Oneness

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 07 maja 2010, 10:51

Lash
Bardzo dziękuję za zamieszczenie tego linku
Jest to spis wielu istniejących organizacji w ramach oneness pentacostalis
w spisie jest i AWCF i UPCI i wiele innych
a przedstawiona "doktryna " to próba przedstawienia wspólnych cech ruchu - myślę że dość udana ale nie kompletna - bo bardzo ogólna.
pozdrawiam z wdzięcznością za popularyzowanie ruchu przez wykazanie ,że pogląd / Jedność Boża/ten nie jest obecny w działaniu wielu braci .
Dziękuję


apostolic pentacostal
Awatar użytkownika
wierząca
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2010, 08:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wierząca » 07 maja 2010, 10:53

Lash pisze:
wierząca pisze:Ewangelia według świętego Marka 10:18 Sam Jezus nie uważa się za Boga. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
to ja ma mpytanie
Skoro tak "jest" to czy ty Uważasz Jezusa za Boga.


Lash odpowiem Ci chętnie.
Jezus Chrystus jest Synem Bożym zatem jest także Bogiem w stosunku do nas. Nie należy mylić Boga Ojca z Bogiem Synem ponieważ są to dwie odmienne Osoby. Nie uznaje terminu Trójca według którego wszystkie trzy Osoby są jednym i są równe. Dla mnie Jezus zdecydowanie nie jest Bogiem Ojcem i spełnia On rolę pośrednika pomiędzy nami a Bogiem Ojcem.

Kolosan 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, 16 bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. 18 I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. 19 Zechciał bowiem [Bóg], aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, 20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.

Karą za grzech jest śmierć. Do momentu ofiary Jezusa każdego z nas czekała śmierć i nie znamy nikogo, kto zdołał uniknąć jej. Dzięki Jezusowi mamy szanse na uniknięcie kary oraz uzyskanie życia wiecznego.
Zawarł On z nami Nowe Przymierze które doprowadzi nas do Boga Ojca.

Jezus jest dla mnie Bogiem nie tylko ze względu na to że jest Synem Najwyższego ale także ze względu na to że odzwierciedla on w sposób doskonały swego Ojca.

Także Słowo Boże nazywa Go Ojcem Mocnym oraz Bogiem. Tak jak nasze dzieci są ludzkie mają ludzką nature tak Jezus jest boski ma naturę Boga. Jest Bogiem.

Efezjan 5:19 przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach. 20 Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!

Modlę się do Jezusa również bo tak mówi Pismo mn Jakub,Jan jest masa wersetów o tym.
I Koryntian 1:2 do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego

Jezus jest w Biblii nazwany Bogiem i jest tam polecenie apostoła Piotra aby modlić się do Pana, czyli do Jezusa. Apostoł Paweł w wersecie 2 Kor 12:8 - Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie.

1 Jana 5:20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
Filipian 2:10 aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. 11 I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
Jana 14:(8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. (11) Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.

Dzieje 4: 11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
On jest jedynym Zbawicielem, ponieważ Jemu Bóg Ojciec powierzył takie dzieło. Za ów przywilej Chrystus zapłacił swoją krwią i na mocy tej krwi należymy do niego, jesteśmy jego poddanymi i Jego krew zmywa z nas nasze grzechy.

Każdy człowiek może dostąpić zbawienia - uzyska je jedynie będąc posłusznym naszemu Zbawicielowi Chrystusowi.Najważniejszy powód dla którego Jezus musi być Bogiem to fakt że gdyby Nim nie był Jego śmierć nie wystarczyłaby by zapłacić karę za grzechy całego świata.

Inne wersety :

Izajasz 9:6, Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.


Jan 20:28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!»

Jan 1:1-4, 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 4 W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,

Mam nadzieję że odpowiednio przedstawiłam. Wierzę że Jezus jest Synem Bożym, jest Bogiem ale nie jest Bogiem Ojcem. Przez kilkadziesiat lat wierzyłam że Jezus nie jest Bogiem i nie wolno sie do Niego modlić ani oddawać mu czci. Wtedy argumentem ważnym było dla mnie to że Jezus nigdzie wprost nie mówi o sobie że jest Bogiem, natomiast Bój Ojciec czyni to mnóstwo razy mówiąc że On Jahwe jest Bogiem.

W zborze w którym byłam pozostali moi bracia którzy niestety nadal wierzą że Jezus nie jest Bogiem a na dzień dzisiejszy uważają Go za Michała Anioła...Ufam że wielu z nich szczerych i kochających Boga zrozumie ten fakt że Jezus jest Bogiem poza tym jeśli juz zrozumieli to że będa mieli odwage coś z tym zrobić.

Ja nie wierzę w trójjedynego Boga , wierzę w Boga Ojca i w Syna Bożego który jest Bogiem i naszym Zbawicielem.Są to dla mnie dwie odrębne osoby.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 maja 2010, 11:04

agnieszkas pisze:
Norbi pisze:
agnieszkas pisze:Norbi, ja nie pamietam bys w Shoutboxie cos wiecej wklejal(moge sie mylic), pamietam, ze zwrociles sie do hungrego mniej wiecej tak; "No i co hungry, ja tez nie uznaje nicejskiego wyznania wiary i co z tego". Zdziwilo mnie to wtedy tak samo jak Twoje zachowanie w watku oneness wzgledem ojkota. To o tych sprzecznosciach w Twoich wypowiedziach i zachowaniu pisalam, ale ja nie chce z Toba dyskutowac, ani udowadniac Tobie czegos.

Zatem nie nazywaj moimi sprzecznościami czegoś co wynika z Twojego... hmm... roztargnienia?
Najpierw sprawdź rzetelnie czy aby na pewno czegoś nie przeoczyłaś, a dopiero później pisz, w przeciwnym razie sama zarażasz się na śmieszność ;)


jesli smieszy Cie to, ze dopuszczam swoja omylnosc, to jest mi Ciebie zal


Momencik :)
Chyba chciałaś pojątrzyć trochę, a że Ci nie wyszło...

-Najpierw zarzuciłaś mi, że piszę sprzeczności podając to jako FAKT.
-Następnie, kiedy wykazałem Ci, że nie zauważyłaś dalszej części mojej wypowiedzi, stwierdziłaś, że przecież mogłaś się pomylić.
-Kiedy poprosiłem Cię byś następnym razem sprawdziła rzetelnie nim podasz takie "fakty", odpowiadasz, że jest Ci mnie żal.
Więc powiem Ci tylko tyle Agnieszko--- kiedy znów będziesz chciała kiedyś zarzucić komuś, że pisze on sprzeczności, to bądź przygotowana na to, że ten ktoś poprosi Cię o uzasadnienie, to naprawdę oczywiste ;)


agnieszkas pisze:i na tym koncze z Toba jakakolwiek wymiane zdan, wybacz.

p.s. mialas Axanno raceje, to kwas, ktorego trzeba sie strzec.


To zrobiłaś teraz przysługę Axannie... :roll:
Agnieszko, naprawdę masz 38 lat? :-D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 maja 2010, 11:06

Axanna pisze:
Norbi pisze:Ciekawe rzeczy piszesz.
Nasuwa się pytanie skąd czerpiesz te dane procentowe?
Jakieś wiarygodne źródło poproszę.
Oraz ile zborów osobiście poznałaś?
Z iloma osobami rozmawiałaś na ten temat?

Za to on umie 'ladnie pisac', Agnieszko :)

:)


ojkot
Posty: 560
Rejestracja: 17 kwie 2010, 17:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ojkot » 07 maja 2010, 11:10

Wierząca
bardzo ciekawe ujęcie
czy mogłabyś napisać jaki jest Twój stosunek do Ducha Sw ?
bo dla mnie uznanie Ducha Sw jako Boga kazało spojrzeć inaczej na inne działania Boga
pozdrawiam


apostolic pentacostal
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 maja 2010, 11:33

wierząca pisze:
wierząca pisze:Z resztą będzie jednak trudniej. Dzięki Bracie.

No nikt nie twierdził, że będzie łatwo :-D


wierząca pisze:Masz racje nikt nie twierdził. Trudna jest droga do prawdy a i do jedności też trudna. Ale warto. Staram się poznać głębiej prawdę Bożą by ją bardziej miłować, a tym samym Boga. Nigdy jednak poznanie nie jest przynajmniej na tej ziemi miarą miłości.
Może ktoś posiadać bardzo skromne poznanie prawdy Bożej a jednak doskonałą mieć miłość a z drugiej strony możliwe jest głębokie poznanie pozbawione miłości. A dla nas chrześcijan to połączenie tych obu to chyba byłoby idealnie. Ciężka jest praca nad tym ideałem. I czy to do końca od nas zależne? Jak myślicie?


Musisz zrozumiec jedna, bardzo wazna rzecz. Jesli gloszona jest inna ewangelia, albo inny Jezus, to psu na butu kazda milosc, bo jest poza Nim, poza Boza miloscia.
Wszystko opiera sie na Jezusie. On jest ta Dobra Nowina - osobiscie. Albo sie wierzy w tego Jezusa, Boga, Syna Bozego, wiecznego Chrystusa, albo mozesz sobie kochac bardziej niez Romeo i Julia. To psu na buty.


(3) obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi.
(4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością.
2 list do Koryntian 11:3-4


(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
(7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
(8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
(10) A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.
List do Galatów 1:6-10


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 07 maja 2010, 12:14

Jak rozumiecie /pytanie głównie do trynitarian, bo jednościowcy wiem jak to tłumaczą/ werset z Izajasza 9, że mesjasz nazwany będzie Ojcem Odwiecznym? czy tylko tak, jak tłumaczą Św. Jehowy, że mesjasz jest obrazem Ojca, odzwierciedleniem itp. czy może coś więcej? Bo na tzw. first look wygląda, że mesjasz będzie samym Bogiem, a z drugiej strony pisze: że będzie nazwany tak, a nie: że nim jest :S
Czy ktoś potrafi coś na ten temat powiedzieć?


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2010, 12:16

wierząca pisze:
Lash pisze:
wierząca pisze:Ewangelia według świętego Marka 10:18 Sam Jezus nie uważa się za Boga. Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
to ja ma mpytanie
Skoro tak "jest" to czy ty Uważasz Jezusa za Boga.


Lash odpowiem Ci chętnie.
Jezus Chrystus jest Synem Bożym zatem jest także Bogiem w stosunku do nas. Nie należy mylić Boga Ojca z Bogiem Synem ponieważ są to dwie odmienne Osoby. Nie uznaje terminu Trójca według którego wszystkie trzy Osoby są jednym i są równe. Dla mnie Jezus zdecydowanie nie jest Bogiem Ojcem i spełnia On rolę pośrednika pomiędzy nami a Bogiem Ojcem.
Cóż
ciesze sie że zobaczyłaś to co i my chociaż trochę tyo trwało.

Zagadkowa wydaje mi się jedynie jedna rzecz
Czy mogła byś wyjasnić to wyboldowane?

Trójca oznacza że trzy odoby są Jednym Bogiem.
Są równe co do bóstwa i istoty ale niekoniecznie oznacza to że nie istnieją relacje nierówności względem nas. Tzn Syn jest poddany Ojcu od dnia gdy Bóg uznał że Syn wcileli się i przez człowieiczeństwo zbawi nas. Oczywiście w końcu wracając do stanu pełnaj równości z Ojcem Bo uniżenie Syna jest tymaczasowe i jest Jego chwałą. .


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 07 maja 2010, 12:47

Wierzaca wnioskuje, ze bylas SJ, a teraz chyba bardziej unitarianka (moze z badaczy pisma?), czy zgadza sie ?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 maja 2010, 13:46

jj pisze:
wierząca pisze:
wierząca pisze:Z resztą będzie jednak trudniej. Dzięki Bracie.

No nikt nie twierdził, że będzie łatwo :-D


wierząca pisze:Masz racje nikt nie twierdził. Trudna jest droga do prawdy a i do jedności też trudna. Ale warto. Staram się poznać głębiej prawdę Bożą by ją bardziej miłować, a tym samym Boga. Nigdy jednak poznanie nie jest przynajmniej na tej ziemi miarą miłości.
Może ktoś posiadać bardzo skromne poznanie prawdy Bożej a jednak doskonałą mieć miłość a z drugiej strony możliwe jest głębokie poznanie pozbawione miłości. A dla nas chrześcijan to połączenie tych obu to chyba byłoby idealnie. Ciężka jest praca nad tym ideałem. I czy to do końca od nas zależne? Jak myślicie?


Musisz zrozumiec jedna, bardzo wazna rzecz. Jesli gloszona jest inna ewangelia, albo inny Jezus, to psu na butu kazda milosc, bo jest poza Nim, poza Boza miloscia.
Wszystko opiera sie na Jezusie. On jest ta Dobra Nowina - osobiscie. Albo sie wierzy w tego Jezusa, Boga, Syna Bozego, wiecznego Chrystusa, albo mozesz sobie kochac bardziej niez Romeo i Julia. To psu na buty.


(3) obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi.
(4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością.
2 list do Koryntian 11:3-4


(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
(7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
(8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
(10) A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.
List do Galatów 1:6-10


Rzeczywiście jest to niezmiernie ważna prawda.
Jest wiele religii głoszących miłość, np. wyznawcy Kryszny...
Z ludzkiego punktu widzenia są odbierani jako bardzo dobrzy ludzie... kochają... nikomu zła nie czynią... Ale cóż z tego skoro w nagrodę za to dobro otrzymają wieczne potępienie.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 maja 2010, 14:08

byłembaptystą pisze:Jak rozumiecie /pytanie głównie do trynitarian, bo jednościowcy wiem jak to tłumaczą/ werset z Izajasza 9, że mesjasz nazwany będzie Ojcem Odwiecznym? czy tylko tak, jak tłumaczą Św. Jehowy, że mesjasz jest obrazem Ojca, odzwierciedleniem itp. czy może coś więcej? Bo na tzw. first look wygląda, że mesjasz będzie samym Bogiem, a z drugiej strony pisze: że będzie nazwany tak, a nie: że nim jest :S
Czy ktoś potrafi coś na ten temat powiedzieć?


To nie jest tylko nazwa, ale przymiot samego Wszechmocnego Boga. Nie da sie tego odniesc do zadnej innej osoby. Popatrz tylko na takie porownanie:

(5) Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Ks. Izajasza 9:5(6)

(29) Także to pochodzi od Pana Zastępów, jest On cudowny w radzie, wielki mądrością.
Ks. Izajasza 28:29
(9) Panie, Boże Zastępów, któż jest jak Ty? Mocny jesteś, Panie, a wierność twoja otacza cię.
Ks. Psalmów 89:9
(9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
Ew. Mateusza 23:9


Gdyby chodzilo o nazwanie kogokolwiek innego od Boga w ten sposob, graniczyloby to z profanacja.


Awatar użytkownika
wierząca
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2010, 08:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wierząca » 07 maja 2010, 15:03

jj,Lash odpiszę jak wrócę.Wyjezdżam a jeszcze dowiedziałam się że zajęcia z wekendu z czasu żałoby narodowej musze odrobić ze studentami w ten wekend :-x Nie mam czasu ale w niedziele po powrocie odpiszę.Piszę to byście nie myśleli że czyjeś zapytanie ignoruję.
Pozdrawiam i życzę miłego wekendu.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2010, 15:06

wierząca pisze:jj,Lash odpiszę jak wrócę.Wyjezdżam a jeszcze dowiedziałam się że zajęcia z wekendu z czasu żałoby narodowej musze odrobić ze studentami w ten wekend :-x Nie mam czasu ale w niedziele po powrocie odpiszę.Piszę to byście nie myśleli że czyjeś zapytanie ignoruję.
Pozdrawiam i życzę miłego wekendu.
SPOKO :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 07 maja 2010, 15:10

jj podal wersety z Galacjan;

(6) Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
(7) chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
(8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
(9) Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!
(10) A teraz, czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.
List do Galatów 1:6-10

a ja chcialam Was zapytac , jak Wy rozumiecie, co Pawel nazywal inna ewangelia ?


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 07 maja 2010, 15:24

Wszystko co nie opiera się na zaufaniu Chrystusowi? np. wychowywanie ludzi, aby wypełniali sakramenty bo te dadzą im zbawienie?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości