Niemoralność wśród członków Ciała Kierowniczego

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Niemoralność wśród członków Ciała Kierowniczego

Postautor: Hardi » 18 cze 2010, 14:32

Niemoralność wśród członków Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy:

http://www.brooklyn.org.pl/index.php?ac ... le&id=1314


Woyciech
Posty: 25
Rejestracja: 13 lip 2010, 13:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Woyciech » 14 lip 2010, 13:33

widzę, że tema ŚJ mocno Cię rusza ;) .
Mnie w pewnym sensie mocno ruszała ich nachalność do momentu, aż znalazłem na nich jeden jak do tej pory niezawodny sposób: jak oni zaczynają swoje wywody to grzecznie, ale stanowczo im przerywam i pytam: pytanie pierwsze: ile końców świata przez Wasz Brooklyn przewidzianych odwoływaliście? jak nie skutkuje zadaję pytanie uzupełniające: skoro wierzycie, że po śmierci człowieka po prostu nie ma, nie istnieje, że wg Was jest zapisany gdzieś na "HD" u Boga do dnia sądu, to w takim wypadku z kim rozmawiał Jezus na Górze Tabor? z hologramami Mojżesza i Eliasza?
W tym momencie kopary opadają, eeeeee, hmmmmmm to my przyjdziemy jak nasi starsi nam to wytłumaczą.
Nie muszę chyba mówić, że NIE wracają - to działa ! :D


szukam Prawdy i Jezusa w swoim życiu
heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 14 lip 2010, 17:21

Woyciech pisze:Mnie w pewnym sensie mocno ruszała ich nachalność do momentu


Zastanawiam się, skąd się biorą opowieści o SJ. Ja z jednym pracowałem, nie nawracał mnie. Z innym pracował mój ojciec, też nie nawracał. Nasza osiedlowa dozorczyni jest SJ, raz przyszła do mnie w parze z koleżanką, ale jak powiedziałem, że nie jestem zainteresowany, nic więcej nie mówiła. Mój jedyny kontakt ze SJ to czasami widuję jak sprzedają Strażnicę pod dworcem.

Więc gdzie ta mityczna nachalność?


Woyciech
Posty: 25
Rejestracja: 13 lip 2010, 13:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Woyciech » 15 lip 2010, 11:55

heillos pisze:Więc gdzie ta mityczna nachalność?

to, że Ty jej nie doświadczasz nie oznacza wcale, że inni gdzie indziej z tym się nie spotykają - prawda? Poza "chodzeniem " po mieszkaniach ( co najmniej 2-3 razy w miesiącu ) codziennie na przystanku autobusowym na moim osiedlu stoi na zmianę starszy pan i młoda kobieta,rozdający ulotki ŚJ " do przeczytania w autobusie" z zachętą do wspólnego rozważania.
Masz szczęście, że Ciebie to nie dotyczy


szukam Prawdy i Jezusa w swoim życiu
heillos - ex
Posty: 121
Rejestracja: 03 cze 2010, 18:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: heillos - ex » 15 lip 2010, 13:16

Czy ja wiem czy szczęście? Lepsze takie ulotki niż inne wpychane na każdym kroku.
Tak jak mówię, nie doświadczyłem nachalności ŚJ i muszę zaprotestować przeciwko takiemu generalizowaniu.


Woyciech
Posty: 25
Rejestracja: 13 lip 2010, 13:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Woyciech » 15 lip 2010, 13:26

heillos pisze:Czy ja wiem czy szczęście? Lepsze takie ulotki niż inne wpychane na każdym kroku.
Tak jak mówię, nie doświadczyłem nachalności ŚJ i muszę zaprotestować przeciwko takiemu generalizowaniu.

ja również - jak zobaczysz, co napisałem wyżej, to raczej generalizowania sie nie dopatrzysz, bo pisałem o tym, co MI przeszkadzało. A więc opisywałem sceny ze swojego podwórka tylko
Pozdrawiam


szukam Prawdy i Jezusa w swoim życiu
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 18 lip 2010, 18:54

to, że Ty jej nie doświadczasz nie oznacza wcale, że inni gdzie indziej z tym się nie spotykają - prawda? Poza "chodzeniem " po mieszkaniach ( co najmniej 2-3 razy w miesiącu ) codziennie na przystanku autobusowym na moim osiedlu stoi na zmianę starszy pan i młoda kobieta,rozdający ulotki ŚJ " do przeczytania w autobusie" z zachętą do wspólnego rozważania.

przynajmniej ułatwiony z nimi kontakt i sposobność do tego by wyprowadzić ich z błędu w którym tkwią :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości