Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2019, 11:03

Ix12 pisze:Wyrwałeś werset z kontekstu. W rozdziale chodzi o to że pan Jezus jest obiecanym Mesjaszem. .
Piszesz oczywistą nieprawdę, Pan Jezus był przed Abrahamem, to oznacza oświadczenie Pana Jezusa.
To wszystko jest Nowym Stworzeniem a nie starym opisywanym w Rodzaju, znowu mijasz się z prawdą.
Nie jest wszystko nowym stworzeniem, tylko to co jest związane ze zbawionym człowiekiem. Wyrywasz werset z kontekstu i tworzysz nieprawdziwe ideologie.
Moje wersety z poprzedniego postu wzajemnie się uzupełniają, Ty traktujesz je odrębnie wg. własnego widzimisię. to błąd.
Twoje wersety są błędnie zacytowane, niekontekstowo, to tylko twoje widzimisie, błądzisz i innych w błąd wprowadzasz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 20 lut 2019, 11:57

Jakie oświadczenie? Przeczytaj cały rozdział Jana 8.

Wszystko co w Panu Jezusie jest nowym stworzeniem, a więc wszystko o czym pisze Kolosan 1:16.

Przed narodzinami Pan Jezus był tylko w planie Boga. 1 Piotra 1:20 On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.

Pan Jezus przyszedł na świat w ciele jak każdy człowiek, gdyby żył przed narodzinami przyszedł by do ciała.

Nie odpowiedziałeś po co Bogu chrzest, masz z tym problem?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 20 lut 2019, 15:30

Ix12 pisze:Jakie oświadczenie? Przeczytaj cały rozdział Jana 8.
Czytałem, Pan Jezus powiedział:

58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.

Pan Jezus istnieje od zawsze, był przed Abrahamem.

Ix12 pisze:Nie odpowiedziałeś po co Bogu chrzest, masz z tym problem?
Nie odpowiem, bo to sofistyczne bezsensowne pytanie z tezą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 07:43

W biblii pisze co innego, widać że masz inne żródła swojej wiedzy.

Ja Ci odpowiem, Pan Jezus nie jest Bogiem dlatego został ochrzczony.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 09:42

Ix12 pisze:W biblii pisze co innego, widać że masz inne żródła swojej wiedzy.
W Biblii jest napisane :

J 8:58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.

Chyba ci kartka wyleciała z Biblii, a może masz coś co udaje Biblię od tych hochsztaplerów z Brooklynu.

Ix12 pisze:Ja Ci odpowiem, Pan Jezus nie jest Bogiem dlatego został ochrzczony.
A ja ci nie wierzę, wolę wierzyć Biblii, tam napisano że Pan Jezus stworzył wszystko:

List do Kolosan 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i d1a niego zostało stworzone.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 10:13

Przeczytaj cały rozdział a nie wycinaj pojedyńczego wersetu z kontekstu tylko dlatego ze ci pasuje do koncepcji.

Dałem ci werset w którym jasno pisze że w Kolosan 1:16 chodzi o nowe Stworzenie w Panu Jezusie, czyli o Rząd w Niebie. Dlatego w Kolosan jest mowa o tronach, zwierzchnościach itp.
Co do Stwarzania z Rodzaju to jest kilkadziesiąt wersetów w których pisze że Bóg Ojciec stwarzał wszystko sam.

Oczywiście twoja organizacja uczy czego innego, dlatego nie uznajesz wersetów które ci tyle razy cytowałem.

Nie życze sobie osobistych wycieczek w stylu: "Chyba ci kartka wyleciała z Biblii, a może masz coś co udaje Biblię od tych hochsztaplerów z Brooklynu."

Inna sprawa że dałeś mi ostrzeżenie bez powodu, jak zawsze gdy masz problem z udowodnieniem racji której jak zwykle nie masz..

No cóż do admina nie będę tego zgłaszał bo to bez sensu.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 10:33

Ix12 pisze:Przeczytaj cały rozdział a nie wycinaj pojedyńczego wersetu z kontekstu tylko dlatego ze ci pasuje do koncepcji..
Przeczytałem całą Biblię i cały kontekst mówi o tym co piszę przeciwko twojej filozofii.
Dałem ci werset w którym jasno pisze że w Kolosan 1:16 chodzi o nowe Stworzenie w Panu Jezusie, czyli o Rząd w Niebie. Dlatego w Kolosan jest mowa o tronach, zwierzchnościach itp.
To nieprawda, to filozoficzny wymysł, Biblia o tym nie uczy.
Co do Stwarzania z Rodzaju to jest kilkadziesiąt wersetów w których pisze że Bóg Ojciec stwarzał wszystko sam.
Nie przeczytałeś dokładnie, tam napisano ze Elohim stworzył a nie np. ABBA.
Oczywiście twoja organizacja uczy czego innego, dlatego nie uznajesz wersetów które ci tyle razy cytowałem.
I dobrze że wierzymy w coś innego niż ty tu usiłujesz głosić, bo jesteśmy dalecy od fałszywych ideologii antytrynitarnych.

Nie życze sobie osobistych wycieczek w stylu: "Chyba ci kartka wyleciała z Biblii, a może masz coś co udaje Biblię od tych hochsztaplerów z Brooklynu."
A to sobie nie życz, ja nie życzę sobie i innym abyć próbował przykleić komuś etykietkę kłamcy, to dopiero obrzydliwe.
Inna sprawa że dałeś mi ostrzeżenie bez powodu, jak zawsze gdy masz problem z udowodnieniem racji której jak zwykle nie masz..

Dostałeś ostrzeżenie za epitety i tyle. Waż słowa a nie rzucaj na lewo i prawo oskarżenia o nieuczciwość, kłamstwo.
No cóż do admina nie będę tego zgłaszał bo to bez sensu.
Oczywiście że nie ma sensu bo błądzisz i innych w błąd wprowadzasz, nie masz racji w żadnym punkcie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 10:50

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Przeczytaj cały rozdział a nie wycinaj pojedyńczego wersetu z kontekstu tylko dlatego ze ci pasuje do koncepcji..
Przeczytałem całą Biblię i cały kontekst mówi o tym co piszę przeciwko twojej filozofii.
Dałem ci werset w którym jasno pisze że w Kolosan 1:16 chodzi o nowe Stworzenie w Panu Jezusie, czyli o Rząd w Niebie. Dlatego w Kolosan jest mowa o tronach, zwierzchnościach itp.
To nieprawda, to filozoficzny wymysł, Biblia o tym nie uczy.
Co do Stwarzania z Rodzaju to jest kilkadziesiąt wersetów w których pisze że Bóg Ojciec stwarzał wszystko sam.
Nie przeczytałeś dokładnie, tam napisano ze Elohim stworzył a nie np. ABBA.
Oczywiście twoja organizacja uczy czego innego, dlatego nie uznajesz wersetów które ci tyle razy cytowałem.
I dobrze że wierzymy w coś innego niż ty tu usiłujesz głosić, bo jesteśmy dalecy od fałszywych ideologii antytrynitarnych.

Nie życze sobie osobistych wycieczek w stylu: "Chyba ci kartka wyleciała z Biblii, a może masz coś co udaje Biblię od tych hochsztaplerów z Brooklynu."
A to sobie nie życz, ja nie życzę sobie i innym abyć próbował przykleić komuś etykietkę kłamcy, to dopiero obrzydliwe.
Inna sprawa że dałeś mi ostrzeżenie bez powodu, jak zawsze gdy masz problem z udowodnieniem racji której jak zwykle nie masz..

Dostałeś ostrzeżenie za epitety i tyle. Waż słowa a nie rzucaj na lewo i prawo oskarżenia o nieuczciwość, kłamstwo.
No cóż do admina nie będę tego zgłaszał bo to bez sensu.
Oczywiście że nie ma sensu bo błądzisz i innych w błąd wprowadzasz, nie masz racji w żadnym punkcie.



2 Kor 5:17 Dlatego, że jeśli ktoś jest w Chrystusie nowym jest stworzeniem; dawne przeminęło, oto całe powstało nowe.

Ps 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego

Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Wyj. 20:11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty

Izaj.44:24 Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną?

Izaj 43:1 Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu: Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!

Izaj. 42:5 Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą

To ty tak uważasz, bo nie opierasz się na biblii tylko na sekciarskich bajeczkach.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 10:53

Ix12 pisze:To ty tak uważasz, bo nie opierasz się na biblii tylko na sekciarskich bajeczkach.
Twoje filozofie nie są biblijne, jakaś sekta russelitów ponad sto lat temu wymyśłiła swoją diabelską ideologię a ty dałeś się w nią wciągnąć, daj sobie z tym spokój i nawróć się do prawdziwego Pana Jezusa - Boga Wszechmogącego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 11:00

Bzdury piszesz. kolejny raz. Oczywiście wersetów które podałem nie komentujesz bo masz braki.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 21 lut 2019, 11:08

Ix12 pisze:Bzdury piszesz. kolejny raz. Oczywiście wersetów które podałem nie komentujesz bo masz braki.
Piszesz bzdury żeby pisać, komentowałem wszystkie te wersety w różnych postach i watkach z tobą, tyle że nie widzisz tego bo zakrywa ci oczy fałszywa filozofia antytrynitarna, nic na to nie poradzisz, chyba ... że się nawrócisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Ix12 » 21 lut 2019, 11:13

Mam się nawrócić do sekty pod wpływem diabła do jakiej ty należysz? Nie mierz wszystkich swoja miarą. Nie pisz do mnie, szkoda mi czasu na pisanie z kimś niewydolnym intelektualnie.

Za epitety otrzymujesz punkt karny.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 03 paź 2021, 10:12

Ix12 pisze:

2 Kor 5:17 Dlatego, że jeśli ktoś jest w Chrystusie nowym jest stworzeniem; dawne przeminęło, oto całe powstało nowe.


W Chrystusie są ci, którzy przyjęli Jezusa do serca przez wiarę, jako Ducha Świętego. Oni są jego własnością i są jego dziećmi (Ew.Jana 1,12), mającymi życie wieczne w sobie (1Jana 5,12). Oni tylko są nowymi stworzeniami w Chrystusie, nikt inny (Dz.Ap.26,17-18). Inni są pod władzą szatana i jemu służą.
Efez.3,17:
"(8) Mnie, najmniejszemu ze wszystkich świętych, została okazana ta łaska, abym zwiastował poganom niezgłębione bogactwo Chrystusowe (9) i abym na światło wywiódł tajemny plan, ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył, (10) aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą, (11) według odwiecznego postanowienia, które wykonał w Chrystusie Jezusie, Panu naszym, (12) w którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego. (13) Przeto proszę, abyście nie upadali na duchu z powodu udręk, jakie za was znoszę, wszak to chwała wasza. (14) Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, (15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, (16) by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku, (17) żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych,..."

Ix12 pisze:
Ps 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego

Przez Jezusa Syna Bożego wszystko zostało stworzone:
Hebr.1,2:
"Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. "

Ix12 pisze:Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Wyj. 20:11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty


Przez Słowo (Żyjącego Boga) które stało się ciałem (Ew.Jana1,14) świat oraz wszystko co istnieje zostało stworzone:
Ew.Jana 1,1-3:
"1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2. Ono było na początku u Boga.
3. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało."


Ix12 pisze:Izaj.44:24 Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój jeszcze w łonie matki: Jam jest Pan, uczyniłem wszystko, Sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną?


Czyż zatem Jezus nie jest Bogiem Ojcem, skoro On twierdzi, że nikogo z nim nie było gdy stwarzał ziemię (Ew.Jana 1,3)?
Ew.Jana 14,8-9:
"8. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie?


Ix12 pisze:Izaj 43:1 Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu: Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!

Izaj. 42:5 Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą


Izaj. 43:1 Ale teraz tak mówi Pan (Jezus Chrystus), Stworzyciel twój (Jezus Chrystus), Jakubie, i Twórca twój (Jezus Chrystus), o Izraelu: Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!

Izaj. 42:5 Tak mówi Pan Bóg (Jezus Chrystus), który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą


Bóg który wszystko stworzył:
Ew.Jana 1,3:
"Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: Jeremiasz » 04 paź 2021, 09:54

Ix12 pisze:Jakie oświadczenie? Przeczytaj cały rozdział Jana 8.

Wszystko co w Panu Jezusie jest nowym stworzeniem, a więc wszystko o czym pisze Kolosan 1:16.

Wszystko co Jezus stworzył było dobre, bez grzechu, potem dopiero nastąpiło zwiedzenie i grzech. O tym mówi Kolosan 1,16 , o stworzeniu wszystkiego w Duchu Boga, w Nim.
1Moj.1,31:" I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. "

Możemy z tego wyciągnąć wniosek, że Bóg ma kształt człowieka, ale równie dobrze może mieć kształt np.: Gołębicy (Ew.Jana,1,32) którego Jezus nazywa swoim Ojcem, albo Ognia, czy też w Ogniu może przebywać, symbolu miłości (2Moj.3,2; 2Moj.19,18). Może ukazywać się również pod postacią obłoku (1Moj.13,21), co bardziej odpowiada opisowi z Kolosan 1,16 i z Dz.Ap.17,28 mówiącemu, że wszystko w Bogu się znajduje i w Nim zostało stworzone.

Ix12 pisze:Przed narodzinami Pan Jezus był tylko w planie Boga. 1 Piotra 1:20 On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.

Czyli Bóg posyła proroctwa o swoim przyjściu na ziemię i o dziele odkupienia świata (np Izajasz 53,1-12), jest przewidzianym Mesjaszem, i z tego powodu, że prorocy o Nim mówili i przewidywali jego przyjście, On miał wcześniej nie istnieć?
Nie, tak nie jest! Jezus istniał zawsze. Jezus jest życiem wiecznym (np. 1 Jana 1,2: "...zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został.").

Ix12 pisze:Pan Jezus przyszedł na świat w ciele jak każdy człowiek, gdyby żył przed narodzinami przyszedł by do ciała.


I tak też Jezus zrobił: Jezus przyszedł do ciała.
Hebr.10,5: " Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił; "


Do powstałego ciała w łonie Marii wniknął Duch Boga nazywany Jehowah, który będąc już w ciele człowieczym otrzymał nowe imię: Jehoszuah. Duch Boga, to osoba (Ew.Jana 4,24). Duch Boga, to Bóg (Ew.Jana 4,24).



Ix12 pisze:Nie odpowiedziałeś po co Bogu chrzest, masz z tym problem?

A dlaczego Król Izraela miał być posłuszny np ziemskim rodzicom? Aby wypełnić całe prawo (Hebr.10,5-7), bo Bóg jest miłością (1Jana 4,16: " A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim."

Również o chrzcie wodnym Jana, Jezus powiedział: Godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość.

Ew.Mat.3,13-15:
" 13. Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego.
14. Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie?
15. A Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: Ustąp teraz, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy mu ustąpił. "


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film polemizujący z nauką o Trójcy.

Postautor: KAAN » 04 paź 2021, 11:00

Jeremiasz pisze:Do powstałego ciała w łonie Marii wniknął Duch Boga nazywany Jehowah, który będąc już w ciele człowieczym otrzymał nowe imię: Jehoszuah. Duch Boga, to osoba (Ew.Jana 4,24). Duch Boga, to Bóg (Ew.Jana 4,24).
Nie pisz o rzeczach których nie rozumiesz, tego co tu napisałeś nie objawiono w Biblii, a to są tak ukryte przed człowiekiem sprawy, że żaden z ludzi nie wie jak to było w szczegółach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości