Kobiety w Biblii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 17 kwie 2018, 21:00

Ja myślę ze to że chciał zrzucic odpowiedzialność na Ewę to wskazuje ze nie z miłości to zrobił tylko pewnie chciał być jak Bóg to go pociągnęło. Adam nie kłamał nigdzie nie było tak żeby kłamał i gdyby zjadł ze względu na Ewę to by tak się usprawiedliwił a nie zwalał na nią winy. oni chyba nie umieli jeszcze kłamać , dlatego tak łatwo uwierzyli wężowi


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: KAAN » 18 kwie 2018, 09:13

Kitka pisze:I że próbowal zrzucić odpowiedzialność na Ewę
Co zrzucić, skoro faktem było że Ewa pierwsza zjadła. To nie jest próba zrzucenia tylko samousprawiedliwienia , Adam nie mówił że nie zgrzeszył, ale powiedział jaka była przyczyna grzechu. Jestem przekonany że Adam zrobił to z miłości do Ewy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 18 kwie 2018, 09:32

KAAN pisze:
Kitka pisze:I że próbowal zrzucić odpowiedzialność na Ewę
Co zrzucić, skoro faktem było że Ewa pierwsza zjadła. To nie jest próba zrzucenia tylko samousprawiedliwienia , Adam nie mówił że nie zgrzeszył, ale powiedział jaka była przyczyna grzechu. Jestem przekonany że Adam zrobił to z miłości do Ewy.

A czym jest samousprawiedliwianie się? Szukaniem czynnika, który sprawi, że będę mniej winny lub całkiem bez winy.
Adam przyczyny nie podał (bo pewnie byś przeczytał o tej miłości do Ewy), nie wiemy dlaczego zjadł.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: KAAN » 18 kwie 2018, 09:40

Kitka pisze:
KAAN pisze:
Kitka pisze:I że próbowal zrzucić odpowiedzialność na Ewę
Co zrzucić, skoro faktem było że Ewa pierwsza zjadła. To nie jest próba zrzucenia tylko samousprawiedliwienia , Adam nie mówił że nie zgrzeszył, ale powiedział jaka była przyczyna grzechu. Jestem przekonany że Adam zrobił to z miłości do Ewy.

A czym jest samousprawiedliwianie się? Szukaniem czynnika, który sprawi, że będę mniej winny lub całkiem bez winy.
Adam przyczyny nie podał (bo pewnie byś przeczytał o tej miłości do Ewy), nie wiemy dlaczego zjadł.
A ja wiem że Adam kochał Ewę miłością piękną i Bożą, bo do chwili grzechu był doskonały i miał miłość Bożą w sobie, nie ma innej możliwości. Gdyby nie kochał byłby z samego faktu braku miłości grzeszny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 18 kwie 2018, 09:53

KAAN pisze:
Kitka pisze:
KAAN pisze:Co zrzucić, skoro faktem było że Ewa pierwsza zjadła. To nie jest próba zrzucenia tylko samousprawiedliwienia , Adam nie mówił że nie zgrzeszył, ale powiedział jaka była przyczyna grzechu. Jestem przekonany że Adam zrobił to z miłości do Ewy.

A czym jest samousprawiedliwianie się? Szukaniem czynnika, który sprawi, że będę mniej winny lub całkiem bez winy.
Adam przyczyny nie podał (bo pewnie byś przeczytał o tej miłości do Ewy), nie wiemy dlaczego zjadł.
A ja wiem że Adam kochał Ewę miłością piękną i Bożą, bo do chwili grzechu był doskonały i miał miłość Bożą w sobie, nie ma innej możliwości. Gdyby nie kochał byłby z samego faktu braku miłości grzeszny.
Niewątpliwie kochał ją mając źródło i wzór miłości w Bogu.
Dlaczego jednak wybrał miłość do Ewy ponad miłość do Boga?
Przedłożył ją ponad Boże Słowo.
To był grzech.
Zamiast być głową tego związku, uległ fascynacji.
Zgrzeszył nie zjedzeniem owocu. Zgrzeszył nieposłuszeństwem.

Wyobraź sobie, że Twoja żona grzeszy. Co robisz?
Grzeszysz z nią, żeby sama nie ponosiła konsekwencji, czy odwodzisz ją od grzechu?


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 18 kwie 2018, 11:23

Czy Adam był doskonały? Nie sądzę. Nikt nie jest doskonały tylko sam Bóg


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: KAAN » 18 kwie 2018, 13:34

Kitka pisze:Dlaczego jednak wybrał miłość do Ewy ponad miłość do Boga?
Przedłożył ją ponad Boże Słowo.
To był grzech.
To prawda, właśnie o to mi chodziło.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 18 kwie 2018, 14:15

No dobrą sprawę to nie znamy przyczyny dlaczego Adam to zrobił bo o Ewie jest wyraxnie napisane

Rdz 3:6 bw "A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł."

A ze jest napisane ze Adam był z nia to pewnie słyszał też to co mówił wąż i moze z tego samego powodu jadł.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 18 kwie 2018, 17:35

Suzuja pisze:Czy Adam był doskonały? Nie sądzę. Nikt nie jest doskonały tylko sam Bóg

Nie był.„A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre” (Rdz 1,31).
Ta doskonałość to coś w stylu rzekomego jabłka edenowego i 7 dni stwarzania świata :-D


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 24 kwie 2018, 21:37

Ewa... obraz Boga...
...stworzona, bo czegoś na świecie brakowało
stworzona w odpowiedzi na samotność
...Jako odbicie Boga, który daje życie
...odbicie piękna (ta dopiero jest...!)
...odbicie siły kuszącej, urzekającej
...odbicie Tego, który się troszczy i opiekuje


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 25 kwie 2018, 10:03

dziunio pisze:Ta doskonałość to coś w stylu rzekomego jabłka edenowego i 7 dni stwarzania świata


Co to oznacza co napisałeś " rzekomego jabłka edenowego i 7 dni stwarzania świata"

Czy to :eek: oznacza że dla ciebie Słowo Boże pisze o rzekomych :eek: rzeczach???????? :eek: :eek: :eek:

A to by oznaczało ze jesteś niewierzący czyz nie tak??????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 10:08

Kitka

hm? :) Tak,brakowało pomocy dla Adasia.Trochę chyba przesadzasz :)
Kor 11 7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny

Magda
Rzekomego gdyż Biblia nie mówi,że owocem było jabłko,a Bóg stwarzał 6 dni,a 7 odpoczął.Podchodzisz do każdego katolika w ten sposób,a przez to sporo nie widzisz.Już o tym pisałem..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: magda » 25 kwie 2018, 10:17

To co napisałeś pokazywało ze nie wirzysz w owoc z drzewa wiadomości zła i dobra i w 7 dni stworzenia , trzeba pisać dokładnie bo człowiek moze żle zrozumieć .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 10:28

Napisałem rzekomego jabłka,a nie owocu,rzekomego 7dniowego stworzenia,a nie rzekomego stworzenia,tak więc napisałem precyzyjnie,ale Ty uogólniasz,wrzucasz wszystkich katolików do jednego wora,masz zły obraz,więc tak odczytujesz nawet precyzyjne teksty pisane przez katolików.
A tak do tematu:7 Mk10 dlatego opuści człowiek(facet) ojca swego i matkę 8 i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 25 kwie 2018, 10:40

dziunio pisze:Kitka

hm? :) Tak,brakowało pomocy dla Adasia.Trochę chyba przesadzasz :)
Kor 11 7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny
Nie, no Adaś był supermenem. Nikogo nie potrzebował.
Sam sobie ze wszystkim radził. Dostał Ewę dla zaspokojenia swego ego (jaka moja chwała cudna!)
Miała mu sprzątać brudne skarpetki, prać, prasować i gotować, i ogólnie uprzyjemniać życie.
Ale, broń Boże, wskazywać, że Adaś może potrzebować jakiejkolwiek pomocy. ;)

A tak na poważnie - Owszem, czegoś Adamowi brakowało.
Tak powiedział sam Bóg - Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc
Pomoc, o której tam mowa to ezer kenegdo

ezer - pojawia się w ST w kontekście samego Boga, który jest ratunkiem (choćby: Pwt 33,26.29 Obrońca twój tobie pomaga; Ps 121,1-2 Pomoc mi przyjdzie od Pana; Ps 20,2-3 Niech ześle tobie pomoc; Ps 33,20 On jest naszą pomocą i tarczą)
kenegdo - obok niego, naprzeciwko

Bóg stwarza Ewę jako tą, która jest oddana, zaprowadza pokój, wybawia w trudnościach, jest obrazem samego Boga, który taki właśnie jest.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości