Hulaj dusza - piekła nie ma (?)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 08 sty 2010, 14:21

Czy to jest cząść forum dla wszystkich czy dla protestantów?


Piąta Ewangelia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2010, 14:52

Łukasz pisze:Czy to jest cząść forum dla wszystkich czy dla protestantów?
Oczywiście że dla wszystkich, popatrz podpisy pod nagłówkami poszczególnych działów tam jest napisane ćzy są ograniczenia czy nie szczegóły mozesz znależć w regulaminie :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 sty 2010, 12:23

Łukasz pisze:
Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego"


Nie możesz się dziwić, ADMIN ma swoje preferencje. Jeśli byłbyś niedokształconym protestanckim małolatem, to nawet gdy napiszesz bzdury, to Admin i spółka, będą tej bzdury bronić.
Mierzenie swoja miarą nie jest najlepsza metodą natomiast pokazuje wiele o mierzacym
Łukasz pisze: Natomiast jeśli piszesz jako nieprotestant ( dowolnej konfesji), to zawsze piszesz bzdury, a temat sprowadzony będzie do Tradycji wiary, o której protestanci nie mają pojęcia, ale na jej temat zawzięcie dyskutują. (faryzejskie mielenie słomy).
czy tu bierzesz coś?
Łukasz pisze: Nie zaniechęcaj się - pamiętaj jesteś u protestantów, oni tu graja a ty masz tańczyć!!!
????? jw. to nie KRK ...
Łukasz pisze: Tak niektórzy protestanci rozumieją wolnośc wypowiedzi.
No tak dlatego jako pierwsi wprowadzali ja na swieceia Katolicy zniesli index w latach 60 zeszlego wieku
Łukasz pisze: Dobrze, że w realu znam kilku normalnych protestantów, gotowych do rozmów. Bo po doświadczeniu protestantów tylko na forum straciłbym o nich dobre zdanie.
ciekawe pewnie w realu ty tesz jestes inny ale cóz tu jak narazie głównie pokazujesz swoje uprzedzenia
Łukasz pisze: Myśle, że to sprawa ADMINA i całej Ekipy Szanownych Moderatorów, którzy nastawiają jednych przeciw drugim. (a robią to umiejętnie)
Cóz nie bralismy nauk od cieie wiec nie wiemy jak nastawiać ludzi ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 11 sty 2010, 14:38

Jesli tak samo manipulujesz biblią jak miomi wypowiedziami, to nie dziwię się, że błądzisz. Niech ci Pan wybaczy złośliwości i obdarzy łaska rozumienia.

:mrgreen:


Piąta Ewangelia
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 sty 2010, 14:47

Łukasz pisze:Jesli tak samo manipulujesz biblią jak miomi wypowiedziami, to nie dziwię się, że błądzisz. Niech ci Pan wybaczy złośliwości i obdarzy łaska rozumienia.

:mrgreen:
Smaczego.
Niczym nie manipulujé.
Piszesz rzeczy które wydają ci sie madre ale sa mierzemiem sowja miarka innych.
Gro twoich wypowiedzi to osądzanie innych jaka miarą?
czy biblijną ?
Bynajmniej

Dokładnie to widać na podstwie tej wypowiedzi

Nie możesz się dziwić, ADMIN ma swoje preferencje. Jeśli byłbyś niedokształconym protestanckim małolatem, to nawet gdy napiszesz bzdury, to Admin i spółka, będą tej bzdury bronić.

Jest to typowa głupia wypowiedź kgogoś kto
- szkaluje choć brak mu faktó popierajacych takie stwierdzenia
- gada pierdoły po to aby kogoś obrudzic słowami choć nie ma na to dowodów.
- jest przeciwny dostosowywaniu sie do norm innych który wyznaczyli pewne ramy bo uważa sie "lepszym od tych co stworzyli to forum i to on im powie jak forum powinno wygladac"
etc...

łukasz Pewnie jesteś młodym inteligennym obrońca wiary katolickiej
masz prawo
Ale człowieku pisz z sensem i merytorycznie a nie jak dzikus z Nowgo Yorku który nie wie jak sie zachować w Japońskiej kulturze wchodzi i robi zadyme że czemu tu nie jest jak u niego na Bronksie :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 11 sty 2010, 22:41

jj pisze:
mamoń pisze:

Nie ma tu działu w którym ja mógłbym zadać pytanie Wam - protestantom. Ani rozpocząc z wami jakiejś konstruktywnej polemiki.

Ty nie pytasz. Ty odpowiadasz. Przyklad z tego watku:
Zupełnie nie interesuje mnie to gdzie "pójdę" po śmierci (najpewniej do piachu, ale to raczej zmartwienie tych którzy mnie będą grzebać, nie moje

Co na to odpowiedziec, ... mnie tez nie interesuje, gdzie pojdziesz?
Kompletna ignorancja, zeby nie nazwac inaczej...


To nie jest rozprawa sądowa nade mną, ale forum otwarte dla wszytskich, gdzie zadałem pytanie o stosunek do (nie)istnienia piekła różnych form protestantyzmu. To, że uważam istnienie piekła za wysoce nieprawdopodobne, nie ma nic do rzeczy.

Nie muszę pisać leworęcznie by interesować się tematem mańkutów...


ATHEIST FOR JESUS
UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 11 sty 2010, 23:00

Kościoły Luterańskie w Skandynawii to totalna porażka. Staczają się już doktrynalnie, moralnie i w każdym innym aspekcie dotyczącym chrześcijaństwa, z każdą rewelacją coraz niżej.

Taki jest mój stosunek do nowego odkrycia duńskiego Kościoła


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME
WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY
-------
wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 12 sty 2010, 15:12

Dobrze, zacznijmy jeszcze raz - pytanie do członków KEA - jak u was z piekłem?
Pytanie do reszty - jak u was z czyścem?

Prosiłbym wszystkich o określenie wyznania (niezależnie od hasła w podpisie)


ATHEIST FOR JESUS
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 12 sty 2010, 15:50

mamoń pisze:Pytanie do reszty - jak u was z czyścem?


Czyściec to stan człowieka "wśmierci" , w którym doświadcza "wstydu-bólu" za grzechy, za które już żałował. Nie jest to miejsce, ale można go umiejscowić między śmiercią a niebem łącznie z osądem. (to taka krótka lakoniczna odpowiedz - mam nadzieję, że zostanie bez komentarza protestantów, których paradygmat w tej materii jest inny) KRK
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 19:49 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Piąta Ewangelia
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 sty 2010, 17:38

A jakiś cytacik biblijny, Łukaszu? Bo to , co piszesz, to jakieś fantazje.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 12 sty 2010, 19:46

Małgorzata pisze:A jakiś cytacik biblijny, Łukaszu? Bo to , co piszesz, to jakieś fantazje.


Przeczytaj mój postpoprzedni post: "mam nadzieję, że zostanie bez komentarza protestantów, których paradygmat w tej materii jest inny".

Mówiąc wprost nie zamierzam dyskutowac z protestantami na ten temat, znam wasz stosunek do czyśca. Wy znacie katolików. Nie zmienicie zwojego zdania a ja nie zmienie swojego. Dyskusja katolicyzmu z protestantyzmem na forum w tej materii nie ma sensu. Zostańmy przy swoich przekonaniach.

Ja odpowiadam na pytanie, które zadał mamoń. Ty tez jemu możesz odpowiedzieć.
Pozdrawiam


Piąta Ewangelia
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 12 sty 2010, 21:13

Łukasz pisze:Ja odpowiadam na pytanie, które zadał mamoń. Ty tez jemu możesz odpowiedzieć.


I na tym się tylko skupmy. Tym bardziej że to nie "polemiki z katolicyzmem"
Dzięki za odp. - nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale piekło/niebo to chyba też stany ducha (jako i rzeczony czyściec) - piekło, miejsce w Bogu, piekło, miejsce bez Boga...


ATHEIST FOR JESUS
UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 12 sty 2010, 21:15

Czyśćca nie ma i nie było, nie będzie Nic na ten temat nie wiadomo było pierwszym chrześcijanom, Jezusowi, apostołom i innym, którzy głosili Ewangelię.
Wychowany w KZ, obecnie nie wybrałem żadnej denominacji (jeszcze)


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME

WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY

-------

wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 sty 2010, 21:59

Łukasz pisze:Mówiąc wprost nie zamierzam dyskutowac z protestantami na ten temat, znam wasz stosunek do czyśca. Wy znacie katolików. Nie zmienicie zwojego zdania a ja nie zmienie swojego. Dyskusja katolicyzmu z protestantyzmem na forum w tej materii nie ma sensu. Zostańmy przy swoich przekonaniach.


Ale to jest protestancki forum dyskusyjne, a jeżeli Ty nie chcesz dyskutować, to co tu robisz? Ty nas znasz, my Ciebie, to po co spotkania przy kompie?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 13 sty 2010, 02:00

UVF pisze:Czyśćca nie ma i nie było, nie będzie Nic na ten temat nie wiadomo było pierwszym chrześcijanom, Jezusowi, apostołom i innym, którzy głosili Ewangelię.
Wychowany w KZ, obecnie nie wybrałem żadnej denominacji (jeszcze)


Jak rozumiem kwestią decydującą jest tutaj Biblia?
To w takim razie skąd pojawił się czyściec, jako taki?


Pytam bo nie rozumiem - jak można było analizując zawartość Biblii odrzucić czyściec (bo go tam nie ma) a teraz piekło (mimo iż tam jest)

Co jest więc wyznacznikiem wiary wedle luteran? Zapisy biblijne, czy działalność PRowska? I czym różni się teraz katolicyzm który "uznał" że istnieje czyściec, od luteranizmu który "uznał", że piekła nie ma.

Czekam na "uznanie" że Bóg to tylko umowna nazwa właściwie nie kryjąca pod sobą żadnej osoby. Będę zachwycony! :nerd:


ATHEIST FOR JESUS

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości