"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 02 maja 2018, 01:40

Z tym Allahem to tak samo jak z Jezusem jest Prawdziwy Jezus syn Bozy i wielu fałszywych Jezusów . Allah to po prostu oznacza słowo Bóg w języku arabskim i chrześcijanie też powiedzą na Boga wszechmogącego Allah jak np Świadkowie J. powiedzą na swojego wymyślonego archanioła Jezus mimo że on z prawdziwym Jezusem nie ma nic wspólnego tak tez muzułmanie powiedzą na swojego bożka ksieżycowego Allach mimo ze on nie ma nic wspólnego z Bogiem wszechmogącym, Katolicy też maja fałszywego Jezusa podległego kapłanowi co to wbrew swojemu oświadczeniu ze przyjdzie na ziemie dopiero na końcu świata codziennie tu zbiega żeby go kapłan zabił na ołtarzu ku uciesze wiernych ale to jest inny Jezus i mimo że go kapłan i wierni Jezusem nazywaja nie jest to Jezus co raz na zawsze był ofiarowany przez siebie samego a nie kapłana na Golgocie i oczyscił nas z grzechów , To samo z tym Allahem czyli jest prawdziwy Allah Bóg wszechmogący dla chrześcijan arabskich i jest w Islamie fałszywy allah bozek mieszkajacy na księżycu , protgowany mohaneda pedofila kazirodcy,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 02 maja 2018, 08:06

Właśnie pisałeś, że zbór opiekuje się syryjskimi chrześcijanami. To ten zbór wyjeżdża regularnie do Syrii??

Chcesz się zgodzić, by na całym świecie God=Allah????
Taka propozycja zresztą padła w środkach masowego przekazu.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 02 maja 2018, 08:39

Magdo,niestety tutaj jak papuga powtarzasz okropne brednie.Spradź jak dokładnie brzmi Bóg w arabskim i nie allahuj na forum chrześcijańskim,bo mi się niedobrze robi.Nie ma dobrego allaha.Kropka.Proszę skończyć z bezmyślnym sianiem propagadny arabskiej,allah to imię własne które niektórzy chcą naciągnąć pod Bóg.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 02 maja 2018, 09:42

artur403 pisze:Właśnie pisałeś, że zbór opiekuje się syryjskimi chrześcijanami. To ten zbór wyjeżdża regularnie do Syrii??.
A po co ma wyjeżdżać? Piszę ci od początku, że porozumiewamy się w j. angielskim.
artur403 pisze:Chcesz się zgodzić, by na całym świecie God=Allah????
Taka propozycja zresztą padła w środkach masowego przekazu.
Piszesz niestworzone historie, większym zagrożeniem od słowa Allah jest brak Słowa Bożego w doktrynie katolickiej, wykrzywianie osoby Pana Jezusa w doktrynach różnych tzw kościołów, brak prawdziwej Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 02 maja 2018, 09:55

Czyli jednak używacie słowa God, a nie Allah?
Kamień spadł mi z serca...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 02 maja 2018, 09:59

artur403 pisze:Czyli jednak używacie słowa God, a nie Allah?
Kamień spadł mi z serca...
Kamień jeszcze jest na twoim sercu, bo musisz uporać się z przeinaczonym obrazem Pana Jezusa w twojej religii. Ten obraz jest pokręcony tak jak islamski Allah. Niby jakieś podobieństwo jest, ale to nie ten sam Chrystusa co w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 02 maja 2018, 10:43

Suzuja pisze:Co nie zmienia faktu iż Allah utożsamiany jest z Bogiem Jedynym

Magda, Arabowie pochodzą od dzieci Abrahama

Ale to dziki osioł czyli DNA inne po matce


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 02 maja 2018, 11:24

Dziunio nie powtarzaam niczego jak papuga mieszkałam trzy lata w kraju muzułmańskim gdzie tego słowa używano jako bóg i to każdy , znam islam z własnego doświadczenia . Zapytaj jakiegokolwiek araba czy allah to słowo to oznacza bóg jakikolwiek a zwłaszcza ich bóg. Nie zawsze słowo ze słownika jest w powszechnym codziennym użyciu. Ludzie tworzą sobie słowa które lubią powtarzać bo im bardziej pasują niż słownikowe , Wielu powie " moich starych w domu nie ma " " muszę zapytac starych" i inne takie słowa , rzadko kto mówi jezykiem słownikowym potocznie i jak jakies słowo jest w urzytku stale to po pewnym czasie juz jest używane jako prawidłowe. W każdym razie dla Araba Allah to kazdy Bóg ale ich Allach jest najwazniejszy i prawdziwy. Kumasz?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 02 maja 2018, 15:31

czyli nie ma Allaha nad Allaha no to maja wesoło kazdy jest Allah ale nie ma laha nad alaha moze po zapachu ich rozrózniaja


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 02 maja 2018, 18:03

magda pisze:Dziunio nie powtarzaam niczego jak papuga mieszkałam trzy lata w kraju muzułmańskim gdzie tego słowa używano jako bóg i to każdy , znam islam z własnego doświadczenia . Zapytaj jakiegokolwiek araba czy allah to słowo to oznacza bóg jakikolwiek a zwłaszcza ich bóg. Nie zawsze słowo ze słownika jest w powszechnym codziennym użyciu. Ludzie tworzą sobie słowa które lubią powtarzać bo im bardziej pasują niż słownikowe , Wielu powie " moich starych w domu nie ma " " muszę zapytac starych" i inne takie słowa , rzadko kto mówi jezykiem słownikowym potocznie i jak jakies słowo jest w urzytku stale to po pewnym czasie juz jest używane jako prawidłowe. W każdym razie dla Araba Allah to kazdy Bóg ale ich Allach jest najwazniejszy i prawdziwy. Kumasz?


No i co z tego,że używano?Nie znaczy,że słusznie.Ja się zindoktrynowanych,niedouczonych arabów nie zamierzam o nic pytać.Ślepy ślepego prowadzi.I znowu pełno allaha i to z dużej.. :-/ Ty masz ich uświadamiać,a nie propagować ich propagandę czy też nieoduczenie.Watykan za ekumenie krytykujesz,jednak to co robisz,to poniekąd to samo..Kumasz?czy Ci trzeba jeszcze bardziej łoptologicznie napisać?Uczyć to Ty możesz dzieci i kobiety,a nie mnie.Kumas?


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 02 maja 2018, 22:36

dziunio pisze: Ty masz ich uświadamiać,a nie propagować ich propagandę czy też nieoduczenie.Watykan za ekumenie krytykujesz,jednak to co robisz,to poniekąd to samo..Kumasz?czy Ci trzeba jeszcze bardziej łoptologicznie napisać?Uczyć to Ty możesz dzieci i kobiety,a nie mnie.Kumas?


mogę i ciebie uczyć bo nie jestesmy w kosciele. a na forum w internecie wiec to co sie tyczy zachowania kobiet w zborach , na nabożeństwach nie obowiązuje na forum tu jest luźna gadka i wymiana poglądów. No powiedz mi jaka ja tu islamska propagandę wprowadzam bo jakos nie widze zadnej propagandy, Co ma watykańska Ekumenia do słownictwa arabskiego bo właśnie tego nie kumam. Pisze ze Allach to bóg po arabsku i turecku i to z duzej litery więc o duża literę miej pretęsje do słownika nie do mnie.ObrazekObrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Adalbertus » 02 maja 2018, 23:12

Sprawdź jeszcze słowa:
الإله
إله
الرب


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 02 maja 2018, 23:30

A co da sprawdzenie tych słow których nie znamy nawet do nich alfabetu ani jak brzmią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Adalbertus » 03 maja 2018, 09:07

magda pisze:A co da sprawdzenie tych słow których nie znamy nawet do nich alfabetu ani jak brzmią.

Możesz sprawdzić znaczenie tych słów. Zapytasz - Jak to zrobić? Zrób tak: zaznacz -> kopiuj -> wklej do tłumacza Google. Jak to zrobisz, to podziel się Twoimi wnioskami.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 10:16

magda pisze:
dziunio pisze: Ty masz ich uświadamiać,a nie propagować ich propagandę czy też nieoduczenie.Watykan za ekumenie krytykujesz,jednak to co robisz,to poniekąd to samo..Kumasz?czy Ci trzeba jeszcze bardziej łoptologicznie napisać?Uczyć to Ty możesz dzieci i kobiety,a nie mnie.Kumas?


mogę i ciebie uczyć bo nie jestesmy w kosciele. a na forum w internecie wiec to co sie tyczy zachowania kobiet w zborach , na nabożeństwach nie obowiązuje na forum tu jest luźna gadka i wymiana poglądów. No powiedz mi jaka ja tu islamska propagandę wprowadzam bo jakos nie widze zadnej propagandy, Co ma watykańska Ekumenia do słownictwa arabskiego bo właśnie tego nie kumam. Pisze ze Allach to bóg po arabsku i turecku i to z duzej litery więc o duża literę miej pretęsje do słownika nie do mnie.

Google translator,to nie wyrocznia,weź już lepiej zamilcz i się nie ośmieszaj.Podawałem jak jest dokładnie Bóg w języku arabskim.
Nie możesz nigdzie nauczać faceta,bo stoisz niżej i jesteś podatniejsza na zwiedzenia i mniej podatna na naukę,doktryny Boże,ale przerost Twojego ego Ci nie pozwala tego przyjąć do wiadomości,a przez to wykrzywiasz naukę Bożą pod swoją kobiecą modłę.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości