przykazania miłości - największe i najważniejsze, których kazał przestrzegać Jezus Chrystus.
Czy Izraelici przyjęli i przestrzegali przykazania Boże?
Prawdą Bożą jest to, że Bóg powoływał Proroków, by głosili wolę Bożą, ale ci Prorocy - prawdziwi - byli mordowani za prawdę.
Nawet Syna Bożego - zamordowano za prawdę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 19 lis 2018, 14:51

Luba pisze:
Torcik pisze:Luba, to co wykładasz w ogóle się kupy nie trzyma i z Bogiem czy to biblii czy jakimś innym nie ma nic wspólnego.



Bingo, Torciku :)

Rzeczywiscie... to, co pisze, niewiele ma wspolnego ze znanymi ci b(B)ogami...i nie wazne skad ich znasz.

Ja pisze o swoim niebianskim Ojcu, ktorego czesciowo objawil mi Syn Bozy, a reszte prawdy o Nim objawia mi Duch Prawdy.

To co pisze jest spojne.

Nie wiem o jakiej "kupie" myslisz, ktorej mialabym sie trzymac ,piszac z obfitosci serca.

Czy masz moze na mysli "kupe" denominacji chrzescijanskich ?

Na pewno nie mam na myśli żadnej denominacji.
Powołujesz się, Luba na Biblię, a mnie zarzucasz:"Rzeczywiscie... to, co pisze, niewiele ma wspolnego ze znanymi ci b(B)ogami...i nie wazne skad ich znasz"? Nie wiem skąd masz taką wiedzę o mnie, ale mniejsz...
Wiele razy piszesz przecież o Jezusie. Póki co mamy wiadomości o Nim i Jego naukach tylko w NT, więc albo odnosisz się do Pisma, albo masz zupełnie kogoś innego na wzór. To jest jedno z tego, o czym piszę, że się kupy nie trzyma.
Po drugie, już cię pytałam i mi jakoś "wężykiem" odpowiedziałaś, że tak Ojciec to Jahwe, a więc od jakiego ojca ty masz objawienie? Bo to, które tu przedstawiasz ma się nijak do biblijnego objawienia Boga ST.
Jak, kiedy i co ci objawił ten twój ojciec. Ciągle wspominasz o jakichś dodatkowych, wyjątkowych i tylko dla ciebie przeznaqczonych objawieniach...Ja w to nie wierzę tak, jak nie wierze w objawienia maryjne tydzież całego mnóstwa świętych kobiet i mężczyzn. Możesz jakieś konkrety w sprawie tych objawień podać?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 19 lis 2018, 14:54

wybrana pisze:
Torcik pisze:Ponosi cię Luba. Jeszcze potrafię zrozumieć Fryderyka, ale twoich wywodów już nie. A wybrana pisze raz tak raz siak.
Luba, to co wykładasz w ogóle się kupy nie trzyma i z Bogiem czy to biblii czy jakimś innym nie ma nic wspólnego. Nie rozumiem, dlaczego próbujesz w te twoje wymysły mieszać Biblie i Jezusa. Nie tak On nauczał. Jak odrzucasz ST to odrzucasz też Jezusa, bo to On powiedział i o proroctwach, i o nienaruszalności ST, i dawał przykłady z ST wlaśnie itd.itd. Wymyśliłaś sobie jakąś torę bożą ni z gruchy ni z pietruchy. Tworzysz zupełnie odlotowy obraz zarówno Boga jak i Jego stworzenia. Co to w ogóle ma oznaczać, że człowiek stwarza...itd. Różne dziwne rzeczy już słyszałam, ale to się w ogóle kupy nie trzyma.
Wybrana, włącz myślenie samodzielne.

W Starym Testamencie jest zawarta prawda Boża i prawda grzesznego człowieka.
Prawdą Bożą są przede wszystkim piękne przykazania - Dekalog, które to właśnie zwierają przykazania miłości - największe i najważniejsze, których kazał przestrzegać Jezus Chrystus.
Czy Izraelici przyjęli i przestrzegali przykazania Boże?
Prawdą Bożą jest to, że Bóg powoływał Proroków, by głosili wolę Bożą, ale ci Prorocy - prawdziwi - byli mordowani za prawdę.
Nawet Syna Bożego - zamordowano za prawdę.

No i co w związku z tym?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 15:12

Torcik pisze:Powołujesz się, Luba na Biblię,


Wyjasniam:

Nie powoluje sie na Boblie lecz na Tore Boga, zawarta czesciowo w Biblii :)

Nie uznaje Ksiegi, ktora redagowal Krk, roszczacy sobie do Niej prawa autorskie i wlasnosciowe , za Slowo Boze :)

Tore Boga znajduje wszedzie...rowniez w napisanych przez ciebie slowach i w slowach innych userow.

Nie da sie o sprawach duchowych rozprawiac wg narzuconego schematu.

Prawda w zaden sposob nie podlega ludzkim ograniczeniom.

To, co ty nazywasz "odlotem" jest jedynie odejsciem od swiata, w ktorym jestes po uszy pograzona.

Ten "odlot" to po prostu moja duchowosc, na ktora wciaz zrzedzisz i prychasz :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 19 lis 2018, 15:22

Luba pisze:Nie powoluje sie na Boblie lecz na Tore Boga...
Wynalazek religijny Luby; religia Luby polega na wymieszaniu gnozy, feminizmu, marksizmu i chorych fantazji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 19 lis 2018, 15:23

Luba pisze:
Torcik pisze:Powołujesz się, Luba na Biblię,


Wyjasniam:

Nie powoluje sie na Boblie lecz na Tore Boga, zawarta czesciowo w Biblii :)

Nie uznaje Ksiegi, ktora redagowal Krk, roszczacy sobie do Niej prawa autorskie i wlasnosciowe , za Slowo Boze :)

Tore Boga znajduje wszedzie...rowniez w napisanych przez ciebie slowach i w slowach innych userow.

Nie da sie o sprawach duchowych rozprawiac wg narzuconego schematu.

Prawda w zaden sposob nie podlega ludzkim ograniczeniom.

To, co ty nazywasz "odlotem" jest jedynie odejsciem od swiata, w ktorym jestes po uszy pograzona.

Ten "odlot" to po prostu moja duchowosc, na ktora wciaz zrzedzisz i prychasz :)

Nie Luba, nie zgadzam się, abyś i ty wmawiała mi coś, co mnie nie dotyczy. Chodzi o to:"
To, co ty nazywasz "odlotem" jest jedynie odejsciem od swiata, w ktorym jestes po uszy pograzona."
przepraszam, ale wypisujesz brednie.
W dodatku nie odpowiedziałaś na żadne moje pytanie, a przypominam - pytałam o objawienia twoje, które ciągle tak podkreślasz, sugerując, że Ojciec objawił ci osobiście jakieś newsy i jesteś jakby ponad wszystkimi innymi, których już tera nie omieszkujesz poniżać (subtelnie dość, ale ja tez mam swoją duchowość, że o wrażliwości nie wspomnę).
Może lepiej używaj normalnego słownictwa. Tora to Tora - znana nam z kart Biblii i wierzeń Izraelitów, a tora boża to jakaś twoja osobista ... nie wiem co nawet, skoro torą dla ciebie jest mój wpis i wpisy innych userów. Nie rób tego, bo to złe.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości