TRÓJCA - TRUDNE PYTANIA...

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:14

rafalJG pisze:
Lash pisze:
rafalJG pisze: To wizja Sądu Ostatecznego. Chyba,że Sąd też preegzystował...
OK to wizja Sądu a co zrobisz z Jana 8

(58) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
Oraz filipian 2 5-11

Jezus w ST ukazny jeste jako Syn człowieczy


Jeszcze raz posłużę się żydowskim obrazkiem, by pokazać jak myśleli apostołowie:

Rabbini nauczali że siedem rzeczy zostało stworzonych przed stworzeniem świata:
.
1.Tora ...bo jest napisane , "P-N mnie stworzył jako początek swej drogi." (Przysł. 8:22)
2. Upamiętanie ...bo jest napisane, “Zanim góry powstały... w proch ludzkość obracasz , i mówisz: «Synowie ludzcy, pokutjcie!»” (Ps. 90:2-3)
3. Gan Eden (Ogród Edenu)...jako, że jest napisane, "I P-N zasadził ogród w Eden z przedczasów." (Gen. 2:8)
4. Gehenna (Piekło lub czyściec)...jako, że jest napisane, “Bo dawno przygotowano Tophteh [tj. piekło ogniste]" (Iz. 30:33)
5. Tron chwały...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
6. Świątynia...jako, że jest napisane, "Tronem chwały, wzniesionym od początku, jest nasze miejsce święte. ..." (Jer. 17:12)
7. Imię Mesjasza...jako, że jest napisane,"Niech jego [Mesjasza] imię będzie od wieczności, nawet nim powstało słońce. Jinnon jest jego imię" (Ps.72:17)
.
Talmud - Masechet (Traktat) Pesachim 54a

Był w ZAMYŚLE BOŻYM. Tak jak i my...
A zapomniałes dodać że jeszcze myśleli.

(25) A cały lud zawołał: Krew Jego na nas i na dzieci nasze. (Ew. Mateusza 27:25, Biblia Tysiąclecia
) ...
gdybym był zydem to wierzył bym pozydowsku a że jestem Dzieckiem Jezusa....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:17

markulus pisze:
izraelita pisze:Jak to się nie objawił, przecież twierdzicie, że był skałą z której pili izraelici na pustyni, chociażby.

Jezus jest skałą staro i nowo testamentową
izraelita pisze:Duch Bozy działał i w Starym Przymierzu bardzo wiele miejsc to potwierdza:

tak działał chociażby przez proroków z tym ze nie było to tak powszechne jak po dniu pięćdziesiatnicy


Ciekawostka:

Oficjalne komentarze do Tory mówią , że za Izraelem toczyła się skała (!), która dawała im wodę podczas drogi. To do tego midraszu Paweł dołączył swój komentarz o Chrystusie.

Niestety większośc chrześcijan, nie zna tego komentarza i wymyśla niestworzone wyjaśnienia : )


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 06 lip 2009, 15:19

rafalJG pisze:Spróbuj zrozumieć żydowskie myslenie


Jak On ma zrozumieć, skoro Ty nie rozumiesz? Wiedzie ślepy kulawego skrajem drogi?


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:20

Machu Picchu pisze:
rafalJG pisze:Spróbuj zrozumieć żydowskie myslenie


Jak On ma zrozumieć, skoro Ty nie rozumiesz? Wiedzie ślepy kulawego skrajem drogi?


Objaw mi prawdę, o wybrana przez bogów!

Na razie tylko krytykujesz. To nie forum : www.wiedza.tajemna.pl.


izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:22

Lash pisze:
A zapomniałes dodać że jeszcze myśleli.

(25) A cały lud zawołał: Krew Jego na nas i na dzieci nasze. (Ew. Mateusza 27:25, Biblia Tysiąclecia
) ...
gdybym był zydem to wierzył bym pozydowsku a że jestem Dzieckiem Jezusa....


Jestem niczym ten żyd stojący w tłumie i Jego krew na mnie i chciałbym i na moich dzieciach.
A na Ciebie nie?

Hizop, Jom Kippur, Przebłagalnia, Krew, te sprawy, znasz je?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 lip 2009, 15:23

rafalJG pisze:To do tego midraszu Paweł dołączył swój komentarz o Chrystusie.

tak mówi Paweł - tylko czy to przyjmiesz ?

1 Kor 10:1 Bw A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli. (2) I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu, (3) i wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,
(4)i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus."
(5) Lecz większości z nich nie upodobał sobie Bóg; ciała ich bowiem zasłały pustynię. (6) A to stało się dla nas wzorem, ostrzegającym nas, abyśmy złych rzeczy nie pożądali, jak tamci pożądali. (7) Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich; jak napisano: Usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, aby się bawić. (8) Nie oddawajmy się też wszeteczeństwu, jak niektórzy z nich oddawali się wszeteczeństwu, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące,


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:26

rafalJG pisze:
Machu Picchu pisze:
rafalJG pisze:Spróbuj zrozumieć żydowskie myslenie


Jak On ma zrozumieć, skoro Ty nie rozumiesz? Wiedzie ślepy kulawego skrajem drogi?

Objaw mi prawdę, o wybrana przez bogów!
Na razie tylko krytykujesz. To nie forum : www.wiedza.tajemna.pl.
Skoro gadasz z żydówką i chces zbyc żydem to chyba pwnieneś spijac słowa z Jej ust :P

Dla mnie żydzi sa w marnym położenieu i słuchanie ich jest utrudnieniem w poznanaiu Pana.


(12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać. (14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. (15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem. (2 list do Koryntian 3:1-18, Biblia Warszawska)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:27

markulus pisze:
rafalJG pisze:To do tego midraszu Paweł dołączył swój komentarz o Chrystusie.

tak mówi Paweł - tylko czy to przyjmiesz ?

1 Kor 10:1 Bw A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli. (2) I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu, (3) i wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,
(4)i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus."
(5) Lecz większości z nich nie upodobał sobie Bóg; ciała ich bowiem zasłały pustynię. (6) A to stało się dla nas wzorem, ostrzegającym nas, abyśmy złych rzeczy nie pożądali, jak tamci pożądali. (7) Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich; jak napisano: Usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, aby się bawić. (8) Nie oddawajmy się też wszeteczeństwu, jak niektórzy z nich oddawali się wszeteczeństwu, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące,


Paweł mówił do Żydów znających te komentarze. Mówił ich językiem. Dlatego użył rabinicznej historyjki dla pokazania prawdy o Mesjaszu... Nie wierzę jednak, że to Jezus toczył się za Izraelem - jeżeli chcesz mnie przycisnąć : )

A poważnie - nie będę się wymądrzał - nie wiem jak uczciwie ten cytat wyjaśnić...

Punkt dla preegzystencji : )
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 15:34 przez rafalJG, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:28

izraelita pisze:
Lash pisze: A zapomniałes dodać że jeszcze myśleli.

(25) A cały lud zawołał: Krew Jego na nas i na dzieci nasze. (Ew. Mateusza 27:25, Biblia Tysiąclecia
) ...
gdybym był zydem to wierzył bym pozydowsku a że jestem Dzieckiem Jezusa....

Jestem niczym ten żyd stojący w tłumie i Jego krew na mnie i chciałbym i na moich dzieciach.
A na Ciebie nie?
Hizop, Jom Kippur, Przebłagalnia, Krew, te sprawy, znasz je?
:-/
Widzę że kpiarstwo z ciebie wybija .... kontekst jest jednoznaczny

(24) A Piłat, ujrzawszy, że to nic nie pomaga, przeciwnie, że zgiełk się wzmaga, wziął wodę, umył ręce przed ludem i rzekł: Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz. (25) A cały lud, odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze. (26) Wtedy wypuścił im Barabasza, a Jezusa po ubiczowaniu wydał na ukrzyżowanie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
rafalJG
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rafalJG » 06 lip 2009, 15:30

Lash pisze:
rafalJG pisze:
Machu Picchu pisze:
rafalJG pisze:Spróbuj zrozumieć żydowskie myslenie


Jak On ma zrozumieć, skoro Ty nie rozumiesz? Wiedzie ślepy kulawego skrajem drogi?

Objaw mi prawdę, o wybrana przez bogów!
Na razie tylko krytykujesz. To nie forum : www.wiedza.tajemna.pl.
Skoro gadasz z żydówką i chces zbyc żydem to chyba pwnieneś spijac słowa z Jej ust :P

Dla mnie żydzi sa w marnym położenieu i słuchanie ich jest utrudnieniem w poznanaiu Pana.


(12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać. (14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. (15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem. (2 list do Koryntian 3:1-18, Biblia Warszawska)


Nie zmienia to faktu ich wybrania.

Ale na forum Biblia jest pełno "Żydów"', których, gdy zapytałem o obrzezanie - odpowiedzieli mi, że "to nie jest konieczne" : ))) Tacy z nich Żydzi...

Prawdziwy , koszerny rabin, dałby nam tu wszystkim popalić : )))


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:31

rafalJG pisze: Paweł mówił do Żydów znających te komentarze. Mówił ich językiem. Dlatego użył rabinicznej historyjki dla pokazania prawdy o Mesjaszu...
W koryncie ;)
aaaaa. i wymienia ich z imienia na poczatku ...

(14) Dziękuję Bogu, że nikogo z was nie ochrzciłem prócz Kryspa i Gajusa, (15) aby ktoś nie powiedział, że jesteście w imię moje ochrzczeni. (16) Ochrzciłem też i dom Stefana; poza tym nie wiem, czy kogo innego ochrzciłem. kor 1
i na koncu

(12) A co do brata Apollosa, to bardzo go prosiłem, żeby poszedł do was z braćmi; ale on w żaden sposób nie chciał tym razem pójść, przyjdzie jednak, gdy czas po temu będzie. (13) Czuwajcie, trwajcie w wierze, bądźcie mężni, bądźcie mocni. (14) Wszystko niech się dzieje u was w miłości. (15) A proszę was, bracia: wiecie, że domownicy Stefana byli pierwszymi wyznawcami w Achai i że poświęcili się służbie dla świętych; (16) proszę, abyście i wy się poddali takim ludziom i każdemu, kto współdziała i pracuje. (17) A cieszę się z przybycia Stefana i Fortunata, i Achaika, bo oni pod waszą nieobecność was zastąpili; (18) podnieśli bowiem na duchu mnie i was. Szanujcie więc takich mężów. (19) Pozdrawiają was zbory azjatyckie. Pozdrawia was w Panu serdecznie Akwila i Pryscylla ze zborem, który jest w ich domu. (20) Pozdrawiają was wszyscy bracia. Pozdrówcie jedni drugich pocałunkiem świętym. (21) Ja, Paweł, dopisuję to pozdrowienie ręką moją. (22) Jeśli kto nie miłuje Pana, niech będzie przeklęty! Marana tha. (23) Łaska Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami! (24) Miłość moja niech będzie z wami wszystkimi w Chrystusie Jezusie. Amen.
(1 list do Koryntian 16:1-24, Biblia Warszawska)


Sami zydzi tam bywali...
;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
izraelita
Posty: 153
Rejestracja: 02 lip 2009, 12:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: izraelita » 06 lip 2009, 15:31

Lash pisze:
izraelita pisze:
Lash pisze: A zapomniałes dodać że jeszcze myśleli.

(25) A cały lud zawołał: Krew Jego na nas i na dzieci nasze. (Ew. Mateusza 27:25, Biblia Tysiąclecia
) ...
gdybym był zydem to wierzył bym pozydowsku a że jestem Dzieckiem Jezusa....

Jestem niczym ten żyd stojący w tłumie i Jego krew na mnie i chciałbym i na moich dzieciach.
A na Ciebie nie?
Hizop, Jom Kippur, Przebłagalnia, Krew, te sprawy, znasz je?
:-/
Widzę że kpiarstwo z ciebie wybija .... kontekst jest jednoznaczny

(24) A Piłat, ujrzawszy, że to nic nie pomaga, przeciwnie, że zgiełk się wzmaga, wziął wodę, umył ręce przed ludem i rzekł: Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz. (25) A cały lud, odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze. (26) Wtedy wypuścił im Barabasza, a Jezusa po ubiczowaniu wydał na ukrzyżowanie.


Piłat nie był winien krwi tego sprawiedliwego (szkoda stracił wiele przez to) ja natomiast byłem - przecież to podstawa ewangelii - nasza wina, za nas śmierć, z naszego powodu Krew przelana, my winni - On nie.
Dziwię się twoim słowom.

Cień przyszłej doskonałosci był W Jom Kippur.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:32

rafalJG pisze:
Nie zmienia to faktu ich wybrania.
Ale pokazuje ze suchanie ich to wchodzenie za ich zasłone!

rafalJG pisze: Ale na forum Biblia jest pełno "Żydów"', których, gdy zapytałem o obrzezanie - odpowiedzieli mi, że "to nie jest konieczne" : ))) Tacy z nich Żydzi...
Prawdziwy , koszerny rabin, dałby nam tu wszystkim popalić : )))
Cóż ja wolę Pawła....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 06 lip 2009, 15:33

rafalJG pisze:Objaw mi prawdę, o wybrana przez bogów!

Na razie tylko krytykujesz. To nie forum : www.wiedza.tajemna.pl.


Owszem krytykuję. I masz rację, to nie to forum. I nie masz racji tworząc swoje uproszczenia tekstów. Kiedy zapłonął ogień gehenny? :)


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lip 2009, 15:34

izraelita pisze: Piłat nie był winien krwi tego sprawiedliwego (szkoda stracił wiele przez to) ja natomiast byłem - przecież to podstawa ewangelii - nasza wina, za nas śmierć, z naszego powodu Krew przelana, my winni - On nie.
Dziwię się twoim słowom.
Cień przyszłej doskonałosci był W Jom Kippur.

Czy ty masz problemy z czytaniem. Izraewl wział winę na siebie.
Jego krew to nie obmycie ale wskazanie - bierzemy odpowiedzilność na siebie...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości