Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunięte1 » 11 lut 2018, 20:32

Masakra. Jeszcze tylko nauki o jaszczurach i ufo nam tu brakuje :roll: :mrgreen: ;-)


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 20:34

believer pisze:No właśnie i jasno jest napisane, że Kain był synem Adama(1): Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. [Biblia Warszawska, Rdz 4]
tak jak samo jak tu (17): I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha/Chanokha. [Biblia Warszawska, Rdz 4]


Chyba wiesz o bliźniakach z dwóch ojców? To było w Gan Eden. Jezus nie byl synem Józefa, ale za takiego Go miano bo Józef byl w związku z Marią. Tak samo tu. Byli parą Adam i Ewa i stąd te określenie. Wszystko jest w Biblii. Bóg posłużył się Poselstwem by to naświetlić. Odkryć tajemnice. Zdjąć zaslonę z tego.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 20:35

believer pisze:Już wyżej tłumaczyłem, może ktoś inny Ci wytłumaczy, bo ni rozumiesz o co chodzi, mówię tylko, że z Biblii wynika, że Kain był synem Adama
(1): Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. [Biblia Warszawska, Rdz 4].


Wlaśnie Ci to wyjaśniłem. To jednak nie przyznasz się do błędu apropo Henocha? :)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 20:41

kontousunięte1 pisze:Masakra. Jeszcze tylko nauki o jaszczurach i ufo nam tu brakuje :roll: :mrgreen: ;-)


Sposob na nabijanie sobie postow? Kolejna Twoja nic nie wnosząca do rozmowy dziecinna wypowiedź. ;)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: believer » 11 lut 2018, 20:46

Widzę, że dalej nie rozumiesz o co chodzi, może się inni wypowiedzą jak to widzą. Pozdrawiam i kończę :) . Nie chodzi mi o wyjaśnienie czy Henoch to Chanock tylko dlaczego jeśli Chanock był synem Kaina, to dlaczego Kain nie był synem Adama?
(1): Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. [Biblia Warszawska, Rdz 4]
(17): I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch. [Biblia Warszawska, Rdz 4]


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 11 lut 2018, 20:54

believer pisze:Widzę, że dalej nie rozumiesz o co chodzi, może się inni wypowiedzą jak to widzą. Pozdrawiam i kończę :) . Nie chodzi mi o wyjaśnienie czy Henoch to Chanock tylko dlaczego jeśli Chanock był synem Kaina, to dlaczego Kain nie był synem Adama?
(1): Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. [Biblia Warszawska, Rdz 4]
(17): I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch. [Biblia Warszawska, Rdz 4]


Wpis moj z 20:34.

Ps szkoda ze nie umiesz przyznac sie do pomylki.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 12 lut 2018, 11:05

To fałszywa ideologia, Biblia wyraźnie mówi że Kain jest wynikiem obcowania Adama i Ewy, to załatwia wszystko. Branham to fałszywy prorok.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 12 lut 2018, 11:15

KAAN pisze:To fałszywa ideologia, Biblia wyraźnie mówi że Kain jest wynikiem obcowania Adama i Ewy, to załatwia wszystko. Branham to fałszywy prorok.


Powtórzę się: Chyba wiesz o bliźniakach z dwóch ojców? To było w Gan Eden. Jezus nie byl synem Józefa, ale za takiego Go miano bo Józef byl w związku z Marią. Tak samo tu. Byli parą Adam i Ewa i stąd te określenie. Wszystko jest w Biblii. Bóg posłużył się Poselstwem by to naświetlić. Odkryć tajemnice. Zdjąć zasłonę z tego.

Nasienie węża idzie przez cała Biblię. Nie da się temu zaprzeczyć. No chyba, że ktoś ma zasłonę wciąż.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 12 lut 2018, 11:44

poselstwo pisze:
KAAN pisze:To fałszywa ideologia, Biblia wyraźnie mówi że Kain jest wynikiem obcowania Adama i Ewy, to załatwia wszystko. Branham to fałszywy prorok.
Powtórzę się: Chyba wiesz o bliźniakach z dwóch ojców? .
Kain nie był z bliźniaków i nie ma żadnego świadectwa w Biblii na wymysły Branhama.
poselstwo pisze:Nasienie węża idzie przez cała Biblię. Nie da się temu zaprzeczyć. No chyba, że ktoś ma zasłonę wciąż.
Kainici wymarli w potopie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 12 lut 2018, 11:56

KAAN pisze:Kainici wymarli w potopie.


To pogląd Franka E. jednakże śledząc Biblię widzimy, że tak nie było.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: believer » 12 lut 2018, 12:22

Co ja myślę o tej nauce to już się wypowiedziałem, ale chciałem się trochę dowiedzieć jak Ty/Wy to rozumiecie.
1. Czyli jak można poznać we współczesnych czasach, po czym, kto jest nasieniem/potomkiem wężowym, a kto pochodzi od Abla?
2. Jak nasienie węża przeszło przez potop? (gdzieś to czytałem u Branhama ale nie pamiętam) jak tam przetrwała tylko jedna rodzina.
3. i ostatnie: Czy jak ktoś obecnie jet potomstwem węża, to czy może się nawrócić i stać się częścią Oblubienicy? :?:


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 12 lut 2018, 12:43

believer pisze:Co ja myślę o tej nauce to już się wypowiedziałem, ale chciałem się trochę dowiedzieć jak Ty/Wy to rozumiecie.
1. Czyli jak można poznać we współczesnych czasach, po czym, kto jest nasieniem/potomkiem wężowym, a kto pochodzi od Abla?
2. Jak nasienie węża przeszło przez potop? (gdzieś to czytałem u Branhama ale nie pamiętam) jak tam przetrwała tylko jedna rodzina.
3. i ostatnie: Czy jak ktoś obecnie jet potomstwem węża, to czy może się nawrócić i stać się częścią Oblubienicy? :?:


1. To chyba jasne. Wybrani, powołani i zachowani przez Chrystusa vs. ci, którzy Jezusa odrzucają, bluźnią mu, czy też podszywają się pod chrześcijan. Po owocach ich poznacie.
2. Prześledź dokładnie ST, aż do Anakitów. Skup się też na Chamie.
3. Dziwne pytanie. Są naczynia stworzone ku zbawieniu i ku okazaniu Gniewu Bożego.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lut 2018, 12:49

poselstwo pisze:
KAAN pisze:Kainici wymarli w potopie.


To pogląd Franka E. jednakże śledząc Biblię widzimy, że tak nie było.




Oczywiscie..... ;)


Powiedz mi tylko, jaki jest sens twoich dzialan, jako "wybranca"....?....co osiagnales poznajac te nowa religijna rewelacje....?


Bo jak sie tak z boku przyjrzec, to jestes kolejna ofiara religii...a szczegolowo sekty, ktora toba manipuluje..... :-(



Piszesz o "nasieniu weza" nie zdajac sobie sprawy, ze jestes ofiara " jego" perfidnej, zakamuflowanej manipulacjii..... :-(


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 12 lut 2018, 12:52

Kolejnej osobie dziękuję za troskę. :) Nie czuję się zmanipulowany. :) Moja rodzina od pokoleń idzie za Poselstwem. ;) Ta rewelacja, jak to nazywasz, jasno pokazuje w nowym i bardziej zrozumiałym świetle, np. predestynację i jej zasady. :) Odpowiednio objaśnia genezę zła i konsekwencje. Pokazuje Chrystusa i Jego Oblubienicę, która od samego początku musiała mierzyć się i "deptać" głowę wężową i jego pokolenia. ;)


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lut 2018, 13:46

poselstwo pisze:Kolejnej osobie dziękuję za troskę. :) Nie czuję się zmanipulowany. :) Moja rodzina od pokoleń idzie za Poselstwem. ;) Ta rewelacja, jak to nazywasz, jasno pokazuje w nowym i bardziej zrozumiałym świetle, np. predestynację i jej zasady. :) Odpowiednio objaśnia genezę zła i konsekwencje. Pokazuje Chrystusa i Jego Oblubienicę, która od samego początku musiała mierzyć się i "deptać" głowę wężową i jego pokolenia. ;)





Okay, poselstwo....rozumiem twoja sytuacje i twoje dobre intencje..... :)


Nie podejrzewam cie o swiadome rozsiewanie "chwastow"......bo wiem, jak dziala religia....i jej slugusy..... :->


A wiem to wszystko, poniewaz podobnie jak ty, bylam jej ofiara...z urodzenia..... :eek:


Poprostu urodzilam sie..."chrzescijanka"....(czytaj "katoliczka" )..... ;) ....i do tej pory ciagnie sie to za mna..... :-(



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości