"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 16 kwie 2018, 16:50

Nie odczepie się dopóki nie zaczniesz się zachowywać

Za personalne odzywki (poprzednie posty) dostałeś punkt karny KAAN


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 16 kwie 2018, 17:44

Suzuja nie zasłaniaj sie innymi i nie badz bezczelny piszac magdzie takie cos .
Kazdy ma wolny wybór i decyduje sam o sobie a jesli uwaza ze matka zle wierzy to niech jej pokarze jaka wiara jest własciwa
nawracajac sie .A poki co kazdy dupek potrafi zwalac na matke ze gdyby to on oczywiscie ale ze ... no to Nie.
Ludzie sa NIEWIERZACY sa wyznawcami Matki ladacznicy masz zastrzeżenia kieruj je do ap Jana ,przeciez on sam sie zdumial
twoja religia niestety ma logo SMOKA az dziw jak was zaslepił
Zachowywac a jak ty sie zachowujesz skoro wiesz ze ma dorosłego syna ,wiesz jak on by zareagował na te twoje ...
myslisz ze wział by twoja strone ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 21:55

póki co mój syn twierdzi ze jestem najlepszą matką na jaka mógł trafić, mimo ze jest niewierzący to nie z mojego powodu a swojej niewierzącej zony , za to jest dla mnie najlepszym synem na swiecie dba o mnie pod każdym względem. Ja nie mam pretensji do jego zony ona miała przejscia z księdzem i znienawidziła wszelka religie i kazdy kosciół nie chce o niczym słyszeć co się wiąże z kościołem jakimkolwiek, i też nie chce powiedziec o co chodziło z tym księdzem jej matka też nic nie powie bo pytałam. Nie ja zawiniłam ze on odszedł z kościoła. Oliwko wierz mi nie ja zawiniłam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 16 kwie 2018, 22:22

Suzuja pisze:Nie odczepie się dopóki nie zaczniesz się zachowywać

Za personalne odzywki (poprzednie posty) dostałeś punkt karny KAAN


Za notoryczne nazywanie mnie ateistą(co jest kłamstwem) i wyznawcą wielkiej prostytutki. Magda nie dostanie warna?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 17 kwie 2018, 10:04

magda wierze ci bo jak matka moze byc winna jesli synowi-córce cos nie pasuje to niech pokaze swoim zyciem nawróconym
jak matka powinna zyc i gdzie popełnia błedy .
a to co ten młody pisze Nie dziwie sie ze twój syn jest niewierzący...
to zakrawa na beszczelnosc.

Smutne ze syn oddala sie od wiary od biblii dla zony żeby niewiem jaka piekna dobra nieszczęsliwa i co tam jeszcze było

Mężczyzna który oddala sie od Jezusa dla kobiety to kiepsko o nim swiadczy .
Takich matek jest sporo sa zatroskane bo dla zony syn odwrac sie i od Boga i od matki .
Cos wiem o tym i wiem co pisze.


______
Suzuja przeciez kapłani watykanu wielkie szychy sami nazywaja swoj kosciół Matka a Objawienie okresla ta matke jako
wszeteczna
Do kogo masz pretensje do Jana apostoła ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 15:43

Suzuja pisze:
Suzuja pisze:Nie odczepie się dopóki nie zaczniesz się zachowywać

Za personalne odzywki (poprzednie posty) dostałeś punkt karny KAAN


Za notoryczne nazywanie mnie ateistą(co jest kłamstwem) i wyznawcą wielkiej prostytutki. Magda nie dostanie warna?
Nie da rady. Magda ma fory na forum. :roll:


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 17 kwie 2018, 15:59

Bana?Chyba warna?Ja od wielu lat powtarzam,że ziemska,ludzka sprawiedliwość jest do kitu.Nie mam na myśli tutaj nikogo personalnie i radziłbym aż tak się nie przejmować tym co ktoś bredzi na wasz temat.Zbroja Boża:)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 16:01

Tak dziunio, zbroja Boża! To jest to!


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 16:12

Oj, kontousunięte1 :hug: już dobrze :buziak:
Bedzie dobrze
Nie przejmujżesz się.
"Przebaczenie jest jak tlen..." (jak śpiewa T.Żółtko :))


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 17 kwie 2018, 18:11

Kitka nie ma żadnych forów na forum , też dostaję karniaki dopiero co jeden mi spadł moze nie zauważacie tego bo ja o karniaki nie krzyczę głośno. kontousunięte1 zejdź ze mnie i się mnie nie czepiaj bo sie czepiasz i jak ci odpowiem co mi się nie podoba to szlejesz jak to ja straszna jestem i w każdym temacie robisz zaczepkę , nie nienawidzę cię i nie jests moim wrogiem jesteś za cienka na mojego wroga i zebym cię nienawidziła , nawet mi cie zal ze tak błądzisz, ale jesteś protestantką wiesz co robisz jak kogoś zgorszysz i utwierdzisz w ateiźmie czy zwiedzeniu to wiesz co w takim wypadku, nie jesteś nieświadoma wiec sama sobie to przemysl i skończ z tymi zaczepkami , na prawde jestes mi obojętna i nie czuję żadnych negatywnych uczuc do ciebie , idź własną drogą a mnie omijaj personalnie. Ja próbuje tu spokojnie pisać i cie nie zaczepiam .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Damianos
Posty: 74
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Damianos » 17 kwie 2018, 19:28

@magda

Kontrola religii nad człowiekiem polega na poniższych trzech kłamstwach.
Jedynie nasza religia jest prawdziwa.
Mamy osobisty kontakt z samym Bogiem, który nas na bieżąco informuje.
Jeżeli nie będziesz nam posłuszny, zginiesz z ręki Boga.
Biblia nie mówi, że nasze zbawienie zależy od tego, czy znajdziemy PRAWIDŁOWĄ wersję takiej czy innej doktryny.
Czy możemy z czystym sumieniem dokonać wyboru Chrześcijan, których Bóg powinien zabić a których oszczędzić i obdarzyć życiem wiecznym?
Czy Chrystus nakazał nam gruntowne przestudiowanie Biblii i spieranie się na temat znaczenia takich czy innych wersetów biblijnych? Czy apostołowie posługiwali się masowo Starym Testamentem? Robiono to jedynie w przypadku przedstawienia dowodów na to, że Chrystus jest obiecanym przez proroków ST Mesjaszem.

Zbawienie nie zależy od dogłębnego poznania Biblii, ale zbawienie zależy tylko i wyłącznie od naszego zastosowania się do przykazań miłuj Boga i miłuj bliźniego.
Będziemy sądzeni tylko i wyłącznie za nasze postępowanie, a nie za nasze zrozumienie dogmatów czy wersetów biblijnych.
Zamiast Dobrej Nowiny religie chrześcijańskie wytworzyły atmosferę walki szermierczej na wersety biblijne a Biblię postawiono na piedestale wielbionego bałwana.
Najważniejsze dla nas jest to byśmy przestrzegali 10 przykazań, modlitwa Ojcze Nasz, miłość do Boga i bliźniego, a przede wszystkim wiara w Ofiarę złożoną za nas na Golgocie i uświęcanie swojego życia w Jezusie.

Nie mamy prawa osądzać czyjąś wiarę, bo tylko Bóg zna nasze serce. Możemy się pouczać ale nie obrażać i osądzać, bo to jest niezgodne z nauką Jezusa Chrystusa.
Przebaczaj 77 razy i miłuj nieprzyjaciół.


drost
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2018, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: drost » 17 kwie 2018, 20:03

Damianos pisze:Nie mamy prawa osądzać czyjąś wiarę, bo tylko Bóg zna nasze serce

Mniej wiecej zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. W zwiazku z powyzszym zdaniem zastanawiam sie czy ja mam prawo aby osadzic - ja wierze.
Czy Ty i kazdy z nas ma prawo aby osadzic - ja wierze. Moze ja wierze w siebie i zrobilem z siebie Boga? Czy mamy prawo osadzic wiare Piotra, Pawla, Andrzeja i Jakuba?


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 17 kwie 2018, 20:09

@drost to chyba temetna osobny wątek.
Tu o Sumerach niech zostanie


drost
Posty: 18
Rejestracja: 07 kwie 2018, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: drost » 17 kwie 2018, 20:34

Kitka pisze:@drost to chyba temetna osobny wątek.
Tu o Sumerach niech zostanie

Bardzo slusznie. Zaintrygowala mnie wypowiedz Damianosa tak, ze az sie przejalem czy ja naprawde wierze czy tylko mi sie tak zdaje.
Ale Bog to wie. Na pewno. Nie wiem jak to przeniesc i gdzie.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 17 kwie 2018, 20:49

Wszystko co piszesz jest prawie prawdą tylko ze ja nie reprezentuję jakiejś konkretnej religii nie powołuję sie na osobisty kontakt z Bogiem mojej religii , nigdy nie mówię ze jeśli ktoś nie bedzie posłuszny mojej religii to zginię . Natomiast mówie że jedyne co jest prawdziwe to Słowa Boga, i ze jesli tym słowom nie będziesz posłuszny i pójdziesz zła szeroka drogą to zginiesz nie mówie od siebie bo tak powiedział Jezus , zawsze się powołuje na Jezusa lub słowa Ducha Świetego zapisane w Biblii.
Damianos pisze:Biblia nie mówi, że nasze zbawienie zależy od tego, czy znajdziemy PRAWIDŁOWĄ wersję takiej czy innej doktryny.


Własnie tego Biblia uczy że jesli nie będziesz chrześcijaninem i odrzucisz Ewangelie lub je zmienisz czy przyjmiesz inne nauki to zginiesz. Jedynie religie tak uczą ze jeśli nie przyjmiesz doktryn i dogmatów ludzkich ,wymyślonych to zginiesz ,a tak na prawdę giniesz za nieprzyjęcie Jezusa i jego nauk.

Damianos pisze:Czy możemy z czystym sumieniem dokonać wyboru Chrześcijan, których Bóg powinien zabić a których oszczędzić i obdarzyć życiem wiecznym?


My nie wybieramy kto będzi potępiony czy zbawiony to Bóg na kartach Biblii nam napisał kto zostanie zbawiony a kto będzie potępiony , my to wiemy z Biblii nie z własnego widzimisię i powiem ci że to bardzo ważne zeby ludzi którzy błądzą i wchodza na drogę która prowadzi do zagłady napominać i pokazuwać im ze stoja nad przepaścia i idą w zła stronę. Czy gdybyś widział dziecko stojace nad przepascią nie powiedziałbyś mu ze idzie w zła strone , na pewno bys ostrzegł dlaczego to takie dziwne ze ktoś sie stara pokazać ta zła drogę i przepaśc komuś ,kto się tam pakuje.

Damianos pisze:Czy Chrystus nakazał nam gruntowne przestudiowanie Biblii i spieranie się na temat znaczenia takich czy innych wersetów biblijnych? Czy apostołowie posługiwali się masowo Starym Testamentem? Robiono to jedynie w przypadku przedstawienia dowodów na to, że Chrystus jest obiecanym przez proroków ST Mesjaszem.
Nie te czasy ludzie zebrali Ewangelie i listy i maja teraz wiecej niz stary testament , w tamtych czasach słuchali na zywo kazań apostolow czytali listy o do tego wszystkiego sie stosowali , my żyjemy w czasie wielkiego zwiedzenia gdzie musimy weryfikować rózne rzeczy z Pismem Świetym i to w naszym interesie jest zeby znac jak najlepiej słowa Boga i sie do nich stosować.

Damianos pisze:Zbawienie nie zależy od dogłębnego poznania Biblii, ale zbawienie zależy tylko i wyłącznie od naszego zastosowania się do przykazań miłuj Boga i miłuj bliźniego.
Będziemy sądzeni tylko i wyłącznie za nasze postępowanie, a nie za nasze zrozumienie dogmatów czy wersetów biblijnych.


Owszem za miłosć do bliźniego no to powiedz ilu yak kochasz ze ich ostrzegasz jeśli schodzą z wąskiej drogi i idą na manowce , wątpie czy to robisz bo to niewdzieczna rzecz ludzie nie lubią jak sie im pokazuje ich błady jak sie im zwraca uwagę ale Bogu się podoba jak kochasz na tyle bliźniego ze go strofujesz i ostrzegasz

Ez 3:18 bw
"Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew."
Ez 33:9 bw "Lecz gdy ostrzeżesz bezbożnego, aby się odwrócił od swojego postępowania, a on się nie odwróci od swojego postępowania, to umrze z powodu swojej winy, lecz ty uratujesz swoją duszę." idzie w jakieś fałszywe kulty, sekty a ty jesteś iwszem milutki dla niego czy to miłosć wedłóg ciebie.

Damianos pisze:Zamiast Dobrej Nowiny religie chrześcijańskie wytworzyły atmosferę walki szermierczej na wersety biblijne a Biblię postawiono na piedestale wielbionego bałwana.


Może jakieś religie tak ale jeśli ktoś szanuje Słowo Boze i wedłóg niego chce postępować i przypomina innym co Bóg na dany temat mówi to czy ty to potępiasz dziwne to bo jednak nie mamy innej prawdy oprócz tego Bozego słowa.

Damianos pisze: miłość do Boga i bliźniego


Jaka to miłość do Boga jeśli nie chcesz wiedziec co Bóg na dany temat mysli jeśli o tym nie rozmawiasz z innymi a jaka to miłosć jeśli sam znasz Słowo boże i nie dzielisz sie tym z innymi i patrzysz spokojnie z uprzejmością jak twój brat idzie w zła stronę i nic nie robisz.

Damianos pisze:Nie mamy prawa osądzać czyjąś wiarę, bo tylko Bóg zna nasze serce. Możemy się pouczać ale nie obrażać i osądzać, bo to jest niezgodne z nauką Jezusa Chrystusa.
Przebaczaj 77 razy i miłuj nieprzyjaciół.


Mamy prawo osądzać bo jak możesz odrzucic fałsz i nie byc zwiedzionym jeśli nie osądzisz nauk które ktos ci serwuje . Musisz osądzać i odrzucac fałsz i innych przed fałszem ostrzegać . Jezus sam kazał sądzić

J 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."

A jak mozesz osądzic coś sprawiedliwie tylko wedłóg Bozego słowa . Nie zapominaj ze zyjemy w czasie wielkiego zwiedzenia i dstępstwa i nie mozna teraz spac trzeba mieć oczy otwarte i Słowo Boze w sercu i nie dać sie zwodzic ani innych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości