Hulaj dusza - piekła nie ma (?)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 sty 2010, 21:15

Zdaje się, że ten temat był gdzie indziej, a teraz piszemy już w nowym miejscu.
Masz dziś, Łukaszu, urodziny, a zablokowany masz priv, więc przyjmij ode mnie życzenia obfitych Łask Bożych płynących wprost z tronu Najwyższego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 sty 2010, 21:19

Łukasz pisze:Piszesz do mnie jak do agnstyka?
Czytać nie umiesz?
Nie denerwuj się tak, temat założył agnostyk i dlatego go przeniosłem, możesz dyskutować do woli, jesteś na forum ogólnym :)
Oooo rzeczywiście masz urodziny , wszystkiego dobrego z tej okazji ci życzę szczególnie Bożej łaski i błogosławieństwa :) :flower:


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sty 2010, 13:00

Machu Picchu pisze:Orygenes się ucieszył decyzją Duńczyków.
O ile to byl orygenes a nie falszesze orygenesa :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 05 sty 2010, 14:51

Spotkałem się z gorszą herezją- apokatastaza- wg niektórych zwolenników tej nauki nawet szatan będzie tak długo w czyśćcu, że w końcu wejdzie do Nieba- a piekło będzie puściutkie...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 sty 2010, 16:58

fido pisze:Spotkałem się z gorszą herezją- apokatastaza- wg niektórych zwolenników tej nauki nawet szatan będzie tak długo w czyśćcu, że w końcu wejdzie do Nieba- a piekło będzie puściutkie...
To to samo co twierdzil Orygenes lub ci co go podrobili :) Orygenes to chyba najsynniejszy Apokatastazjanista
cóz za slowo ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 07 sty 2010, 01:29

Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego" ale zupełnie olewają to, że przez dwie strony ci "godni" ględzą nie na temat.

A odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania jak nie ma, tak nie ma.
Widocznie w tym też nie jestem "godnym"...


ATHEIST FOR JESUS
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sty 2010, 09:23

mamoń pisze:Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego" ale zupełnie olewają to, że przez dwie strony ci "godni" ględzą nie na temat..
Ględzenie nie na temat nie jest represjonowane.
mamoń pisze:A odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania jak nie ma, tak nie ma.
Widocznie w tym też nie jestem "godnym"...
Widocznie temat przez ciebie poruszony okazał się niegodnym uwagi, może coś innego zaproponujesz? :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
mamoń
Posty: 328
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamoń » 07 sty 2010, 21:26

KAAN pisze:
mamoń pisze:Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego" ale zupełnie olewają to, że przez dwie strony ci "godni" ględzą nie na temat..
Ględzenie nie na temat nie jest represjonowane.

A powinno!
KAAN pisze:
mamoń pisze:A odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania jak nie ma, tak nie ma.
Widocznie w tym też nie jestem "godnym"...
Widocznie temat przez ciebie poruszony okazał się niegodnym uwagi, może coś innego zaproponujesz? :)


Niegodnym uwagi jest temat istnienia / nieistnienia miejsca w którym Bóg umieści tych których chce (mimo swego miłosierdzia) potępić?

Nie ma tu działu w którym ja mógłbym zadać pytanie Wam - protestantom. Ani rozpocząc z wami jakiejś konstruktywnej polemiki. Odsyłacie nas, ale do polemiki z katolicyzmem, prawosławiem buddyzmem. Boicie się czegoś?


ATHEIST FOR JESUS
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 08 sty 2010, 08:50

Małgorzata pisze:Pneuma to nie może być Duch Święty.


Małgosiu, czy podjełaś gdzieś na forum duskusje o DUSZY?
Bo tak jak pisałem wcześniej fragment który mi przytoczyłas nie mówi o duszy ale -poslugująć się terminami greckimi: pneuma, psyche, soma.

Więc jest otwarte pytanie: Co to jest DUSZA?


Piąta Ewangelia
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 08 sty 2010, 09:03

Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego"


Nie możesz się dziwić, ADMIN ma swoje preferencje. Jeśli byłbyś niedokształconym protestanckim małolatem, to nawet gdy napiszesz bzdury, to Admin i spółka, będą tej bzdury bronić. Natomiast jeśli piszesz jako nieprotestant ( dowolnej konfesji), to zawsze piszesz bzdury, a temat sprowadzony będzie do Tradycji wiary, o której protestanci nie mają pojęcia, ale na jej temat zawzięcie dyskutują. (faryzejskie mielenie słomy).
Nie zaniechęcaj się - pamiętaj jesteś u protestantów, oni tu graja a ty masz tańczyć!!!
Tak niektórzy protestanci rozumieją wolnośc wypowiedzi.
Dobrze, że w realu znam kilku normalnych protestantów, gotowych do rozmów. Bo po doświadczeniu protestantów tylko na forum straciłbym o nich dobre zdanie.
Myśle, że to sprawa ADMINA i całej Ekipy Szanownych Moderatorów, którzy nastawiają jednych przeciw drugim. (a robią to umiejętnie)


Piąta Ewangelia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2010, 13:09

Łukasz pisze:
Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego"


Nie możesz się dziwić, ADMIN ma swoje preferencje. Jeśli byłbyś niedokształconym protestanckim małolatem, to nawet gdy napiszesz bzdury, to Admin i spółka, będą tej bzdury bronić. Natomiast jeśli piszesz jako nieprotestant ( dowolnej konfesji), to zawsze piszesz bzdury, a temat sprowadzony będzie do Tradycji wiary, o której protestanci nie mają pojęcia, ale na jej temat zawzięcie dyskutują. (faryzejskie mielenie słomy).
Nie zaniechęcaj się - pamiętaj jesteś u protestantów, oni tu graja a ty masz tańczyć!!!
Tak niektórzy protestanci rozumieją wolnośc wypowiedzi.
Dobrze, że w realu znam kilku normalnych protestantów, gotowych do rozmów. Bo po doświadczeniu protestantów tylko na forum straciłbym o nich dobre zdanie.
Myśle, że to sprawa ADMINA i całej Ekipy Szanownych Moderatorów, którzy nastawiają jednych przeciw drugim. (a robią to umiejętnie)
Szanowny Łukaszu, jeśli będziesz oceniał osoby adminów i moderatrów zamiast dyskutować merytorycznie to mozesz się liczyć ze zbanowaniem, twoje odzywki są niegrzeczne i są typowymi prztykami osobistymi, to forum do tego nie służy, jeszcze raz proszę cię o zmianę tonu i skorygowanie swoich wypowiedzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2010, 13:17

mamoń pisze:
KAAN pisze:
mamoń pisze:Dziwi mnie tylko, że admini reagują na to, że temat założony został przez "niegodnego" ale zupełnie olewają to, że przez dwie strony ci "godni" ględzą nie na temat..
Ględzenie nie na temat nie jest represjonowane.
A powinno!
Co jest powinnością moderatorów/ adminów, zostaw im bo są gospodarzami tego forum i rozliczają się według własnego sumienia przed sobą samymi.
KAAN pisze:
mamoń pisze:A odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania jak nie ma, tak nie ma.
Widocznie w tym też nie jestem "godnym"...
Widocznie temat przez ciebie poruszony okazał się niegodnym uwagi, może coś innego zaproponujesz? :)

Niegodnym uwagi jest temat istnienia / nieistnienia miejsca w którym Bóg umieści tych których chce (mimo swego miłosierdzia) potępić?
Przeczytaj jeszcze raz co zlinkowałeś, poczytaj odpowiedzi i wyciągnij wniosek. Tu nie chodzi o kwestię którą teraz postawiłeś tylko o to, że co wyprawiają luteranie w Danii nie ma znaczenia dla wiary chrzescijańskiej, mogą sobie ustalić że nie ma diabła piekła, nieba , że Chrystusa nie ma, co to kogo obchodzi. Rzeczywistość jest inna i jak zauważyłeś zainteresowanie głupimi sensacjami jest żadne i jestem dumny z forumowiczów że nie podjęli bezsensownego tematu.
Nie ma tu działu w którym ja mógłbym zadać pytanie Wam - protestantom. Ani rozpocząc z wami jakiejś konstruktywnej polemiki. Odsyłacie nas, ale do polemiki z katolicyzmem, prawosławiem buddyzmem. Boicie się czegoś?
Mozesz zadawać pytania i dyskutować, nikt ci nie zabrania, tylko temat musi być przedstawiony jasno i tak żeby się komukolwiek chciało rozmawiać. Nikt się ciebie, ani spraw poruszanych przez ciebie nie boi, ale, zrozum, że nie każdy temat jest do rzeczowej dyskusji.[/quote]


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 08 sty 2010, 13:19

Kaan, ale Łukasz nie skłamał. Przerysował. Fakt, ale oddał istotę pewnej rzeczywistości. Owszem osobiście. Niemniej ciągłe czytanie 'a wy agnostycy to' także jest zagraniem osobistym a mimo to często się tym osobistym argumentem posługiwałeś w rozmowach ze mną.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 sty 2010, 13:36

Machu Picchu pisze:Kaan, ale Łukasz nie skłamał. Przerysował. Fakt, ale oddał istotę pewnej rzeczywistości. Owszem osobiście. Niemniej ciągłe czytanie 'a wy agnostycy to' także jest zagraniem osobistym a mimo to często się tym osobistym argumentem posługiwałeś w rozmowach ze mną.
Nie chodzi o to czy kłamał czy nie, nie sądzę zeby kłamał, raczej pisał nieprawdę wynikającą z jego niewiedzy i rozżalenia że nie moze robić tego co by chciał na forum. W swoim poście większość tez jest fałszywa i odnosi się do oceny intencji moderatorów, a łokasz nie ma wglądu w serce człowieka. Wy agnostycy nie jest przytykiem osobistym ale wykazaniem co po agnostyku się można spodziewać i związane jest to z jego wiarą (niewiara) w pewne doktryny. Nie pisałem że agnostyk to osoba która ma w sercu nienawiść, zawsze kłamie, ma rozdwojone faryzejskie serce itd, bo to nieprawda i nie mam wglądu w serce człowieka, natomiast pisałem że np. agnostyk nie moze pewnych rzeczy zrozumieć poniewaz nie przyjmuje rzeczywistości świata duchowego i to co jest w Biblii za bezwzględną prawdę i tyle. To jest obiektywny fakt i dlatego uzyłem porównania do daltonisty :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 sty 2010, 14:17

mamoń pisze:

Nie ma tu działu w którym ja mógłbym zadać pytanie Wam - protestantom. Ani rozpocząc z wami jakiejś konstruktywnej polemiki.

Ty nie pytasz. Ty odpowiadasz. Przyklad z tego watku:
Zupełnie nie interesuje mnie to gdzie "pójdę" po śmierci (najpewniej do piachu, ale to raczej zmartwienie tych którzy mnie będą grzebać, nie moje

Co na to odpowiedziec, ... mnie tez nie interesuje, gdzie pojdziesz?
Kompletna ignorancja, zeby nie nazwac inaczej...



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości