Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 19 lut 2018, 20:16

KAAN pisze:
poselstwo pisze:
KAAN pisze:Moja wiara nie opiera się o żydowskie baśnie ale o Słowo Boże.

Tyt 1:13 Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze
14 I nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy.

15 Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie.
16 Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


Słabo u Ciebie z wiedzą o historii wiary. Większość sporu w NT, to spor pomiędzy etnochrześcijanami a judeochrześcijanami. Ten watek też się do tego odnosi.
Jest jeszcze inna grupa ludzi, to chrześcijanie - ludzie wiary opartej o łaskę i Boże objawienie w Biblii. To ludzie nie zajmujący się żydowskimi baśniami, tradycją, proroctwami fałszywych proroków ani filozofią.

poselstwo pisze: nie spamuj, jak nie masz już nic wartościowego do napisania.
Nie troluj, mam do przekazania największą wartość jaka itstnieje na piśmie to Słowo Boże.


O czym ty bredzisz. Kolejny raz udowadniasz iz obca ci jest wiedza o poczatkach chrzescijanstwa. Doucz sie i nie gadaj bzdur bo to wstyd. Poczytaj o konflikcie pomiedzy etno a judeochrzescijanami w 1. Wieku i 2. A nue rzucasz cytaty nieadekwatne.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 20:22

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Motyl pisze:Poza religia nie istnieje tez grzech....a wiec skoro go nie ma, to i zycie wiode bezgrzeszne...
Takie myślenie popiera szatan.

List do Rzymian 3:23 Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,




Po raz kolejny stwierdzam, ze Jezus objawial inna PRAWDE niz Pawel :


„Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże” – Jana 9:3.


Nie Motylku. Tak nie jest. Paweł głosił to samo co Pan Jezus. W Jana 9,3 rozchodzi się o chorobę która nie była spowodowana grzechem tego człowieka. Wszyscy grzeszymy, ale ten człowiek z ewangelii był ślepy nie z powodu swojego grzechu. Są tacy którzy z powodu swojego grzechu są chorzy np. marskość wątroby, bo nadużywa alkoholu itp.
O tym Pan Jezus powiedział w ewangelii Jana 9,3: "Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże."

Paweł mówi że zbawienie jest w Chrystusie np: Rzym.3,23-24:

" (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
(24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,

i Pan Jezus również mówi że tylko on zbawia np: Ew.Jana 10,7-9:

" (7) Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
(8) Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich.
(9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.

Obydwaj, Pan Jezus i apostoł Paweł, mówią to samo: Zbawienie jest w Jezusie, za darmo z łaski jego.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunięte1 » 19 lut 2018, 20:37

Jeremiasz, po raz pierwszy ktoś dał mi jakąś pociechę, bo ta i tylko ta sprawa dręczy mnie od dawna.
Dziękuję serdecznie.
Poza tym, jeśli uzależnić zbawienie od tego, czy się czyta Biblię to w Polsce dopiero od niedawna ludzie są zbawieni i to tylko ci, którzy...?no własnie, czytają codziennie, studiują "po protestancku", a cała reszta, czyli prawie przez półtora tysiąca lat ląduje w najgłębszych dołach z ogniem...
Sama też nie pamiętam, aby głoszono nawrócenie (w krk), a dowiedziałam się o tym od protestantów, a teraz mam dość tego słuchania, bo tak właściwie jedni drugim zarzucają pod byle pretekstem - nienawrócenia, braku zbawienia itd. Jednocześnie podkreśla się fakt, że jedynie dzięki łasce wiary można się nawrócić. Wiem, to było wałkowane, ale to jest kwadratura koła. (co nie znaczy, że nie wierzę w zbawienie z łaski - żeby nie było).


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 20:49

KAAN pisze:
Motyl pisze:Prawde o Bogu objawia przeciez sam Bog...

Tak, objawił ja w Słowie Bożym - Biblii, tam napisano, że jeśłi się ktoś nie narodzi z Ducha Świętego nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Innymi słowy jak się nie nawrócisz zginiesz w piekle jak każdy nienawrócony człowiek który się urodził pod niebem.


Nagabujesz Motyla KAAN. Rozumiem, że Pan Bóg dał Ci objawienie co do niej, że jest nienawrócona i pójdzie do piekła?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 21:18

kontousunięte1 pisze:Sama też nie pamiętam, aby głoszono nawrócenie (w krk), a dowiedziałam się o tym od protestantów, a teraz mam dość tego słuchania, bo tak właściwie jedni drugim zarzucają pod byle pretekstem - nienawrócenia, braku zbawienia itd. Jednocześnie podkreśla się fakt, że jedynie dzięki łasce wiary można się nawrócić. Wiem, to było wałkowane, ale to jest kwadratura koła. (co nie znaczy, że nie wierzę w zbawienie z łaski - żeby nie było).

Zbawienie zawsze zależy od Pana Boga. Od tego, kogo On pociągnie do swego Syna.
Patrząc na KRK, ja bym powiedział że ich spowiedź jest taką ramą, albo modelem Biblijnego zbawienia. Pan Bóg, ja w to wierzę, często w te ramy wchodzi i zbawia tych ludzi. Jakie są to ramy? Wiara w Syna Bożego jako zbawiciela Świata i Boga trójjedynego, następnie wiara że On wybacza wszystkie grzechy gdy o to prosimy, następnie przyjęcie Pana Jezusa do serca.

Tak powinni postąpić wszyscy ci którzy chcą być zbawieni. Następnie powinni naśladować Pana Jezusa. Zbawieni są (czego katolicy nie wiedzą) już w chwili gdy Duch Święty wchodzi do ich serc. Kroczenie za Panem jest już wtedy bardzo łatwe i przyjemne.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 00:35

Albertus pisze:
poselstwo pisze:
Albertus pisze:Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


Zapoznaj się proszę z materiałem. :)


Zapoznałem się.

Czy możesz odpowiedzieć na to moje proste pytanie?

Pytam nie bez powodu.....

Jako argument na rzecz swojej koncepcji Branham podaje wersety z Ew Jana8:37-44

Wystarczy przeczytać ten tekst w nieco szerszym kontekście:
J8:
(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.

Aby przekonać się że Jezus przyznaje że rozmówcy są fizycznym genetycznym potomstwem Abrahama.

Nie są natomiast potomstwem Abrahama w sensie duchowym ponieważ przeczą temu ich uczynki, nie śą równoczesnie z tych samych przyczyn potomstwem duchowym Boga ale są duchowym potomstwem diabła.

Zanim człowiek się nie narodzi z Boga jest potomstwem duchowym diabła. I jest tak z każdym człowiekiem skażonym przez grzech. PO narodzeniu się z Boga dziecko diabła staje się duchowym dzieckiem Boga.

Proste jak budowa cepa.

Wybacz ale koncepcje Branhama to delikatnie mówiąc bzdury....


"poselstwo" ! dla Ciebie powtórka! Albertus już Ci powiedział: Branham na poparcie swoich wymysłów powołuje się na Ew.Jana 8,37-45.
Pan Jezus w Ew.Jana 8,37-45 tych którzy go nie słuchają i nie pełnią woli Ojca Niebieskiego nazywa synami diabła. Dla wszystkich chrześcijan jest to zrozumiałe w sensie duchowym.
Branham twierdzi, że ci ludzie, fizycznie są dziećmi diabła i jego nasieniem.
Jeżeli rozmówcy Pana Jezusa z Ew.Jana 8,37-45 byli Żydami, potomkami prawymi Abrahama, to i Abraham był dzieckiem diabła, według fizycznego pokrewieństwa, jak również sam Pan Jezus, według koncepcji Branhama, był według fizycznego pokrewieństwa dzieckiem diabła, którego rodowód sięga zrodzonego ze współżycia Ewy z diabłem Kaina.

To nie tylko, jak mówi Albertus, delikatne bzdury. To są totalnie wielkie bzdury.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 00:45

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Motyl pisze:Zostane wrzucona....?....Jak...? za reca i za nogi....?....tak jak sie wrzuca do wody.....?
Przekonasz się jak zostaniesz wrzucona.


Przez moment widzialam cie w roli kata.....po zapadnieciu mojego wyroku skazujacego.... :eek:




Pan z Tobą Motylku! :) Pan Twoją tarczą, Pan Twoją siłą. Naprawdę KAAN odnosisz się do Motylka jak byś... diabła miał za swego Pana?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 00:46

Jeremiasz pisze:
Motyl pisze:
KAAN pisze:Przekonasz się jak zostaniesz wrzucona.


Przez moment widzialam cie w roli kata.....po zapadnieciu mojego wyroku skazujacego.... :eek:




Pan z Tobą Motylku! :) Pan Twoją tarczą, Pan Twoją siłą. Naprawdę KAAN odnosisz się do Motylka jak byś... diabła miał za Pana?


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 08:02

Jeremiasz pisze:jak również sam Pan Jezus, według koncepcji Branhama, był według fizycznego pokrewieństwa dzieckiem diabła, którego rodowód sięga zrodzonego ze współżycia Ewy z diabłem Kaina.

To nie tylko, jak mówi Albertus, delikatne bzdury. To są totalnie wielkie bzdury.


Bzdury to Ty własnie piszesz. Jezus w linii Kaina? Gratuluję znajomości Biblii.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Justyna » 20 lut 2018, 08:09

kontousunięte1 pisze:Jeremiasz, po raz pierwszy ktoś dał mi jakąś pociechę, bo ta i tylko ta sprawa dręczy mnie od dawna.
Dziękuję serdecznie.
Poza tym, jeśli uzależnić zbawienie od tego, czy się czyta Biblię to w Polsce dopiero od niedawna ludzie są zbawieni i to tylko ci, którzy...?no własnie, czytają codziennie, studiują "po protestancku", a cała reszta, czyli prawie przez półtora tysiąca lat ląduje w najgłębszych dołach z ogniem...
Sama też nie pamiętam, aby głoszono nawrócenie (w krk), a dowiedziałam się o tym od protestantów, a teraz mam dość tego słuchania, bo tak właściwie jedni drugim zarzucają pod byle pretekstem - nienawrócenia, braku zbawienia itd. Jednocześnie podkreśla się fakt, że jedynie dzięki łasce wiary można się nawrócić. Wiem, to było wałkowane, ale to jest kwadratura koła. (co nie znaczy, że nie wierzę w zbawienie z łaski - żeby nie było).



Dobrze napisałaś. Ja też mam podobne przemyślenia. Czy Ci, co wysyłają każdego do piekła co myśli inaczej, wiedzą też kto pierwszy z Polaków poszedł do nieba i w którym roku? Wg ich toku myślenia wszyscy przodkowie są w piekle. Przykre to...


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 08:20

poselstwo pisze:
Jeremiasz pisze:jak również sam Pan Jezus, według koncepcji Branhama, był według fizycznego pokrewieństwa dzieckiem diabła, którego rodowód sięga zrodzonego ze współżycia Ewy z diabłem Kaina.

To nie tylko, jak mówi Albertus, delikatne bzdury. To są totalnie wielkie bzdury.


Bzdury to Ty własnie piszesz. Jezus w linii Kaina? Gratuluję znajomości Biblii.


Czy Ty 'poselstwo' nie rozumiesz że właśnie taką naukę Branham nam serwuje, a Ty bezmyślnie ją wyznajesz.
Jeżeli Branham powołuje się na Ew.Jana 8,37-45 na potwierdzenie tego że jest wśród ludzi fizyczne potomstwo diabła, to Pan Jezus zwracał się tam do Żydów i Żydów tak określił jako tych którzy diabła mają za ojca.
Rozwijając temat możemy wnioskować że Abraham również jest potomkiem diabła, a że w rodu Abrahama wywodzi się Pan Jezus, idąc za myślą przewodnią którą Branham nam poddaje, Pan Jezus również byłby według ciała potomkiem diabła.

Właśnie to wzbudza taki sprzeciw wszystkich wierzących. Albertus już w pierwszym poście mówił ci o tym.


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 08:22

Ty to wymyśliłeś. Poselstwo tak nie mówi. Twe rozumowanie jest kompletnie nielogiczne i błędne.

Zapoznaj się wpierw proszę z Poselstwem nim zaczniesz pisać nieprawdę na Jego temat.

Pan Jezus zwraca się tam do konkretnej grupy osób, a nie do całości narodu.

Ani Abraham, ani Jezus nie byli z linii Kaina, więc powtórzę po raz kolejny, iż Twe rozumowanie nie jest spójne logicznie i odnosi się nie do Poselstwa, które naucza zupełnie inaczej niż Ty to sobie wyobraziłeś.

Logika myślenia nie kieruje do Twoich wniosków.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 08:28

Albertus pisze:Czy uważasz że Abraham był też z "nasienia węża"?


Albertus zadał Ci powyższe pytanie na które tak odpowiedziałeś:

poselstwo pisze:autor: poselstwo » 11 lut 2018, o 18:35

Ok. Czemu miałby być skoro był przyjacielem Boga?


Nie zrozumiałeś że on pytał o to samo co ja: Dlaczego Branham podaje że Abraham według ciała był z "nasienia węża" , a co za tym idzie również Pan Jezus?


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 08:31

Branham nic takiego nie podaje, że Abraham był z nasienia węża. Skąd te informacje? Tak samo, jak Henoch nie był z rodu Kaina. O czym Wy w ogóle mówicie? Proszę zapoznać się z tym, czego naucza Poselstwo, a nie pisać nieprawdziwe tezy, które nam przypisujecie. Ciężko jest rozmawiać z kimś, kto nie ma pojęcia o temacie, w którym się wypowiada. Podaję kilka razy tę samą informacje, a Wy nadal swoje tezy.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 08:43

poselstwo pisze:Ty to wymyśliłeś. Poselstwo tak nie mówi. Twe rozumowanie jest kompletnie nielogiczne i błędne.

Zapoznaj się wpierw proszę z Poselstwem nim zaczniesz pisać nieprawdę na Jego temat.

Pan Jezus zwraca się tam do konkretnej grupy osób, a nie do całości narodu.



Do kogo Pan Jezus zwraca się w Ew.Jana 8,37-45? "(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. "
Branham nie może brać słów z Ew.Jana 8,31-45 jako poparcia swojego objawienia. Nie może też brać słów Jana Chciciela zwracającego się do faryzeuszy; plemię żmijowe, na poparcie swoich tez. Dlatego bo ci faryzeusze również byli potomkami Abrahama, a więc i w tym przypadku Branham wskazywałby Abrahama jako tego który według ciała pochodzi z "nasienia węża".

Wierzący to przyjmują i wierzą, że faryzeusze i niektórzy Żydzi mieli za ojca diabła, ale nie w sensie fizycznym, tylko duchowym.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości