Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 19 lut 2018, 11:16

Obecnie nie jest to mozliwe w moim wykonaniu. Jednak tutaj znajdziesz interpretacje - jedną z wielu rabinicznych - o ewie i wężu: https://www.liturgia.pl/Zaskakujaca-egz ... -i-Kainie/


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 11:40

poselstwo pisze:
believer pisze:No właśnie i jasno jest napisane, że Kain był synem Adama(1): Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. [Biblia Warszawska, Rdz 4]
tak jak samo jak tu (17): I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha/Chanokha. [Biblia Warszawska, Rdz 4]


Chyba wiesz o bliźniakach z dwóch ojców? To było w Gan Eden. Jezus nie byl synem Józefa, ale za takiego Go miano bo Józef byl w związku z Marią. Tak samo tu. Byli parą Adam i Ewa i stąd te określenie. Wszystko jest w Biblii. Bóg posłużył się Poselstwem by to naświetlić. Odkryć tajemnice. Zdjąć zaslonę z tego.


Co do Jezusa, to wszyscy mniemali że jest synem Józefa. Naprawdę był synem Boga. Co do Kaina, to Biblia nigdzie nie podaje, że ktoś mniema, że jest synem Adama, tylko podaje że on jest synem Adama.
Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Na dodatek powiedziała Ewa: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana. Nie z pomocą diabła. Ewa nie obcowała z diabłem, nie poczęła Kaina z diabłem, ale z Adamem.
(1 Moj.4,1)
Proste


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 19 lut 2018, 13:26

poselstwo pisze: Poczytaj Torę Pardes Lauder. Żydzi mają identyczny pogląd na Gan Eden, jak Branham i Zgromadzenie idące za Poselstwem. Żydzi również uważają, że Ewa cudzołożyła z wężem. To tyle.
Moja wiara nie opiera się o żydowskie baśnie ale o Słowo Boże.

Tyt 1:13 Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze
14 I nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy.

15 Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie.
16 Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Justyna » 19 lut 2018, 13:47

poselstwo pisze:Obecnie nie jest to mozliwe w moim wykonaniu. Jednak tutaj znajdziesz interpretacje - jedną z wielu rabinicznych - o ewie i wężu: https://www.liturgia.pl/Zaskakujaca-egz ... -i-Kainie/


Dzięki. Ciekawe ujęcie


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 19 lut 2018, 13:55

KAAN pisze:
poselstwo pisze: Poczytaj Torę Pardes Lauder. Żydzi mają identyczny pogląd na Gan Eden, jak Branham i Zgromadzenie idące za Poselstwem. Żydzi również uważają, że Ewa cudzołożyła z wężem. To tyle.
Moja wiara nie opiera się o żydowskie baśnie ale o Słowo Boże.

Tyt 1:13 Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze
14 I nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy.

15 Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie.
16 Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


Słabo u Ciebie z wiedzą o historii wiary. Większość sporu w NT, to spor pomiędzy etnochrześcijanami a judeochrześcijanami. Ten watek też się do tego odnosi. Nie wypowiadaj się już i nie spamuj, jak nie masz już nic wartościowego do napisania.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 19 lut 2018, 15:03

poselstwo pisze:
KAAN pisze:
poselstwo pisze: Poczytaj Torę Pardes Lauder. Żydzi mają identyczny pogląd na Gan Eden, jak Branham i Zgromadzenie idące za Poselstwem. Żydzi również uważają, że Ewa cudzołożyła z wężem. To tyle.
Moja wiara nie opiera się o żydowskie baśnie ale o Słowo Boże.

Tyt 1:13 Świadectwo to jest prawdziwe, dla tej też przyczyny karć ich surowo, ażeby ozdrowieli w wierze
14 I nie słuchali żydowskich baśni i nakazów ludzi, którzy się odwracają od prawdy.

15 Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie.
16 Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


Słabo u Ciebie z wiedzą o historii wiary. Większość sporu w NT, to spor pomiędzy etnochrześcijanami a judeochrześcijanami. Ten watek też się do tego odnosi.
Jest jeszcze inna grupa ludzi, to chrześcijanie - ludzie wiary opartej o łaskę i Boże objawienie w Biblii. To ludzie nie zajmujący się żydowskimi baśniami, tradycją, proroctwami fałszywych proroków ani filozofią.

poselstwo pisze: nie spamuj, jak nie masz już nic wartościowego do napisania.
Nie troluj, mam do przekazania największą wartość jaka istnieje na piśmie to Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 15:39

poselstwo pisze:
KAAN pisze:To fałszywa ideologia, Biblia wyraźnie mówi że Kain jest wynikiem obcowania Adama i Ewy, to załatwia wszystko. Branham to fałszywy prorok.


Powtórzę się: Chyba wiesz o bliźniakach z dwóch ojców? To było w Gan Eden. Jezus nie byl synem Józefa, ale za takiego Go miano bo Józef byl w związku z Marią. Tak samo tu. Byli parą Adam i Ewa i stąd te określenie. Wszystko jest w Biblii. Bóg posłużył się Poselstwem by to naświetlić. Odkryć tajemnice. Zdjąć zasłonę z tego.

Nasienie węża idzie przez cała Biblię. Nie da się temu zaprzeczyć. No chyba, że ktoś ma zasłonę wciąż.


O Adamie i Ewie dosłownie pisze, że obcowali z sobą i Ewa poczęła, a następnie po dziewięciu miesiącach urodziła syna Kaina, z pomocą Pana.
1 Moj.4,1:
"(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.
(2) Potem urodziła jeszcze brata jego Abla."

Ty uważasz, że Pan Bóg dał Branhamowi specjalne poselstwo, objawienie, aby to naświetlić. Abyśmy zrozumieli że Ewa obcowała cieleśnie z diabłem. I to wszystko jest w Biblii? Tylko gdzie? Możesz to wskazać? Poza rzekomym objawieniem Branhama, to nic nie masz. Biblia o tym nie mówi. Jeżeli nie wykażesz tego w tekście Pisma Świętego, to zostanie to jedynie marnym wymysłem Branhama.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 15:55

poselstwo pisze: Trudna to nauka i nie każdemu dane jest ją przyjąć i zrozumieć.


To ja zacząłem się już śmiać :) Naprawdę trudna to nauka i nie każdy może ją pojąć ha ha ha
1 Moj. 4,1-2:

"(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.
(2) Potem urodziła jeszcze brata jego Abla.

Co w tym trudnego? Młodzi się pobierają, mają dzieci itd. a tu nagle muszę zrozumieć, że to diabeł obcuje z żoną pana młodego, a nie on sam?

poselstwo!? Podaj jakieś Biblijne potwierdzenie tych wymysłów Branhama.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 16:02

poselstwo pisze:Trudna to nauka i nie każdemu dane jest ją przyjąć i zrozumieć.


Nie myśl że się z Ciebie wyśmiewam. Cytuj wersety Biblijne potwierdzające objawienie Branhama dotyczące współżycia Ewy z Diabłem.
Może coś każdemu się rozjaśni?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 16:14

Kitka pisze:Tak szatan walczy z Prawdą. A jest nią Chrystus, nasza nadzieja chwały, a nie żadne poselstwo Branhama.

Prosisz wyżej o dyskusję, a sam rzucasz frazesami.
Wszak powinieneś być gotowy bronić swojej "prawdy", umieć ją wyłożyć i udowodnić Słowem.


Nie będzie konstruktywnej rozmowy? Proszono Cię o taką a Ty 'poselstwo' zasłaniasz się linkami które podajesz? Coś w Biblii pisze o gotowości do zwiastowania ewangelii i do obrony z nadziei naszej.
1Piotra 3,15: "15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej,"


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunięte1 » 19 lut 2018, 16:16

Jeremiasz, on ci nic nie napisze, nic nie zacytuje, najwyżej przykrych słów pod swoim adresem się naczytasz. Osiem stron tematu i ani jednego konkretu.
Swoją drogą, nasienie węża to nic innego, jak tzw.Iluminaci i po temacie.
Sam bełkot.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 16:29

Motyl pisze:
Poza religia nie istnieje tez grzech....a wiec skoro go nie ma, to i zycie wiode bezgrzeszne..... :->




To nie całkiem tak...

Rzym.2,13-16:
"(13) gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.
(14) Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
(15) dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub
też biorą w obronę;
(16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa

Możesz być zbawionym, ale do końca życia będziesz grzeszył, nawet i bez zakonu. Sumienie twoje, tak jak i sumienie tych którzy nie znają Boga, przekonuje Cię o tym czy dobrze czynisz, czy też źle.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 16:32

kontousunięte1 pisze:Jeremiasz, on ci nic nie napisze, nic nie zacytuje, najwyżej przykrych słów pod swoim adresem się naczytasz. Osiem stron tematu i ani jednego konkretu.
Swoją drogą, nasienie węża to nic innego, jak tzw.Iluminaci i po temacie.
Sam bełkot.


:) Nie traćmy nadziei Może jednak coś to 'poselstwo' napisze'? W tym temacie Branhamowcy opierają się tylko na tym co Branham powiedział. Może 'poselstwo' to zrozumie że zaufał człowiekowi, a nie Słowu Boga?


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: poselstwo » 19 lut 2018, 17:23

Wszystko zostało już biblijnie udowodnione. Nie widzę powodu do kontynuowania jałowej dyskusji z tymi co są zawsze na nie bez argumentów.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 19 lut 2018, 19:56

kontousunięte1 pisze:Skoro moi rodzice, siostra i wielu najbliższych mi drogich osób, prowadzących pokorne życie, ale z różańcem w garści poszli do piekła, to ja nie rozumiem, co ja miałabym robić w niebie. Tym bardziej, że najdroższe mi osoby - córka i syn są po prostu bez wiary. To jakaś kpina z strony Boga.


Tak to nawet nie myśl. Kaan ma nie najlepsze poznanie. Tak KAAN? Klęknij chociaż raz :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości