Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 17:14

ALFA JOHN pisze:"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.

I jak to zrozumieć?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 25 lis 2018, 17:24

wybrana pisze:
ALFA JOHN pisze:"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.

I jak to zrozumieć?


Twoje zrozumienie zalezy od stanu twojego ducha.

Proponuje abys uwzglednila cudzyslow w mojej wypowiedzi i autora slow, ktore cytuje oraz jego tozsamosc narodowa .


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 22:42

ALFA JOHN pisze:
wybrana pisze:
ALFA JOHN pisze:"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.

I jak to zrozumieć?


Twoje zrozumienie zalezy od stanu twojego ducha.

Proponuje abys uwzglednila cudzyslow w mojej wypowiedzi i autora slow, ktore cytuje oraz jego tozsamosc narodowa .

A ja ci proponuje określ się, co chciałeś wyrazić.
Ducha tu nie mieszaj. Co oznacza słowo w cudzysłowie - ja wiem, ale o jakim chrześcijańskim teatrze - ty piszesz?
Jakiego autora słów cytujesz?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 25 lis 2018, 23:31

ALFA JOHN
Wiara chrześcijańska, to prawda dana nam przez Jezusa Chrystusa.
Jest ona opisana w Ewangeliach Nowego Testamentu. Te Ewangelie, są naszym jedynym źródłem wiary jaki posiadamy.
Podstawową prawdą tam zawartą jest to, że Bóg jest miłością i my mamy wzrastać w tej miłości. To miłość ma królować w sercu wierzącego chrześcijanina.
Niektórzy uważają, że są chrześcijanami, ale świadectwa ich życia nie są owocami tej wiary.
Religia - jest nauką wiary. Nie zawsze religia uczy prawdy - prawdy Bożej, bo różni są nauczyciele.
Chrześcijaninem nazywa się człowieka, który przyjął Chrystusa do swojego życia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 26 lis 2018, 00:17

ALFA JOHN pisze:
wybrana pisze:
ALFA JOHN pisze:"Ukrzyzowany Chrystus" to zydowska kukielka w chrzescijanskim teatrze odgrywanym na wielkiej scenie swiata.

I jak to zrozumieć?


Twoje zrozumienie zalezy od stanu twojego ducha.

Proponuje abys uwzglednila cudzyslow w mojej wypowiedzi i autora slow, ktore cytuje oraz jego tozsamosc narodowa .

Masz rację, źle zrozumiałam twój cytat - przepraszam.
Wiem, co chciałaś wyrazić.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 26 lis 2018, 07:48

Pan Jezus żydowską kukiełką? Niby w jaki sposób? Przecież religia żydowska to jakieś 50 lat po Chrystusie, bo powstała w opozycji do Chrześcijaństwa. Pan Jezus był taką osobą, że faryzeusze nie mogli tego zdzierżyć i sięgnęli do mitologii pogańskiej (miedzy innymi Talmud, który jest instrukcją na temat jak oszukać Pana Boga i człowieka obcego) i w ten sposób spreparowali religie, która nie ma nic wspólnego z Mojzeszem, na którego się powołują. Jakby nie patrzeć, żydzi są przez Sw. Jana przedstawieni jako ci, którzy są „z synagogi szatana, którzy mówią, że są Judejczykami, a nimi nie są, lecz kłamią” - Ap. 3:9.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 26 lis 2018, 09:02

ALFA JOHN pisze:Rozmawiamy o wykreowanym przez Zydow Bogu, a nie o prawdziwym Bogu, ktorego objawil Syn Bozy..
My rozmawiamy o prawdziwym Bogu objawionym przez Pana Jezusa w Słowie Bożym - Biblii.

ALFA JOHN pisze:Jesli szukasz Boga, Torciku, to zacznij od siebie. Mysle, ze tam Go odnajdziesz.
W grzesznym człowieku znajdziesz grzech a nie Boga.
ALFA JOHN pisze:Ja przekonuje sie wciaz na nowo, ze chrzescijanstwo jest religia falszywa i nalezy z niego wyjsc.
Tylko wiara chrześcijańska prowadzi człowieka do Boga, tylko wiara Panu Jezusowi może prowadzić do zbawienia. Własne religie jakie wytworzysz w swojej głowie zaprowadzą cię na bezdroża błędu i upadku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 26 lis 2018, 13:55

Riddick pisze:Pan Jezus żydowską kukiełką? Niby w jaki sposób? Przecież religia żydowska to jakieś 50 lat po Chrystusie, bo powstała w opozycji do Chrześcijaństwa. Pan Jezus był taką osobą, że faryzeusze nie mogli tego zdzierżyć i sięgnęli do mitologii pogańskiej (miedzy innymi Talmud, który jest instrukcją na temat jak oszukać Pana Boga i człowieka obcego) i w ten sposób spreparowali religie, która nie ma nic wspólnego z Mojzeszem, na którego się powołują. Jakby nie patrzeć, żydzi są przez Sw. Jana przedstawieni jako ci, którzy są „z synagogi szatana, którzy mówią, że są Judejczykami, a nimi nie są, lecz kłamią” - Ap. 3:9.

Tak jak napisała ALFA JOHN -
Twoje zrozumienie zalezy od stanu twojego ducha.
"Chrystus ukrzyżowany" był żydem i to jest fakt.
Wykorzystano "ukrzyżowanego Chrystusa" dla rozgrywania własnego teatru np.(katolicy).
Czyż nie jest to teatr?
Czyż wizerunek "Chrystusa ukrzyżowanego" nie jest tam kukiełką w tym granym teatrze.
Takich teatrów jest wiele.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 26 lis 2018, 14:48

Co wy tu piszecie. Przecież ukrzyżowanie jest kluczowe. Jest to śmierć z a grzechy ludzi. Kompletnie nie rozumiem co to ma z jakimiś kukiełkami wspólnego. :roll:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 26 lis 2018, 20:38

Torcik pisze:Co wy tu piszecie. Przecież ukrzyżowanie jest kluczowe. Jest to śmierć z a grzechy ludzi. Kompletnie nie rozumiem co to ma z jakimiś kukiełkami wspólnego. :roll:


Torciku, ukrzyzowanie jest kluczowe tylko w chrzescijanstwie.
Zaklamani Zydzi ukrzyzowali, a jeden z nich zrobil z tego "kluczowa" sprawe i kult w tym chrzescijanstwie.

Pochodzace od Zydow "zbawienie z laski przez wiare" jest sprytna manipulacja "narodu wybranego".

Tutaj maja zastosowanie nastepujace slowa Mesjasza:

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą

Mat. 23., 13



Natomiast kluczowa sprawa Objawienia jest to:

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu

Jan 18., 37


To Prawda wyzwala, Torciku, a nie wiara , jakakolwiek by ona nie byla.

Prawda to jedno z imion Boga.

Syn Bozy powiedzial o sobie, ze jest Prawdą.

Awiec to Prawda jest kluczową sprawą na ktorej opiera sie Krolestwo Boze, do ktorego krzyzujący Syna Bozego faryzeusze jak rowniez fani "ukrzyzowanego Chrystusa" nie mają wstepu.

"Ukrzyzowany Chrystus" umozliwil Zydom ekspansje na caly swiat.

A fanatyczna wiara chrzescijan jest wodą na zydowski mlyn.

Podzialy w chrzescijanstwie sa smieszne.

W najwazniejszym aspekcie chrzescijanskiej wiary ( "kluczowym ", jak to okreslil Torcik), czyli ukrzyzowaniu , wszyscy chrzescijanie sa jednomyslni, a faryzeusze tryumfują przez kolejne tysiaclecia.

Dla wszystkich podazających droga objawionej Prawdy oznacza to przesladowania na wszelkie sposoby, zgodnie zreszta z zapowiedzią Syna Bozego.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2018, 20:47 przez ALFA JOHN, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 26 lis 2018, 20:41

wybrana pisze:
Riddick pisze:Pan Jezus żydowską kukiełką? Niby w jaki sposób? Przecież religia żydowska to jakieś 50 lat po Chrystusie, bo powstała w opozycji do Chrześcijaństwa. Pan Jezus był taką osobą, że faryzeusze nie mogli tego zdzierżyć i sięgnęli do mitologii pogańskiej (miedzy innymi Talmud, który jest instrukcją na temat jak oszukać Pana Boga i człowieka obcego) i w ten sposób spreparowali religie, która nie ma nic wspólnego z Mojzeszem, na którego się powołują. Jakby nie patrzeć, żydzi są przez Sw. Jana przedstawieni jako ci, którzy są „z synagogi szatana, którzy mówią, że są Judejczykami, a nimi nie są, lecz kłamią” - Ap. 3:9.

Tak jak napisała ALFA JOHN -
Twoje zrozumienie zalezy od stanu twojego ducha.
"Chrystus ukrzyżowany" był żydem i to jest fakt.
Wykorzystano "ukrzyżowanego Chrystusa" dla rozgrywania własnego teatru np.(katolicy).
Czyż nie jest to teatr?
Czyż wizerunek "Chrystusa ukrzyżowanego" nie jest tam kukiełką w tym granym teatrze.
Takich teatrów jest wiele.

Pan Jezus nie był żydem, to jest fakt.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 26 lis 2018, 20:49

Riddick pisze:Pan Jezus nie był żydem, to jest fakt.


Moglbys to rozwinac ?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 27 lis 2018, 08:55

ALFA JOHN pisze:To Prawda wyzwala, Torciku, a nie wiara , jakakolwiek by ona nie byla.
Prawda jest inna:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego,nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Luba, łamiesz regulamin, dostałaś już pięć ostrzeżeń i teraz założyłaś nowe konto ALFA JOHN, to grozi permanentnym banem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
ALFA JOHN
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 13:46
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: WIEM, ZE NIC NIE WIEM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ALFA JOHN » 27 lis 2018, 14:32

KAAN pisze:
Luba, łamiesz regulamin, dostałaś już pięć ostrzeżeń i teraz założyłaś nowe konto ALFA JOHN, to grozi permanentnym banem.


Jesli jestes przekonany o prawdziwosci fantazji na moj temat to banuj.

A jesli chodzi o Lube, to uwazam, ze niepotrzebnie cie ponosi.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 27 lis 2018, 16:15

ALFA JOHN'

Tutaj maja zastosowanie nastepujace slowa Mesjasza:

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą

Mat. 23., 13



Natomiast kluczowa sprawa Objawienia jest to:

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu

Jan 18., 37


To Prawda wyzwala, Torciku, a nie wiara , jakakolwiek by ona nie byla.

Prawda to jedno z imion Boga.

Syn Bozy powiedzial o sobie, ze jest Prawdą.

Awiec to Prawda jest kluczową sprawą na ktorej opiera sie Krolestwo Boze, do ktorego krzyzujący Syna Bozego faryzeusze jak rowniez fani "ukrzyzowanego Chrystusa" nie mają wstepu.

"Ukrzyzowany Chrystus" umozliwil Zydom ekspansje na caly swiat.

A fanatyczna wiara chrzescijan jest wodą na zydowski mlyn.

Dla wszystkich podazających droga objawionej Prawdy oznacza to przesladowania na wszelkie sposoby, zgodnie zreszta z zapowiedzią Syna Bozego.


Masz zupełną rację i w 100 procentach zgadzam się z tobą, że tylko prawda ma znaczenie. Jezus Chrystus narodził się na ziemi po to, byśmy poznali prawdę, bo tylko ta prawda nas wyzwoli z mocy ciemności. Właśnie za prawdę - prawdę Bożą - został ukrzyżowany, bo ta prawda parzyła jak ogień właśnie ludzi, którzy uważali się za bardzo wierzących. Ci, co uważali się za bardzo wierzących nie służyli Bogu, ale szatanowi, bo nie przyjmowali prawdy Bożej, która wyrażała wolę Bożą.
Za bardzo wierzących uważają się muzułmanie, katolicy, buddyści, prawosławni itd. ale czy oni idą drogą prawdy?
Czy ludziom wierzącym można zarzucić, że są bez wiary?
Czy uczonym w piśmie i faryzeuszom można zarzucić, że żyli bez wiary?
Otóż nie - mieli wiarę i wszystko co czynili było łączone z wiarą, ale czy spełniali wolę i prawa Boże? - nie, nie wypełniali, nie służyli Bogu, bo nie było w nich prawdy. Prawdę - prawdę Bożą dopiero poznaliśmy przez Syna Bożego, który narodził się na ziemi - by dać świadectwo prawdzie.
Jeżeli nie przyjmiemy danej nam prawdy objawionej, to dalej żyjemy w ciemności i w mocy szatana.

A co jest prawdą?
To, że Bóg jest miłością i to miłość ma królować w naszym życiu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość