Chrześcijanin, a szabat

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 15 wrz 2010, 15:43

:D
moze dla naszego goscia krzykacza na pocieszenie jakis optymistyczny akcent na pozegnanie;

"Jeden robi róznicę między dniem a dniem, drugi zaś kazdy dzień ocenia
jednakowo; niechaj kazdy pozostanie przy swoim zdaniu."


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 15 wrz 2010, 21:03

Bo oto Pan przyjdzie w ogniu,
a jego wozy jak huragan,
aby dać upust swojemu gniewowi
i spełnić swoją groźbę
w płomieniach ognia,

Gdyż ogniem i swoim mieczem
dokona Pan sądu nad całą ziemią
i będzie wielu pobitych przez Pana.

Ci,
którzy się uświęcają i oczyszczają,
aby wejść do pogańskich gajów za jednym,
który kroczy w pośrodku,
Ci,
którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy,
wszyscy razem zginą – mówi Pan.

Ja bowiem znam ich uczynki i zamysły i przyjdę;
aby zebrać wszystkie narody i języki;
one przyjdą,
aby oglądać moją chwałę!

Potem umieszczę na nich znaki tych,
którzy spośród nich ocaleli,
wyślę do narodów,
do Tarszysz,
Pul i Lud,
do Mesach i Rosz,
do Tubal i Jawan,
do dalekich wysp,
które nie słyszały żadnej wieści o mnie i nie widziały mojej chwały,
i będą zwiastować moją chwałę wśród narodów.

I przyprowadzą wszystkich waszych braci ze wszystkich narodów na koniach i wozach,
w lektykach i na Mulach,
i na wielbłądach na moją świętą górę,
do Jeruzalemu,
jako dar dla Pana – mówi Pan – tak jak synowie izraelscy przynoszą do świątyni Pana ofiarę z pokarmów w czystym naczyniu.

Także spośród nich wezmę sobie niektórych na kapłanów,
na lewitów – mówi Pan.

Bo jak nowe niebo i nowa ziemia,
które ja stworzę,
ostaną się przede mną – mówi Pan – tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię.

I będzie tak,
że w każdy nów i w każdy Szabat przychodzić będzie każdy człowiek,
aby oddać mi pokłon – mówi Pan.

Gdy wyjdą,
będą oglądać trupy ludzi,
którzy odstąpili ode mnie;
bo robak ich nie zginie,
a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała.

Księga Proroka Izajasza 66:15-24

Moim zdaniem wypełni się to proroctwo w całości tak, jak zapisał to Izajasz.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 wrz 2010, 22:45

thethinker pisze:
Księga Proroka Izajasza 66:15-24

Moim zdaniem wypełni się to proroctwo w całości tak, jak zapisał to Izajasz.


Oczywiscie, ze to proroctwo wypelni sie w calosci. Bedzie to pod koniec tysiaclecia panowania Chrystusa na ziemi. Pisze o tym Apostol Jan:

(1) I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
(2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
(3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
(4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
(5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
(6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
(8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
(9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.
(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
(12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
(15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.
Objawienie 20



(1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
(2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
(3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi.
(4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
(5) I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.
(6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.
(7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.
(8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
Objawienie 21:1-8



Zwroc laskawie uwage na fakt, ze jest to juz po pierwszym zmartwychwstaniu (Obj. 20,5) i dotyczy pozostajacej na ziemii ludnosci, ktora zostaje zwiedziona przez uwolnionego szatana.
Wszyscy wierzacy sa juz z Panem na wieki! :)

Mam nadzieje, ze nie usilujesz zastraszyc mniej zorientowanych czytelnikow, aby sie powstrzymywali od spozywania szynki.


thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 15 wrz 2010, 23:09

jj pisze: Zwróć łaskawie uwagę na fakt, ze jest to juz po pierwszym zmartwychwstaniu (Obj. 20,5) i dotyczy pozostającej na ziemi ludności, która zostaje zwiedziona przez uwolnionego szatana.
Wszyscy wierzący są juz z Panem na wieki! :)

Mam nadzieje, ze nie usiłujesz zastraszyć mniej zorientowanych czytelników, aby się powstrzymywali od spożywania szynki.


Czy mam zatem rozumieć , że ci owi wszyscy wierzący którzy są już z Panem na wieki, to Ci którzy się przed nim ostali i mają na nowo stworzonej ziemi i nowo stworzonych niebiosach oddawać w każdy Szabbat pokłon samemu Bogu? Jeśli nie, to kim są w takim razie Ci ludzie z proroctwa Izajasza, którzy się mają ostać przed gniewem Boga i oddawać pokłon Panu w każdy nów i w każdy Szabbat?

jj pisze: Mam nadzieje, ze nie usiłujesz zastraszyć mniej zorientowanych czytelników, aby się powstrzymywali od spożywania szynki.


W takim razie cześć ludzi zginie za jedzenie wieprzowiny a cześć już nie? Słowo Boże mówi, że wszyscy jedzący wieprzowinę zginą razem no przecież masz to wyraźnie w 17 wersecie…


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 wrz 2010, 23:29

thethinker pisze:
jj pisze: Zwróć łaskawie uwagę na fakt, ze jest to juz po pierwszym zmartwychwstaniu (Obj. 20,5) i dotyczy pozostającej na ziemi ludności, która zostaje zwiedziona przez uwolnionego szatana.
Wszyscy wierzący są juz z Panem na wieki! :)

Mam nadzieje, ze nie usiłujesz zastraszyć mniej zorientowanych czytelników, aby się powstrzymywali od spożywania szynki.


Czy mam zatem rozumieć , że ci owi wszyscy wierzący którzy są już z Panem na wieki, to Ci którzy się przed nim ostali i mają na nowo stworzonej ziemi i nowo stworzonych niebiosach oddawać w każdy Szabbat pokłon samemu Bogu?


A jak bedzie szabat liczony, jesli nie bedzie juz dnia, ani nocy, ani slonca, ale sam Pan Bog bedzie swiecil wieczna jasnoscia? Wieczny sabat, wieczna czesc! :)

Jeśli nie, to kim są w takim razie Ci ludzie z proroctwa Izajasza, którzy się mają ostać przed gniewem Boga i oddawać pokłon Panu w każdy nów i w każdy Szabbat?


Now czego? Przeciez ksiezyca nie bedzie. Pomysl.

jj pisze: Mam nadzieje, ze nie usiłujesz zastraszyć mniej zorientowanych czytelników, aby się powstrzymywali od spożywania szynki.


W takim razie cześć ludzi zginie za jedzenie wieprzowiny a cześć już nie? Słowo Boże mówi, że wszyscy jedzący wieprzowinę zginą razem no przecież masz to wyraźnie w 17 wersecie…


Tam nie jest napisane "zgina za jedzenie", ale "ci, ktorzy jedza...". To jest grupa ludzi, ktorych wyroznia karmienie sie brudem, ale przeczytajmy caly werset:

17. Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan.

Co tych ludzi jeszcze charakteryzuje?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 wrz 2010, 09:34

alessa pisze:thethinker - weź daj sobie spokój. Jeszcze nie zauważyłeś z kim masz do czynienia? Szkoda taplać w błocie twojej wiedzy

Kaan, oto odpowiedź na twoje groźby o karniaczkach - bawisz mnie do łez, człowieku
Za trolowanie dostajesz punkt karny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pawelau
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2016, 10:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijanin, a szabat

Postautor: Pawelau » 21 lip 2016, 11:44

Sprawa jest prostsza, niż może nam się wydawać w tej kwestii. Po rozstaniu z synagogą - a może już i prędzej - chrześcijanie spotykali się w sobotę wieczór, a dla nich, jako nawróconych z judaizmu i mających tenże system liczenia doby, była to już nasza niedziela - Dzień Pański (w języku hiszpańskim tak brzmi właśnie nasza niedziela). I trwało to aż do świtu, jak podaje Biblia oraz książki traktujące o wczesnym chrześcijaństwie. Stąd, np. podejrzliwość cesarstwa do chrześcijańskich nocnych zgromadzeń. Obowiązek święcenia przez chrześcijan szabatu z dekalogu jest nieznajomością Słowa Nowego Przymierza i wczesnej tradycji Kościoła. Żyjemy w czasach, gdy swobodnie możemy się w Dzień Pana gromadzić, choć nie przeczę, że warto by chociaż z raz na rok, np. w Wielkanoc, gromadzić się w sobotę wieczór i kończyć w niedzielę o świcie. :)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijanin, a szabat

Postautor: Obserwatorek » 26 lip 2016, 12:30

Dzisiaj kiedy większość chrześcijan w soboty nie pracuje, sabatarianie tracą swoją odrębność.
Prawie niczym się nie różnią od reszty. To że na nabożeństwo chodzą w sobotę?
Czy wszyscy chodzą? Czy jest to nakazem Prawa, obecność na nabożeństwie?
Duża grupa sabatarian to nie chodzący do żadnych kościołów.
Sporo z nich to antytrynitarze więc do Adwentystów Dnia siódmego nie chodzą. A antytrynitarnych sabatarian u nas ci skąpo.
Gdzie więc praktykują?
Na forum exŚJ jeden chciał sabat czcić w jakimś wydzielonym dla niego wątku, czyli przed komputerem.
Zresztą w niektórych wyznaniach też w soboty odbywają się nabożeństwa, choć wyznawcy nie są sabatarianami.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrześcijanin, a szabat

Postautor: Ian » 26 lip 2016, 13:03

Proszę nie odświażać starych tematów, proszę o założenie nowego tematu. Zamykam.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości