TRÓJCA - TRUDNE PYTANIA...

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 06 lip 2009, 14:56

ja widzę to jako w"ciele" a nie w synu, ponieważ Syn był od zawsze, ale ciało miał od urodzenia na ziemi


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 14:56

Lash pisze:
rafalJG pisze:
Lash pisze:
izraelita pisze: Czyli Jakub walczył z Jezusem?
Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.
Jest widzialny.
Co widzia Jan na tronie?
Albo Ezechiel?
Pusty tron?


Czemu w tych wizjach w ST widać tylko Boga, a w NT Ojca i Syna? Najwyraźniej Syn nie był jeszcze w niebie...
Przeczytaj Daniela - BYŁ i widział GO Daniel



9. A gdy patrzałem, postawiono trony i usiadł Sędziwy. Jego szata była biała jak śnieg, a włosy na głowie czyste jak wełna. Jego tron jak płomienie ogniste, a jego koła jak ogień płonący.
10. Ognista rzeka wypływała i wychodziła sprzed niego. Tysiąc tysięcy służyło mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed nim; zasiadł sąd i otworzono księgi.
11. Potem, na dźwięk zuchwałych słów, które wypowiadał róg, spojrzałem i widziałem, jak zwierzę zostało zabite, jego ciało zniszczone i wrzucone do ognia na spalenie.
12. Również pozostałym zwierzętom odebrano ich władzę, a długość ich życia była ograniczona do pewnego okresu i czasu.
13. I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
14. I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne.
(BW)


To wizja Sądu Ostatecznego. Chyba,że Sąd też preegzystował...


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 14:59

aska pisze:na tym polega wieczność ojca, syna i ducha. Pan Jezus mówił o sobie że pierwej był niż Abraham i żydzi go chcieli ukamienować z dlatego że oznaczało to że jest od zawsze a ta cecha należała do Boga. Po prawicy siedzi Syn Boży, tak jakkolwiek to brzmi, w trójcy - jedyny.


Efez. 1:4
4. W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości
(BW)


Ja nie preegzystowałem przed założeniem świata, nie wiem jak Ty : )


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:00

Lash pisze:
izraelita pisze:"Zatem Mojżesz powiedział: Tak mówi WIEKUISTY: Około północy Ja wystąpię w środku Egiptu".

Czekam na odpowiedź co zrobić z miejscami gdzie aniołowie są nazywani JHWH, gdzie Jakub walczy z JHWH, JHWH zabija też pierworodnych w Egipcie.
Która osoba trójcy to jest w każdej z tych sytuacji?
Nie wiem. Bo to nie jest napisane - tak samo jak nie jest napisane jak doknywał sie cud przmeiany wody w krew. Czy było to Creastio ex Nihilo czy nadnaturalne sciaganie pierwistów z otoczniea..


Nie jest prościej założyć, ze Bóg jest Jeden i wszędzie gdzie chce działa czy to zabijając pierworodnych w Egipcie, czy walcząc z Jakubem, czy w końcu w Jezusie człowieku.
Jeden Bóg nieograniczony, wrzechmocny.
Czy ogień na krzaku był Bogiem JHWH czy tylko objawieniem Boga dla Mojżesza w ogniu, czy Jezus był Bogiem JHWH czy tylko objawieniem Boga w człowieku dla nas wszystkich?
I wszystko staje się jasne.
Patrzę na Jezusa - widzę Boga
Mojżesz patrzy na ogień - widzi Boga
Jakub walczy - walczy z Bogiem
Piotr apostoł uzdrawia - Bóg uzdrawia, a nie trzecia osoba trójcy
Czy to oznacza, że ogień/krzak to Bóg?
Czy to oznacza że sam Bóg w całej swej potędze walczył z Jakubem?
Czy to oznacza, że to Bóg stąpał po ziemi i umierał na krzyżu?

Także ja nie uważam, że Mojżesz widział doskonały ogień na doskonałym krzaku
Tak jak nie uważam, że Jezus jest tylko doskonałym człowiekiem.

Natomiast łaciny nie znoszę - od zawsze jest to język herezji i odstępstwa.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:00

rafalJG pisze:
aska pisze:nie zapominaj też, że znana byla cudzołożna natura Izraela, rozpustna religijnie, więc nie ma się co dziwić, że Bóg jest określany jako jeden(co jest prawdą), a objawiony Pan Jezus uznawany jako Niższy od ojca "tylko"syn i nie Bóg :->


Czy zamieszkiwanie Boga w człowieku czyni go Bogiem?
Nie - Wcieleni sié Boga w człowieka to nie zamieszkanie.

rafalJG pisze:
Nie:

2 Kor. 6:16
16. Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? [u]Myśmy bowiem świątynią Boga żywego
, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
(BW)[/u]

Tymczasem identyczny werset podaje sie jako dowód boskości Jezusa:

Kol. 1:19
19. Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości
(BW
)


Nie identyczny.

(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. (7) Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. (8) Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. (9) Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. (10) Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. (14) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. (15) Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. (16) Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. (17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. (18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. Jan 1


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:02

aska pisze:ja widzę to jako w"ciele" a nie w synu, ponieważ Syn był od zawsze, ale ciało miał od urodzenia na ziemi


Spróbuj zrozumieć żydowskie myslenie ( a to oni, nie Grecy napisali Biblie...). Np. :

Rabbini nauczali że siedem rzeczy zostało stworzonych przed stworzeniem świata:
.
1.Tora ...bo jest napisane , "P-N mnie stworzył jako początek swej drogi." (Przysł. 8:22)
2. Upamiętanie ...bo jest napisane, “Zanim góry powstały... w proch ludzkość obracasz , i mówisz: «Synowie ludzcy, pokutjcie!»” (Ps. 90:2-3)
3. Gan Eden (Ogród Edenu)...jako, że jest napisane, "I P-N zasadził ogród w Eden z przedczasów." (Gen. 2:8)
4. Gehenna (Piekło lub czyściec)...jako, że jest napisane, “Bo dawno przygotowano Tophteh [tj. piekło ogniste]" (Iz. 30:33)
5. Tron chwały...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
6. Świątynia...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
7. Imię Mesjasza...jako, że jest napisane,"Niech jego [Mesjasza] imię będzie od wieczności, nawet nim powstało słońce. Jinnon jest jego imię" (Ps.72:17)
.
Talmud - Masechet (Traktat) Pesachim 54a


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:04

marcin pisze:

Opisy mistycznych widzeń Boga sa bardzo interesujace, jedna z katolickich mistyczek widziala zjednoczone w jednym blasku trzy wszechogarniające światła. Ułożone sferycznie, jedno wewnątrz drugiego.


Może to było UFO?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:06

rafalJG pisze: To wizja Sądu Ostatecznego. Chyba,że Sąd też preegzystował...
OK to wizja Sądu a co zrobisz z Jana 8

(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
Oraz filipian 2 5-11

Jezus w ST ukazny jeste jako Syn człowieczy


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:06

rafalJG pisze:
aska pisze:na tym polega wieczność ojca, syna i ducha. Pan Jezus mówił o sobie że pierwej był niż Abraham i żydzi go chcieli ukamienować z dlatego że oznaczało to że jest od zawsze a ta cecha należała do Boga. Po prawicy siedzi Syn Boży, tak jakkolwiek to brzmi, w trójcy - jedyny.


Efez. 1:4
4. W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości
(BW)


Ja nie preegzystowałem przed założeniem świata, nie wiem jak Ty : )
Bóg wie jak mnie wybierał,


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:06

aska pisze:po prostu Pan Jezus nie objawil się jeszcze w ST, ani Duch św nie był wylany, znane są tylko pojedyncze przypadki. ludzie nie znali ani jednego, ani drugiego.a rzekome porównanie nie ma miejsca, bo ja wierzę w równorzędność Syna Ojca i Ducha, po prostu głosno się zastanawiam kto to przycisnął Jakuba :-P


Jak to się nie objawił, przecież twierdzicie, że był skałą z której pili izraelici na pustyni, chociażby. :-)

Duch Bozy działał i w Starym Przymierzu bardzo wiele miejsc to potwierdza:
Ruach Ha kodesz.


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:09

marcin pisze:
izraelita pisze:Bóg jest Duchem, nie aniołem, krzakiem, człowiekiem - Boga nie można zobaczyć materialnym ciałem gdyż On jest niewidzialny.


widzenie Boga nie to tylko oczyma, ale także duszą. W mistycyzmie żydowskim jak i chrześcijańskim pojawia się stan kiedy człowiek widzi Boga jako wszechogarniające światło. Ja mówię oczywiście o stanie za życia a nie po śmierci.
Boga można zobaczyc! Ale najpierw trzeba wyzwolić (zbawić) się z ograniczeń rozumu. Takie widzenie Boga było udziałem apostołów na górze Tabor, gdzie ujrzeli Jezusa takim jakim był zawsze - Bogiem. Wydawalo im sie że to Jezus sie przemienil ale to oni się przemienili tak iz mogli widzieć nie jako ograniczeni zmyslami ludzie ale jako wyzwoleni dzieci Boze. W mistyce wschodniej ale zachodniej taki stan to theosis.

Opisy mistycznych widzeń Boga sa bardzo interesujace, jedna z katolickich mistyczek widziala zjednoczone w jednym blasku trzy wszechogarniające światła. Ułożone sferycznie, jedno wewnątrz drugiego.


Dziwne rzeczy piszesz, to coś ma wspólnego z chrzescijanstwem?
Wyzwolić sie z ograniczeń rozumu? Za pomocą mistyki wschodniej?
A co to theosis jakas roślina z amazonii?

A te trzy światła to trójca pewnie?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 15:11 przez izraelita, łącznie zmieniany 1 raz.


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:10

Lash pisze:Jezus w ST ukazny jeste jako Syn człowieczy


Oczywiście, a jakby miał być?
Czyli to nieważne jak jest objawiony w Tanachu?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 15:10 przez izraelita, łącznie zmieniany 1 raz.


rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:10

Lash pisze:
rafalJG pisze: To wizja Sądu Ostatecznego. Chyba,że Sąd też preegzystował...
OK to wizja Sądu a co zrobisz z Jana 8

(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
Oraz filipian 2 5-11

Jezus w ST ukazny jeste jako Syn człowieczy


Jeszcze raz posłużę się żydowskim obrazkiem, by pokazać jak myśleli apostołowie:

Rabbini nauczali że siedem rzeczy zostało stworzonych przed stworzeniem świata:
.
1.Tora ...bo jest napisane , "P-N mnie stworzył jako początek swej drogi." (Przysł. 8:22)
2. Upamiętanie ...bo jest napisane, “Zanim góry powstały... w proch ludzkość obracasz , i mówisz: «Synowie ludzcy, pokutjcie!»” (Ps. 90:2-3)
3. Gan Eden (Ogród Edenu)...jako, że jest napisane, "I P-N zasadził ogród w Eden z przedczasów." (Gen. 2:8)
4. Gehenna (Piekło lub czyściec)...jako, że jest napisane, “Bo dawno przygotowano Tophteh [tj. piekło ogniste]" (Iz. 30:33)
5. Tron chwały...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
6. Świątynia...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
7. Imię Mesjasza...jako, że jest napisane,"Niech jego [Mesjasza] imię będzie od wieczności, nawet nim powstało słońce. Jinnon jest jego imię" (Ps.72:17)
.
Talmud - Masechet (Traktat) Pesachim 54a

Był w ZAMYŚLE BOŻYM. Tak jak i my...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:11

izraelita pisze:
Lash pisze:
izraelita pisze:"Zatem Mojżesz powiedział: Tak mówi WIEKUISTY: Około północy Ja wystąpię w środku Egiptu".

Czekam na odpowiedź co zrobić z miejscami gdzie aniołowie są nazywani JHWH, gdzie Jakub walczy z JHWH, JHWH zabija też pierworodnych w Egipcie.
Która osoba trójcy to jest w każdej z tych sytuacji?
Nie wiem. Bo to nie jest napisane - tak samo jak nie jest napisane jak doknywał sie cud przmeiany wody w krew. Czy było to Creastio ex Nihilo czy nadnaturalne sciaganie pierwistów z otoczniea..

Nie jest prościej założyć,
O tak PROŚCIEJ co nie znaczy bardziej po Bożemu
izraelita pisze: ze Bóg jest Jeden i wszędzie gdzie chce działa czy to zabijając pierworodnych w Egipcie, czy walcząc z Jakubem, czy w końcu w Jezusie człowieku.
Jeden Bóg nieograniczony, wrzechmocny.
Czy ogień na krzaku był Bogiem JHWH czy tylko objawieniem Boga dla Mojżesza w ogniu, czy Jezus był Bogiem JHWH czy tylko objawieniem Boga w człowieku dla nas wszystkich?
Jezus to Bóg. Bóg objawił się w ogniu.
izraelita pisze: I wszystko staje się jasne.
Patrzę na Jezusa - widzę Boga
a nie cżłowieka ;)
izraelita pisze: Mojżesz patrzy na ogień - widzi Boga
widzaił Ogień
izraelita pisze: Jakub walczy - walczy z Bogiem
Piotr apostoł uzdrawia - Bóg uzdrawia, a nie trzecia osoba trójcy
Czy to oznacza, że ogień/krzak to Bóg?
Czy to oznacza że sam Bóg w całej swej potędze walczył z Jakubem?
Czy to oznacza, że to Bóg stąpał po ziemi i umierał na krzyżu?
Tak dosłownie. Wszechmocny chodzil między nami
(16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. (2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)
BO Jezus jest moim Ojcem
izraelita pisze: Także ja nie uważam, że Mojżesz widział doskonały ogień na doskonałym krzaku
Tak jak nie uważam, że Jezus jest tylko doskonałym człowiekiem. Natomiast łaciny nie znoszę - od zawsze jest to język herezji i odstępstwa.
Co widział mojzesz - Czy Boga wcielonego?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 lip 2009, 15:13

izraelita pisze:Jak to się nie objawił, przecież twierdzicie, że był skałą z której pili izraelici na pustyni, chociażby.

Jezus jest skałą staro i nowo testamentową
izraelita pisze:Duch Bozy działał i w Starym Przymierzu bardzo wiele miejsc to potwierdza:

tak działał chociażby przez proroków z tym ze nie było to tak powszechne jak po dniu pięćdziesiatnicy


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości