Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:37

Motyl pisze:
Janek pisze:Cóż zawsze mogło być gorzej...
Paweł nie głosił nic sprzecznego
a więc jeśli piszesz prawdę to dasz wiarę i jego listom z czasem.
Jednak taka postawa jest dla mnie niekonsekwentna bo skoro ktoś odrzuca Pawła
to powinien odrzucić też list Piotra,Dzieje Apostolskie,Ewangelie...a to prowadzi na jeszcze dalsze manowce..



Ludzie narodzeni na nowo z Ducha Sw....czyli swiadomi Boga w sobie, maja naturalna zdolnosc bezblednego rozpoznawania Slowa Bozego i w zwiazku z tym nigdy nie schodza na manowce..... :) ...tak jak to sie przytrafilo miliardom nominalnych chrzescijan.... :-(


Też się z tym zgadzam. Namaszczenie które masz od Ducha Świetego poucza Cię co jest dobre, a co złe. Ale nie odrzucaj Biblii, listów Pawła itd. tylko dla tego że ich nie rozumiesz, albo coś zapisanego w nich Cię oskarża. Jeżeli jesteś w Jezusie Chrystusie, to nie ma nad Tobą żadnego potepienia - idziesz do Nieba.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:40

Moty pisze:W swiecie twojej wiary, Janku, dominuje Pawel...Piotr.....dobrze, ze nie Maryja

Dominuje Słowo Boże dane za pośrednictwem
Proroków,Apostołów,Syna.
a osobowo,to Ojciec :)
On jest the best.
Ale coz....to twoj swiat i nie jest moja rzecza osadzanie i potepianie....

Cały czas osądzasz co pisze...a tam w serduszku to Bóg wie co robisz :-D hm
.oprocz Pocieszyciela, ktory prowadzi mnie do "calej Prawdy".....

On też posługuje się innymi ludźmi :)
Moja rzecza jest natomiast kochac drugiego czlowieka jak sama siebie

https://www.youtube.com/watch?v=FnlbR0xLFsg :-D 8-)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 04 mar 2018, 19:42

diedmaroz pisze:
Motyl pisze:
Dzieki Bogu nawrocilam sie prawdziwie....stalam sie wolnym czlowiekiem....i jako wolny czlowiek " ide do nieba taka droga, jaka mi sie podoba"....(Voltaire)... :)


«Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. "



Swiete slowa...To jest wlasnie moja Droga, ktora sobie ide.... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 19:46

Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:50

Janek pisze:

16 Tak bowiem Bóg umiłował świat

Po pierwsze tu chodzi o jednorazowy akt,a nie lubowanie się nad hitlerami itp.
Po drugie jest to wypełnienie proroctwa i dotyczy świata:Izraela Bożego.
Świat nie oznacza zawsze wszystkich ludzi z całego świata
a np dany region,daną grupę itd.
Po trzecie patrz niżej:


Pan bada sprawiedliwego i występnego, nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość"(Psalm 11, 5)

Bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. Przekleństwo Pana na domu bezbożnych, On błogosławi mieszkanie prawych" (Prz 3, 32 -33

Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość, złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę. Nieprawi nie ostoją się przed Tobą. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców, zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie. Mężem krwawym i podstępnym brzydzi się Pan" (Psalm 5, 6-7)


Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.
Cytujesz Psalm 5 który był pisany przed objawieniem łaski Bozej w Chrystusie Jezusie.

Zobacz co mówi Jan 2,1-2:(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 04 mar 2018, 19:55

diedmaroz pisze:Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.


Spotkalam w swoim zyciu sporo osob nalezacych do KZ...i innych wyznajacych sola scriptura....ale zaden z tych ludzi nie mial obcietej reki ani nogi...ani jezyka ....ani tez wylupanego oka..... ;)


Wszyscy natomiast nauczali...potepiali i straszyli pieklem.... :evil:


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:56

Każdy człowiek zawsze, wszędzie, i w każdym czasie, mógł i może przyjść do Pana Boga i odebrać zabawienie, otrzymać wybaczenie grzechów i może otrzymać jego Ducha Świętego.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:56

Jeremiasz pisze:Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.

Jak napiszesz własną Biblie w której tak będzie pisało to pogadamy.
Cytujesz Psalm 5 który był pisany przed objawieniem łaski Bozej w Chrystusie Jezusie.

To nie ma nic do rzeczy.Fantazjujesz.Bóg się nie zmienia i dalej go brzydzi grzech jak i "złoczyńcy"
Zobacz co mówi Jan 2,1-2

Tutaj masz mowę o wierzących/sprawiedliwych którzy
czasami się potkną i zgrzeszą
Nieświadomie.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 19:58

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.


Spotkalam w swoim zyciu sporo osob nalezacych do KZ...i innych wyznajacych sola scriptura....ale zaden z tych ludzi nie mial obcietej reki ani nogi...ani jezyka ....ani tez wylupanego oka..... ;)


Wszyscy natomiast nauczali...potepiali i straszyli pieklem.... :evil:


Co to ma za związek. To Pan Jezus mówi, a nie KZ.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:59

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.


Spotkalam w swoim zyciu sporo osob nalezacych do KZ...i innych wyznajacych sola scriptura....ale zaden z tych ludzi nie mial obcietej reki ani nogi...ani jezyka ....ani tez wylupanego oka..... ;)


Wszyscy natomiast nauczali...potepiali i straszyli pieklem.... :evil:


Bo to hiperbola i mówi raczej o czlonkach w ciele Chrystusa.
Co prawda był pewien "święty" katolicki który nad podst
tego wersetu uciął sobie przyrodzenie.
Patrz się na siebie drogi Motylku.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 04 mar 2018, 20:04

diedmaroz pisze:
Co to ma za związek. To Pan Jezus mówi, a nie KZ.



Ja rozumiem, co mowi Pan Jezus....ale nie rozumiem wyznawcow zasady sola scriptura.... :)

Dlatego nie widze sensu ciagnac dalej tematu piekla.....To nie dla mnie.....Sorry... :)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 20:07

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:
Co to ma za związek. To Pan Jezus mówi, a nie KZ.



Ja rozumiem, co mowi Pan Jezus....ale nie rozumiem wyznawcow zasady sola scriptura.... :)

Dlatego nie widze sensu ciagnac dalej tematu piekla.....To nie dla mnie.....Sorry... :)


Jak więc rozumiesz to, co wyżej Pan Jezus mówi o ogniu nieugaszonym i, że mamy się bać tego, co ma moc tam wtrącić? Oświeć mnie proszę jak można wierzyć Jezusowi i pomijać lwią część Jego nauczania.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: kontousunieteMtl » 04 mar 2018, 20:08

Janek pisze:
Bo to hiperbola i mówi raczej o czlonkach w ciele Chrystusa.
Co prawda był pewien "święty" katolicki który nad podst
tego wersetu uciął sobie przyrodzenie.
Patrz się na siebie drogi Motylku.



Ja nie zamierzam obcinac sobie...skrzydel..... :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 20:09

Motylku nic sobie nie ucinaj(no pazokcie czasami) i noś dlugie włosy-lubie takie :-D
Zapowiada się zacny pojedynek-przechodzę na spectatora.
Ależ,ależ ciekawie,:-D

Obrazek


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 20:12

Janek pisze:
Jeremiasz pisze:Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.

Jak napiszesz własną Biblie w której tak będzie pisało to pogadamy.
Cytujesz Psalm 5 który był pisany przed objawieniem łaski Bozej w Chrystusie Jezusie.

To nie ma nic do rzeczy.Fantazjujesz.Bóg się nie zmienia i dalej go brzydzi grzech jak i "złoczyńcy"
Zobacz co mówi Jan 2,1-2

Tutaj masz mowę o wierzących/sprawiedliwych którzy
czasami się potkną i zgrzeszą
Nieświadomie.

Umiesz czytać?
Zobacz co mówi Jan 2,1-2:(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Umarł za nasze grzechy - zbawionych - i za grzechy całego świata



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości