Pismo Święte Nowego Świata.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pismo Święte Nowego Świata.

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 12:37

Czy warto przeczytać ten przekład Pisma Świętego?
Czy ktoś z Was przeczytał ten przekład?


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 gru 2010, 12:46

Czytalem, chyba w calosci, dawno temu. Teraz czasem go uzywam do odnalezienia pararelnych miejsc bo jest tam mnóstwo stosownych odnosników- w tym jedynie widze uzyteczność tego przekładu (szkoda, ze tylu odnosnikow nie maja inne przeklady).

Pozdrowko :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 12:56

Dziękuję za odpowiedź.A więc warto by zakupić ten przekład chociażby właśnie do tego wymienionego przez Ciebie celu.
Słyszałem,że ST jest dość dobrze przetłumaczony i niektórzy cenią sobie to wydanie. Inaczej natomiast rzecz się ma z treścią NT...
Przeglądam właśnie wydanie angielskie Biblii :"King James Bible" gdzie również występuje Imię Boga w NT.

Również pozdrawiam! :-D
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, 13:03 przez mu'at, łącznie zmieniany 1 raz.


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 gru 2010, 13:02

mu'at pisze:A więc warto by zakupić ten przekład chociażby właśnie do tego wymienionego przez Ciebie celu.

W dobie internetu, ten cel: znajdywanie pararelnych wersetów- mozna osiągnąc np. tu:

http://apologetyka.com/biblia//?language=pl&menu=seek

http://apologetyka.com/biblia//?language=pl&menu=show

W/w Biblia internetowa zawiera tez przeklad Nowego Swiata.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 13:05

To fakt.Ale jeśli ktoś chce mieć u siebie na półce wszystkie dostępne na rynku polskie przekłady to nie zaszkodzi zakupić i tego.Za linki jednak dziękuję i zapewne nie raz z nich skorzystam.


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 16 gru 2010, 13:19

mu'at pisze:Czy warto przeczytać ten przekład Pisma Świętego?


To jest poprzekrecany przeklad, majacy jedynie na celu dowiedzenie z gory zalozonych przez autorow tez. Zatem odpowiedz brzmi: niewarto.

mu'at pisze:Czy ktoś z Was przeczytał ten przekład?


Fragmenty, porownujac.

Szkoda czasu!


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 13:20

Myślałem zakupić na Allegro.Ale skoro już piszesz w tym temacie to proszę abyś wypowiedziała się merytorycznie dlaczego nie warto lub dlaczego warto przeczytać ten przekład.


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 13:22

Imperator--Tak,ale te wypowiedzi nie mają argumentów a ja chciałbym je usłyszeć.Tak można mówić czy pisać o wszystkim.Ja potrzebuję dowodów.Bo jak mam wierzyć komuś,kto nie przeczytał a wydaje opinię?


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 13:35

Ależ po co te nerwy,Anno!Nie trzeba się tak gniewać ja tylko pytam,gdyż czytałem że niektórzy sobie cenią tłumaczenie ST.Słyszałem,że jest dość wiernie przetłumaczony.co do NT są zastrzeżenia choćby przez to,że wstawiono Imię Boga w miejscach gdzie być nie powinno.Ale są inne przekłady,''które uczyniły to samo''.
Myślę,że od przeczytania Biblii jeszcze nikt nie umarł ani nawet nie zachorował więc pewnie nie trzeba się martwić.Wiem,że Twoja irytacja wynika z troski o moją duszę ale nie martw się wszystko jest pod kontrolą.

Pozdrawiam serdecznie! :-D


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 16 gru 2010, 13:37

mu'at pisze:Imperator--Tak,ale te wypowiedzi nie mają argumentów a ja chciałbym je usłyszeć.Tak można mówić czy pisać o wszystkim.Ja potrzebuję dowodów.Bo jak mam wierzyć komuś,kto nie przeczytał a wydaje opinię?


Ja sie nie bede z toba spieral. Chcesz to kupuj. Ale marnujesz pieniadze i wspierasz wroga Bogu Jezusowi organizacje.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 gru 2010, 13:43

Odradzam.
1 - Zasugeorwanie sięniektorymi tłumaczeniami może potem wydawać złe owoce
2 - czasami odnosniki sugerują coś czego nie ma. tzn wiązą wersety niezwiązane!
3 - w tym tłumaczeniu występuje wiele nowomowy :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 16 gru 2010, 13:49

ann_in_grace pisze:Dawno temu bylam SJ. Ostrzegam bo wiem, czym to grozi.


Myślisz Anno,że jest to aż tak niebezpieczne?

Imperator
Ja sie nie bede z toba spieral. Chcesz to kupuj. Ale marnujesz pieniadze i wspierasz wroga Bogu Jezusowi organizacje.


A ja się z nikim nie spieram.Ani mi to przez myśl nie przeszło.Chcę znać argumenty i wszystko.

Lash
1 - Zasugeorwanie sięniektorymi tłumaczeniami może potem wydawać złe owoce
2 - czasami odnosniki sugerują coś czego nie ma. tzn wiązą wersety niezwiązane!
3 - w tym tłumaczeniu występuje wiele nowomowy


Ja w swoim życiu przeczytałem kilka przekładów Biblii więc nie obawiaj się o mnie.

Mimo wszystko dziękuję za troskę i rady przyjmuję z pokorą i z pokojem w sercu.

Pozdrawiam! :-)


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości