CZY POLSKA BĘDZIE REPUBLIKĄ ISLAMSKĄ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 13 kwie 2010, 20:35

Robertamigo pisze:Tak naprawde ludzie ci nienawidzą demokracji,uważają ją za wymysł diabła
to przecież prawda - d***kracja to bezbożny system - też jej nienawidzę,
Robertamigo pisze:Polemizując z nimi nie wierz im, gdy mówią że, tego nie ma w koranie..etc. Najczesciej sami nie znają koranu, a ci którzy znają, nie mówią ci całej prawdy (według norm etycznych islamu, kłammstwo jest jak najbardziej dopuszczanie, jesli ma służyc religi. Sztuka kłamstwa to- Takiya)
to akurat wiem - okłamanie niewiernego jest dobrym uczynkiem, samą księgę koranu w wydaniu Bieleckiego jak i Ahmadii (2 znane mi polskie przekłady) znam i też nie raz ewangelizowałem będących w Polsce muzułman - na płaszczyźnie akademickiej. Raz w Tekach (akademiki Politechniki Wrocławskiej na Biskupinie) zapowiedzieli, że mnie zgładzą i zamierzali wyrzucić mnie z jednego z najwyższych pięter, ale gdy się do tego zabierali, na to piętro dotarła winda z której wyszło dużo osób - więc sobie odpuścili.
Robertamigo pisze:W Arabi Saudyjskiej jest oficjalny zakaz czytania Bibli (nawet prywatnie w domu). A apostaci karani są smiercią (nie tylko w Arabii),
możliwe, że to prawda - ale jeśli chce się coś udowodnić nie należy podawać źródeł o oczywistej złej sławie. W ten sposób podważa się przekaz. Jakiekolwiek źródła rzymskokatolickie dla każdego uczciwego człowieka a zwłaszcza protestanta nieapostaty - są bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej (chyba, że chce się zilustrować fakt jakiejś wypowiedzi rzymskiego autora na potrzeby dowiedzenia komuś, że to rzymskokatolickie twierdzenie).
KAAN pisze:
chrześcijanin pisze: a czemu źle? nie gorzej niż teraz - a nawet lepiej, Islam jest bliżej prawdy niż rzymski katolicyzm i co ważne jest islam bardziej przyjazny chrześcijanom niż rzymski katolicyzm
Chyba nie wiesz co piszesz, czy czytujesz biuletyny GPH http://www.gpch.pl/ ?

Nie czytuję GPCh/GPH, ponieważ korzystają z takich źródeł wiedzy jak (Źródło: Catholic News Agency) a jako "prześladowanych chrześcijan" przedstawiają faktycznie cierpiących ludzi lecz niekoniecznie w związku z wiarą a polityką i niekoniecznie chrześcijan a np. katolików - w wojnie między katolikami a muzułmanami giną ludzie ale to nie jest sprawa w której chciałbym uczestniczyć - jedni niewierzący zwalczają drugich niewierzących - nienawidzący i znienawidzeni jakimi i my kiedyś byliśmy.
Jednym z błędów islamskich wyznawców jest to, że za chrześcijan uznają katolików i katolików za chrześcijan. Nie raz zanim wyjaśniłem im, że nie uznaję demona o nazwie "Najświętrza Maria" za jedną z osób Trójcy Świętej i że nie kłaniam się figurom mijała godzina i w dalszej części nadal mieli kłopoty z identyfikacją - co rusz wracając do dawnych skojarzeń. Oni też nas obserwują. Oni też widzą, że ci, których biorą za "lud księgi" kłaniają się bałwanom, mają wizerunki demonów którym oddają cześć, i wtedy wiedzą, że to są ci niewierni o których pisał Mahomet aby ich poddać exterminacji gdziekolwiek się ich spotka a nie żaden "lud księgi". Ten chaos należy pomniejszać a nie powiększać przez roztkliwianie się nad tym, że rzymskokatolicka gadzinówka opłakuje swego jątrzyciela zdemaskowanego przez bezwzględnych w takich przypadkach oszukanych muzułmanach, hinduistach czy innych niewierzących znających jedynie nienawiść i na nienawiść odpowiadających nienawiścią. Dlatego zachęcam do korzystania z wiarygodnych źródeł. Osobiście czytuję Missionary Bulletin, dla anglojęzycznych podpinam numer kwietniowy.
Załączniki
mb.zip
(762.35 KiB) Pobrany 570 razy


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 13 kwie 2010, 20:57

chrześcijanin pisze: Islam jest bliżej prawdy niż rzymski katolicyzm

Nie obraz sie ,ale piszesz karygodne bzdury. Dlaczego? Bo Islam przeczy ukrzyżowaniu Chrystusa, twierdząc że była to mistykacja. Rzym tego nie uczy.

chrześcijanin pisze: i co ważne jest islam bardziej przyjazny chrześcijanom niż rzymski katolicyzm

A dokładniej to tylko swiadkowie jehowy i muzelmany znajdują jako taki wspólny jezyk.
Zgadzają sie w jednym punktcie -Jezus nie jest Synem Bożym.

A czy przyjazny? Cytat z hadishen:
Al Bukhari Vol. 9, 50
"Zaden muzułmanin nie może zostać zabitym za to, że zabił kafira (niemuzulmanina)

Sura 9,29
"Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w allaha i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał allah i Jego Posłaniec (Mohamed), i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni. "

Tym którym dana była ksiega to -zydzi i chrzescijanie.

5:51 "O wy, którzy wierzycie! [b]Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!"[/b]

W koranie zydzi nazwani swiniami i małpami:

5:60 "Czyż mam wam obwieścić coś gorszego niż to, co będzie waszą zapłatą u Boga? Ci, których przeklął Bóg i na których się zagniewał, z których uczynił małpy i świnie ci, którzy czcili bałwany - znajdują się w najgorszym miejscu i są tymi, którzy najbardziej zbłądzili z równej drogi."


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 13 kwie 2010, 21:13

chrześcijanin pisze: przecież prawda - d***kracja to bezbożny system - też jej nienawidzę,

A jaki byś wybrał? Który system polityczny uwazasz za najbliższy Bogu?
Wołałbys system panstwa bożego" ala'taliban z Afganistanu?
Jako odtrutkę polece ci list do Rzymian ,rozdział 13.


chrześcijanin pisze: samą księgę koranu w wydaniu Bieleckiego jak i Ahmadii (2 znane mi polskie przekłady) znam

To poprzekrecane przekłady.Polecam rządową strone Saudis:Kuran


chrześcijanin pisze:
Raz w Tekach (akademiki Politechniki Wrocławskiej na Biskupinie) zapowiedzieli, że mnie zgładzą i zamierzali wyrzucić mnie z jednego z najwyższych pięter, ale gdy się do tego zabierali, na to piętro dotarła winda z której wyszło dużo osób - więc sobie odpuścili.

Polscy muzułmani? Zawołaj nastepnym razem kiboli, oni wiedzą co zrobić.
Z doswiadczenia wiem że, pojedynczy osobnik jest strachliwy i uległy. Dopiero grupa daje mu poczucie siły.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 13 kwie 2010, 22:45

Robertamigo pisze:Polscy muzułmani?
nie - Liban, kraje byłego ZSRR, i kilku innych - w tym afrykańskich
Robertamigo pisze:Zawołaj nastepnym razem kiboli, oni wiedzą co zrobić.
rada dla mnie co najmniej dziwna - i niestety potwierdzająca moje podejrzenia, że nie chodzi o sprawy Boże a o zwykłą rzymskokatolicko-islamską rywalizację o podstawach politycznych - w czymś takim nie chcę uczestniczyć.
Robertamigo pisze:poprzekrecane przekłady.Polecam rządową strone Saudis
nie znalazłem po polsku - poza tym, to co jest dla Wahabitów OK - nie jest OK dla innych. To tak jak PiS i PO - niby i jedno i drugie to rzymskokatoliccy socjaliści - ale się jednak dogadać nie potrafią.
Robertamigo pisze:Który system polityczny uwazasz za najbliższy Bogu?
taki jaki ma Króla jako najwyższego władcę: 1 Piotr. 2:17 Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie. 1 Piotr. 2:13 Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy.
Robertamigo pisze:polece ci list do Rzymian ,rozdział 13
a co konkretnie? - osobiście lubię: Rzym. 13 Ale obleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie czyńcie starania o ciało, by zaspokajać pożądliwości.
Robertamigo pisze:z których uczynił małpy i świnie ci, którzy czcili bałwany
chyba nie Żydów ani żydów - a bałwochwalców - czym to się różni od Izajasza: Izaj. 2:8-9 Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce. I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki: Ty im nie przebaczysz.
ALBO porównanie Judy i Izraela do Oholi i Oholibamy? Koran to oczywiście tekst ludzki i nienatchniony - więc brak mu konsekwencji i wyważenia, ale po ludzku - sam zgadzam się, nie obrażając małp i świń, że bałwochwalstwo to obrzydliwa praktyka - pozbawiająca godności ludzkiej.
Robertamigo pisze:dokładniej to tylko swiadkowie jehowy i muzelmany znajdują jako taki wspólny jezyk
czytałem materiały świadków przeznaczone do pozyskiwania muzułman - i pomijając to, że właśnie uznają Jezusa za Syna Bożego i Boga Mocnego (nie wiem w jakim celu przekręcasz nauczanie Towarzystwa Strażnica - za dużo naczytałeś się artykułów z radiovaticana lub podobnych gadzinówek?) - to są apolityczni i nie idą na kompromis z widzialnymi formami bałwochwalstwa jak czczenie wizerunków, obwieszanie się symbolami religijnymi czy uczestnictwo w tradycyjnie pogańskich festynach jak grudniowe festiwale czy Easter na co muzułmanie są wyczuleni.
Robertamigo pisze:piszesz karygodne bzdury. Dlaczego? Bo Islam przeczy ukrzyżowaniu Chrystusa, twierdząc że była to mistykacja. Rzym tego nie uczy
Jaką karę proponujesz? interdykt? To fakt, że zdaniem islamu ukrzyżowany został Judasz, bo ich zdaniem Bóg wysłuchał modlitwy Jezusa: "jeśli można - to oddal ten kielich" i dla bogobojności swej został wysłuchany {Hebr. 5:7 Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany}. Jest to błędne rozumowanie islamskich apologetów. Rzymski kult nieustannie krzyżowanego/ofiarowanego dead cookie - waflowego bożka z inicjałami IHS (jak Izyda Horus Seb) i wizerunkami ukrzyżowanej Maryi - co dokumentują misjonarze z rzeczywiście rzymskokatolickich krajów, czy inne równie poważne nauki - mają większe zagrożenie duchowe, bo muzułmanie nie twierdzą o sobie, że są chrześcijanami, a rzymski zabobon jest oferowany jako chrześcijaństwo i tak jest w mediach i powszechnie w kulturze prezentowany, tak, że każdy kto zabije prawdziwego chrześcijanina (nierzymskiego niekatolika) myśli, że spełnia służbę Boga.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 14 kwie 2010, 20:44

chrześcijanin pisze:nie znalazłem po polsku

Ale jest w angielskim,francuskim,niemieckim.
chrześcijanin pisze:
Robertamigo pisze:Który system polityczny uwazasz za najbliższy Bogu?
taki jaki ma Króla jako najwyższego władcę: 1 Piotr. 2:17 Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie. 1 Piotr. 2:13 Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy.

Kalwin pisał że, naiwnym jest ten kto myślał by że, w Kosciele Chrystusowym panuje tak błogosławiony stan że nie potrzebne są przepisy,reguły, normy, prawo etc. Takiej sielanki nie ma w żadnej społecznosci ludzkiej na ziemi. (Institutio IV,20,2)
Wszelka Władza nadana jest przez Boga( Rz 13,2) i Ty masz okazac jej należyty respekt. Inaczej bedzie to postawa asocjalna.


chrześcijanin pisze:
Robertamigo pisze:polece ci list do Rzymian ,rozdział 13
a co konkretnie? - osobiście lubię: Rzym. 13

Skoro lubisz to i napewno znasz, więc czemu pytasz? Gdy rozmawiamy o władzy zwierzchniej. ( Rz 13,1-7)


chrześcijanin pisze:
Robertamigo pisze:z których uczynił małpy i świnie ci, którzy czcili bałwany
chyba nie Żydów ani żydów - a bałwochwalców

Twoja interpretacja jest niezgodna z komentarzami do koranu. Chodzi tu o żydów, którzy nie uznali mahomeda jako proroka po wielkiej Hidżra do Yatrib ( Medyna).


chrześcijanin pisze:
Robertamigo pisze:dokładniej to tylko swiadkowie jehowy i muzelmany znajdują jako taki wspólny jezyk
czytałem materiały świadków przeznaczone do pozyskiwania muzułman - i pomijając to, że właśnie uznają Jezusa za Syna Bożego i Boga Mocnego

Kto uznaje Jezusa za Syna Bożego? Muzułmanie?! Czy swiadkowie?
Muzułmanie uważają Jeuzsa za proroka i człowieka. W żadnym wypadku Syna Bożego , równemu Ojcu.

chrześcijanin pisze: (nie wiem w jakim celu przekręcasz nauczanie Towarzystwa Strażnica - za dużo naczytałeś się artykułów z radiovaticana lub podobnych gadzinówek?)

Nie traciłem nigdy czasu na jakies radiovatikany, czy inne rzymskie ściemny.

chrześcijanin pisze:
Robertamigo pisze:piszesz karygodne bzdury. Dlaczego? Bo Islam przeczy ukrzyżowaniu Chrystusa, twierdząc że była to mistykacja. Rzym tego nie uczy
Jaką karę proponujesz? interdykt?

Nie, cztery zdrowaśki ;) A następnie poczytaj coś na temat nauk islamu i papistów.

chrześcijanin pisze:rzymski zabobon jest oferowany jako chrześcijaństwo i tak jest w mediach i powszechnie w kulturze prezentowany, tak, że każdy kto zabije prawdziwego chrześcijanina (nierzymskiego niekatolika) myśli, że spełnia służbę Boga.

Dla mnie, i wielu innych, swiadkowie jehowy też nie są chrzescijanami, z przyczyn których nie chce tu teraz omawiac.
To dopiero zwiedzenie na rangę armagedonu. Katolicy przy nich to, jak sie powiada - małe piwko.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 18 kwie 2010, 18:41

ciekawi mnie jak przebiega taka Ewangelizacja muzułmanina (o ile jest praktykujący) i na co by można się powołać skoro w ich mniemaniu Biblia jest sfałszowana.
Tym bardziej nalerzy pamiętać że ich prorok Jezus to nie ten sam co nasz Chrystus, a ich ewangelia Indżil to podobno księga objawiona Jezusowi z której nauczał i ma niewiele wspólnego z Nowym Testamentem. Więc co z Ewangelizacją ? :-|


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 18 kwie 2010, 19:35

znam nawróconych muzułmanów
nawracają się jak inni Jezus dotyka ich serc
Szalom


apostolic pentacostal
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 18 kwie 2010, 21:25

Iv pisze:ciekawi mnie jak przebiega taka Ewangelizacja muzułmanina (o ile jest praktykujący) i na co by można się powołać skoro w ich mniemaniu Biblia jest sfałszowana.
Tym bardziej nalerzy pamiętać że ich prorok Jezus to nie ten sam co nasz Chrystus, a ich ewangelia Indżil to podobno księga objawiona Jezusowi z której nauczał i ma niewiele wspólnego z Nowym Testamentem. Więc co z Ewangelizacją ? :-|


Zależy od tego z kim mmasz do czynienia - sekularnym muzułmaninem, tradycyjnym, czy fundamentalnym.
Błedem przy rozmowie ewangelizacyjnej jest - atak, (Mohamed był pedofilem, mordercą etc.)
Muzułmanie chętnie rozmawiają o Bogu (allahu) chociasz mają bardzo blakłe pojęcie o tym co pisze koran, a prawie żadne co mówi Biblia. Prawie każdy z nich ma swoją "teorię" o istocie Boga. Kierują sie oni intuitywnym poznaniem prawdy - mistycyzmem, i ten stan rzeczy można wykorzystac jako atut w dyskusji.
czesto spotykam sie z argumentem jakoby Biblia była przez żydów sfałszowana. Jest to argument łatwy do obalenia, ponieważ skoro religie ksiegi (żydzi i chrzescijanie) dostali Pismo od Boga - ( koran pochodzi tez od Boga i nie jest sfałszowany) więc skoro allah czuwał nad tym bynie sfałszowano koranu, to czemu nie miał by tak samo czuwac nad Biblią? Takie pytanie wprawia ich w duże zakłopotanie.
Następnym zarzutem jest to że,Jezus ani razu nie wspomniał o swojej Boskiej naturze, że brak tego w ewangeliach (nauk Pawła nie uznają) wystarczy wiec otworzyc Marka 14,61-63.
i podeprzec to przepowiedniami Mesjanskimi z ksiegi Izajasza.

Niestety, powiem szczerze, rzadko dochodzi sie tak daleko by miec okazje otworzyc przed muzułmaninem Pismo Swiete. Panuje u nich takie potoczne przekonanie by nie brac nawet Pisma do reki ,ponieważ ma ono wręcz magiczną moc (okultyzm jest dosc powszechną rzeczą - np. Rzucanie złych spojrzeń).
Tylko jeden raz udało mi sie nakłonić muzułmanina do wspólnego czytania koranu pod pozorem porównania jego przekładu z moim przekładem.
Zaczołem wskazywac na sury powstałe w czasach Medyny (60% koranu) ,czyli te radykalne, nakazujące zabijanie innowierców. Facet, chociasz był mało wierzącym, zsekularyzowanym muzułmaninem, miał łzy w oczach, tak głęboki jest ten korzeń tej zwyrodniałej nauki.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 18 kwie 2010, 23:06

moje doświadczenia z muzułmankami jest zupełnie inne, Ewangelia wg Marka nie jest żadnym argumentem bo naważniejsze jest to co mowi Quran a jeśli on mówi że Allahowi nie godzi się mieć syna a poza Allahem nie ma Boga to tak musi być i wszystko co temu przeczy, przeczy tym samym Allahowi i uznaje się to za zniewage, a co nalerzy czynić z tymi którzy przeciw Allahowi występują chyba każdy wie.
Osobiście zauważyłam że młodzi-muzułmanie (świerzo nawróceni) są bardzo rygorystyczni co do zasad islamu i jak to mnie zawsze upominali "nie można interpretować samodzielnie Quram"u od tego są Hadisy przede wszystkim" a kto tak czyni to wystepuje przeciw Prorokowi co w skutku znowu daje to samo- sprzeciwia się Allahowi.
Zwykle słyszę jeszcze że Chrześcijanki powiny zakrywać włosy i na tym się kończy ^^" więc muslim muslimowi nie równy.

A co do islamizacji Europy, wcale by mnie to nie ździwiło Islam jest dziś modny na równi z ateizmem.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 19 kwie 2010, 09:05

Iv pisze:moje doświadczenia z muzułmankami jest zupełnie inne, Ewangelia wg Marka nie jest żadnym argumentem bo naważniejsze jest to co mowi Quran a jeśli on mówi że Allahowi nie godzi się mieć syna

Ja bym powiedział że w dyskusji z muzułmanem NIC nie jest argumentem. Nawet gdy mu udowodnie że koran mówi o zmartwychstaniu Jezusa (sura 19,33) powie mi że: Ja ,jako poganin nie mam prawa czytac koranu, tym bardziej go interpretowac.


Iv pisze:a poza Allahem nie ma Boga

W takim razie spytaj sie co robią: Al-Lat, Al Uzza i Manat w koranie? (sura 53) Ponoć te wersety zostały podszeptane Mohamedowi przez diabła. Nasuwa sie wiec pytanie , czy czasem cały koran nie jest podszeptem rogatego.


Iv pisze:to tak musi być i wszystko co temu przeczy, przeczy tym samym Allahowi i uznaje się to za zniewage, a co nalerzy czynić z tymi którzy przeciw Allahowi występują chyba każdy wie.

A dla tych którzy nie wiedzą:
"Zwalczajcie ich,
aż nie będzie już buntu
i religia w całości będzie należeć do allaha." 8,39


Iv pisze:Osobiście zauważyłam że młodzi-muzułmanie (świerzo nawróceni) są bardzo rygorystyczni

Zgadza sie. Jak mawial ap.Paweł - dużo zapału, a mało rozumu. (Rz 10,2)


Iv pisze:co do zasad islamu i jak to mnie zawsze upominali "nie można interpretować samodzielnie Quram"u od tego są Hadisy przede wszystkim"

Oczywiscie, zarówno koran, jak i hadisy mówią dobitnie:
,"Wer seine islamische Religion ändert, den töte."
Hadith, Bukhari, Band 9, Nr. 57
Czyli -" kto zmienia religie islamską - tego zabijcie."

Iv pisze:A co do islamizacji Europy, wcale by mnie to nie ździwiło Islam jest dziś modny na równi z ateizmem.

Zgadza sie. Pojecie Boga w islamie jest tak samo zagmatwane, odległe, niezroumiałe i obce jak u ateistów.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 19 kwie 2010, 10:34

Robertamigo pisze:Zgadza sie. Pojecie Boga w islamie jest tak samo zagmatwane, odległe, niezroumiałe i obce jak u ateistów.


a mi się wydaje że wielu przechodzi na islam szukając tam bezwzględnego oddania, rygoru i posłuszeństwa.
I sama przyznaję że jest w islamie (jako całej kulturze) to "coś", to "coś" to fakt że religia przenika każdy aspekt życia (nie mylić z fanatyzmem) ale ich zważanie na opinie/troskę Allaha przez "Bismillah" "Inshallah" etc nieustannie wskazuje na pokorę wobec Boga.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 19 kwie 2010, 11:20

Iv pisze:a mi się wydaje że wielu przechodzi na islam szukając tam bezwzględnego oddania, rygoru i posłuszeństwa.
.


Najwiekszy napływ do islamu w europie jest przez kobiety, wchodzące w związek małżenski z wyznawcą mahomeda. los dzieci z takich związków jest z góry już ustalony. Liczba konwertytów jest znikoma, porównując ją do ilosci zgonów w społecznosci muzułmanskiej.

Oczywiscie główną przyczyną przejscia na islam jest zwiedzenie człowieka przez rogatego.

Mohamed miał objawienia, podczas medytycji w grocie na pustyni. bardzo był z tego powodu wystraszony. Po powrocie do domu opowiedział o całym wydarzeniu swojej żonie (Khadischa) ,która utwierdziła go że był to anioł - Gabriel. (stryj Khadischy był ebionickim biskupem, można wiec powiedziec że w pewnym sensie była chrzescijanską).

Otóż co wydarzyło sie podczas tych objawień? mohamed opisuje że jakis głos kazał przeczytac mu słowa napisane na huście, gdy Mohamed odpowiadał że nie potrafi czytac, jakas ogromna siła rzucała nim o ziemie i dusiła, prawie do utrary nieprzytomnosci. I tak kilka razy pod rząd.

My nie musimy sie domyslac, jaka to siła rzucała nim o ziemie. Był to demon - Jezus powiadał :wstan i idź, a nie rzucał biedakiem o ziemie.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 19 kwie 2010, 11:32

Robertamigo pisze:wyznawcą mahomeda

Allaha, bo Muhammada nie wyznają tylko Boga (lepiej tak ich nie określać)
Robertamigo pisze:Najwiekszy napływ do islamu w europie jest przez kobiety

mężczyźni też by chętnie brali muzułmanki za żony, z tym że nie mają takiej opcji.
Polacy szczególnie mają zapędy do "egzotyki" więc się zgodzę.
Mimo to przykro mi widzieć jak ex-katolik (a bo bałwochwalstwo) staje się muslim bo w islamie nie ma bałwochwalstwa :-/ a bliżej to nikt nie szuka.
Oczywiscie główną przyczyną przejscia na islam jest zwiedzenie człowieka przez rogatego.

fakt, a potem to już ci wmówią że co by ci się nie objawiło/przyśniło to szatan, chyba że objawia ci sie Muhammed (tylko jego szatan nie może udawać)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 19 kwie 2010, 12:01

Iv pisze:Mimo to przykro mi widzieć jak ex-katolik (a bo bałwochwalstwo) staje się muslim bo w islamie nie ma bałwochwalstwa :-/ a bliżej to nikt nie szuka.

To co dzieje sie na swiecie ostatnii czasy to ogromne zwiedzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz mało kto słyszał w europie o islamie. A teraz? Czesc szarijatu została w Anglii w integrowana w system sądowy. Chodzi o przypadki sporów miedzy muzułmanami, oraz rozwodów (narazie tylko tyle). Praktycznie wygląda to tak że, muzułmanin może stawac przed "islamską radą" ,zamiast przed sądem panstwowym, uzyskac swoje prawo.
Wielki Armagedon !

Piszesz o katolikach konwertujących na islam. Mówisz o przypadkach z polskiego poletka?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości