Zenski wymiar Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: nan » 17 paź 2018, 16:13

Luba pisze:
Dlaczego wiec brakuje w twoich postach argumentow ?

Moze jednak przestaniesz rzucac bezpodstawne, poki co, oskarzenia ?


Brakuje argumentów, bo stawiasz audowadnialną i niefalsyfikowalną tezę kompletnie od Biblii oderwaną, to tak jakby dyskutować o trampolinach na podstawie Biblii, nie da się, bo nie ma w Biblii nic o czymś takim jak trampolina. Nigdzie w Biblii nie ma nic o tym, że Duch Święty jest kobietą.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 17 paź 2018, 18:33

nan pisze:
Luba pisze:
Dlaczego wiec brakuje w twoich postach argumentow ?

Moze jednak przestaniesz rzucac bezpodstawne, poki co, oskarzenia ?


Brakuje argumentów, bo stawiasz audowadnialną i niefalsyfikowalną tezę kompletnie od Biblii oderwaną, to tak jakby dyskutować o trampolinach na podstawie Biblii, nie da się, bo nie ma w Biblii nic o czymś takim jak trampolina. Nigdzie w Biblii nie ma nic o tym, że Duch Święty jest kobietą.


Nan, Tora Boza czyli Prawda o Bogu i jego stworzeniu zawarta jest nie tylko w Biblii , zawierajacej Slowo Boze, ale takze w calym stworzeniu, o ktorym w Biblii czytamy, ze ono rowniez swiadczy o swoim Stworcy.

Skoro czlowiek "jako mezczyzna i kobieta" jest obrazem Boga, moze to tylko znaczyc, ze Bog zawiera w sobie takze wymiar zenski. I ta Tora Boga( Jego Pouczenie) znajduje sie przeciez w Biblii, chociazby w opisie stworzenia czlowieka. Wystarczy czytac ze zrozumieniem :)

Ta Tora znajduje sie takze w przyrodzie, ktora powstala wg Bozego Porzadku, czyli jako damsko-meska.

Skoro Bog jest naszym Ojcem, a my, ludzie, Jego obrazem , to oczywistym jest, ze nasz Stworca nie jest tylko meskiej natury.

Ale czlowiek na pewnym poziomie duchowym nie potrzebuje tego typu objasnien i nie doszukuje sie "dziury w calym".

Mam nadzieje, ze wreszcie ruszysz z miejsca na spotkanie z PRAWDA.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Torcik » 21 paź 2018, 12:08

Luba, chyba najbliżej ci do wyznawców Zaratustry. Znasz ich przesłanie?
Wklejam, jako ciekawostkę
Załączniki
Ahura Mazda.jpg


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 21 paź 2018, 12:34

Torcik pisze: Znasz ich przesłanie?
Wklejam, jako ciekawostkę



Nie znam ich przeslania i nie interesuje mnie ono ani troche.

Nie szukam religii ani zadnego kosciola bo juz znalazlam to, czego szukalam.

Kazdy czlowiek ma umysl i serce i jesli jest uczciwy wobec samego siebie i innych, bedzie w stanie dojsc do prawdy.

Najgorzej jest wtedy, gdy czlowiek nie jest soba lecz kreatura jakiegokolwiek systemu, stworzonego przez upadlego czlowieka, tzn. czlowieka, ktory boi sie i wstydzi swojego Ojca, poniewaz wmowiono mu grzeszna nature, albo czlowieka, ktory calego dobra zapragnal dla siebie, zapominajac , ze dobro stworzone przez Boga jest dobrem wspolnym .

Patriarchat, dominacja mezczyzn (?) jest wielka kleska ludzkosci.

Chrzescijanstwo , ktore znamy, to religia stworzona przez patriarchow ponizajacych kobiety i dlatego rowniez jest kleska.

Najlepszym dowodem sa wypowiedzi liderow tego forum , ktorzy nie sa w stanie przyjac oczywistych, logicznych wnioskow, wynikajacych z Tory Boga (nie mylic z PM)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 21 paź 2018, 12:55

Luba pisze:Najgorzej jest wtedy, gdy czlowiek nie jest soba lecz kreatura jakiegokolwiek systemu, stworzonego przez upadlego czlowieka, tzn. czlowieka,
Jaki system ciebie stworzył?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Torcik » 21 paź 2018, 13:24

Luba » 21 paź 2018, 12:34

Torcik pisze:
Znasz ich przesłanie?
Wklejam, jako ciekawostkę



Nie znam ich przeslania i nie interesuje mnie ono ani troche.

Nie szukam religii ani zadnego kosciola bo juz znalazlam to, czego szukalam.

Kazdy czlowiek ma umysl i serce i jesli jest uczciwy wobec samego siebie i innych, bedzie w stanie dojsc do prawdy.

Ok, sorki. Zastanawiałam się tylko pod czyim wpływem jesteś i takie skojarzenie powstało. Już nie będę się nad tym zastanawiać...


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 21 paź 2018, 13:59

KAAN pisze:
Luba pisze:Najgorzej jest wtedy, gdy czlowiek nie jest soba lecz kreatura jakiegokolwiek systemu, stworzonego przez upadlego czlowieka, tzn. czlowieka,
Jaki system ciebie stworzył?


KAAN, ja jestem ciagle jeszcze, w duzej czesci, kreatura tego samego systemu co ty, czyli kultury zachodniej, opartej na wartosciach chrzescijanskich, czyli (mowiac krotko i zwiezle) na pieniadzach :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 21 paź 2018, 14:14

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:Najgorzej jest wtedy, gdy czlowiek nie jest soba lecz kreatura jakiegokolwiek systemu, stworzonego przez upadlego czlowieka, tzn. czlowieka,
Jaki system ciebie stworzył?
KAAN, ja jestem ciagle jeszcze, w duzej czesci, kreatura tego samego systemu co ty, czyli kultury zachodniej, opartej na wartosciach chrzescijanskich, czyli (mowiac krotko i zwiezle) na pieniadzach :)
Ja nie jestem stworzony przez system który ciebie stworzył, ja jestem nowym stworzeniem zrodzonym przez Ducha Świętego. Dobrze że przyznałaś w końcu gdzie są twoje korzenie, bo dotychczas nie chciałaś napisać jaka jest twoja społeczność religijna; ideologię łatwo zidentyfikować, ale o grupie ludzi ty powinnaś złożyć świadectwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Torcik » 21 paź 2018, 15:03

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:Najgorzej jest wtedy, gdy czlowiek nie jest soba lecz kreatura jakiegokolwiek systemu, stworzonego przez upadlego czlowieka, tzn. czlowieka,
Jaki system ciebie stworzył?


KAAN, ja jestem ciagle jeszcze, w duzej czesci, kreatura tego samego systemu co ty, czyli kultury zachodniej, opartej na wartosciach chrzescijanskich, czyli (mowiac krotko i zwiezle) na pieniadzach :)

Bardzo dziwne to zdanie, Luba.Chyba już zupełnie cię nie rozumiem, a próbowałam.
Nie rozumiem, do czego dążysz? Do końca życia będziesz tkwić w układzie, który istnieje od prawieków. Sprowadzanie wszystkiego do pieniędzy, do systemów finansowych, to chyba mocne nieporozumienie.
To kultura zachodnia ci nie pasuje, a dałam ci przykład wiary kultury wschodniej...i też ci nie pasuje. Czy chcesz jakąś nową "kulturę" ustanowić? Na razie to chyba "sama sobie rzepkę skrobie" - określa twoje wyznanie. Bo trochę w nim zachodu, trochę chrześcijaństwa, trochę wolnomyślicielstwa, new age też się przewija tu i tam...
Trudno cię rozgryźć. ;-) :-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 21 paź 2018, 15:21

KAAN pisze:
Luba pisze:
KAAN pisze:Jaki system ciebie stworzył?
KAAN, ja jestem ciagle jeszcze, w duzej czesci, kreatura tego samego systemu co ty, czyli kultury zachodniej, opartej na wartosciach chrzescijanskich, czyli (mowiac krotko i zwiezle) na pieniadzach :)
Ja nie jestem stworzony przez system który ciebie stworzył, ja jestem nowym stworzeniem zrodzonym przez Ducha Świętego.


Swietnie, KAAN :)

Wierze ci na slowo.

Widze jednak golym okiem, ze uzaleznienie od PM i jego zakamuflowanego kontynuatora ogranicza cie totalnie w rozwoju duchowym .

A pisze tak, poniewaz wiem z Objawienia Prawdy, ze nowonarodzone dziecko Boze jest wolna istota bez jakichkolwiek powiazan ze stara kreacja.

Skoro na horyzontach twojego , jak twierdzisz, nowego zycia, ciagle jeszcze pojawia sie szatan, to natychmiast pojawia sie pytanie, czy to jest rzeczywiscie nowe zycie pochodzace od Ducha Sw. :)

Moze to tylko inny rodzaj hipnotycznego snu, w ktory dales sie wprowadzic ?

W miejscu przebywania dzieci Bozych nie ma miejsca na szatana i demony. W ksiazkach, ktore czytaja dzieci Boze rowniez nie ma takiego miejsca :) Nikt tez nie wspomina ani nie wypomina staroci,bo wszystko stalo sie nowe :)

Zycie dzieci Bozych to nowe zycie bez KLAMSTWA i bez jego ojca, czyli upadlego czlowieka, ktoremu upodobalo sie lekcewazyc INSTRUKCJE...czyli TORE BOGA...a wiec wszystko to, co Syn Bozy okreslil jako PRAWDA, ktora sie poznaje, sluchajac jedynego prawdziwego Nauczyciela i korzystajac z pomocy jedynego prawdziwego Posrednika, Ducha Prawdy, ktory mieszka tylko i wylacznie w swiatyniach naszych nowych serc :), prowadzac do CALEJ PRAWDY i otaczajac swoje dzieci MILOSCIA niewyczerpana, pochodzaca prosto ze Zrodla Zycia :)

Takie serce mial czlowiek zanim upadl.

Tylko tam nalezy szukac Prawdy, opuszczajac swiat niegodziwca.

KAAN, oboje ukorzenieni zostalismy na polu, podlegajacym kontroli wladcy ciemnosci.

Nie zaklinaj wiec faktow.

Problem kazdego czlowieka polega na tym, aby Ojciec przyszedl nam z pomoca i wyrwal nas z korzeniami z tego skazonego terenu i przesadzil na swoje pole wydajace plon w postaci owocow Jego Swietego Ducha :)


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 21 paź 2018, 15:34

Torcik pisze:Chyba już zupełnie cię nie rozumiem, a próbowałam.
Nie rozumiem, do czego dążysz?


Syn Bozy tez spotykal w swoim zyciu ludzi, ktorzy Go nie rozumieli.

Do nich wszystkich przemawial w przypowiesciach.

Sprawdz w Bibli, Torciku, co Jezus odpowiedzial uczniom, kiedy zapytali Go wprost, dlaczego to robi.

Ale milo mi , ze mialas dobra wole zrozumiec, o czym pisze.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Torcik » 21 paź 2018, 16:29

Luba pisze:
Torcik pisze:Chyba już zupełnie cię nie rozumiem, a próbowałam.
Nie rozumiem, do czego dążysz?


Syn Bozy tez spotykal w swoim zyciu ludzi, ktorzy Go nie rozumieli.

Do nich wszystkich przemawial w przypowiesciach.

Sprawdz w Bibli, Torciku, co Jezus odpowiedzial uczniom, kiedy zapytali Go wprost, dlaczego to robi.

Ale milo mi , ze mialas dobra wole zrozumiec, o czym pisze.

hmmm, to trochę brzmi, jakbyś się utożsamiała z samym Synem Bożym i to wręcz personalnie. No więc dalej nie rozumiem. Chyba dlatego, że mocno mieszasz różne fragmenty. Jak pisałam: coś z Biblii (co to jest PM-piszesz taki skrót w poście do Kaana), coś z jakichś innych pism i mysli.
Sprawdzać nie muszę, bo znam, ale nie wiem, dlaczego uważasz, że jestem "gorszego sortu"? z tych którzy nie kumają?
Ja Syna Bożego rozumiem i wiem, co mówił, ale nie rozumiem CO TY MÓWISZ? A chciałabym zrozumieć, bo chwilami ciekawe sprawy poruszałaś. ;-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 21 paź 2018, 18:21

Luba pisze:
KAAN pisze:
Luba pisze:KAAN, ja jestem ciagle jeszcze, w duzej czesci, kreatura tego samego systemu co ty, czyli kultury zachodniej, opartej na wartosciach chrzescijanskich, czyli (mowiac krotko i zwiezle) na pieniadzach :)
Ja nie jestem stworzony przez system który ciebie stworzył, ja jestem nowym stworzeniem zrodzonym przez Ducha Świętego.
...A pisze tak, poniewaz wiem z Objawienia Prawdy..
Nie wiesz, bo prawda jest w Biblii a ty nie uznajesz Biblii za Słowo Boże.
Skoro na horyzontach twojego , jak twierdzisz, nowego zycia, ciagle jeszcze pojawia sie szatan
Piszesz jakieś bzdury; jakie horyzonty, co za "pojawia się"? Szatan może pojawiać się w twojej ideologii bo on jest źródłem wszelkiego kłamstwa a tym jest gnoza.
W miejscu przebywania dzieci Bozych nie ma miejsca na szatana i demony.
To prawda, w naszej społeczności przebywa Duch Święty i chroni nasz przed demonami. Jednak poza Zborem Pańskim diabeł działa i wykręca ludziom umysły wlewając im kłamliwe ideologie do głowy.
KAAN, oboje ukorzenieni zostalismy na polu, podlegajacym kontroli wladcy ciemnosci.
Ja nie, ty tak.

Problem kazdego czlowieka polega na tym, aby Ojciec przyszedl nam z pomoca i wyrwal nas z korzeniami z tego skazonego terenu i przesadzil na swoje pole wydajace plon w postaci owocow Jego Swietego Ducha :)
Masz ten problem, bo nie narodziłaś się na nowo i jako świadectwo twojego stanu ducha jest twoje wyznawanie gnozy. Każdy kto został zbawiony jest dzieckiem Bożym, czyli ma swoje mieszkanie w domu Bożym i jest dla szatana niedostępny. Zbawiony człowiek może wydawać owoce Ducha, niezbawiony nie może tego robić bo nie ma Ducha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Luba » 02 cze 2019, 18:36

KAAN pisze:(...) w naszej społeczności przebywa Duch Święty i chroni nasz przed demonami. Jednak poza Zborem Pańskim diabeł działa i wykręca ludziom umysły wlewając im kłamliwe ideologie do głowy.
(...)Masz ten problem, bo nie narodziłaś się na nowo i jako świadectwo twojego stanu ducha jest twoje wyznawanie gnozy. Każdy kto został zbawiony jest dzieckiem Bożym, czyli ma swoje mieszkanie w domu Bożym i jest dla szatana niedostępny. Zbawiony człowiek może wydawać owoce Ducha, niezbawiony nie może tego robić bo nie ma Ducha.



KAAN, czy wiesz dlaczego Europa ma chrzescijanskie korzenie...?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 03 cze 2019, 00:05

Luba pisze:KAAN, czy wiesz dlaczego Europa ma chrzescijanskie korzenie...?
A co to ma za związek z tematem?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości