W strażnicach szatan jest z dużej litery, a Duch Św. z małej

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

W strażnicach szatan jest z dużej litery, a Duch Św. z małej

Postautor: Hardi » 16 cze 2010, 09:06

Wiedziałem, że strażnica pisze "Duch Św." z małej, postanowiłem sprawdzić z jakiej litery strażnica pisze "szatan". Sprawdziłem strażnice z marca, kwietnia, maja, czerwca, lipca i sierpnia 2010 (dlaczego oni udostępniają nr które dopiero będą?) i we wszystkich jest ta sama reguła: szatan z dużej, a Duch Św. z małej!!! Wyobraźcie sobie, że każda ta strażnica do której zajrzałem tak ma, bez wyjątku, więc jestem całkowicie pewien, że we wszystkich pozostałych również jest to samo.

Mnie to tylko utwierdziło jaki duch kieruję organizacja ŚJ, odrzucanie Boskości Jezusa, podali wiele fałszywych proroctw, stosują manipulację, kontaktowali się ze zmarłymi (np. z Russellem), wykorzystali medium do stworzenie przekładu NS, czy okultystyczne piramidy do wyznaczania dat itd. i jeszcze to, że Duch Św. zawsze z małej litery, a szatan z dużej. Każdy kto ma szczere i otwarte serce sam wyciągnie odpowiednie wnioski.

Jedyną prawdą jest Jezus Chrystus - Pan, Bóg i Zbawiciel, pełen miłości i łaski, i to właśnie TYLKO w Nim jest zbawienie, a nie w jakiejś organizacji itd. Zostań własnością Jezusa i idź za Nim, i nie bądź własnością organizacji, ani nie idź za nią. Jezus nigdy cię nie okłamie i nie powie ci fałszywych proroctw itd. Jezus nigdy Cie nie opuści, a gdy upadniesz to On cię podniesie, tylko uchwyć dłoń, którą wyciąga do Ciebie. On przelał Swoją krew za ciebie, krew jest życiem, a nie śmiercią. To co jedynie musisz zrobić to uwierzyć w Niego i oddać Mu swoje życie i poprosić o wybaczenie grzechów. Idź za Nim, módl się, czytaj biblię i proś Boga o Ducha Świętego, który będzie Cię prowadzić i pomagać w zrozumieniu Bożego Słowa. Nie licz na człowieka, licz na Boga i w Nim miej swoje oparcie.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego" Jana 3.16-18


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: W strażnicach szatan jest z dużej litery, a Duch Św. z m

Postautor: Lash » 16 cze 2010, 09:13

Hardi pisze:Wiedziałem, że strażnica pisze "Duch Św." z małej, postanowiłem sprawdzić z jakiej litery strażnica pisze "szatan". Sprawdziłem strażnice z marca, kwietnia, maja, czerwca, lipca i sierpnia 2010 (dlaczego oni udostępniają nr które dopiero będą?) i we wszystkich jest ta sama reguła: szatan z dużej, a Duch Św. z małej!!! Wyobraźcie sobie, że każda ta strażnica do której zajrzałem tak ma, bez wyjątku, więc jestem całkowicie pewien, że we wszystkich pozostałych również jest to samo.

Mnie to tylko utwierdziło jaki duch kieruję organizacja ŚJ, odrzucanie Boskości Jezusa, podali wiele fałszywych proroctw, stosują manipulację, kontaktowali się ze zmarłymi (np. z Russellem), wykorzystali medium do stworzenie przekładu NS, czy okultystyczne piramidy do wyznaczania dat itd. i jeszcze to, że Duch Św. zawsze z małej litery, a szatan z dużej. Każdy kto ma szczere i otwarte serce sam wyciągnie odpowiednie wnioski.

Jedyną prawdą jest Jezus Chrystus - Pan, Bóg i Zbawiciel, pełen miłości i łaski, i to właśnie TYLKO w Nim jest zbawienie, a nie w jakiejś organizacji itd. Zostań własnością Jezusa i idź za Nim, i nie bądź własnością organizacji, ani nie idź za nią. Jezus nigdy cię nie okłamie i nie powie ci fałszywych proroctw itd. Jezus nigdy Cie nie opuści, a gdy upadniesz to On cię podniesie, tylko uchwyć dłoń, którą wyciąga do Ciebie. On przelał Swoją krew za ciebie, krew jest życiem, a nie śmiercią. To co jedynie musisz zrobić to uwierzyć w Niego i oddać Mu swoje życie i poprosić o wybaczenie grzechów. Idź za Nim, módl się, czytaj biblię i proś Boga o Ducha Świętego, który będzie Cię prowadzić i pomagać w zrozumieniu Bożego Słowa. Nie licz na człowieka, licz na Boga i w Nim miej swoje oparcie.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego" Jana 3.16-18
Sztan jest traktowany jako imie własne
Natomiast Duch Św jest u nich programowo z małej litery aby podkreślić ich wierzenia


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 16 cze 2010, 09:14

Lash, ja wiem jak oni to tlumacza, ale wiem jaki duch im to podpowiada...


szekspir
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2010, 17:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szekspir » 16 cze 2010, 09:38

Zapewne dlatego tak jest, gdyż Ducha Świętego traktują jako moc bożą, a nie osobę.


Awatar użytkownika
Gilgamesz
Posty: 163
Rejestracja: 19 lis 2009, 12:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gilgamesz » 16 cze 2010, 11:12

Hardi pisze: we wszystkich jest ta sama reguła: szatan z dużej, a Duch Św. z małej!!!


Skandal !

Hardi pisze:Jedyną prawdą jest Jezus Chrystus - Pan, Bóg i Zbawiciel, pełen miłości i łaski, i to właśnie TYLKO w Nim jest zbawienie, a nie w jakiejś organizacji itd. Zostań własnością Jezusa i idź za Nim, i nie bądź własnością organizacji, ani nie idź za nią. Jezus nigdy cię nie okłamie i nie powie ci fałszywych proroctw itd. Jezus nigdy Cie nie opuści, a gdy upadniesz to On cię podniesie, tylko uchwyć dłoń, którą wyciąga do Ciebie. On przelał Swoją krew za ciebie, krew jest życiem, a nie śmiercią. To co jedynie musisz zrobić to uwierzyć w Niego i oddać Mu swoje życie i poprosić o wybaczenie grzechów. Idź za Nim, módl się, czytaj biblię i proś Boga o Ducha Świętego, który będzie Cię prowadzić i pomagać w zrozumieniu Bożego Słowa. Nie licz na człowieka, licz na Boga i w Nim miej swoje oparcie.


No cóż,na tak piekne slowa pozostaje tylko powiedziec AMEN :)


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 16 cze 2010, 11:47

:eek:
Cóż , dla mnie , to co spostrzegłeś Hardi , jest tylko potwierdzeniem moich opinii o tej organizacji .
Całkowicie zgadzam się z moimi przedmówcami .
Pomimo jednak świadomości tego faktu , chcę rozmawiać z ludźmi tkwiącymi w tych więzach .
Gdyż wielu życzliwych mi , mówiło, żebym dał sobie spokój z ŚJ .
W Biblii znajduję wskazówki , żebym nie selekcjonował ludzi .

Osobiście uważam za większe zagrożenie płynące z : IHOP , CHDN . ARMIA I NAMIOT DAWIDA , GÓRNA IZBA .


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 16 cze 2010, 15:50

sprawdziłem jakie są zasady w pisowni i gramatyce, i wyobraźcie sobie, że zarówno szatan jak i Duch Św. można pisać z małej i dużej litery, wszystkie formy są poprawne, ale zaleca się pisanie Duch Św. z dużej jak i inne wszystko co święte ze wzgląd na szacunek, najwyraźniej oni darzą większym szacunkiem szatana niż Duch Św. :-?

szatan oznacza przeciwnik, takie jest biblijne znaczenie tego słowa i w biblii nigdzie nie jest pisane z dużej litery, tylko w przekładzie NS który jest wydany przez towarzystwo strażnica, mimo, że w oryginale jest z małej :!: za to wszystko co odnosi do Boga, również Duch Św. z dużej, (w oryginale - oczywiście mówię o grece bo w hebrajskim nie ma podziału na duże i małe litery) ale w NS oczywiście z małej :-?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 16 cze 2010, 21:52

Hardi pisze:mimo, że w oryginale jest z małej


W zachowanych, najstarszych rękopisach jest z dużej, tam zresztą wszystko jest pisane dużymi literami i na dodatek nie było odstępów pomiędzy wyrazami.

Skoro nie można tego sprawdzić, to po co swarzyć się o wielkość liter.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 cze 2010, 08:48

Może to drobna sprawa, ale ja uznaję, że pisanie z wielkiej litery nazw osób Boga jest wyrażeniem szacunku, osobiście piszę nawet z wielkiej litery zaimki zwrotne On, Jego itd. aby wyrazić szacunek i uwielbienie istoty Boga. Podobnie rozróżniam kościół i Kościół, pierwszy z nich to rzeczownik pospolity odnoszący się do ludzkich organizacji, natomiast Kościół jest rzeczownikiem własnym, ponieważ jest jeden jedyny prawdziwy Kościół.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 cze 2010, 12:08

Adalbertus, ale czy nie jest dla Ciebie zastanawiające to, że Duch Św. piszą z małej a szatan z dużej? W miejscach w których w piśmie wyraźnie jest o Boskości Jezusa również piszą z małej, przykładem jest chociażby ew. Jana 1.1. Komuś ta sprawa może wydawać się błaha, ale...


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 cze 2010, 15:27

Hardi pisze:Adalbertus, ale czy nie jest dla Ciebie zastanawiające to, że Duch Św. piszą z małej a szatan z dużej? W miejscach w których w piśmie wyraźnie jest o Boskości Jezusa również piszą z małej, przykładem jest chociażby ew. Jana 1.1. Komuś ta sprawa może wydawać się błaha, ale...


Starają się być językowo poprawni. Skoro Duch Świętego uważają za wielkość fizyczną (czynna moc boża), to o wielkości fizycznej piszą z małej litery. Szatan z kolei to to imię własne więc piszą z dużej. Nie piszemy z dużej litery wyrazów: przyśpieszenie, prędkość, energia, pęd czy moment bezwładności. Natomiast pisząc o Hitlerze, Stalinie czy inni ludziach, których szacunkiem nie darzymy, używamy wielkiej litery. Bo imiona własne z takiej litery się pisze.

Bardziej mnie razi, gdy światli chrześcijanie pisząc o Biblii, używają małej litery.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 cze 2010, 16:08

szatan to nie imię :!: to świecki wymysł nie mający nic wspólnego z biblią :!: szatan oznacza po prostu przeciwnik i nic więcej, dlatego też Jezus powiedział do Piotra "idź precz szatanie" , a tak naprawdę powinno być przetłumaczone "idź przecz przeciwniku", Piotr był przeciwny śmierci Jezusa i dlatego Jezusa tak do niego powiedział, a nie mówił tego do jakiegoś demona.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 17 cze 2010, 16:35

Hardi pisze:szatan to nie imię :!: to świecki wymysł nie mający nic wspólnego z biblią :!: szatan oznacza po prostu przeciwnik i nic więcej, dlatego też Jezus powiedział do Piotra "idź precz szatanie" , a tak naprawdę powinno być przetłumaczone "idź przecz przeciwniku", Piotr był przeciwny śmierci Jezusa i dlatego Jezusa tak do niego powiedział, a nie mówił tego do jakiegoś demona.


Więc należy przetłumaczyć to słowo jako "przeciwnik" i sprawa wielkości liter będzie jasna, lecz wtedy zrozumienie innych miejsc sprawi kłopoty.

Szatan, diabeł i smok starodawny to te sama osoba. Pisząc o osobie, używając nazw własnych, używa się dużych liter. Tak jest przyjęte w naszym języku. Więc na podstawie tego, że ktoś pisze imię "przeciwnika" dużą literą, nie możesz wnioskować o jego do niego sympatii·

I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (Obj. 20:2)

Hardi pisze:a nie mówił tego do jakiegoś demona.


Skąd wiesz?


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 17 cze 2010, 21:46

Hardi pisze:... czy nie jest (...) zastanawiające to, że Duch Św. piszą z małej a szatan z dużej? W miejscach w których w piśmie wyraźnie jest o Boskości Jezusa również piszą z małej,...

ale to jest prosta sprawa...
pisząc z małej podkreślają swój antytrynitaryzm i pogląd, ze Duch Święty nie jest osobowy, a mniemanie, że taka jest prawda, piszą z małej z premedytacją.

Co do Boskości Jezusa, to pisząc z małej podkreślają też swój antytrynitaryzm, a skoro uważają za jedyną niepodważalna prawdę, to że to "Jehowa" jest Najwyższym, to zrównywanie kogokolwiek z Nim jest dla nich profanacją. Dlatego nie widzą w tym nic złego, a wręcz przeciwnie.

Żaden SJ nie napisze inaczej bo będzie odstawał od oficjalnej linii, jednakże wiązanie to z jakimś bezpośrednim działaniem na poniżenie Ducha i Syna, jest błędem. Takie postępowanie jest następstwem błędu u podstaw, ale to już inna rozmowa. Bo jak pisałem, pisanie z małej jest konsekwencją ich poglądów.

Chociaż w konsekwencji zgodzę się że jest to poniżenie

------------------------------------------------------------------

ps. a tak poza tematem ciekawostki > TUTAJ i TUTAJ


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 18 cze 2010, 09:52

W nawiązaniu do ciekawostek, do których odnosniki wrzucił Quster:

śmieszne jest to ich wydawanie Strażnicy z przyszłą datą /np. już studiują Strażnicę z września/, sami wskazują, że nie wierzą w szybki Armagedon, chyba, że myślą /jak to słyszałem/ że Strażnica będzie wychodzić również w millenium. W takim przypadku ten raj nie bedzie już taki błogi jak na ich rysunkach, bo znowu będzie musiał istnieć przemysł zanieczyszczający środowisko: ścinanie drzew, przetwórstwo drewna na papier, drukarnie, a w piśmie jest napisane: "czego ucho nie słyszało, czego oko nie widziało...", a nie: znowu to samo, tylko w innej wersji. Ten raj z obrazków Strażnicy przypomina mi jakiś 19 wiek - brak przemysłu, siedzą sobie na pikniku...ale, ale...mają ubrania, paski do spodni, domy to albo przemysł istnieje w millenium albo to zabytki sprzed Armagedonu.

Theodor Jaracz czyli kolejny sławny polak w świecie. Świadkowie mają niekonsekwentną i niedopracowaną naukę o zmartwychwstaniu. Nie podają co się stało z ciałem Jezusa. Jezus był wg nich tylko żywym ciałem, umarł, ciało zniknęło, a zmartwychwstanie wg. Świadków to właściwe stworzenie nowej osoby zapisanej w myślach Jehovy. Jakby ich nauka o zmartwychwstaniu od 1914 roku była prawdziwa, to ciała pomazańców w momencie ich śmierci powinny się rozpadać i znikać /ponieważ powołują się tu na 1Tes 4:16-17 czyli na przemienienie i mówią, że od 1914 r. ciało cielesne przemienia się w momencie śmierci na na duchowe/. Ciekawe czy Jaracz zniknął? czy nadal jest w trumnie i się okazuje, że ten 1914 to zwykły pic.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości