Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: diedmaroz » 18 sty 2018, 21:00

Bóg w Biblii opisał wszelkiej maści fałszywych nauczycieli, new age'owców i czasy, w których przyszło nam żyć.

Znienawidzony Paweł z Tarsu już ponad 2 tysiące lat temu przewidział co się stanie.

„Przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom” (2 Tm 4, 3-4).

„A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich (1Tym 4,1)

Salomon też coś rozjaśnia:
Przypowieści 13:13
Kto gardzi Słowem, ten ginie; lecz kto szanuje przykazania, temu będzie odpłacone.
14:6
Szyderca nadaremnie szuka mądrości, lecz dla roztropnego poznanie jest rzeczą łatwą.
14:7
Trzymaj się z dala od głupca, gdyż nie napotkasz u niego rozumnej mowy.
14:8
Mądrość roztropnego to poznanie właściwej drogi, lecz głupota głupców zawodzi.

Głupcy. Nie ma się czym chełpić, przyszliście na forum z misją ośmieszenia chrześcijaństwa czy wierzących biblijnie osób i nawet jeśli komuś sprawiacie przykrość - życie - jednak przed Panem nie będzie już tak śmiesznie. Szkoda mi was jeżeli zdarzy się tak, że nie będzie już szansy, bo nigdy nie wiadomo kiedy nam przyjdzie opuścić ten padół. W chwili obecnej jesteście w stanie totalnego upadku i jeszcze się z tego naigrywacie.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 18 sty 2018, 22:25

diedmaroz pisze:Bóg w Biblii opisał wszelkiej maści fałszywych nauczycieli, new age'owców i czasy, w których przyszło nam żyć.

Znienawidzony Paweł z Tarsu już ponad 2 tysiące lat temu przewidział co się stanie.

„Przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom” (2 Tm 4, 3-4).

„A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich (1Tym 4,1)

Salomon też coś rozjaśnia:
Przypowieści 13:13
Kto gardzi Słowem, ten ginie; lecz kto szanuje przykazania, temu będzie odpłacone.
14:6
Szyderca nadaremnie szuka mądrości, lecz dla roztropnego poznanie jest rzeczą łatwą.
14:7
Trzymaj się z dala od głupca, gdyż nie napotkasz u niego rozumnej mowy.

14:8
Mądrość roztropnego to poznanie właściwej drogi, lecz głupota głupców zawodzi.

Głupcy. Nie ma się czym chełpić, przyszliście na forum z misją ośmieszenia chrześcijaństwa czy wierzących biblijnie osób i nawet jeśli komuś sprawiacie przykrość - życie - jednak przed Panem nie będzie już tak śmiesznie. Szkoda mi was jeżeli zdarzy się tak, że nie będzie już szansy, bo nigdy nie wiadomo kiedy nam przyjdzie opuścić ten padół. W chwili obecnej jesteście w stanie totalnego upadku i jeszcze się z tego naigrywacie.


@magda, to teraz już się tak nazywasz ?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 18 sty 2018, 23:01

diedmaroz pisze: Szkoda mi was jeżeli zdarzy się tak, że nie będzie już szansy, bo nigdy nie wiadomo kiedy nam przyjdzie opuścić ten padół. W chwili obecnej jesteście w stanie totalnego upadku i jeszcze się z tego naigrywacie.



A mnie szkoda ciebie, dziewczyno.....ze dalas sie wciagnac w fikcje pelna demonow i ognistych piekiel.....ze trwonisz najpiekniejszy dar, jakim jest zycie pozostajac w niewoli klamstwa....


To nie ja, lecz przebiegly pracz mozgu cie ponizyl...pozbawil cie swiadomosci i checi do zycia tu i teraz....

Nie ma dla ciebie zycia w innej formie i w innej rzeczywistosci....Ktos wciska ci straszny kit....

Ty, jedyna i niepowtarzalna....istniejesz tylko tu i tylko teraz....Dlaczego dalas sobie wmowic, ze to nieprawda....?


Nie masz zadnego grzechu....Zycie nie jest grzechem...To cudowna , niepowtarzalna szansa doswiadczyc go ludzkiej formie....Szansa od Stworcy....Boga niepojetego....naszego wspanialego Ojca.....

Zyj na Jego chwale....raduj sie Zyciem....okazuj Bogu wdziecznosc na wszelkie mozliwe sposoby..... :)


I nie rozsiewaj klamstw, ze Bog cie potepia....ze potepia kogokolwiek.....


Bog jest tylko MILOSCIA....i niczym wiecej..... :)


Wszystko co czyni jest DOBRE....


Dlaczego rozsiewasz klamstwa o Bogu, ze sie msci...ze zadaje cierpienia....ze nienawidzi.....?



Dlaczego mierzysz Boga ludzka miarka...?


To nie jest przeciez zastraszony, zindoktrynowany , pozbawiony podobienstwa Bozego czlowiek....zeby musial desperacko reagowac ....mordowac i mscic sie.....

To nie miesci sie w Boskiej Naturze.... :)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 18 sty 2018, 23:29

Bóg jest Miłością ale jest też Bogiem Sprawiedliwym , nie zapominac o tym


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 18 sty 2018, 23:41

Noemi pisze:Bóg jest Miłością ale jest też Bogiem Sprawiedliwym , nie zapominac o tym




Sprawiedliwosc MILOSCI jest DOBREM.....

W MILOSCI nie ma nawet cienia zla....

Wszystko, co Bog czyni jest dobre..... :)


Wszystko inne to fikcja, tworzona przez ludzi oddzielonych od zrodla ZYCIA....Klamstwo zwyczajne.....ludzkie.....i jego konsekwencje....


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 18 sty 2018, 23:57

zgadza się że Bóg wszystko czyni co dobre ,ale też karci,bo jeśli jesteśmy bez karania to bardzo kiepsko by było z nami
Biblia Tysiąclecia
Księga: List do Hebrajczyków 12:
12:5a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza.
12:6Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje.
12:7Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?
12:8Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi.
12:9Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy?
12:10Tamci karcili nas według swej woli na czas znikomych dni. Ten zaś czyni to dla naszego dobra, aby nas uczynić uczestnikami swojej świętości.
12:11Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości.
12:12Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana!
12:13Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony.
12:14Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.
12:15Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni,
12:16i aby się nie znalazł jakiś rozpustnik i bezbożnik, jak Ezaw, który za jedną potrawę sprzedał swoje pierworodztwo.
12:17A wiecie, że później, gdy chciał otrzymać błogosławieństwo, został odrzucony, nie znalazł bowiem miejsca na nawrócenie, choć go szukał ze łzami.
12:18Nie przystąpiliście bowiem do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy
12:19ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił
12:20Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane.
12:21A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę.
12:22Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie,
12:23do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,
12:24do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla.
12:25Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił, o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia.
12:26Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem.
12:27Te zaś słowa jeszcze raz wskazują, że nastąpi zniszczenie tego, co zniszczalne, a więc tego, co zostało stworzone, aby pozostało to, co jest niewzruszone.
12:28Dlatego też otrzymując niewzruszone królestwo, trwajmy w łasce, a przez nią służmy Bogu ze czcią i bojaźnią!
12:29Bóg nasz bowiem jest ogniem pochłaniającym.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 19 sty 2018, 01:01

Motyl pisze:Bog jest tylko MILOSCIA....i niczym wiecej..... :)

He, he, he... Herezja. :D Bóg jest miłością, ale nie jest tylko miłością. Bywa również ogniem trawiącym (Hbr 12:29 BW). ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 sty 2018, 09:21

Motyl pisze:
Noemi pisze:Bóg jest Miłością ale jest też Bogiem Sprawiedliwym , nie zapominac o tym




Sprawiedliwosc MILOSCI jest DOBREM.....

W MILOSCI nie ma nawet cienia zla....

Wszystko, co Bog czyni jest dobre..... :)


Wszystko inne to fikcja, tworzona przez ludzi oddzielonych od zrodla ZYCIA....Klamstwo zwyczajne.....ludzkie.....i jego konsekwencje....

Masz rację, wszystko, co Bóg czyni jest dobre. W miłości nie ma cienia zła. Sprawiedliwość w miłości jest dobrem.
Tak nauczał Jezus Chrystus. Jeżeli ktoś odrzuca Słowo Boże - Ewangelię, a swoją wiarę opiera na mądrości człowieka,to znaczy,że wybiera człowieka, a nie Boga i nie jest godzien.
Mamy kochać Boga, przede wszystkim kochać Boga bardziej niż ludzi.
Wierzyć w Jego - intencję, prawo, sprawiedliwość.

Nie potwierdzony przez Boga - kto nie doznał próby.
Dlatego jesteśmy wypróbowani przez ogień i wodę, byśmy zaświadczyli naszą wolę i nasze intencję i pragnienia.
Pragnienie życia z Bogiem - czy bez Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 sty 2018, 18:06

@magda wtym temacie napisałaś
Re: Co determinuje ludzie pragnienia
Postautor: magda » 19 sty 2018, 13:26
Ja to napisałam w wielkim skrócie i uproszczeniu , oczywiście Bóg nie tylko się przyglada temu co się dzieje , interwenuje , zsyła na nas rzne próby i doswiadczenia i robi iele innych reczy o których nawet nie wiemy , nic bez jego zgody się nie dzieje , ale on sam właśnie swoją decyzją dał nam wolną wolę zebyśmy niezależnie od niego zdecydowali czy go chcemy i kochamy czy bedziemy posłuszni czy nie, i żeby cos w końcu osądzic to ta rzecz musi się wydarzyć , nie mozesz potępić kogoś bo mógł coś zrobić ale nie zrobił bo Bóg go zabił wcześniej bo znał przyszłosc , dlatego swiat istnieje i dzieja sie rózne rzeczy, często bardzo złe , jednak sprawiedliwość Boze wymaga że zeby potępić jakiegos Hitlera to musi on zrobic swoje draństwo i żeby wybrać kogos to ten ktos musi okazać sie wiernym i szlachetnym ( to tez w wielkim skrócie) Bóg teoretycznie mógłby stworzyc wszystkich jednocześnie ustawić w rządku i powiedzieć wybieram tego tego i tamtego reszte zabijam i byłby spokój ale sprawiedliwosć Boza wymaga zeby wszystko się wydarzyło a wolną wolę Bóg dał bo nie chce mieć robotów co bedą idealni , będa go kochac bo to będzie Boza wola i decyzja zże go kochają i na podstawie tego jakimi ich stworzył wybrać ich do zbawienie , jest inaczej Bóg dał nam prawo decyzji bo chce mieć dzieci które go kochają , słuchaja są mu wierni bo oni tak chcą a nie że on ich tak stworzył jako kochajace roboty . Gdyby tak nie było to byłoby bardzo trudno wytłumaczyć dlaczego Bóg dopuszcza istnienie zła, dlaczego jednych wybrał a innych odrzucił , musi byś tak ze Bóg jednych odrzucił bo to oni sami sobie nagrabili i odrzucili łaskę a ze jak wiesz Bóg jest poza czasem to oznacza ze nie rzucał monetą. Z reszta nie byłoby sprawiedliwym rzucanie monetą


Nie mogę ci tam odpisać ze względu na ograniczenia regulaminowe dla mnie, więc pozwól, że tu się do niego odniosę.
Takie oskarżenie Boga jakie w tym poście napisałaś, to szatan by lepiej tego nie ujął.
Działanie iście szatańskie, by oskarżać Boga o zło i wszystkie bezeceństwa uczynione przez złych i grzesznych ludzi - potworów takich jak Hitler.
Jak śmiesz tak pisać i czemu moderacja ci pozwala.Myślę, że ty jesteś tu moderacją.
Założyłaś sobie to forum by kpić z Boga,pomawiać Boga i by zwabić jak najwięcej ludzi do piekła.
Precz szatanie !


Za podkreślony zwrot otrzymujesz punky karny, nie wolno obrażać użytkowników forum.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 19 sty 2018, 20:54

Dragonar pisze:
Motyl pisze:Bog jest tylko MILOSCIA....i niczym wiecej..... :)

He, he, he... Herezja. :D Bóg jest miłością, ale nie jest tylko miłością. Bywa również ogniem trawiącym (Hbr 12:29 BW). ;)



MILOSC jest OGNIEM....i ma niepojeta moc.... :)


Jest to jednak zawsze moc stworcza....ZRODLO wszelkiegoZYCIA i DOBRA....a nie zniszczenia i bólu.....


W cytowanym przez ciebie liscie, ktory Pawel z Tarsu pisze do Hebrajczykow, widac golym okiem faryzejskie zapedy "nawroconego" Zyda.... ;-)



18 Nie przyszliście bowiem do namacalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy 19 ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go usłyszeli, prosili, aby do nich nie mówił. 20 Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane. 21 A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Zatrwożony jestem i drżę. 22 Wy natomiast przyszliście do góry Syjon, do miasta Boga żywego – Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zgromadzenie, 23 i do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów [ludzi] sprawiedliwych, którzy już doszli do celu, 24 do Pośrednika Nowego Testamentu – Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla. 25 Baczcie, abyście nie odrzucili Tego, który [do was] przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odrzucili Tego, który na ziemi mówił, to o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia. 26 Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje, mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. 27 [u]Te zaś słowa jeszcze raz wskazują, że nastąpi zniszczenie tego, co zniszczalne, a więc tego, co zostało stworzone, aby pozostało to, co jest niewzruszone. 28 Dlatego też otrzymując niewzruszone królestwo, trwajmy w łasce, a przez nią służmy Bogu z czcią i bojaźnią. 29 Bóg nasz bowiem jest ogniem pochłaniającym.[/u]



Pawel z sentymentem wspomina tutaj Jahwe, ktory sial zniszczenie na ziemi.....Probuje w to wkomponowac nauke Jezusa, ktora z niszczycielem Jahwe nie ma nic wspolnego....

Jezus mowil o Bogu MILOSCI, ktory jest naszym kochajacym Ojcem i wszystko co dla nas robi, jest DOBREM...

Niestety, Bog tzw. chrzescijan, majacych swoje korzenie w nauce Pawla, charakteryzuje sie najczesciej rozdwojeniem...a nawet roztrojeniem jazni i jedyne uczucia jakie wzbudza to niepewnosc i strach....bo nigdy przeciez nie wiadomo.....

To juz Izajasz w swoich proroczych rozwazaniach trafniej okresla istote Boga:

Izaj. 55:9 9. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze. 10. Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb, 11. Tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem. 12. Bo z radością wyjdziecie i w pokoju zostaniecie przyprowadzeni. Góry i pagórki wybuchną przed wami okrzykami radości, a wszystkie drzewa polne będą klaskać w dłonie. 13. Zamiast głogu wyrośnie cyprys, zamiast pokrzywy wyrośnie mirt. I będzie to dla Pana chlubą, znakiem wiecznym, który nie zniszczeje.


Albo Jezus:

Mat. 6:25-29 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o życie swoje, co będziecie jedli albo co będziecie pili, ani o ciało swoje, czym się przyodziewać będziecie. Czyż życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż odzienie? 26. Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one? 27. A któż z was, troszcząc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć? 28. A co do odzienia, czemu się troszczycie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną; nie pracują ani przędą. 29. A powiadam wam: Nawet Salomon w całej chwale swojej nie był tak przyodziany, jak jedna z nich.



BOG JEST MILOSCIA...w pelnym tego slowa zanaczeniu.... :)


Dzielo MILOSCI nigdy nie zostanie zniszczone przez "ogien trawiacy", jak smie straszyc Pawel...a za nim powtarzaja te ewangelie zniszczenia jego zwolennicy....dodajac czesto, ze "zbawienie pochodzi od Zydow".....


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: diedmaroz » 19 sty 2018, 21:40

Gdybyś była ślepa nie miałabyś winy, ale skoro mówisz, że widzisz i jesteś oświecona..

Sparafrazowałam żeby Ci pokazać, że Pan Jezus sądził, ale robił to sprawiedliwie. Nie był tylko i wyłącznie miłością, ale też sędzią. W tym wypadku osądził ślepych przewodników ślepych, którzy się mieli za oświeconych. Widziałam już niejednego, który wyrzucał księgi z Biblii i kończy się to zawsze tak samo jak i w wypadku osób, o których jest ten wątek. Wielu "odkryło prawdę" o kąkolu w Biblii i wszyscy skończyli jako sekta ciągnąca za sobą kolejne ofiary.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 20 sty 2018, 09:13

diedmaroz pisze: Wielu "odkryło prawdę" o kąkolu w Biblii i wszyscy skończyli jako sekta ciągnąca za sobą kolejne ofiary.


Kąkolu w Biblii wcale nie trzeba odkrywac, bo jest jawny...Jesli ktos tego nie widzi ,to tylko dlatego, ze nie szuka PRAWDY lecz wierzy naiwnie w to, co ktos inny podal mu do wierzenia..... :->

W przeciwienstwie do ciebie nie znam nikogo, kto bedac swiadomym czlowiekiem skonczylby w jakiejs sekcie...Swiadomosc i sekciarstwo wykluczaja sie wzajemnie.... :->

Dla mnie np. jest niezaprzeczalnym faktem, ze KZ jest sektą.

Jak to mozliwe, ze ty tego nie dostrzegasz...?

Mysle, ze zupelnie stracilas czujnosc...znieczulono cie do tego stopnia, ze przestalas reagowac na naturalne zjawiska w realu, przenoszac sie w fantastyczny swiat wiary...pelen demonow, przeklenstw, strachu, zgrzytania zebow ...i totalnego braku pewnosci siebie ...Ufasz naiwnie, ze po smierci otrzymasz nagrode za to, ze teraz zlozysz swojemu Bogu ofiare z zycia..... :-(


Tymczasem BOG MILOSCI , ktory JEST ZRODLEM WSZYSTKIEGO CO ZYJE nie wymaga od ciebie takich ofiar.... :)

JEGO zamierzeniem bylo, abys odzwierciedlala JEGO NATURE....zyjac tym samym na JEGO chwale.... :)

Zamiast budowac fortece sprobuj zmienic perspektywe ....byc moze wtedy dostrzezesz bezsens swoich dzialan.... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: diedmaroz » 20 sty 2018, 14:40

Czyli Pan Jezus, który czynił zawsze to, co się Ojcu podoba i złożył ofiarę ze swego życia na krzyżu też był w sekcie?
Oczywiście nie składaj "ofiary z życia", żyj starym życiem jako stary człowiek - Twój wybór. Skoro nie wierzysz, że masz grzeszną naturę od urodzenia do nowego narodzenia to właśnie stałaś się swoim własnym guru i bogiem.
Nikt mnie nie znieczulał, nawróciłam się zanim wiedziałam co to w ogóle jest KZ, o ironio, przeczytałam m. in. słowa apostoła Pawła "łaską zbawieni jesteście przez WIARĘ i nie z was, BOŻY TO DAR".

PS. Nie musisz się silić na te kwieciste opisy jak to źle się po chrześcijańsku nie mam, nie sądzę by ktokolwiek tutaj łykał takie głupoty.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dragonar » 20 sty 2018, 16:02

Motyl pisze:MILOSC jest OGNIEM....i ma niepojeta moc.... :)


Jest to jednak zawsze moc stworcza....ZRODLO wszelkiegoZYCIA i DOBRA....a nie zniszczenia i bólu.....

Bóg jest i miłością, i ogniem trawiącym. Niekiedy niszczy swoje stworzenia lub pozwala im ulec zniszczeniu, gdy na to zasłużą - w dodatku ma do tego pełne prawo. Wykrzywiasz słowa Apostoła Pawła, interpretując je jako opis miłości, która jest ogniem - w kontekście fragmentu zdecydowanie chodzi o sąd i słuszny gniew Boży.

Motyl pisze:W cytowanym przez ciebie liscie, ktory Pawel z Tarsu pisze do Hebrajczykow, widac golym okiem faryzejskie zapedy "nawroconego" Zyda.... ;-)

[...]

Dzielo MILOSCI nigdy nie zostanie zniszczone przez "ogien trawiacy", jak smie straszyc Pawel...a za nim powtarzaja te ewangelie zniszczenia jego zwolennicy....dodajac czesto, ze "zbawienie pochodzi od Zydow".....

Zapędy? "Nawróconego"? Śmie straszyć? Rozumiem, że Twój kanon Nowego Testamentu jest dużo szczuplejszy, niż kanon Kościoła i nie zawiera Listów Pawła? Paweł był Apostołem, powołanym nie przez człowieka, ale przez samego Boga (Ga 1:1), a głoszona przez niego ewangelia także jest pochodzenia Bożego (Ga 1:11-12). Jeżeli ją odrzucasz, wciąż starając się być chrześcijanką, ciąży na Tobie przekleństwo (Ga 1:8-9). :( Czy jesteś tego świadoma?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: kontousunieteMtl » 20 sty 2018, 16:57

Dragonar pisze:Paweł był Apostołem, powołanym nie przez człowieka, ale przez samego Boga (Ga 1:1)


Jestes pewien...?

A kto oprocz Pawla ci to powiedzial...?

, a głoszona przez niego ewangelia także jest pochodzenia Bożego (Ga 1:11-12).


Jw...kto moglby to potwierdzic...?

Czy nie zastanawia cie roznica pomiedzy nauka Pawla i Jezusa...?

Dostrzegasz w ogole roznice...?

Jeżeli ją odrzucasz, wciąż starając się być chrześcijanką,


Ja nie musze nic odrzucac, poniewaz tak naprawde nigdy tej ewangelii nie przyjelam.

Kiedys uwierzylam ludziom na slowo , ze Biblia jest Slowem Bozym i tak tez te ksiege traktowalam.

Jednak przyszedl czas, kiedy przestalam ufac ludziom, deklarujacym sie biblijnymi chrzescijanami poniewaz ich poczynania byly sprzeczne z Duchem Milosci, ktorego Objawil Jezus ...

Nie staram sie byc chrzescijanka w twoim pojeciu...Dla mnie to styl zycia a nie spolecznosc z ludzmi, ktorzy swoim postepowaniem zaprzeczaja nauce Jezusa Chrystusa.


ciąży na Tobie przekleństwo (Ga 1:8-9).
:(

Przeklenstwa ludzi nie robia na mnie zadnego wrazenia :)


Czy jesteś tego świadoma?



Jw.... :->

Przeklinajacy ludzie kojarza mi sie z katolikami w powloczystych szatach i z uczonymi w Pismie Zydami....

Owszem ,jestem swiadoma czym sa tego typu przeklenstwa....To ewangelia nienawisci i zniszczenia, stojaca w sprzecznosci z ewangelia MILOSCI I ZYCIA gloszona przez Jezusa i Jego uczniow :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości