Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 08:46

poselstwo pisze:Branham nic takiego nie podaje, że Abraham był z nasienia węża. Skąd te informacje? Tak samo, jak Henoch nie był z rodu Kaina. O czym Wy w ogóle mówicie? Proszę zapoznać się z tym, czego naucza Poselstwo, a nie pisać nieprawdziwe tezy, które nam przypisujecie. Ciężko jest rozmawiać z kimś, kto nie ma pojęcia o temacie, w którym się wypowiada. Podaję kilka razy tę samą informacje, a Wy nadal swoje tezy.


To jest aż śmieszne! :) Czy Ty sam czytałeś ten materiał zawarty w linku który nam do rozmowy podałeś?
https://goszen.pl/pl/aktualnosc/nasienie-weza


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 08:56

poselstwo pisze:Branham nic takiego nie podaje, że Abraham był z nasienia węża. Skąd te informacje? Tak samo, jak Henoch nie był z rodu Kaina. O czym Wy w ogóle mówicie? Proszę zapoznać się z tym, czego naucza Poselstwo, a nie pisać nieprawdziwe tezy, które nam przypisujecie. Ciężko jest rozmawiać z kimś, kto nie ma pojęcia o temacie, w którym się wypowiada. Podaję kilka razy tę samą informacje, a Wy nadal swoje tezy.


Jeżeli nie czytałeś tego co sam podajesz, to Ci wkleję to co ten link zawiera:

"CZY JEZUS UCZYŁ O NASIENIU WĘŻA? CZY W DNIACH JEZUSA NA ZIEMI ZNAJDOWAŁO SIĘ NASIENIE WĘŻA?
Tak, Jezus odnosił się do tego, co stało się w Księdze Genesis, czyli w Księdze Rodzaju. Otóż, 1 Księga Mojżeszowa jest Księgą Nasienia i to dobre, a także to złe nasienie, one przejawiają się przez całą Biblię, dochodząc do pełnej dojrzałości w czasie żniwa, w którym żyjemy obecnie. W czasie żniwa te dwa różne nasiona zostaną od siebie na zawsze oddzielone. Kąkol zostanie spalony, a pszenica zostanie zabrana na Nową Ziemię.

(36) Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.

(37) A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.

(38) Rola zaś, to świat, a dobre nasienie [z greckiego „sperma” to: nasienie, potomek], to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.

(39) A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.

Ew. Mateusza 13:36-39

Pan Jezus uczył, że świat został obsiany dwoma różnymi rodzajami nasion. W powyższym tekście jest użyte greckie słowo „sperma”. Dokładnie to samo słowo, tylko w hebrajskim, znajduje się Księdze Rodzaju 3:15, gdzie Bóg powiedział, że ustanowi nieprzyjaźń pomiędzy nasieniem węża a nasieniem niewiasty. Są to synowie Królestwa oraz synowie Złego. Jedni są manifestacją dobrego, a drudzy złego nasienia. Jest to rezultat tego, co stało się w ogrodzie Eden, a z pewnością nie był to efekt spożycia naturalnego owocu. Jezus zwrócił się do bardzo religijnych ludzi, którzy odrzucali Jego Słowo, i nazwał ich dziećmi diabła (Ew. Jana 8:44). Żydzi wiedzieli, co się naprawdę stało w ogrodzie Eden, więc zaprzeczyli, mówiąc: „Nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga”. Pan Jezus natychmiast temu zaprzeczył. Nie zgodził się z tym, że Bóg jest ich ojcem. Stwierdził natomiast otwarcie, iż ojcem ich jest diabeł. Czy jest to wyrwana z kontekstu wypowiedź? Oczywiście, że nie. Wszystko zaczyna się układać w zdumiewający, prawdziwy obraz.

(37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.

(38) Mówię to, co widziałem u Ojca,a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.

(39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.

(40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

(43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Ew. Jana 8:37-44

Również Jan Chrzciciel, prorok poprzedzający przyjście Jezusa, posiadał jasne zrozumienie wężowego nasienia. Mówił o tym publicznie, kierując to przede wszystkim do najbardziej religijnej grupy.

(7) A gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów, przychodzących do chrztu, rzekł do nich: Plemię żmijowe, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?

(8) Wydawajcie więc owoc godny upamiętania;

(9) niech wam się nie zdaje, że możecie wmawiać w siebie: Ojca mamy Abrahama; powiadam wam bowiem, że Bóg może z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.

(10) A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona; wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone.

Ew. Mateusza 3:7-10"


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 08:59

I jak to się ma do Twojej logiki i przypisywaniu Poselstwu tego, czego Ono nie twierdzi ? Gdzie tu stoi, że Abraham jest z nasienia węża, albo Jezus? No właśnie NIGDZIE. Cała rozmowa zaczyna się od pewnej gry słownej, a nawet ironii / prowokacji wobec przeciwników Jezusa, a potem mamy zachętę do udowodnienia, że są z Abrahama, a w trakcie obnażenie tego, iż są jednak nasieniem wężowym - o czym zapewniają ich czyny. Czytaj logicznie i ze zrozumieniem proszę teksty biblijne chociaż. Stworzyłeś własną teorię i przypisujesz ją Poselstwu.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 09:08 przez poselstwo, łącznie zmieniany 1 raz.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 20 lut 2018, 09:07

Na moje pytanie o to czy Abraham jest też z linii węża Poselstwo odpowiedział:

Ezaw wprowadził geny kaananitów w linię Abrahama. Stąd mowa Jezusa potwierdzająca, że są potomkami Abrahama i węża ci faryzeusze.


A więc w myśl tej koncepcji faryzeusze byli w jakiś tam sposób potomkami nie Izaaka ale Ezawa.

Ogólnie to myślę że trudno branhamizm traktować jako chrześcijaństwo.

Nauka o genetycznym potomstwie węża neguje w praktyce wartość Ofiary Chrystusa.O zbawieniu decyduje nie przyjęcie bądź odrzucenie tej Ofiary ale genetyczne pochodzenie od węża lub nie pochodzenie od węża. Ofiara Chrystusa nawet jeśli funkcjonuje w nauczaniu Branhama to jest rzeczą wtórną wobec pierwszorzędnej - kwestii pochodzenia genetycznego


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 09:10

Albertus pisze:Na moje pytanie o to czy Abraham jest też z linii węża Poselstwo odpowiedział:

Ezaw wprowadził geny kaananitów w linię Abrahama. Stąd mowa Jezusa potwierdzająca, że są potomkami Abrahama i węża ci faryzeusze.


A więc w myśl tej koncepcji faryzeusze byli w jakiś tam sposób potomkami nie Izaaka ale Ezawa.

Ogólnie to myślę że trudno branhamizm traktować jako chrześcijaństwo.

Nauka o genetycznym potomstwie węża neguje w praktyce wartość Ofiary Chrystusa.O zbawieniu decyduje nie przyjęcie bądź odrzucenie tej Ofiary ale genetyczne pochodzenie od węża lub nie pochodzenie od węża. Ofiara Chrystusa nawet jeśli funkcjonuje w nauczaniu Branhama to jest rzeczą wtórną wobec pierwszorzędnej - kwestii pochodzenia genetycznego


Kolejna osoba przypisująca Poselstwu coś czego nie głosi. W każdym kazaniu mowa jest o Ofierze Chrystusa, jako najważniejszej; a to, że Biblia naucza o predestynacji, jest faktem niezaprzeczalnym.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Albertus » 20 lut 2018, 09:16

Jakie znaczenie ma Ofiara Chrystusa skoro o zbawieniu decyduje to czy wśród twoich przodków był ktoś kto miał rzekomo geny pochodzące od węża?

Czy możesz być zbawiony jeśli miałeś takiego przodka?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 09:17

To Twój wymysł, iż o Zbawieniu decydują geny. Bóg dokonał predestynacji. Wybrał Izrael. Wybrał Oblubienicę. Ofiara Jezusa jest dla Oblubienicy, nie dla potomstwa żmijowego. Rozumiem, że wiesz, co to jest wybranie, powołanie i zachowanie w Biblii i zdajesz sobię sprawę, iż nauka o predestynacji jest od Boga?


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 20 lut 2018, 09:37

poselstwo pisze:Ofiara Jezusa jest dla Oblubienicy, nie dla potomstwa żmijowego.
Wykaż to odpowiednimi fragmentami z Biblii, że Jezus nie umarł za wszystkich
Podpytam jeszcze o inne sprawy. Może odpowiesz, zamiast pisać, że już wszystko zostało powiedziane?
Za podanym linkiem:
Na początku wąż chodził wyprostowany i miał zdolność mówienia, gdyż rozmawiał z Ewą, a następnie z samym Bogiem. Po upadku człowieka Bóg przeklął węża i zupełnie zmienił budowę jego ciała. Wąż stał się niemy i zaczął pełzać po ziemi. Współczesny naukowy świat poszukuje brakującego inteligentnego ogniwa pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Tym ogniwem nie jest szympans. Tym brakującym elementem jest wąż, który przez seksualny akt połączył się z kobietą, a ona urodziła Kaina, który nie był człowiekiem czystej krwi.
Powrócę do swojego ptania: Kim był wąż?
O jakim ogniwie mówi Branham? Jaki szympans? Nauka o ewolucji nie zakłada żadnych szympansów jako przodków ludzkich. Biedny Branham oparł wiarę o błędne teorie darwińskie.
Czy istnieją dwa różne genomy ludzkie?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 09:47 przez Kitka, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 20 lut 2018, 09:46

Temat był już wałkowany. http://detektywprawdy.pl/2016/01/06/czy ... szystkich/ - tu masz
ładny tekst z wersetami od razu :)

Tymczasem odchodzę z forum i wszystkich pozdrawiam bardzo serdecznie. Dziękuję za wymianę zdań. Jeżeli ktoś chciałby się skontaktować to w stopce jest mail. Pozdrawiam ! :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Kitka » 20 lut 2018, 09:54

Kolejne moje pytanie: Dlaczego branhamowcy zakładają, że seksualność jest brudna i grzeszna?
W zalinkowanym tekście jest napisane, że Adam i Ewa zrobili "to samo", co wąż i Ewa, czyli współżyli. I Bóg poczytał to Adamowi za grzech. Ja się pytam, dlaczego?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 10:13

poselstwo pisze:O czym ty bredzisz..
To ty bredzisz o baśniach żydowskich.
Kolejny raz udowadniasz iz obca ci jest wiedza o poczatkach chrzescijanstwa. Doucz sie i nie gadaj bzdur bo to wstyd.
Kolejny raz udowadniasz, ze chcesz wiarę chrześcijańską zredukować do tradycji. Doucz się czym jest wiara chrześcijańska, prezentujesz żenujący poziom wiedzy o chrześcijaństwie.
poselstwo pisze: Poczytaj o konflikcie pomiedzy etno a judeochrzescijanami w 1. Wieku i 2. A nue rzucasz cytaty nieadekwatne.
Piszesz bzdury wymyślone przez liberalnych teologów, poczytaj Biblię i tam będziesz widział konflikt pomiędzy chrześcijanami i judaizującymi - problem z grzechem Galatów. To było I w.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 10:20

Jeremiasz pisze:Nagabujesz Motyla KAAN.
Moze to tak wygląda jak czytasz mały fragment wystąpień Motyla, ale Motyl chce tu propagować diabelską ideologię eliminującą potrzebę nawrócenia się do Pana Jezusa. Czy ty widzisz taką potrzebę?
Jeremiasz pisze: Rozumiem, że Pan Bóg dał Ci objawienie co do niej, że jest nienawrócona i pójdzie do piekła?
Poczytaj dokładnie moje posty; piszę o tym co Biblia mówi o człowieku w kontekście grzechu i potrzeby zbawienia. Moje wezwania dla Motyla są próbą obudzenia jej sumienia, bo świadectwo jej (nie)wiary jest jawne i pokazuje że zostanie osądzona i wrzucona do piekła, jedyną drogą zbawienia jest Pan Jezus.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: believer » 20 lut 2018, 10:24

Bardzo dobrze, że "poselstwo" odchodzi z forum, "poselstwo" trzymaj się swojej decyzji i nie wracaj, ale ciekawi mnie jeszcze taki temat, bo jeśli nasienie węża to prawda, to chyba się da to udowodnić jakoś naukowo i medycznie, bo ci potomkowie węża powinni mieć inne chromosomy i DNA rózne od potomków Abla, natomiast jak się weźmie tylko pod uwagę i się wnioskuje na podstawie tylko uczynków, zachowania i wypowiedzi kto jest potomkiem węża, to mi wychodzi, że użytkownik forum " poselstwo" też jest potomkiem węża, bo obraża innych ludzi :oczami: .

Albertus dobrze piszesz i dlatego pytałem się "poselstwo" czy jak ktoś urodził jako nasienie węża, to czy może się nawrócić? i nie odpowiedział. Pozdr :) .


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 11:41

believer pisze:... ale ciekawi mnie jeszcze taki temat, bo jeśli nasienie węża to prawda, to chyba się da to udowodnić jakoś naukowo i medycznie, bo ci potomkowie węża powinni mieć inne chromosomy i DNA rózne od potomków Abla... .
Najpierw muszę się uśmiechnąć :) , ale na poważnie; te wszystkie rozważania o nasieniach są sprzeczne z Biblią, bo Pan Jezus i Paweł uczyli że nie ci się liczą za potomstwo co są nimi cieleśnie, ale ci są potomkami, którzy są nimi duchowo, dotyczy to zarówno potomstwa Abrahama, Bożych dzieci jak i potomstwa szatana.

List do Rzymian 9:7 I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.

I warto przeczytać cały rozdział i teksty paralelne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 12:57

Albertus pisze:Nauka o genetycznym potomstwie węża neguje w praktyce wartość Ofiary Chrystusa.O zbawieniu decyduje nie przyjęcie bądź odrzucenie tej Ofiary ale genetyczne pochodzenie od węża lub nie pochodzenie od węża. Ofiara Chrystusa nawet jeśli funkcjonuje w nauczaniu Branhama to jest rzeczą wtórną wobec pierwszorzędnej - kwestii pochodzenia genetycznego


Zdecydowanie masz rację. Jest napisane że Jezus Chrystus umarł za wszystkich ludzi 1 List Jana 2,1-2:

"(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata."

Nauka o genetycznym potomstwie węża neguje ofiarę Jezusa za grzechy całego świata o czym czytamy w 1 Jana 2,1-2.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości