"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2018, 19:29

@magda
nie pisz głupot ze mam jakąs niechec do ciebie ja wcale sie toba personalnie nie zajmuję , nie mam zadnej nienawiści i nie sugeruj tego

Możesz to głupim wmawiać, ale kto umie czytać dokładnie widzi, że od dawna nic innego nie robisz, tylko dowalasz mi w wielu tematach. Gdzie cokolwiek napiszę już ty się odnosisz w sposób obraźliwy i poniżający mnie. Inkwizycja się znalazła. Pilnuj swoich spraw. I zleź ze mnie wreszcie, bo mam dość twoich durnych insynuacji, kłamliwych wywodów na temat co też ja myślę, co tez ja wiem, czym się zajmuję i w co wierze. Won z mojego życia.
Skończ z tym, bo naprawdę niewiele rozumiesz, a wtrącasz się do wszystkiego, i oceniasz osobę a nie temat.
I nie domagaj się po raz kolejny przeprosin. To ty powinnaś mnie prosić o przebaczenie, ale pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy za co. Precz ode mnie.
Do reszty twoich przemyśleń się nie odnoszę, bo nie lubię babrać się ani w pomyjach ani w gnojówce.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 19:57

Do tematu

Należy jeszcze dodać, że teksty ugaryckie są fragmentaryczne, a konkluzje nierzadko
opierają się na hipotetycznej rekonstrukcji i interpretacji. O tym należy pamiętać chcąc
porównywać ugaryckie mity i legendy z tekstami biblijnymi.


Marcin Majewski; "UGARIT – historia, religia, literatura, język
na tle Biblii Starego Testamentu"; str. 95.

http://www.academia.edu/5331115/UGARIT_ ... Testamentu

i jeszcze coś


Do czasu odkrycia w Ras Szamra religia kananejska była znana głównie ze Starego Testamentu. Starotestamentowi prorocy ukazywali ją jako pełną okrucieństwa, nieprawości i rozwiązłości, opisy te wydawały się przesadzone. Odczytanie archiwum z Ugarit pozwoliło stwierdzić, że nie była to tendencyjna ocena. Jak zauważył archeolog i biblista William Albright, w przededniu izraelskiego podboju Kanaanu moralność jego mieszkańców „osiągnęła swój najniższy poziom w kananejskich dziejach”32. Biblista Merill Unger dodał: “Nikt z krytyków nie może już pomawiać o niesprawiedliwość nakazu izraelskiego Boga, aby wyniszczyć te zdegenerowane kulty”33.
Bogowie, w których wierzyli mieszkańcy Ugarit, byli często krwiożerczymi i okrutnymi tyranami, którzy kierowali się pożądliwością. Kananejczycy, podobnie jak wywodzący się od nich Kartagińczycy, składali w ofierze zwierzęta i ludzi34. W religii kananejskiej dużą rolę odgrywał spirytyzm, manifestujący się kultem zmarłych. Modlono się do nich i przynoszono im ofiary, aby zapewnić sobie ich pomoc35. Próbowano nawiązywać z

nimi kontakt36, czego Bóg zabronił (Kpł 19,31; Pwt 18,10-12), aby zapobiec demonolatrii (Kpł 17,7; por. 1Kor 10,20).
W kananejskich świątyniach przebywały prostytutki obu płci, uważane za „poświęcone” bogom, a rytuały o zmysłowej, seksualnej naturze miały zwiększyć plony i przyrost bydła37. Bogowie czczeni w Ugarit byli przeważnie okrutnymi tyranami, kierującymi się pożądliwością. Kananejczycy, podobnie jak wywodzący się od nich Kartagińczycy, składali im w ofierze zwierzęta i ludzi38. W pogrzebowych urnach odkryto powykręcane od uduszenia pogrzebane żywcem ciała dzieci, które walczyły o ostatni oddech, w ofierze kananejskim bóstwom39.
W religii kananejskiej dużą rolę odgrywał spirytyzm, manifestujący się między innymi kultem zmarłych. Modlono się do zmarłych i przynoszono im ofiary, aby zapewnić sobie ich pomoc40. Próbowano nawiązywać z nimi kontakt w celu otrzymania porady, wróżby czy przepowiedni41. Bóg Izraela zabronił wróżbiarstwa i nekromancji (Kpł 19,31; Pwt 18,10-12), aby zapobiec okultyzmowi i demonolatrii (Kpł 17,7; 1 Kor 10,20).
Porównanie panteonu bogów z Ebli, która była kwitnącym miastem w czasach Abrahama i wcześniejszych, pozwala stwierdzić, że kilkaset lad później w Ugarit było już znacznie więcej bogów i bogiń42. Z czasem El, Najwyższy Bóg, Stwórca wszystkiego, Ojciec wieczny, przestał zajmować główne miejsce w religii Kananejczyków. Jego pozycję i atrybuty zaczęto przypisywać Baalowi43, który reprezentował kult natury i płodności44. Religia kananejska ulegała degeneracji. O tym procesie świadczy ubytek liczby świątyń poświęconych Elowi w Ugarit, przybywało w to miejsce świątyń dedykowanych bogom


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 20:23

kontousunięte1 pisze: od dawna nic innego nie robisz, tylko dowalasz mi w wielu tematach. Gdzie cokolwiek napiszę już ty się odnosisz w sposób obraźliwy i poniżający mnie. Inkwizycja się znalazła. Pilnuj swoich spraw. I zleź ze mnie wreszcie, bo mam dość twoich durnych insynuacji, kłamliwych wywodów na temat co też ja myślę, co tez ja wiem, czym się zajmuję i w co wierze. Won z mojego życia.
.

Czy ty dalej nie rozumiesz ze nie o ciebie tu chodzi, i zawsze jeśli bedziesz obrazać Słowo Boze , jeśli bedziesz publicznie popierać cos złego i fałszywego , to na pewno zareaguję i zawsze bede bronic Bozych spraw, ty owszem błądzisz ale skoro tak sobie chcesz to ja ci tego nie zabronię , znów wylewasz chamstwo na mnie z reszta jak zwykle i nie mam ci tego za złe wręcz przeciwnie współczuje ze tak szalejesz z nienawisci . Ale zapamietaj sobie ja zawsze bedę bronic prawdy i Bożych spraw czy ci sie to podoba czy nie.

kontousunięte1 pisze:I nie domagaj się po raz kolejny przeprosin.
:eek: :eek: :eek: :eek:

A gdzie ja się czegokolwiek od ciebie domagałam , mozesz sobie mnie obrażac ile tylko chcesz jeśli ci to ulży biedaczko , nawet ci współczuję.

kontousunięte1 pisze:Do reszty twoich przemyśleń się nie odnoszę, bo nie lubię babrać się ani w pomyjach ani w gnojówce.


Niestety ja ci wstawiam często wersety biblijne a ty to nazywasz pomyjami i gnojówką no to błysnęłaś pańska manierą , ale pisz co chcesz obrazaj wszystko i to co pisze i mnie tym samym , nic ci na to nie pomogę jeśli ziejesz taką nienawiścią to ty na tym tracisz nie ja. pisze ci po raz kolejny ty mnie nie interesujesz personalnie za to to co wypisujesz i co moze kogos zgorszyć i owszem, nie bedę na to obojętna. Bądx jednak spokojna ja nie jestem tego pokroju co ty i nie nazwe tego co piszesz gnojówką. Wystawiłas sobie świadectwo tym wpisem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 27 kwie 2018, 21:26

Może warto przypomnieć że chrześcijaństwo nie jest religią księgi


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 21:46

Suzuja pisze:Może warto przypomnieć że chrześcijaństwo nie jest religią księgi


Chociaż księgę ma i to bardzo ważną. bardzo nie lubie tego sztucznego tworu religia księgi , Mamy księgę Słowo Boże jest to najważniejsze w chrzescijaństwie bo bez niej nawet byś,y nie wiedzieli o co chodzi .określenie religia księgi fałszywej to i owszem miałoby sens no w stosunku do koranu czy ksąg hinduskich ( pomijam to co powiedział Wojtyła ze koran to prawda i całował ten fałsz) .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 27 kwie 2018, 21:53

Proszę o przytoczenie wypowiedzi JPII że "Koran to prawda"


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 22:08

Biblia to Słowo Boże,Chrześcijanie wierzą,przyjmują Słowo Boże,jedzą i piją je...

Obj 19:(12) A oczy jego były jako płomień ognia, a na głowie jego wiele koron; i miał imię napisane, którego nikt nie zna, tylko on sam. (13) A przyodziany był szatą omoczoną we krwi,a imię jego zowią Słowo Boże. (14) A wojska, które są na niebie, szły za nim na koniach białych, obleczone lnem cienkim, białym i czystym. (15)

JP2 tak nie powiedział,ale koran niestety całował..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 22:38

Suzuja pisze:Proszę o przytoczenie wypowiedzi JPII że "Koran to prawda"


powiedział ze zawiera" ziarna prawdy i świętości" ale wszystko inne cała akceptacja tego zła jest nawet gorsza

cytat:

co najbardziej oddala od Kościoła, jest jego relatywizm religijny, a szczególnie uznanie islamu jako prawdziwej religii, Allaha jako prawdziwego Boga, Mahometa – prawdziwego proroka, Koranu jako księgi świętej, meczetów jako miejsc kultu. To samobójcze szaleństwo, że Jan Paweł II posunął się aż do pocałowania Koranu 14 maja 1999 roku, że Benedykt XVI położył rękę na Koranie, modląc się w stronę Mekki w Błękitnym Meczecie w Istambule 30 listopada 2006 roku, a Franciszek I rozpoczął od wychwalania muzułmanów, jako czcicieli „jedynego Boga, żywego i miłosiernego”

Wasz kosciół jest chyba teraz gorszy niz za czasów inkwizycji. Ale nie mozna sie dziwic ze djabeł coraz mocniej działa bo ma niewiele czasu ani sie obejrzysz a obudzisz sie z ręką w nocniku jako przedstawiciel jednej religii światowej z koranem włącznie .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 23:10

powiedział ze zawiera" ziarna prawdy i świętości"

Takie jest oficjalne stanowisko,a nie jego słowa z tego co wyczytałem.
I jest to prawda.

ja Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Co ważne, nie jest on negatywny. Kościół uznaje, ze są w islamie ziarna prawdy. Tyle że nie ma uznania Chrystusa za jedynego zbawiciela. A to fundament chrześcijaństwa.

2. Koran nie jest dla Kościoła Słowem Bożym. Jest nim Pismo Święte - Stary i Nowy Testament...


http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/153d73


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 11:11

dziunio pisze: nie ma uznania Chrystusa za jedynego zbawiciela. A to fundament chrześcijaństwa.


Właśnie jest to fundament chrześcijaństwa jedyny sposób zbawienia ludzi to Jezus u jego ofiara na Golgocie , Czyli zbawienie z łaski. Każda religia ,która ma inny standard zbawienie jest fałszywa i do zbawienia nie prowadzi, nie można być zbawiontm poprzez, innego Jezusa tego co codziennie umiera na ołtarzu , nie mozna być zbawionym z uczynków zasłuzywszy nimi na zbawienie , nie mozna byc zbawionym przez własną mękę w czyśćcu , a też należac do wszelkich religii pogańskich i współczesnych i starozytnych. Dlatego też wszelkie bratanie się z niewierzącymi w Ofiarę golgoty i zbawienie z łaski jest chodzeniem w jarzmie z niewierzzącymi

2Kor 6:14-15 bw
(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?

Bóg planując stworzyć Świat , znając człowieka i przyszłość też już wymyślił sposób zbawienie i wybrał tych którzy bedą zbawieni , najpierw wybierając naród wybrany potomków Abrahama

Pwt 14:2 bw "Gdyż ty jesteś świętym ludem Pana, twego Boga, i ciebie wybrał Pan spośród wszystkich ludów, które są na ziemi, abyś był jego wyłącznym ludem."

wybrał też nas tych którzy mają być zbawieni

Ef 1:4 bw "W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"

Nasze zbawienie jest z łaski i na podstawie wybrania przez Boga , a Bóg wybrał Abrahama i jego potomków

Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."

My też na podstawie wiary w Jezusa jesteśmy narodem wybranym , takie jest nasze zbawienie dlatego wszystkie poronione pomysły , że Bóg tu i tam przekazywał innym ludom jakieś nauki takie jak kazanie na górze , ze robił to nieoficjalnie a pokątnie że trzeba się tego domyslać i nikt o tym w chrześcijaństwie nie wie a jedna" bystra" nad wyraz osoba sie tego domyśliła i ze jest jakieś inne zbawienie np w hunduiżmie bo tam jest jakis tekst podobny do kazania na górze przekazany przez Boga i ze Bóg mówił do hindusów takie teksty , to wszystko jest wielkim fałszem bo co zyskałaby religia hinduizmu mając jakis wstawki niby od Boga , czy zbawiałaby , czy coś zmieniałoby się dla tych niewiwrzących nie znajacych Golgoty ludzi? Najgorzej to fabrykować takie wymysły bez zastanowienia się nad Biblią i tym co na prawdę i do kogo Bóg mówił , Ani świete księgi hinduskie ani tabliczki sumeryjskie ani koran ani zadna inna ksiega oprócz Biblii nie zawiera przekazu od Boga i każda z tych ksiąg prowadzi na manowce, jest pogaństwem i nie ma nic wspólnego z Bogiem a wręcz jest demoniczna i jest albo ludzkim wymysłem albo przekazem od demonów które mogą zwodzic podajac podobny tekst do tego który jest od Boga , demony są cwańsze od ludzi i tylko majac Jezusa mozna nie ulec zwiedzeniu. .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 28 kwie 2018, 11:30

Magda pisze:Właśnie jest to fundament chrześcijaństwa jedyny sposób zbawienia ludzi to Jezus u jego ofiara na Golgocie , Czyli zbawienie z łaski. Każda religia ,która ma inny standard zbawienie jest fałszywa.Bóg planując stworzyć Świat , znając człowieka i przyszłość też już wymyślił sposób zbawienie i wybrał tych którzy bedą zbawieni , najpierw wybierając naród wybrany potomków Abrahama

Zgadza się.Zbawieni są Izraelem Bożym,a Bóg wybrał nas w swojej wszechwiedzy na podstawie naszego wyboru który "przewidział"..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: emwu » 28 kwie 2018, 19:33

kontousunięte1 pisze:Też tak uważam. Świadczy to o Bożym planie dla całego świata, niezależnie od tego, czy ktoś się urodził wśród wybrańców z żydów, czy na drugim końcu świata.
Jednak kłopot jest z tymi, którzy nakazują nam wierzyć, że Biblia to kropka w kropkę dyktando Boga. Sama całe lata tak myślałam (no prawie), ale modlitwa, pytania do Boga,obserwacja zachowań wierzących tak zwanych wątpliwości, nakierowały mnie na szukanie odpowiedzi alternatywnych. A właściwie na skupienie się na tym i unikanie niewygodnych myśli o pewnych "bożych" sprawach.


Widzę głosy rozsądku w tym wątku :-) Ja jestem na etapie książek historycznych o tzw. "Ewangeliach apokryficznych" i procesie kształtowania się "kanonu". W skrócie wychodzi na to, że "kanon" to nic innego jak konwencja i efekt rozgrywek politycznych, gdzie dla zaprowadzenia porządku i zamordyzmu wśród chrześcijan a także wyeliminowania indywidualizmu, z pomocą władzy świeckiej, narzucono te teksty, które dają najlepszą bazę do podporządkowania i ubezwłasnowolnienia ludzi. Wystarczy elementarna wiedza, czerpana nie ze zborowych broszurek, lecz od religioznawców, a cały mit 'Biblii nieomylnej w każdy przecinku" natychmiast pryska. Tym bardziej nie dziwi powtarzanie mitów z innych, starszych kultur. To oczywiste.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 28 kwie 2018, 21:25

Prawda jest tylko w Biblii, każde inne dzieło jest skażone grzechem i kłamstwem. Ten kto podważa pełnię i świętość Biblii jest poza Kościołem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 28 kwie 2018, 21:51

magda pisze:
Suzuja pisze:Proszę o przytoczenie wypowiedzi JPII że "Koran to prawda"


powiedział ze zawiera" ziarna prawdy i świętości" ale wszystko inne cała akceptacja tego zła jest nawet gorsza

cytat:

co najbardziej oddala od Kościoła, jest jego relatywizm religijny, a szczególnie uznanie islamu jako prawdziwej religii, Allaha jako prawdziwego Boga, Mahometa – prawdziwego proroka, Koranu jako księgi świętej, meczetów jako miejsc kultu. To samobójcze szaleństwo, że Jan Paweł II posunął się aż do pocałowania Koranu 14 maja 1999 roku, że Benedykt XVI położył rękę na Koranie, modląc się w stronę Mekki w Błękitnym Meczecie w Istambule 30 listopada 2006 roku, a Franciszek I rozpoczął od wychwalania muzułmanów, jako czcicieli „jedynego Boga, żywego i miłosiernego”

Wasz kosciół jest chyba teraz gorszy niz za czasów inkwizycji. Ale nie mozna sie dziwic ze djabeł coraz mocniej działa bo ma niewiele czasu ani sie obejrzysz a obudzisz sie z ręką w nocniku jako przedstawiciel jednej religii światowej z koranem włącznie .


No i czemu łżesz? Nigdzie tam nie ma ani słowa o tym iż "Koran to prawda". Sam Koran czerpie wiele z Biblii, głównie ze starego testamentu. Często kopiując pewne wersy. A sam Islam jest religią Abrahamową więc wierzy w tego samego Boga. Tylko wypacza jego postrzeganie. Nie mój problem że z fragmentów które przytaczasz wymyślasz sobie coś czego w nich nie ma


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 22:23

Suzuja Islam nie wierzy w tego samego Boga tak jak wy katolicy macie innego Jezusa codzień umierającego i inną ewangelię tak koran ma innego boga , mimo ze twierdzi ze to ten sam, islam to djabelska religia z djabelskim allachem . zlepek jakis kawałków Biblii i przeinaczone fakty z Biblii, postacie niby takie same maja imiona i conieco podobne dzieje ale jednak inne . nie da sie koranu tak czytać zeby się nie denerwować co oni zrobili z tego nawet starego testamentu , To tak jak sie czyta Biblie swiadków szlag cie trafia jak trafisz na wykręcone wersety o innym sensie a koran to w ogóle ciagle fałsz fałszem pogania , mozna nerwy stracić. Po drugie jak jeszcze raz napiszesz do mnie" łżesz" to cie zgłoszę .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości