Świat i wierzący.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 14 cze 2021, 17:04

Jeśli grzechy są przebaczone i nie ma piekła na koniec, a konsekwencji się nie boję życiowych, to po co się spinać i walczyć z grzechem do krwi


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: KAAN » 14 cze 2021, 18:53

Kesja777 pisze:Jeśli grzechy są przebaczone i nie ma piekła na koniec, a konsekwencji się nie boję życiowych, to po co się spinać i walczyć z grzechem do krwi
Taka postawa jest dokładnie skrytykowana przez apostoła Pawła w Rz 6. Radzę ci przeczytać cały rozdział.
Żeby dać ci punkt zaczepienia do właściwego zrozumienia tematu to podam ci pewną zasadę - fakt opisany w Biblii. Człowiek zbawiony ma zmienioną naturę, jest nowym stworzeniem i nie chce grzeszyć z powody miłości do Boga i w powodu bojaźni Bożej. Człowiek wierzący nie trwa w grzechu, taka jest jego cecha związana z nawróceniem i zbawieniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: Kesja777 » 17 cze 2021, 14:57

...a jak odróżnić w zborach tych, którzy są prawdziwie zbawieni skoro obowiązuje łaska?


wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: wyczekujący » 17 cze 2021, 18:58

Kesja777 pisze:Jeśli grzechy są przebaczone i nie ma piekła na koniec, a konsekwencji się nie boję życiowych, to po co się spinać i walczyć z grzechem do krwi

Chrześcijaninowi będzie trudno trwać w grzechu

A jeśli chodzi o walkę - i po co - po to, aby nie być zawstydzonym wtedy, gdy inni będą odbierali sowitą zapłatę my będziemy patrzeć tylko na to.

Nikt bowiem nie może położyć innego fundamentu niż ten, który jest położony, którym jest Jezus Chrystus. A czy ktoś na tym fundamencie buduje ze złota, srebra, z drogich kamieni, drewna, siana czy ze słomy; Dzieło każdego będzie jawne. Dzień ten bowiem to pokaże, gdyż przez ogień zostanie objawione i ogień wypróbuje, jakie jest dzieło każdego. Jeśli czyjeś dzieło budowane na tym fundamencie przetrwa, ten otrzyma zapłatę. Jeśli zaś czyjeś dzieło spłonie, ten poniesie szkodę. Lecz on sam będzie zbawiony, tak jednak, jak przez ogień.
I Koryntian 3:11‭-‬15


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: KAAN » 17 cze 2021, 21:20

Kesja777 pisze:...a jak odróżnić w zborach tych, którzy są prawdziwie zbawieni skoro obowiązuje łaska?
A do czego ci potrzebne takie rozróżnianie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: Kesja777 » 18 cze 2021, 13:42

wyczekujący pisze:
Kesja777 pisze:Jeśli grzechy są przebaczone i nie ma piekła na koniec, a konsekwencji się nie boję życiowych, to po co się spinać i walczyć z grzechem do krwi

Chrześcijaninowi będzie trudno trwać w grzechu

A jeśli chodzi o walkę - i po co - po to, aby nie być zawstydzonym wtedy, gdy inni będą odbierali sowitą zapłatę my będziemy patrzeć tylko na to.

Nikt bowiem nie może położyć innego fundamentu niż ten, który jest położony, którym jest Jezus Chrystus. A czy ktoś na tym fundamencie buduje ze złota, srebra, z drogich kamieni, drewna, siana czy ze słomy; Dzieło każdego będzie jawne. Dzień ten bowiem to pokaże, gdyż przez ogień zostanie objawione i ogień wypróbuje, jakie jest dzieło każdego. Jeśli czyjeś dzieło budowane na tym fundamencie przetrwa, ten otrzyma zapłatę. Jeśli zaś czyjeś dzieło spłonie, ten poniesie szkodę. Lecz on sam będzie zbawiony, tak jednak, jak przez ogień.
I Koryntian 3:11‭-‬15


Duchowo odpowiadasz. Szkoda, że niektóre zbory przypominają Koryntian.


Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: Kesja777 » 18 cze 2021, 13:44

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:...a jak odróżnić w zborach tych, którzy są prawdziwie zbawieni skoro obowiązuje łaska?
A do czego ci potrzebne takie rozróżnianie?


żeby nazywać "rzeczy" po imieniu i mieć się na baczności przed wilkami w owczych skórach, i nie być naiwnym


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: KAAN » 18 cze 2021, 13:58

Kesja777 pisze:
KAAN pisze:
Kesja777 pisze:...a jak odróżnić w zborach tych, którzy są prawdziwie zbawieni skoro obowiązuje łaska?
A do czego ci potrzebne takie rozróżnianie?
żeby nazywać "rzeczy" po imieniu i mieć się na baczności przed wilkami w owczych skórach, i nie być naiwnym
Ale człowiek nie jest władny oceniać kogokolwiek w kwestii zbawienia, a dyscypliną w zborze zajmują się bracia starsi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: Kesja777 » 18 cze 2021, 18:14

Dlatego też uważam, że szukanie męża wśród wierzących jest ryzykowne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: KAAN » 18 cze 2021, 20:31

Kesja777 pisze:Dlatego też uważam, że szukanie męża wśród wierzących jest ryzykowne.
Chrześcijanki szukają mężów wśród wierzących. Szukanie męża wśród ludzi ze świata jest bardzo ryzykowne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: Kesja777 » 19 cze 2021, 12:43

...a Ty z jakiego jesteś świata?

skoro Bóg jest wszechwiedzący, to czy nie mógłby objawić, kto jest prawdziwie zbawionym?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wszechmogący/wszechwiedzący Bóg

Postautor: KAAN » 19 cze 2021, 13:27

Kesja777 pisze:...a Ty z jakiego jesteś świata?
Nie jestem ze świata, ale jestem człowiekiem wiary. Piszę w narracji biblijnej, spróbuj odnosić się do obrazu świata zapisanego w Biblii, jeśli brakuje ci punktu zaczepienia dla swojego rozumowania w tym zakresie, to proponuję abyś studiowała Biblię.
Kesja777 pisze:Skoro Bóg jest wszechwiedzący, to czy nie mógłby objawić, kto jest prawdziwie zbawionym?
Objawił w swoim Słowie, każdy zbawiony wie, że Pan Bóg jest jego Zbawicielem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 19 cze 2021, 14:06

Masz na myśli, że wiara nie jest ze świata? Wg Biblii świat to grzech, to co doczesne i w ogniu sądu Bożego spłonie. ...a w praktyce wygląda to tak, że żeby być zbawionym musisz być członkiem zboru. Jakby świata w zborownikach nie było, a poza zborem nie było ludzi chcących szczerze poznać Boga.
Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii. Podobno została stworzona przez Konstantyna na soborze. Mędrcy wszystkich religii się spotkali i stworzyli takie oto dzieło zwane Słowem Bożym.

Nie każdy kto mówi "Panie, Panie" wejdzie do Królestwa Bożego. Za siebie możesz odpowiadać, za innych już nie bardzo. Na co patrzeć, żeby się nie pomylić co do innych? chyba nie chciałbyś chodzić w obcym jarzmie. ?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: KAAN » 19 cze 2021, 14:44

Kesja777 pisze:Masz na myśli, że wiara nie jest ze świata?
Tak, wiara jest od Boga.
Wg Biblii świat to grzech, to co doczesne i w ogniu sądu Bożego spłonie.
Tak, w istocie tak jest.
...a w praktyce wygląda to tak, że żeby być zbawionym musisz być członkiem zboru.
Tego nie ma w Biblii, odwróciłaś prawdę myląc przyczynę ze skutkiem; człowiek zbawiony pragnie być we wspólnocie wierzących, zbawionych.

Jakby świata w zborownikach nie było, a poza zborem nie było ludzi chcących szczerze poznać Boga.
Och, wiele jest świata w ludziach nawet wierzących, ponieważ zostali wyciągnięci ze świata przez Pana Jezusa. Ale życie wierzącego polega na wyrzucaniu ze swojego rzycia tego co światowe:
List do Kolosan 3:5 Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem,...
Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii.
Tam znajdziesz prawdę i drogę do zbawienia.

Nie każdy kto mówi "Panie, Panie" wejdzie do Królestwa Bożego.
W rzeczy samej; dlatego przeczytaj dalszą cześć tego tekstu który cytowałaś:
Ewangelia św. Mateusza 7:21 Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

Pełnisz wolę Ojca?
Na co patrzeć, żeby się nie pomylić co do innych?
Patrz na siebie, to ty powinnaś się nawrócić, aby być zbawioną, nikt tego za ciebie nie zrobi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kesja777
Posty: 111
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:18
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem osobą poszukującą prawdy, otwartą na konstruktywną dyskusję.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świat i wierzący.

Postautor: Kesja777 » 19 cze 2021, 14:50

KAAN pisze:
Kesja777 pisze:Masz na myśli, że wiara nie jest ze świata?
Tak, wiara jest od Boga.
Wg Biblii świat to grzech, to co doczesne i w ogniu sądu Bożego spłonie.
Tak, w istocie tak jest.
...a w praktyce wygląda to tak, że żeby być zbawionym musisz być członkiem zboru.
Tego nie ma w Biblii, odwróciłaś prawdę myląc przyczynę ze skutkiem; człowiek zbawiony pragnie być we wspólnocie wierzących, zbawionych.

Jakby świata w zborownikach nie było, a poza zborem nie było ludzi chcących szczerze poznać Boga.
Och, wiele jest świata w ludziach nawet wierzących, ponieważ zostali wyciągnięci ze świata przez Pana Jezusa. Ale życie wierzącego polega na wyrzucaniu ze swojego rzycia tego co światowe:
List do Kolosan 3:5 Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem,...
Dlaczego odsyłasz mnie do Biblii.
Tam znajdziesz prawdę i drogę do zbawienia.

Nie każdy kto mówi "Panie, Panie" wejdzie do Królestwa Bożego.
W rzeczy samej; dlatego przeczytaj dalszą cześć tego tekstu który cytowałaś:
Ewangelia św. Mateusza 7:21 Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

Pełnisz wolę Ojca?
Na co patrzeć, żeby się nie pomylić co do innych?
Patrz na siebie, to ty powinnaś się nawrócić, aby być zbawioną, nikt tego za ciebie nie zrobi.


Czyli jeśli członek zboru zechce ożenić się z osobą spoza zboru, Pastor udzieli takiego ślubu?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości