Chrześcijanin, a szabat

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kaktus
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kaktus » 13 wrz 2010, 08:44

Zbyszekg4 pisze:co do sabatu, Jezus tez pokazywal czynem i slowem, na czym polega duchowe jego zachowywanie
super, czy w ten sposób:
Mat. 12:5 Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy?
Chrześcijanie są kapłanami i mają pełną legitymację do naruszania sabatu i nie jest to wogóle brane pod uwagę. Pan Jezus stojąc na polu z uczniami powiedział: Mat. 12:6-7 Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia. I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2010, 08:44

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:Czy nie slyszales, jak wspolczesnie sa tacy chrzescijanie, co mowia: raz kiedys powiedzialem Bogu "tak" i teraz obojetnie jak źle bede zyl, to do nieba pojde bo "raz zbawiony, na zawsze zbawiony"...

A czy ty nie czytales tu na forum NIE RAZ I NIE DWA, ze odzegnujemy sie od takiego rozumienia LASKI?
Czemu wiec trollujesz i bijesz piane?

Ja nie o osobach na forum myslalem (chociaz wszystkich nie znam bo nie wszyscy sie wypowiadaja na ten temat), ale o zaslyszanych z innych zrodel pogladach...
Ty tez znasz taką "teologię" ze slyszenia, prawda?

Przepraszam jesli odnioslas to do siebie.
Pozdrawiam (milo, ze jednak czytasz moje posty :-) )


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2010, 08:50

kaktus pisze:
Zbyszekg4 pisze:co do sabatu, Jezus tez pokazywal czynem i slowem, na czym polega duchowe jego zachowywanie
super, czy w ten sposób:
Mat. 12:5 Albo czy nie czytaliście w zakonie, że w sabat kapłani w świątyni naruszają sabat, a są bez winy?
Chrześcijanie są kapłanami i mają pełną legitymację do naruszania sabatu i nie jest to wogóle brane pod uwagę. Pan Jezus stojąc na polu z uczniami powiedział: Mat. 12:6-7 Ale mówię wam, że tutaj jest coś większego niż świątynia. I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych.

To Twoja nadinterpretacja slow Jezusa.
Jezus mowil to broniac uczniow, od ktorych wymagano ofiary bez milosierdzia (byli glodni, szli prawdopodobnie na nabozenstwo, gdzie zamiast sluchac Slowa, mysleli by o pustych brzuchach...)
Jezus ganil wszystkie WYPACZENIA zwiazane z sabatem, ale nigdy nie wystepowal przeciwko PRAWDZIE o sabacie, jako dniu Bozym!

A tak w ogole: witaj!
:-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 10:21

Zbyszekg4 pisze:Tylko, ze ja nie polegam na uczynkach!- nie szukam w nich drogi zbawienia, bo Drogą tą jest dla mnie Jezus...

mówisz że Jezus a wierzysz że Jezus plus coś jeszcze ( w twoim przypadku sabat)

Lk 5:36 Bw "Powiedział im także podobieństwo: Nikt nie odrywa kawałka z nowej szaty, aby połatać szatę starą, bo inaczej rozedrze nowe, a łata z nowego nie będzie się nadawała do starego."
(37) I nikt nie wlewa młodego wina do starych bukłaków, bo inaczej młode wino rozsadzi bukłaki i samo się wyleje, i jeszcze bukłaki zniszczeją. (38) Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków. (39) I nikt napiwszy się starego, nie chce od razu młodego; mówi bowiem: Stare jest lepsze.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2010, 11:14

markulus pisze:mówisz że Jezus a wierzysz że Jezus plus coś jeszcze ( w twoim przypadku sabat)

Nie jest tak!
Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 14:08

Zbyszekg4 pisze:jj, a nie zauwazyles, ze pisalem o tym, jak Jezus cytujac kilka wybranych przykazan, dal ich wyklad oparty nie na literze, ale na duchu, i polecil wg tego duchowego rozumienia woli Bozej zyc?
O to mi chodzilo!

Ale i tak sie nie zrozumiemy, bo Ty nie odrozniajac przepisow swiątynnych (m. in. wszelkie ofiary wskazujace na Chrystusa) chyba myslisz, ze i je w obecnej dobie nalezy wypelniac bo są nadal obowiazującą wolą Bozą dla bezboznych. (moze Cie nie rozumiem, wybacz, jesli cos Ci imputuje).
Ja wierze, ze nie jest wolą Bozą by ktokolwiek- niesprawiedliwy w mysl 1Tm 1:8-10 albo sprawiedliwy- mial zarzynac baranki w ramach ofiary za grzechy swoje lub cudze!

Natomiast co jest wolą Bozą, to m.in. w Kazaniu na Gorze Pan nasz jasno ukazal- wnikając w duchowy sens przykazan, m.in. tych z dekalogu!
I to nalezy czynic i nauczac (Mt 5,19), nie po to jednak by sprawiedliwosci w ten sposob dostapic bo byli juz tacy co tak wlasnie chcieli (Mt 5,20), ale my przez wiare w Jezusa i wiarę Jezusowi otrzymujemy w darze Jego sprawiedliwosc, ktora otwiera drzwi niebianskiego Krolestwa!


Zbyszku to jest ZŁA WYKALDNIA Mat 5 Jezus tam rzekł.


(18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.


Czy ty znosisz przykazanie

Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy Ex 20?
Wykonujesz jakąś?
Co to jest praca?
podaj definicję?

(15) Przez sześć dni będzie się wykonywać pracę, ale dzień siódmy będzie szabatem odpoczynku, poświęconym Panu, i dlatego ktokolwiek by wykonywał pracę w dniu szabatu, winien być ukarany śmiercią.

Dlaczego znosisz czesc przykania o karaniu smiercią?
Uchylasz to przykzanie?


(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. Gsdzie tu masz o relacji z Bogiem?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 14:18

alessa pisze:
jj pisze:Oby Pan Jezus otworzyl oczy Zbyszka i wielu innych, ktorzy chociaz czuja sie czysci pelniac Prawo, to jednak czynia siebie samych podobnymi rozpustnikom, zboczencom i mordercom.

Znaczy jj- ja osobiście wypraszam sobie nazywania mnie zboczeńcem, ponieważ staram się iść trochę ku lepszemu. A "mordercom" też już nie jestem, bo to że kiedyś z koleżankami przypalałam muchy na palniku, to się tak właściwie nie liczy
Skoro nie jeteś to dlaczego dla siebie stosujesz prawo?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 14:18

alessa pisze:A co Ty możesz wiedzieć o Bogu prawdziwym Hardy?
:(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2010, 14:21

Lash pisze:Czy ty znosisz przykazanie

Niczego nie znosze! Odczytuje przykazanie o sabacie w duchu tego co Jezus nauczal o tym dniu. Np., ze mozna dobrze czynic (np. ciezko pracowac ratujac powodzian...).
Ty przykazanie "nie zabijaj" odczytujesz w duchu nauki Jezusa: "nie gniewaj sie"; ja tez tak robie; wiec nie pozbawiaj mnie mozliwosci odczytania przykazania o sabacie w mysl nauki Jezusa (nie oczekuj ze bede kamieniowal kogos,ze pracuje w sabat choc moglby nie pracowac...).

Lash pisze:Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego.

Szukasz relacji z Bogiem w tresci przykazania o sabacie?
Skoro Stworca wszystkiego ma byc Twoim Bogiem, a sabat dniem ku Jego czci, to powiedz mi jak bez relacji z Bogiem, mozna w ogole uznawac Go za swego Boga?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 14:32

Zbyszekg4 pisze: Czy nie slyszales, jak wspolczesnie sa tacy chrzescijanie, co mowia: raz kiedys powiedzialem Bogu "tak" i teraz obojetnie jak źle bede zyl, to do nieba pojde bo "raz zbawiony, na zawsze zbawiony"...
i co to dowodzi?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 wrz 2010, 14:37

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Czy ty znosisz przykazanie

Niczego nie znosze! Odczytuje przykazanie o sabacie w duchu tego co Jezus nauczal o tym dniu. Np., ze mozna dobrze czynic (np. ciezko pracowac ratujac powodzian...).
Ty przykazanie "nie zabijaj" odczytujesz w duchu nauki Jezusa: "nie gniewaj sie"; ja tez tak robie; wiec nie pozbawiaj mnie mozliwosci odczytania przykazania o sabacie w mysl nauki Jezusa (nie oczekuj ze bede kamieniowal kogos,ze pracuje w sabat choc moglby nie pracowac...).

Terefere kuku!
Czyli ODCZYTUJESZ sobie jak ci się wydaje!
Bo Jezus NIGDZIE nie rzekł że jest tak jak mówisz!

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego.

Szukasz relacji z Bogiem w tresci przykazania o sabacie?
Skoro Stworca wszystkiego ma byc Twoim Bogiem, a sabat dniem ku Jego czci, to powiedz mi jak bez relacji z Bogiem, mozna w ogole uznawac Go za swego Boga?!?

A czy to przykanie mówi cos o relacji?
NIE ono wskazuje na
- SZCZGÓLNE ŚIWĘCENIE DNIA POPRZEZ ODPOCZYNEK.

jest to związne z tym żeby nie zapracować się na śmierć.
I dlatego na chwałe Boga należy odpocząc i dac innym odopczywać!
To jest sens tego przykazania!

Odpoczynek! Jesteśmy w ficzynem ciele i nie jest dobrze zaorać się na smierć!

POTEM po za dekalogiem dodano zgromadzenia!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 13 wrz 2010, 16:07

Zbyszekg4 napisał/a:
Czy nie slyszales, jak wspolczesnie sa tacy chrzescijanie, co mowia: raz kiedys powiedzialem Bogu "tak" i teraz obojetnie jak źle bede zyl, to do nieba pojde bo "raz zbawiony, na zawsze zbawiony"...
i co to dowodzi?


Lash - moderatorze. I czego to dowodzi - powinno brzmieć pytanie

Lash pisze:NIE ono wskazuje na
- SZCZGÓLNE ŚIWĘCENIE DNIA POPRZEZ ODPOCZYNEK.


Patrz, jak Ty sobie sam odpowiadasz, tak że nie trzeba Cię w ogóle już w niczym instruować

Alesa takie posty nie są merytoryczną dyskusją, wiesz czym są...? Masz słowne ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 16:38 przez alessa, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2010, 16:09

Lash pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
Lash napisał/a:
Czy ty znosisz przykazanie

Niczego nie znosze! Odczytuje przykazanie o sabacie w duchu tego co Jezus nauczal o tym dniu. Np., ze mozna dobrze czynic (np. ciezko pracowac ratujac powodzian...).
Ty przykazanie "nie zabijaj" odczytujesz w duchu nauki Jezusa: "nie gniewaj sie"; ja tez tak robie; wiec nie pozbawiaj mnie mozliwosci odczytania przykazania o sabacie w mysl nauki Jezusa (nie oczekuj ze bede kamieniowal kogos,ze pracuje w sabat choc moglby nie pracowac...).

Terefere kuku!
Czyli ODCZYTUJESZ sobie jak ci się wydaje!
Bo Jezus NIGDZIE nie rzekł że jest tak jak mówisz!

Czego nie rzekl? Tego, ze wolno w sabat dobrze czynic? Poszukaj a znajdziesz!... :-D

Lash pisze:POTEM po za dekalogiem dodano zgromadzenia!

I w czym problem? Juz Ci pisalem, ze Bog jest Twoim Bogiem, gdy masz z Nim relacje, wieź! Skoro sabat jest Bozym dniem, wiec jest to wskazowka, by tego dnia miec ową szczegolną więź (bedaca tez dla otoczenia znakiem pokazujacym, ze On jest Bogiem...).

PS. Chce Cie pochwalic- piszesz gramatycznie o wiele lepiej, i nawet jezyk tego pisania sie zmienil przez co nawet przyjemniej sie Ciebie czyta, mimo ze nadal sie nie zgadzamy...

Miej sie dobrze! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 13 wrz 2010, 16:56

alessa pisze:Alesa takie posty nie są merytoryczną dyskusją, wiesz czym są...? Masz słowne ostrzeżenie.


Dobrze Kaan, rozumiem, przepraszam i jak zwykle spróbuje się dostosować. Nie karaj mnie tylko.
Ja mam tylko takie dyskretne pytanie.: Co w moich postach jest " niemerytoryczną dyskusją " a gdzie Ty tą "merytorykę" odnajdujesz w wyznaniach Lasha. Bo może ja czegoś nie rozumiem?!!!!



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości