"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 20:49

Sanhuanito
Magda pisząc powyższy post i mówiąc "ktoś" ma na myśli mnie.
Nie znasz sytuacji, ale ona ze mną nie rozmawia, więc takie wszystkie bleee posty to mają mnie dotknąć.
I nie jest ważne, co ja myślę, co napisałam, ale i tak niektórzy wiedzą lepiej, że "ja uważam Jezusa za kłamcę". Tak, że kolego, nie przejmuj się za bardzo.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 13 kwie 2018, 20:52

kontousunięte1 pisze:Nie znam, tak samo jak i ty nie znasz. Przecież nie o to chodzi.?
Właśnie o to chodzi, słowo Boże mówi o Panu Jezusie:

Dzieje Apostolskie 4:12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Żaden człowiek nie może być zbawiony jeśli nie uwierzy w Zbawiciela. A tylko Słowo Boże przedstawia Zbawiciela takim jakim naprawdę jest. Człowiek zbawiony jest nie z czytania Biblii, ale z wiary, jednak wiara jest ze słuchania Ewangelii, a Ewangelii nie ma tam gdzie nie ma Słowa Bożego. Każdy człowiek który zwiastuje Ewangelię ma związek ze Słowem Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 13 kwie 2018, 21:07

kontousunięte1 pisze:Magda pisząc powyższy post i mówiąc "ktoś" ma na myśli mnie.


Niekonieczni wielu tu negowało stworzenie i potop

kontousunięte1 pisze:Nie znasz sytuacji, ale ona ze mną nie rozmawia, więc takie wszystkie bleee posty to mają mnie dotknąć.


Nie fantazjuj ja nawet nie myśle czy cie cos dotyka czy nie ale jedno wiem na złodzieju czapka gore

kontousunięte1 pisze:I nie jest ważne, co ja myślę, co napisałam, ale i tak niektórzy wiedzą lepiej, że "ja uważam Jezusa za kłamcę".


jesteś strasznie egocentryczna i zdaje ci się że wszystko sie wokół ciebie kręci a niestety nie rozmyślam aż tak wiele o tobie żeby tylko czychać zeby ci dopiec ma swoje problemy i to poważne a nie jakas dziecinna zemsta czy jak ty to odbierasz , nic z tych rzeczy to tylko ten temat, wielu tu pisało że Biblia to mity ze czesć Biblii dopisywali Żydzi i inne takie rzeczy i biorę wszystkie takie rzeczy razem pod uwagę że wielu neguje Słowo Boze tym samym robiąc z Jezusa kłamcę, ale powtarzam na złodzieju czapka gore.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 13 kwie 2018, 21:31

Wydaje mi się, że właśnie złapałem co masz na myśli, bo o takie osoby pytałem.

Czy uważacie, że jeżeli ktoś nie wierzy w to, że potop, lub nie wieży, że potop objął całą ziemię i "neguje stworzenie" (nikt nie neguje stworzenia, tylko ludzie mają różne podejścia do tego jak stworzenie wyglądało) nie może być zbawiony i jednoznacznie musi odrzucać Jezusa?


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 22:07

Mala uwaga: ja nigdy i nigdzie nie negowalam potopu ani stworzenia. Kaan, nie rozumiem dlaczego takie oczywistosci mi podajesx. Ale dziekuje za odpowiedz.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 13 kwie 2018, 22:30

magda pisze:Ale też zadnego wersetu nigdy nie odrzucali i nie poddawali w wątpliwość. Nie było ich milionów bo apostołowie cytowali stary atstament i na jego podstawie udowadniali ze Jezus jest mesjaszem, we wszystkich listach są cytaty , wątpię żeby pierwsi chrześcijanie negowali akt stworzenia czy potop.


Ależ robili to. Oczywiście według logiki Magdy. Gdyż ona wierzy iż chrześcijanie odczytywali Biblię literalnie(A każdy kto tego nie czyni, według Magdy neguje PŚ) Co jest kompletną bzdurą. Jest to wymysł protestantów. ewentualnie Antiocheńczyków których nazwać można prekursorami tych herezji. Nawet starożytni żydzi nie "odczytywali" Biblii dosłownie


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 13 kwie 2018, 22:34

Co masz dokładnie na myśli?Czego nie można odczytać literalnie?Znam wielu katolików którzy odczytują Genezis literalnie i to raczej nie przez protestantów....Jezus i Apostołowie też tak to odczytywali i co z tym zrobisz?


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 13 kwie 2018, 22:39

Odczytywanie Biblii literalnie jest niezgodne z nauką kościoła. Poza tym fideizm jest grzechem przeciwko rozumowi


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: diedmaroz » 13 kwie 2018, 22:42

Wskrzeszenie już cuchnącego Łazarza też pewno grzech przeciwko rozumowi?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 13 kwie 2018, 22:44

Suzuja
Proszę wskaż gdzie Kościół zabrania rozumieć Genezis literalnie,bo ja wiem,że kiedyś zabraniał ją interpretować jako metaforę...
Rozumiem,że Jezusa i Apostołów też by wypadało potraktować jako bajkę,sama genealogia przy takim podejściu się sypie,a co dopiero reszta.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 13 kwie 2018, 22:46

Pragnę tylko zaznaczyć iż w NT mamy doczynienia z pełnym objawieniem. Zatem mówimy o samym Bogu. ST to tylko częściowe objawienie. Żydzi często pisali o Bogu swoje wyobrażenia. Np. Nadając mu ludzkie cechy jak np. Zazdrość, Smutek itp.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 13 kwie 2018, 22:48

Suzuja pisze:Odczytywanie Biblii literalnie jest niezgodne z nauką kościoła. Poza tym fideizm jest grzechem przeciwko rozumowi


Wielu nie wstydzi się grzeszyć przeciwko rozumowi.
Nie uważają tego za grzech.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 13 kwie 2018, 22:49

Suzuja pisze:Pragnę tylko zaznaczyć iż w NT mamy doczynienia z pełnym objawieniem. Zatem mówimy o samym Bogu. ST to tylko częściowe objawienie. Żydzi często pisali o Bogu swoje wyobrażenia. Np. Nadając mu ludzkie cechy jak np. Zazdrość, Smutek itp.

To pełne objawienie potwierdza to co zostało spisane wcześniej...Te same cechy znajdziesz w NT,Tylko ze zrozumieniem i czytaniem dalej nieraz bywa problem..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 13 kwie 2018, 23:23

To akurat do died pisałem

W UNK masz stanowisko do literalnego czytania Biblii


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 13 kwie 2018, 23:28

Pisałeś do kogo pisałeś,a skomentować może każdy.Prosiłem o dokładny cytat dotyczący tej fundamentalnej przynajmniej dla mnie kwestii i nie dostałem.Mam rozumieć,ze jak czytam Jezus zjadł rybę,to nie mogę tego odczytać literalnie Jezus zjadł rybę?Coś mi tu nie pasuje.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości