Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 13:06

koleżanka pisze:Torcik naprawdę z tobą coś nie tak jest, chrześcijanin nie ma wątpliwości jeśli trzyma się Jezusa. On jest prawdą, więc ufa się mu a nie ludziom i naszym emocjom.
Kilka dni temu dałabyś się pokroić za Maryję wieczną dziewicę i za swój kościół, ale widać już się nawróciłaś i masz już prawo mówić innym ludziom, co z nimi "nie tak". Pycha kroczy przed upadkiem, pamiętaj. Nawet Jezus nie używał takiej retoryki, jaka obficie wylewa się z ust tzw.wierzących. Jeszcze ze 3 razy musiałabyś życie przeżyć, aby pojąć co tez mam na myśli.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 13:16

Torcik jak możesz uważać się za chrześcijankę skoro masz wątpliwości? Ja będąc w KK nie nazwałam siębie chrześcijanką bo tak naprawdę byłam katoliczką. Twoje wątpliwości są błache, jak można koś nie lubić kto żył dawno temu?
Po za tym jesteś w kościele baptystów i takie wątpliwości? Zastanów się gdzie zbłądziłaś, bo ja katoliczką byłam od urodzenia i za nim otworzyły mi się oczy zrozumiałam czego nie chciałam widzieć kiedy Jezus mi to pokazywał.
Maryjność jest toksyczna jak fałszywy wyrzut sumienia, który ciąży jak kamień młyński u szyi. Nie wytykaj mi bo sama pokazujesz swoją ignorancje.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 lis 2018, 18:04

koleżanka pisze:Torcik jak możesz uważać się za chrześcijankę skoro masz wątpliwości? Ja będąc w KK nie nazwałam siębie chrześcijanką bo tak naprawdę byłam katoliczką. Twoje wątpliwości są błache, jak można koś nie lubić kto żył dawno temu?
Po za tym jesteś w kościele baptystów i takie wątpliwości? Zastanów się gdzie zbłądziłaś, bo ja katoliczką byłam od urodzenia i za nim otworzyły mi się oczy zrozumiałam czego nie chciałam widzieć kiedy Jezus mi to pokazywał.
Maryjność jest toksyczna jak fałszywy wyrzut sumienia, który ciąży jak kamień młyński u szyi. Nie wytykaj mi bo sama pokazujesz swoją ignorancje.

A ty uważasz, że protestanci to tacy już święci? -nic bardziej mylnego.
Może nie wszyscy, ale są tacy i to nawet na tym forum, co uważają, że każda władza ludzka jest z nadania przez Boga. Mało tego to nawet twierdzą, że nawet hitlera w określonym dla siebie celu - wybrał Bóg.
Oskarżają Boga o każde zło tu na ziemi, że niby wszystko dzieje się tylko z woli Bożej.
Czyli ludzie to takie bezwolne istoty pozbawione woli i nie odpowiadają w sumie za czynienie zła, bo w sumie wszystko niby się dzieje z woli Bożej. To człowiek jest zwolniony od odpowiedzialności.
Herezja! herezja! herezja!.
Nawet ktoś mi tu odpowiedział - wiem kto, ale nie powiem, że nie ma żadnej walki duchowej między Bogiem a szatanem.
Cała Apokalipsa Jana - to niby taki pic na wodę? a szatan i Bóg są w idylli - komitywie, by męczyć człowieka
Herezja! herezja! herezja!
I to piszą tu takie wnioski osoby, które mianują się mądrymi i nauczycielami.

Droga Koleżanką - uważaj, byś z tego zachwytu nie popadła w jeszcze większe zwiedzenie.

Bóg dał człowiekowi błogosławieństwo i przekleństwo - prawo wyboru.
Wybieramy Boga - czyli dobro i czynimy dobrze.
Wybieramy szatana - czyli zło i czynimy zło.
Bóg i szatan to nie przyjaciele i walka o dusze ludzkie jeszcze się nie zakończyła.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 15 lis 2018, 18:13

magda pisze:Pomyśl sobie jak wielu gosci którzy cztaja to forum przeczyta to co pisze "protestantka" i ilu sie z tego powodu odwróci od wiar


Obstawiam że ... zero ;)


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 15 lis 2018, 18:19

Jeżeli ktos odpadnie od religi protestanckiej to takiej osobie wyjdzie to tylko na plus

koleżanka pisze:Zastanów się gdzie zbłądziłaś, bo ja katoliczką byłam od urodzenia i za nim otworzyły mi się oczy zrozumiałam


Przecież ty nie masz pojęcia o katolickiej teologii. Podobnie jak i większość protestantów na tym forum

Wybrana pisze:Herezja! herezja! herezja!


Jaka herezja? W obrębie waszej religi nie ma czegoś takiego jak herezja. Bo nie macie jednej wspólnej doktryny. U was każdy może głosić co chce i twierdzić "że wyczytał to w Biblii"
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018, 18:25 przez Suzuja, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 18:23

Droga Koleżanką - uważaj, byś z tego zachwytu nie popadła w jeszcze większe zwiedzenie.


Żaden zachwyt czy to źle, że odkryłam żywego i prawdziwego Chrystusa, który nie pasuje do religii katolickiej?
Wątpię, wybrana nie wiem gdzie należysz, ale człowiek potrzebuje wspólnoty i to zdrowej (z sektami miałam do czynienia) aby samemu nie popaść w herezje.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 15 lis 2018, 18:24

fryderyk pisze:
magda pisze:Pomyśl sobie jak wielu gosci którzy cztaja to forum przeczyta to co pisze "protestantka" i ilu sie z tego powodu odwróci od wiar


Obstawiam że ... zero ;)

:zdrowko: ...albo i "mniej niż zero" :band2: :clap2:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 18:25

Suzuja pisze:Jeżeli ktos odpadnie od religi protestanckiej to takiej osobie wyjdzie to tylko na plus

koleżanka pisze:Zastanów się gdzie zbłądziłaś, bo ja katoliczką byłam od urodzenia i za nim otworzyły mi się oczy zrozumiałam


Przecież ty nie masz pojęcia o katolickiej teologii. Podobnie jak i większość protestantów na tym forum


Wiem i to wiele, bo byłam w zakonie. A ty suzuja mało wiesz czym kieruje się KK w swoich wierzeniach.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 15 lis 2018, 18:28

Doprawdy?

koleżanka pisze:Żaden zachwyt czy to źle, że odkryłam żywego i prawdziwego Chrystusa, który nie pasuje do religii katolickiej?


To może w końcu wykażesz to co nie pasuje w Jezusie i katolicyzmie? Zamiast rzucać puste hasełka?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 lis 2018, 18:36

koleżanka pisze:
Droga Koleżanką - uważaj, byś z tego zachwytu nie popadła w jeszcze większe zwiedzenie.


Żaden zachwyt czy to źle, że odkryłam żywego i prawdziwego Chrystusa, który nie pasuje do religii katolickiej?
Wątpię, wybrana nie wiem gdzie należysz, ale człowiek potrzebuje wspólnoty i to zdrowej (z sektami miałam do czynienia) aby samemu nie popaść w herezje.

We wspólnocie możemy się wzajemnie umacniać i wspólnie wielbić Boga.
Ale przede wszystkim trzeba się mocno trzymać Słowa Bożego - nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa, które to zawierają Ewangelie. Człowiek może coś sądzić omylnie, ale Słowo Boże jest nieomylne.
To w nim przede wszystkim trzeba utwierdzać swoją wiarę.
Walka duchowa trwa w nas ciągle i tylko mocne trzymanie się nauki Jezusa Chrystusa pozwoli nam w tej walce zwyciężać.
A dwa przykazania miłości są dla nas w tej nauce najważniejsze- kochać Boga i bliźniego swego jaka siebie samego.
To głównie miłość jest wykładnią naszej wiary.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 15 lis 2018, 18:43

Wybrana pisze:Człowiek może coś sądzić omylnie, ale Słowo Boże jest nieomylne


No i do czego doprowadziło was czytanie Pisma? Do tego że macie ponad 30 tysięcy denominacji gdzie jedna nauka goni inną naukę często sprzeczną ze sobą

We wspólnocie możemy się wzajemnie umacniać i wspólnie wielbić Boga


A katolików umacnia Jezus czyli głowa Kościoła, biskup Rzymu czyli papież który jest następcą Piotra Apostoła, a następnie prawowieni biskupi i prezbiterzy. których Jezus powołał aby strzegli prawdziwej wiary


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 lis 2018, 18:52

Suzuja pisze:
Wybrana pisze:Człowiek może coś sądzić omylnie, ale Słowo Boże jest nieomylne


No i do czego doprowadziło was czytanie Pisma? Do tego że macie ponad 30 tysięcy denominacji gdzie jedna nauka goni inną naukę często sprzeczną ze sobą

We wspólnocie możemy się wzajemnie umacniać i wspólnie wielbić Boga


A katolików umacnia Jezus czyli głowa Kościoła, biskup Rzymu czyli papież który jest następcą Piotra Apostoła, a następnie prawowieni biskupi i prezbiterzy. których Jezus powołał aby strzegli prawdziwej wiary

Dziecko drogie piszesz tu na forum, a czytałeś chociaż raz Biblię?
Powiem ci, że nie czytałeś ani razu.
Wejdź w ten link, zmniejsz ekran i po prawej stronie będzie - nawigacja.
Wybierz sobie przekład Biblii i wybierz to co chcesz poznać.
Czytaj nauki Jezusa Chrystusa zawarte w czterech Ewangeliach.
Listy Apostolskie też są bardzo pomocne.
http://biblia-online.pl/


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 18:54

Suzuja pamiętaj, że denominacje te nie są powiązane z jednym tylko kościołem. Kościół Rzymski też ma swoje odłamy i sekty (w jednej byłam i nic z tym nie robi, bo do dziś działa), Tradycjonaliści od Piusa, Mariawici, Starokatolicy. Odłamy są bo są i nie da się tego nie zauważyć.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 15 lis 2018, 18:57

Wybrana pisze:Dziecko drogie piszesz tu na forum


Nie życzę sobie takich tekstów. Poza tym nie wiesz ile mam lat

a czytałeś chociaż raz Biblię?


Owszem, I głosi ona że w sprawach wiary mam być posłuszny biskupom i prezbiterom. Co czynię. Głosi też że żadne Pismo nie jest do własnego wyjaśnienia

Czytaj nauki Jezusa Chrystusa zawarte w czterech Ewangeliach


Wolę czytać nauki Jezusa zawarte w calej Biblii. Wolę też uznawać nauki Jezusa zawarte w tradycji apostolskiej która jest starsza niż Biblia

koleżanka pisze:Suzuja pamiętaj, że denominacje te nie są powiązane z jednym tylko kościołem


Ależ pamietam, i dlatego nawet nie dopuszczam do siebie myśli że osoba ktora ma pojęcie o PŚ i chrześcijaństwie z własnej woli przejedzie na protestantyzm

Kościół Rzymski też ma swoje odłamy i sekty


Odłamem jest protestantyzm. A dalej to juz towje wymysly

Btw, a przykładów sprzeczności między Jezusem a katolicyzmem jak nie bylo tak nie ma :(


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: koleżanka » 15 lis 2018, 19:06

Nie wyrywaj moich wypowiedzi z kontekstu. Sekty w Rzymskim Kościele były i będą bo biskupi pieniądze liczą a nie pomagają ludziom.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości